Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ona bi se rada poročila on ne

ona bi se rada poročila on ne

Celo samo formalnost na magistratu ne traja samo en dan.
Velika poroka v belem je pa projekt.

Drugače je pa res. Midva sva sicer enotnega mnenja, ampak če bi recimo bilo eden ja, drugi ne, se je vedno za vprašat, komu načelo več pomeni, komu je bolj hudo zaradi vsega skupaj … Če ima ta moški totalen odpor do ceremonij, zajebano situacijo glede žlahte in vabljenja, če ga panika, ko je v središču pozornosti, zakaj ga siliti v to? Če ga ima rada?
[/quote]
Poročiš v lepi beli obleki se lahko tudi sam, brez ceremonij, in vse hude žlahte, samo s partnerjem na magistratu, brez vseh hudih stroškov.
To bi bil po mojem kompromis v njunem primeru – ker živita že v izvenzakonski zvezi sam institut poroke kot take ne bo spremenil nič za moškega (da bi se zaradi tega izogibal) – v tej pravni podlagi torej ni nobene spremembe zanj in če isto vseeno, če se poroči ne bo nič na slabšem.
Če njemu ni do velike poroke, žlaht itd, pa je njen kompromis z njene strani pa to,da se odpove veliki dragi poroki, žlahtam in da se poročita sama na magistratu, ona je lahko v beli obleki in prtana. To je največji strošek :), ki pa tako hud ne more biti.
To je to -tako se oba kompromisno prilagodita željam obeh in nečemu odpovesta in pri tem upoštevata oba želje drug drugega.
On njo sliši in upošteva v želji po poroki in beli obleki, ona njega sliši in upošteva v želji,da ni ceremonij, žlaht in velikih zabav in zapravljanja denarja.
V zvezah so kompromisi. To je prava pot. da se en odpoveduje popolnoma na račun drugega, to ne gre.


Ona se lahko poroči tudi brez njega!


Poročiš v lepi beli obleki se lahko tudi sam, brez ceremonij, in vse hude žlahte, samo s partnerjem na magistratu, brez vseh hudih stroškov.
To bi bil po mojem kompromis v njunem primeru – ker živita že v izvenzakonski zvezi sam institut poroke kot take ne bo spremenil nič za moškega (da bi se zaradi tega izogibal) – v tej pravni podlagi torej ni nobene spremembe zanj in če isto vseeno, če se poroči ne bo nič na slabšem.
Če njemu ni do velike poroke, žlaht itd, pa je njen kompromis z njene strani pa to,da se odpove veliki dragi poroki, žlahtam in da se poročita sama na magistratu, ona je lahko v beli obleki in prtana. To je največji strošek :), ki pa tako hud ne more biti.
To je to -tako se oba kompromisno prilagodita željam obeh in nečemu odpovesta in pri tem upoštevata oba želje drug drugega.
On njo sliši in upošteva v želji po poroki in beli obleki, ona njega sliši in upošteva v želji,da ni ceremonij, žlaht in velikih zabav in zapravljanja denarja.
V zvezah so kompromisi. To je prava pot. da se en odpoveduje popolnoma na račun drugega, to ne gre.
[/quote]

Ni tako.Če si poročen, in nekega dne partnerstvo propade, gresta lepo narazen.Tako pa se moraš še uradno ločevati in je dosti bolj zakomplicirano.
Kar pa se tiče ostalih stvari – noben papir ti ne garantira , da bo karkoli bolje, če si poročen.
Sama sem bila poročena in se nikoli več ne bom.Živim v partnerstvu na koruzi, kot so rekli včasih in mi je stokrat bolje, kot prej v zakonu.


Ona se lahko poroči tudi brez njega!
[/quote]
Kako pa to gre, da se ona lahko poroči z njim, ampak brez njegove prisotnosti? Razloži.


Kako pa to gre, da se ona lahko poroči z njim, ampak brez njegove prisotnosti? Razloži.
[/quote]
Googlaj!

Saj. Živita skupaj, imata otroka.
Ne vem, po čem sklepaš, da je problem on.
[/quote]

Po tem, da sta že ugotovila, da lahko živita skupaj, on pa noče reskirat enega dneva za njeno veselje.


Googlaj!
[/quote]

A to je odgovor : Guglaj?
Dodaj link, kaj te stane, če si to že sam prebral in našel.

Recimo da njej naredi veselje?
Enim poroka nič ne pomeni, enim pa ogromno. Redki so pa tisti, ki jih je poroka čista muka – oziroma vsa ta muka itak traja samo en dan, pa bi se lahko malo potrudili, da partnerju/partnerki naredijo veselje.
Ker – če je nepomembno, zakaj se torej upirati?
[/quote]

En dan? Lahko v tem trenutku greš na urad in poročiš kar takoj, danes? Se mi zdi, da je že urejanje birokracije več kot dan;)

Evo, če je pa en dan pol sem pa prec za:)
Si predstavljaš: zjutraj se zbudita, on vpraša, ona reče ja, kličeta v službo in vzameta dopust, imata par ur časa, da se uredita, se dobita na uradu in….voila:):):) TOP!

