Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek osemenjevanje

osemenjevanje

Kaj si mislite o problematiki osemenjevanja samskih zensk (saj veste referendum)?

Vsekakor jim tega z zakonom ne bi preprečila.Če so dokazano zdrave,naj si postopek plačajo….saj si nos tudi lahko lepotno popravimo,čeprav za to ni medicinskih indikacij……
O samski materi pa mislim,da ni potrebno izgubljati besed – bolje da ima otrok samo mamico,kot da je v neki patološki družini..

Popolnoma se strinjam z Alenko in nimam kaj dodati.

LP

Špela

Nesmiselno se mi zdi, da bi samski neplodni ženski že a priori odvzeli pravico biti mati. Kdo smo, da bi neki neznani ženski onemogočili celo, da sploh stopi pred strokovno komisijo. Še bolj nesmiselno pa je, da se bo o tem problemu odločalo z referendumom.

A otroku vzeti očeta se ti pa ne zdi nesmiselno. Probajte misliti še malo na otroka, ki se bo rodil in nikoli vedel kdo je njegov oče. Probajte se postaviti v položaj otroka, ki bo pri določenih letih HOTEL vedeti čigave gene ima. In da se bodo za umetno oploditev odločale ženske z določenimi travmami in jim bo otrok terapija. Pa seveda bodo morale biti kar dobro situirane, predsavljajte si mene, ki s VI stopnjo izobrazbe zaslužim 135.000,00 SIT in delam do 17.00 ure. Otroka si sama sploh ne morem privoščiti, ker dam samo za položnice 90.000 SIT (najemnina je draga) in mi ostane 45.000 SIT. Ali je to dovolj ???? ŠE zame ni dovolj. To je zakon za peščico zafrustiranih, dobro situiranih žensk.
Povprečna ženska kot sem jaz se pravi s povprečno plačo in povprečno pametjo pa se za kaj takega verjetno ne bo odločala.
Lezbike naj bodo pa tih. Če ne marajo moških ne vem zakaj hočejo moško spermo. Naj vzamejo otroke v rejo. Saj je dovolj zapuščenih otrok.

Pametno razmišljanje Katka!Ob tem pa nihče od zagovornikov osemenitve ne razmišlja o samskih moških in želji po očetovstvu.A ni to višek feminizma?!Sicer pa menim da je to le še ena svinjska provokacija liberalizma.Naslednje referendumsko vprašanje bo najbrž že kloniranje.Ob tem se človek vpraša kje so meje narodovega potrpljenja,da prenaša tako bedaste politike.

Na to zadnje se spomni, ko bodo volitve! Kar smo izvolili, to pa zdaj imamo!

moje mnenje:
zaradi mene se naj vse osemenjujejo, bo vsaj več otrok. tudi ločene ženske so postale samske in morajo vzgajati otroke (včasih brez sledu o očetu otrok). Dejstvo pa je, da tudi če sta dva starša in povprečno zaslužita. težko vzgajata in preživljata svoje otroke. Kako jih (ga) bo pa ena ženska? Res je, da je treba imeti denarna sredstva, da ima tvoj otrok vse, kar je nujnega, ne kar si sami zmišljujemo in ni nujno potrebno. Torej bo morala samska ženska zelo dobro zaslužiti (v bistvu namesto dveh), da bo preživljala sebe in otroka. To pa pomeni, da mora biti na takem delovnem mestu, kjer se veliko in predvsem dolgo dela. Kdaj bo imela pa čas za otroke? Zvečer ob 9h ali 10h?
Pravim, naj imajo otroke, če želijo. Saj se bodo morale same spopasti z vprašanjem KDO JE MOJ OČKA? Vsi (verjetno ne čisto vsi) imajo očke, samo jaz ne…..
Samo plačajo si naj pa same…

Če sem vas prav razumela, boste glasovali proti. A ne vem, zakaj se vsi tako bojimo dovoliti pot v življenje tistim par otrokom na leto, ki se bodo gotovo rodili zaželeni in ljubljeni. Saj se ne odločamo za osemenjevanje kar tako vse vprek.

jaz bom ZA – saj o plačilu se bodo tako ali tako šele potem dogovarjali….

Ž
Dragi Galileo, se strinjam, da je provokacija, ali pa prelaganje odgovornosti na narod. Ne morem pa se strinjati, da so liberalci na robu narodovega potrpljenja. Ja kdo jih pa voli? Poglejte si vendar zadnje volitve ali pa javnomnenjske raziskave. Ne, ne, še veliko takih cvetk nam bodo ti ljudje servirali preden jih bo imel narod dovolj.
P

Če bo imela denar za otroka, pa premamo časa zaradi službe,bo imela tudi za varuško in ali gospodinjsko pomočnico. Koliko ljudi si pa lahko privošči še ženkso, za pomoč v gospodinjstvu? Po eni strani vpijemo kapitalizem, z denarjem da se da vse kupiti, po drugi strani, pa bolje situiranim od večine, pomagamo še s spreminjanjem zakona.

Poglejte samo privat zobozdravnike, ki imajo koncesije. Če te boli zob, te naroči čez dva meseca (kje bo takrat zob?). Ker je treba čakati v vrsti. Če pa hočeš biti samoplačnik, se lahko pa vsedeš kar na stol! Pa še rečte, da denar ne dela!

Upam, da ne bo kdaj prišlo do tega, da če imaš denar lahko kupiš TUDI zdravje, če ga pa nimaš, ti naj pa Bog pomaga.

