Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci niso zaželeni

otroci niso zaželeni

Kakšne umirjene poroke? Kako si predstavljaš umirjeno poroko? To pomeni tudi brez glasbe? Ali to pomeni v krogu ožjih ljudi na kosilu, večerji? Ne razumem. Poroka je en velik pomp, ena velika norija polna glasbe, doživetij, plesa, zabave….koga lahko ob tem motijo otroci, ko so v primerjavi z ostalim pompom prav nevidni ter neslišni…. To so samo kaprice nekaterih, ki več vedo o obnašanju in sposobnostih mojega otroka kot jaz…..

lp,

N.

Jaz tudi mislim, da je razlog teh čedalje bolj pogostih zahtev mladoporčencev, naj otroci ostanejo doma, ravno v tem. In v tem, da se nevesta in ženin nočeta na lastni poroki kregati s povsem nesamokritičnimi starši, ki samo z nasmehom na ustih opazujejo, kako njihovi otroci terorizirajo celo okolico s svojim obnašanjem, če pa njihovo mularijo prime kdo drug, so pa v dno duše užaljeni in pripravljeni na kreg.

Toliko “nedotakljivih sončkov” pač ni še nikoli hodilo po tem planetu.

Kakšna neumnost. Predvsem tam, kjer mladoporočenca še nimata otrok? Večina mladoporočencev nima otrok. Ja, vem, da je zdaj popularno narediti dva, tri otroke in se potem poročiti, vseeno pa mladoporočenci brez otrok še niso izjema, prej so pravilo.

Na moji poroki ne bo otrok. Čeprav jih ne bom prepovedala. Jih nikoli ne bi. Hočem imeti majhno poroko, starši, brati, sestre in priče. No, mogoče celo bodo otroci. Odvisno od tega, koga bo dragi izbral za pričo. Če bo njegova priča imela otroka, jim ne bom prepovedala prihoda na poroko, vesela bom, če bodo prišli.

Znajo pa starši čisto pozabiti, da to ni njihov dan, ampak dan mladoporočencev. Uživajo, se imajo luštno, njihov otrok medtem dela štalo in ga mirijo ostali svatje. Vam je mogoče prisrčno, da vaš otrok joka ravno takrat, ko ženin in nevesta rečeta da, njima dvema se pa to mogoče ne zdi prisrčno. Ko bosta 50 let pozneje kazala vnukom posnetek s poroke, se bo slišalo dretje, njiju dveh sploh ne.[/quote]

hehe na tvoji poroki ne bo otrok…ceprav jih ne bos prepovedala…hm??
sicer sem pa svoje stalisce o varovanju otrok ze opredelila,tko da v tem kontextu ne vidim nic neumnega….

ce pa ze bi imela kakega froca ali smrkavca bi pa za par odtenkov tudi drugace razmiljala:)

Ni res. Če na vabilo napišeš, da sva vabljena Tonček in Francka Novak, še nisi povabil družine. Ne vem, k nam nikoli ni prišlo vabilo “družina Novakovi, vabljeni ste na poroko.

Nats … poročila sem se pred dvemi meseci in na moji porokui sta bila moj otrok in moj nečak … vendar kljub temu, da sta bila tisti dan zelo pridna sta venomer tekala okoli in vedno je mogel biti nekdo za njima (ali dva … vsak za enega) in seveda zamudil del “zabave” ali celo obreda. Mene sicer to ni motilo in tudi ostalih, ki s(m)o tekali za njima ne … si pa mogoče kdo drugi želi, da se stvar odvija tako kot so si oni zastavili. Mi smo imeli večerjo sicer zelo svobodno naravnano … brez kakih govorov ali iger ali česa drugega … in tako smo se malo izmenjavali, ko je mularija tekala okoli (pa res ne moreš od otroka zahtevat da 2 uri sedi za mizo, ne?). Nekdo drugi si pa vso zadevo drugače zamisli … in da bi med … recimo … pričinim govorom drveli otroci gor in dol po dvorani jim mogoče ne bi bilo ravno po godu.

Kot pravim. To je odločitev neveste in ženina, ker je NJUN!!!! dan … ne vem zakaj bi se potem morali svatje počutit užaljene zaradi tega.

swarovski: imam otroke.

Se strinjam z “ni res”, vabiš osebe ne družine. Ali vaše mame in očetje tudi odidejo z vami na poroko, ali pač njih ne vzamete s seboj, ker pašejo k vam…

Sama pa sem še vedno jezna. Ko se je ženila moja sestrična, tudi sama nisem bila povabljena na poroko, čes otroci niso vabljeni. Naj povem, da sem od neveste mlajša le 2 leti.
Mogoče pa so želeli samo prišparat.