En dan? Lahko v tem trenutku greš na urad in poročiš kar takoj, danes? Se mi zdi, da je že urejanje birokracije več kot dan;)

Evo, če je pa en dan pol sem pa prec za:)
Si predstavljaš: zjutraj se zbudita, on vpraša, ona reče ja, kličeta v službo in vzameta dopust, imata par ur časa, da se uredita, se dobita na uradu in….voila:):):) TOP!
[/quote]

No za njega (ki mu ni) je en dan. Za njo pa več, ker se je treba naročiti, pa kupiti obleko, pa frizer pa to :))

Ni tako.Če si poročen, in nekega dne partnerstvo propade, gresta lepo narazen.Tako pa se moraš še uradno ločevati in je dosti bolj zakomplicirano.
Kar pa se tiče ostalih stvari – noben papir ti ne garantira , da bo karkoli bolje, če si poročen.
Sama sem bila poročena in se nikoli več ne bom.Živim v partnerstvu na koruzi, kot so rekli včasih in mi je stokrat bolje, kot prej v zakonu.
[/quote]
Kako je zakomplicirano. dasta sporazumno ločitev in je. Nič ni bolj zakomplicirano. Brez poroke je pravice dokazovanja i.skupnosti bolj komplicirano, pa ga očitno to nič ne moti.

Ne razumem, zakaj ta ženska sili v poroko, namesto da bi raje prekinila z njim? S svojim vedenjem daje jasen signal, da mu ni preveč do nje, ona pa kar sili, zakaj? Da bo čez nekaj let enako silila v ločitev, ko se ji bo končno posvetilo?

Tudi to je umestno vprašanje.

No za njega (ki mu ni) je en dan. Za njo pa več, ker se je treba naročiti, pa kupiti obleko, pa frizer pa to :))
[/quote]

Nice try! :):):)
Tudi zanj ni potem samo en dan, ker moški radi lepo zgledajo ob svojih ženskah, kar pomeni vsaj osnovno: nakup obleke, čevljev, kravate/metuljčka, prstana in obisk frizerja. To pa zahteva kar nekaj energije:)..in živcev:):):) Pa sigurno bi moral vsaj frende častiti na to temo in se že razpotegne na več dni. Ah….je že komplicirano:):):)

Me pa res zanima: se da pri nas poročiti v enem dnevu: od odločitve do poroke mine par ur?

Tudi to je umestno vprašanje.
[/quote]
res je, saj tudi razlaga

ni
čisto tako, tudi to potrjuje. Prvi argument zakaj ne poroka je tam napisan, da ko se mu zahoče lahko takoj gre brez težav. To jasno pove vse koliko mu je v resnici do partnerke.

Ni tako.Če si poročen, in nekega dne partnerstvo propade, gresta lepo narazen.Tako pa se moraš še uradno ločevati in je dosti bolj zakomplicirano.
Kar pa se tiče ostalih stvari – noben papir ti ne garantira , da bo karkoli bolje, če si poročen.
Sama sem bila poročena in se nikoli več ne bom.Živim v partnerstvu na koruzi, kot so rekli včasih in mi je stokrat bolje, kot prej v zakonu.
[/quote]

Če imaš otroke in skupno premoženje, je popolnoma enako komplicirano. Sama razveza zakona je hitra in neboleča, če ni sporazumna, je na tožbo in na drugem naroku se avtomatično razveže tudi brez prisotnosti tožene stranke. Komplicirana je delitev premoženja, če ni sporazumna, komplicirano je lahko vse glede otrok. Sama razveza zakona ti pa vzame nekaj minut, da izpolniš tožbo in jo pošlješ, pa potem pač reskiraš tista dva naroka, če druga stran ne sodeluje. Komplicirano prav gotovo ni.

Nice try! :):):)
Tudi zanj ni potem samo en dan, ker moški radi lepo zgledajo ob svojih ženskah, kar pomeni vsaj osnovno: nakup obleke, čevljev, kravate/metuljčka, prstana in obisk frizerja. To pa zahteva kar nekaj energije:)..in živcev:):):) Pa sigurno bi moral vsaj frende častiti na to temo in se že razpotegne na več dni. Ah….je že komplicirano:):):)

Me pa res zanima: se da pri nas poročiti v enem dnevu: od odločitve do poroke mine par ur?
[/quote]

Ne bi vedla, ko sva se midva, je bilo par dni od prijave na matičnem, do poroke. Mogoče so zdaj že kaj pospešili :))

Po tem, da sta že ugotovila, da lahko živita skupaj, on pa noče reskirat enega dneva za njeno veselje.
[/quote]

Ne vem, ali se samo delaš tako trdo ali si dejansko.
Ona hoče poroko v belem z vso ceremonijo. To ni en dan dela, prej projekt za pol leta. Plus on očitno ni tip za ceremonije. Avtorica se sicer ne oglasi, ampak očitno tudi ali pa morda celo samo ONA ni pripravljena na kompromis – poroka na magistratu.
V tem primeru, če je res tako, kaj ji več pomeni? Zaveza ali ceremonija v beli obleki? Potem normalno, da tip noče biti statist v njenem filmu.