Včasih je žalostna ta dolina Šentflorjanska!

hej Urša,

privatni zobozdravnik ali pa “navadni” te v primeru bolečine ne sme naročiti čez 2 meseca – vzeti te mora še isti dan.Za to ti ne bi smel zaračunati niti tolarja.
Sploh pa tukaj ne govorimo o denarju za ZDRAVJE,ampak o plačilu storitve,ki medicinsko ni indicirana…..

Ja saj, glede na to da bodo dali japonci kmalu na trg umetno matrnico bi bilo fino, da v to novelo zakona dodamo še člen, ki bo moškim omogočal nakup ženskega jajčeca, ki jo bo oplodil s svojo spermo in vtaknil v umetno maternico.
Bodimo enakopravni. Škoda bi bilo čez nekaj let ponovno hoditi na referendum in še enkrat zapraviti toliko denarja.
Mislim, da je otrok brez toplega doma dovolj. Naj ženske otroka vzamejo v rejo.
Glede na to,da naša družba postaja vedno bolj patološka se kar bojim, da čez nekaj let npr. otrok ženski ne bo všeč pa ga bo zavrgla. Vse skupaj postaja trgovina brez čustev. In moje mnenje je, da ženska ki hoče samo otroka brez partnerja želi imeti ob sebi odvisno bitje, kateremu lahko dominira in s katerim ni potrebno sklepati kompromisov. Ta otrok bo za travmatizirano, zafrustrirano žensko terapija. Še enkrat pravim, da je otrok za rejo dovolj.

O jemanju očeta otroku bi v tem primeru težko govorili, saj tega otroka v bistvu sploh ne bi bilo. Nisem pa še slišala otroka, ki bi ga vprašali ali bi rajši videl, da ga ne bi bilo in bi odgovoril da ja (če ne gre za zlorabljanje ali agresijo v družini) – torej mislim, da bi to lahko bili čisto srečni otroci.

Kar se pa standarda tiče, pa tudi v družinah, ki so štiričlanske (se pravi povprečne in normalne) in sta celo dve plači (z osnovnošolsko, poklicno ali srednješolsko izobrazbo), ni ravno kakšnega razkošja. “Razkošje” ki ga ceni otrok pa je tako in tako ljubezen, toplina in razumevanje.

LP

Špela

ZA!
Razlogi:
1. Do skrajnosti neumni, ozki, omejeni, iz frustracij, zagrenjenosti ali preprosto predsodkov izhajajoči “argumenti” proti (cvetke: enakopravnost moških, skrb za bodoče vprašanje morebitnega otroka in zasekiranost za zadrego matere, ki mu bo morala odgovoriti, kdo je oče (ali ti biseri inteligentnosti mislijo, da si taka ženska ni sama postavila takega in še kakšnih vprašanj) – škoda, ker mu ne bo mogla povedati, da ga pač ni na ta svet zaradi za njegovo identiteto zaskrbljenih ljudi – a la Katka ….)
2. Nedopustnost, da se tako intimno vprašanje, ki skuša tako očitno diskvalificirati majhen del populacije, ki je sedaj ožigosana kot sovražnica moških ali lezbijka, sploh pojavi na referendumu
3. Dajemo (ali jemljemo) le možnost, da se to (ne) zgodi (debate pa potekajo v stilu, kot da bomo vsako dobro situirano samsko žensko gnali pred umetnega osemenjevalca)

Bravo Brigita – hvala bogu, sem bila že čisto iz sebe, ko sem prebirala ta negativizem. Pa je očitno še nekaj ljudi, ki razmišljajo malo širše. Sicer pa zakaj se nihče ne vpraša koliko otroških dodatkov, oploditev,…. bi se lahko izplačalo za ceno referenduma.

Se strinjam z vama Brigita in Špela, tudi jaz bom odločno glasovala ZA!
Sama bi v preteklosti raje videla, da sem brez očeta, kot pa da sem morala dolga leta prenašati toliko ponižanj in pretepa. Nekateri moški enostavno ne znajo biti očetje. Pomislite, koliko očetov je alkoholikov, kako ubogi so šele ostali otroci.
Da ne bi o kakšni zafrustriranosti. Če je ženska utrpela nasilje v družini še nisem videla, da bi bila kasneje nasilna do svojih otrok. Za moškega pa je povsem drugače, saj je znano, da če je bil oče nasilen bo nasilen tudi sin. Ženske tudi po naravi niso nasilne, preprosto zato, ker raje potrpijo. Zato, naj imajo to pravico, saj jih bo verjetno tako malo, da ne bo vredno govorit.
Stoletja dolgo je trajalo, da smo si ženske priborile volilno pravico, pa pravijo, da smo zaradi tega enakoprane z moškimi. Pa vam povem: še kakšnih par stoletij bo trajalo, da bomo lahko govorili o enakopravnosti. To pa zaradi tistih žensk, ki nasprotujejo lastnemu spolu oz. nimajo hrbtenice, da bi se lahko moškim uprle
in se raje podrejajo njihovim idejam.

Kako mi je odleglo! Prav bala sem se, kako bo zdaj kdo po meni udaril, saj sem si tudi jaz dala duška, ampak ko se je pa to kar nabiralo v meni…

Odgovarjala sem na to temo kar pod Mladi in spolnost.

Mene zanima zakaj si ZA?

Zgleda, kot da so na razpolgao samo grozni, nasilni moški, neposobni biti očetje. Vendar, drage ženske, ste se kdaj vprašale, zakaj ima otrok nasilnega očeta, alkoholnega očeta?
Zato, ker se je zanj odločila vaša mati!
Lahko pa bi se odločila za koga drugega.
Lahko pa bi pravočasno odšla in bi morda ta isti nasilni, alkoholni oče ugotovil, da se mora spremeniti!

Jax krave osemenjujem

New Report

Close