Kakšna neumnost. Predvsem tam, kjer mladoporočenca še nimata otrok? Večina mladoporočencev nima otrok. Ja, vem, da je zdaj popularno narediti dva, tri otroke in se potem poročiti, vseeno pa mladoporočenci brez otrok še niso izjema, prej so pravilo.

Na moji poroki ne bo otrok. Čeprav jih ne bom prepovedala. Jih nikoli ne bi. Hočem imeti majhno poroko, starši, brati, sestre in priče. No, mogoče celo bodo otroci. Odvisno od tega, koga bo dragi izbral za pričo. Če bo njegova priča imela otroka, jim ne bom prepovedala prihoda na poroko, vesela bom, če bodo prišli.

Znajo pa starši čisto pozabiti, da to ni njihov dan, ampak dan mladoporočencev. Uživajo, se imajo luštno, njihov otrok medtem dela štalo in ga mirijo ostali svatje. Vam je mogoče prisrčno, da vaš otrok joka ravno takrat, ko ženin in nevesta rečeta da, njima dvema se pa to mogoče ne zdi prisrčno. Ko bosta 50 let pozneje kazala vnukom posnetek s poroke, se bo slišalo dretje, njiju dveh sploh ne.[/quote]

hehe na tvoji poroki ne bo otrok…ceprav jih ne bos prepovedala…hm??
sicer sem pa svoje stalisce o varovanju otrok ze opredelila,tko da v tem kontextu ne vidim nic neumnega….

ce pa ze bi imela kakega froca ali smrkavca bi pa za par odtenkov tudi drugace razmiljala:)[/quote]

Kaj ti ni jasno? Povabila bova najine starše, ki nimajo majhnih otrok. Njegovega brata in sestro, ki nimata majhnih otrok. Moja priča jih tudi njima. O tem, ali bodo otroci ali ne, bo odločil on s svojo izbiro priče. Če bo izbral prijatelja, ki nima otrok, ne bo otrok. Če bo izbral prijatelja, ki ima otroke, bodo. Dosti jasno sem napisala že prvič. Da otrok ne bom prepovedala.

No, jaz sem pa tista, ki je povedala, da otrok ne morem povabit, ker če povabim enega jih morem še ostalih 60. Na poroki sem imela 130 ljudi in mi se ni izšlo. Povabila sem tudi sestrične in bratrance, njihovih otrok pa ne. Tudi prostora ne bi našla.

sej mene ne zanima kdo bo na tvoji poroki :)…sem se samo spotaknila ob tvoj stavek…je pa to kljub vsemu tvoja odlocitev kaj in kako bo…in prav je tako…

Arbi pa bi ja večjo gostilno zbrala, da bi še dodatnih 60 otrok lahko norelo na tvoji ohceti:))) No evo razumljiva razlaga za vse tiste mamice, ki brez svojih “sončkov” ne greste nikamor. Kaj bi bilo šele potem, če bi nevesta delala selekcijo in bi polovico otrok lahko prišlo, ker bi še bilo toliko prostora, polovico pa ne….

So redke poroke, abrahami, kjer bi bila dvorana tako mala, da bi otroci drveli ravno med moderatorji, govorci, pričami, nevestami, plesalci…. Še povsod je bilo dovolj prostora, da so lahko bili za sebe.
Sta pa dve možnosti: ali bom prišla na celotno poroko z otrokom in nekaj redkih zadev izpustila, ko bom delala kontrole pri njegovem igranju, ko bova šla na starnišče in podobno – ali pa bom prišla zvečer na le del poroke in prav tako precej zamudila.

No, ne vem, kakšne so kaj navade na vašem koncu, ampak kaj takšnega uvesti pri nas, kjer pride na kup po 15 otrok, bi bil za starše hud udarec in bi me kar precej grdo gledali. Moram rečt, da nazadnje, ko smo bili na abrahamu, imeli znan ansambel, moderatorja za vodit program, ni bilo z otroci nobenih težav. Vsi so se igrali v drugem prostoru, noreli in se imeli skrajno luštno.

lp,

N.

Arbi, tudi pri meni je bilo tako.

Ne vem zakaj izjave kot: ˝Če otroci niso zaželjeni, tudi jaz ne grem˝. Dajte no ženske bit tako naostrene, kot da gre za najhujšo diskriminacijo, pa debele, pa suhe zraven vpletat. Jojjjjj, kako smo občutljivi.