res je, saj tudi razlaga

ni
čisto tako, tudi to potrjuje. Prvi argument zakaj ne poroka je tam napisan, da ko se mu zahoče lahko takoj gre brez težav. To jasno pove vse koliko mu je v resnici do partnerke.
[/quote]

A če bi bila poročena, je pa kakšna fizična ovira, nezmožnost, da ne more spakirat kufrov in it? Popolnoma nobene ovire ni, da gre, tudi če sta poročena. Res čisto nobene več kot pri koruznikih.
Res ne poznaš takega primera? Poznam par, ki sta zdaj že skoraj 90 let stara, še vedno poročena, pa že vsaj 50 let ne živita več skupaj (po kupu otrok – on se je odselil, ko so bili še razmeroma majhni).

Ne vem, ali se samo delaš tako trdo ali si dejansko.
Ona hoče poroko v belem z vso ceremonijo. To ni en dan dela, prej projekt za pol leta. Plus on očitno ni tip za ceremonije. Avtorica se sicer ne oglasi, ampak očitno tudi ali pa morda celo samo ONA ni pripravljena na kompromis – poroka na magistratu.
V tem primeru, če je res tako, kaj ji več pomeni? Zaveza ali ceremonija v beli obleki? Potem normalno, da tip noče biti statist v njenem filmu.
[/quote]

Pol si trd ti. Ker sem lepo napisala, da gre za kompromis. Njemu ni treba drugega, kot da reskira par uric in prišeta na matični urad. Grozna žrtev, res. Kaj mu več pomeni? Par uric frej ali veselje njegove partnerke?

Če ji poroka toliko pomeni, naj bi se malo žrtvoval ali skušal najti kompromis. Ona pa bi morala sprejeti ta kompromis. Na primer: poroka v belem in brez cirkusa.

Ne bom posploševala in ne rečem, da je v tem primeru tako, ampak mojemu bivšemu sem tudi povedala da si želim poroke. On je tudi rekel da ne in ne. Kasneje se je izkazalo,da me je konstantno varal.
Vsaka zgodba je torej zgodba zase in skriva odgovor zakaj nekdo nočesa, kar si drugi zelo želi, noče. Amapk če si eden izmed partnerjev nekaj res zelo zelo želi, me zanima kaj vzrok, da druga stran to vztrajno ne in ne želi? Je ta odgovor resničen ali izgovor? To sta dva pomembna vprašanja v tej situaciji.
Če jaz vem,da si partner nečesa želi, se res potrudim, da mu ustrežem. V tem primeru bi lahko npr. ubrala srednjo pot – majhno, hitro poroko, ampak še vedno poroko. Kot se eni izgovarjajo, da gre pri poroki samo za papir in da odnos zaradi njega ne bo boljši. Ja, pri poroki gre na nek način za papir (ženske vidimo simboliko zavezanosti v ozadju), ampak tudi denar je samo papir, pa vsako jutro vstajamo in oddidemo v službo.

Ali pa ona njega ne, da ga “sili” v nekaj, do česar mu ni. 🙂
Ampak ja, včasih je kaj na tem, včasih pa niti ne in se iz muhe dela slona.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A moški tudi ne sme imet več nobene lastne želje, ko enkrat dobi otroka, a to samo od ženske pričakuješ?

Naj vam povem pravi razlog, zakaj se tip noče poročiti z vami. Enostavno se z vami ni tako zelo odobro ujel kot je mislil, da se bo. Nekje globo v sebi še upa, da mu bo življenje morda prineslo res tisto pravo ljubezen. Tip, ki je vzhičen nad svojo izbranko, se jim sam vrže, s prstanom v roki, pod kolena, brez da bi mu ona sploh kaj namignila o tem. Tip, ki je resno zaineresiran za dekle, vedno najde pot, da jo osvoji pa tudi da jo kasneje poroči.

Eno je želja biti poročen, ker hočeš biti poročen, drugo pa želja imeti poroko. Kolikor razumem, govorimo o drugem. Ženska želi poroko, ne sklenit zakon. Tako da v tem primeru kompromis ni možen. Bistvo je v ceremoniji, imeti “svoj dan”. In ja, to je večmesečni projekt z ogromnimi stroški. Sama poroka je zastonj. Treba se je “prijavit” zanjo, se izreč, na kateri lokaciji želiš, da poteka (ni nujno, da na magistratu) in se prikazat. Traja 10 minut. In si poročen. Močno dvomim, da bi imel tale partner kaj proti taki poroki. Tudi moj ni imel. 🙂 Meni je bilo bistvo, da vstopiva v zakon, ne da se en dan vrti vse okoli mene. Česar itak ne maram. Okoli poroke se dela tak cirkus, da tudi povedala nisva nikomur. Tako da je bil to res samo najin dan. Ne moj, najin. Imet veliko poroko pa ni, kot bi rekel, ah naj ti bo. Zahteva več mesecev celega človeka. In še dolgo odplačevanje.

New Report

Close