Včasih enostavno ne gre drugače, bodisi zaradi števila, osebnih želja, karkoli, …

In ne mi rečt, da 3 leta star otroček uživa, ko ga vlačimo 8 ur od ene lokacije na drugo, pri 35 stopinjah, ko nima prostora za počitek, igro,…pa naslednjih 8 ur v gostilni, če sploh uspemo pridt do tam. Iz izkušenj povem, da takemu otročku ustreza varstvo pri npr. babici oz. v okolju, kjer ima svoj red (za igro, hranjenje, počitek,…).
In nenazadnje, tudi jaz, kot starš, imam rada, da vsaj kakšno uro ne rabim s pogledom švigat levo in desno, poklepetati s sorodniki, se v miru najest, odplesat ples ali dva in pozno v noč/jutro odit domov.
Hja, grozna sem, vem.

Naši – vaši konci … saj je vseglih kje smo. :))) Jaz hočem samo poudarit to, da naj se spoštuje želje mladoporočencev saj naj bi bil ta dan za njiju pravličen. In če si v tej pravljici ne predstavljajo otrok, jima nimamo kaj jih vsiljevat.

Pa mislim tudi, da tisto enkrat na vsake kvatre, ko se gre na kako poroko, kjer otroci niso povabljeni, se pa ja lahko zrihta varstvo. Ali so to babice ali pa se celo dobi kakšno varuško, če babi servis ni na voljo. Pri meni je bil mal problem, ker sta bile obe babici tudi glavni svatje gor … :)))))))))) … Sestra se je pa za svojega zmenila z varuško, ki ga je prišla iskat ob 19h in je bila lahko sestra potem gor do konca – sproščeno.

In navsezadnje. Obstajajo tudi ljudje, ki ne marajo otrok in svojih nikoli ne bodo imeli. A taki si pa ne zaslužijo svatov – prijateljev/sorodnikov, ki imajo otroke? Ali bi tudi njim vsilili otroke na poroko? :))))

Ma ja, no … saj vem, da je občutljiva tema, zato bom zaključila tu. :)))

Dokončnega odgovora (po moje) ni. Res je, da je poroka stvar ženina in neveste, vendar, če bi bila zgolj njuna stvar, bi se poročila sama s pričami…, kakorkoli že. Takoj, ko pričneta izbirati povabljence, zadevata ob različne družinske interakcije, čustva, predstave in ponekod (žal) tudi zamere. Z nekoliko nespretno (včasih tudi prezrto) izbiro povabljencev včasih povsem nehote in očitno tudi nevede – zasejeta nesporazume, ki se vlečejo še dolgo. Tudi silen odziv na to temo kaže (pa smo samo v virtualnem svetu), da je izbira povabljencev strašno pomembna stvar in da je v primeru porok (in drugih za družine pomembnih slavij) potrebno pogledati malce “čez” sebe. Odločanje “brez empatije” se ponavadi izkaže za slabo odločanje.
Veliko vprašanje je, komu je na poroki namenjena zabava. Mladoporočencema, svatom ali morda obojim.
Če se poskušam spomniti porok, na katerih sem bila v zadnjih 20 letih, so bili otroci vedno zraven. In po pravici povedano se ne spominjam primera, da bi kakorkoli motili obred ali kasnejše praznovanje.
LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Potem pa so očitno tudi v mojem ožjem in daljnem sorodstvu in partnerjevem tudi vsi otroci izvenserijski. Na najini poroki so plesali in se zabavali in niso “motili” zabave odraslih. Jaz kot mladoporočenka sem jih opazila samo, ko so res luštno plesali po plesišču ali se šli kako igrico. So bili pa v starosti 0-10 let.

In kaj so počeli tisti od 0? Ko že pišeš take bedarije. Novorojenčkov najbrž niso vozili tja.

Kako bi šele ene bile užaljene, če bi eni sončki bili povabljeni, drugi pa ne bi bili. Če nimaš prostora, če nimaš denarja, na vrat pa so ti nakopali že 100 sorodnikov, mama hoče, oče hoče, njegova mama hoče, njegov oče hoče, pol teh ljudi sploh ne poznaš. Ja, zdaj boš pa še njihove sončke imel na poroki. Potem pa tudi sodelavkam in prijateljicam rečeš, naj pridejo brez sončkov. Ker glupo izpade, če ene smejo pripeljati sončke, druge ne. Je to jasno?

Vaš otrok je za vas sonček vedno. Zame je sonček samo, ko se lepo vede. Če se dere v trgovini, ko bi ga drli iz kože, če leta po lokalu in me vsakič, ko gre mimo brcne, če me skoraj podre na ulici, ko se tako zaleti vame, zame ni sonček, ampak podivjan mulec. Tukaj gor so vse mamice popolne, zunaj po trgovinah, cestah niso. Ona pije in opravlja s kolegico, njen otrok pa terorizira pol lokala. Ja, mu dam en sladkorček, še en, še en, še en. Ne bom nič rekla. Ko pa se bo zaletel v mizo, polil kavo, ki se bo meni zlila po beli kikli, ja takrat imam pa sončka čez glavo dovolj. To, da mu je takrat mama rekla, miha, to ni lepo, mi ne pomaga veliko. Tudi če mi je rekla oprosti. Nove kikle mi ni kupila.

Če bi mami rekla, da je njen sonček nevzgojen in podivjan otrok, bi bil pa cel škandal.

kaj ste eni pametni. pa ni problem,a dokler boste skrbni starši in boste za svoje froce na takih prireditvah tudi ZARES poskrbeli.
sem že bila na poroki, ko je mali dojenc veselo vriskal, da se je obreda komaj slišalo. me zanima, če sta bila mladoporočenca tega res tko zlo vesela, pa da jima je to blo tko zlo prisčno, srčano in kaj ve,.
in ja, enih mamic ni sram, da se tamali tko obnaša in v zvezi s tem nič ne ukrene!

Ja, seveda ne ukrepajo, ker se jim zdi tako prisrčno od njihovih sončkov.:(

Otroci nimajo kaj iskat na poroki in PIKA!!!

Jaz poznam primer, ko sta mladoporočenca tudi “prepovedala” otroke na poroki, vse to pa izključno zaradi določenega hiperaktivnega in nevzgojenega otroka neke njihove sorodnice. Še na vseh slavnostih, na katerih je bil, je delal štalo in onadva ga pač na svojo poroko nista hotela, posebej ker ga starša sploh ne znata umiriti, vodita pa ga čisto povsod. In ker nista mogla reči, da nočeta samo tega otroka, sta pač prepovedala vse.

Imejte to v mislih, ko dobite taka vabila. Mogoče pa gre samo za določenega otroka ali otroke iz določene družine, ki so nevzgojeni, in zato potem mladoporočenca ne povabita nobenega otroka. Saj ne moreta reči tem ljudem “otrok pa vi ne smete pripeljati, ostali jih pa bodo”.

Zanimivo mi je, kako vsi govorite o nevzgojenosti, jaz o tem sploh nisem razmišljala.
Otrok na mojo poroko nismo povabili izključno zaradi omejitve s številom, mi je bilo hudo, ampak pač tako je. Pa smo vsi preživeli, se imeli lepo in NIHČE ne moralizira, joj, mojih otrok pa NE MARAJO.
Mislim, da na splošno ni poanta v marati ali ne marati, ampak pri bolj ˝tehničnih˝ zadevah.

Se popolnoma strinjam z Jožuljo in ni res. Od kod vam ideja, da so na slavja vedno povabljene cele družine. Če na vabilu piše Francka in Janez Novak, to pomeni, da sta povabljena onadva in nihče drug. Vsakdo vabi tistega, kogar želi, tako da je to res stvar odločitve mladoporočencev.
Pa še nekaj- par mesecev nazaj je bila tukaj žolčna debata in napad na starše, ki vozijo svoje otroke zvečer oziroma ponoči v restavracije, na veselice ipd. Žur je žur, pa če je poroka ali pa veselica.
Pa ne mi zdaj napisat, da ne maram otrok, ker imam tri svoje. In, naslednje leto me čaka žur za Abrahama, na katerega sigurno ne bom povabila vseh prijateljev z otroci in vnuki vred.

No evo eno tako, ki je povabila na poroko svaka in svakinjo, ampak brez otrok (jih imata 5)….zakaj, ker je bila poroka zreducirana na minimum, saj sva tko želela z možem. Drugi otrok še niso imeli.

Posebej pa sva organizirala poročno zabavo, kamor so bili pa vabljeni vsi, vključno z vsemi otroki!

Glede na to, da je bla taka najina želja, so jo upoštevali.

p.s. pa imava rada otroke in sedaj imava tudi dva svoja….in če bi bila midva vabljena na poroko brez otrok, bi šla, če bi imela organizirano varstvo. v nasprotnem primeru bi se pač opravičila!

New Report

Close