Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok ima slabo prebavo-obstaja kaj?

Otrok ima slabo prebavo-obstaja kaj?

otrok je star 2,5leta in ima že en čas slabo prebavo, enkrat je šlo bolj na trdo in od zdaj ima velike po moje bolj ”psihične” težave, ker ko se mu mudi na veliko potrebo, zadržuje po dan,dva,tri.. in je potem le še huje.

ne je toliko čokolad, prehrano ima v redu, poje tudi veliko sadja ipd.

predvidevam, da ima bolj leno črevo, se da s kakšnim sirupom naravnim to pospešit, da bi kakal bolj mehko, saj vidim, kako zelo ga boli, ko potisne.. odvaja pa recimo 1x, 2x tedensko.

hvala

waya probiotik za otroke. Odvajalni sirup odsvetujem, ker se črevo navadi nanj in je še huje.

tudi mi imamo tak problem in uporabljamo laneno seme in pa lactecon

si kupila v lekarni?
nočem, da se otrok na kaj navadi… kot npr.na svečke… sliv noče niti poskusiti…

pa pomaga??
lp

Zelo v redu za take težave so namočene suhe slive, Donat Mg, morda tudi namočeno laneno seme, mogoče kivi, pomaranče, grozdje. Drugače pa tudi probiotični praški WAYA IT, pa sirup Lactecon (10-20 ml), ki ga drugače lahko jemljejo že dojenčki … Vsakemu ustreza kaj drugega, je treba probat.

Pri Lacteconu (oz. slovenskemu Prorektalu; gre za isto učinkovino) gre za tekočo laktulozo, ki mehča blato oz. pride v črevo zaradi njega več vode kot običajno. Je primeren tudi za dolgotrajnejšo uporabo. Poskusite in boste videli, kaj bo pomagalo.

LP,

seenazvezdicazaspanka

Lactecon se dobi tudi na recept, lahko pa ga kupite v lekarni sami.

LP,

seenazvezdicazaspanka

Kolk pa kaj vode popije?A ste ga kdaj kregali glede kakanja ali pa strašili glede WCja???
Prijatelj je imel enake težave z svojim otrok,ker mu je rekel,da pride kača in poje drekec,pa da ko sedi na školjki da če je kača prveč lačna lahko tudi njega poje in otrok sploh več ni upal kakat.

Drugače pa če mu dajete sadje mu dajte tudi kivi za jest.Peške od kivija zelo pomagajo pri kakanju.

ja lactecon dobiš v lekarni,.lahko se da uporablja dlje časa samo mu moraš pa res redko vsak dan dajat drugače ni učinka
laneno seme sem uporabljala pri prvem otroku ki je bil ravno tako zaprt in sem mu dala vsak dan eno žličko v jogurt in je lepo kakal

ne otrok nima lenega črevesja ,.ampak zadržuje blato,to sta 2 različni stvari. Otrok mora piti velik onesladkane pijače,lactecon ,balastno prehrano itd

Pri naši tamali zadevo čudovito in učinkovito rešujejo slive v vseh oblikah (sveže, vkuhane, suhe). Prej smo uporabljali Donat, ki pa niti približno ne dosega sliv, pri katerih lahko res trdim, da urejajo prebavo, namreč urejajo tako, da deluje ravno prav in tako, kot je treba. Pri Donatu so pa vedno problemi, ali ne prime, ali pa prime preveč, t. j. povzroči drisko.

Res toplo priporočam vsak dan en obrok, pri katerem bodo zraven tudi 1-3 slive (je dovolj za to starost).

Pri nas je bil dolgo časa na sirupu, takrat prorektal. Se nanj črevo ne navadi, otrok pa se navadi na redno kakanje.

Dokler je imel stroge diete, ni šlo drugače, potem pa, kot bi odrezal, v tej smeri nobenega problema več.

Dajajte mu kivi.Čez nekaj dni sporočite kako kaka.Ne ga začet futrat z nekimi sirupi,lacteconi,…

Ste poskusili bebi čaj? Zjutraj na tešče topel čaj spit. Lahko tudi čez dan pije ta čaj ali pa kako drugo tekočino, čim več. Veliko sadja in zelenjave naj poje, to tudi spodbuja prebavo. Jaz ne bi šla na kaka odvajala, bi probala vse ostalo prej. Pa spodbujajte ga, da je fajn kakat, ker potem ne boli trebušček.


In povej zakaj ga ne bi futrala z lacteconom?’
kako so nekatere paaaammmeeetttnnneee,bverjetno zato se vaši otroci vodijo na pediatrični kliniki,ko prihajate z otrokom ,ki krvavi in ima rane na črevesju 🙂

še jst povem, ko smo iz prehrane izločili mleko, se je tudi prebava uredila, brez odvajal in lekarniških sirupov

Moja mlajša ima probleme s prebavo od malega. Sem probala probiotike, tiste praške in ne vem kaj vse nisem. Nakar mi je nona enkrat rekla: “Vsak dan naj otrok ima žlico v rokah!”. In tako sem začela vsak dan kuhati juho za kosilo ali večerjo. Enkrat bistro (govejo, piščančjo), drugič zelenjavno kremno, pa mineštro, ričet, fižolovo… Včasih v kremno dodam ajdo ali piro. Ja, je delo, ampak otrok nima več težav. Poskusi, mogoče ti bo uspelo.


In povej zakaj ga ne bi futrala z lacteconom?’
kako so nekatere paaaammmeeetttnnneee,bverjetno zato se vaši otroci vodijo na pediatrični kliniki,ko prihajate z otrokom ,ki krvavi in ima rane na črevesju :)[/quote]

A si vredu?Kdo krvavi,kake rane?Tu govorimo o kakanju.Če ste pamentni in veste kako odvajala delujejo,pa kolk niso vredu za zdravje pol kar.

Malo se tudi pozanimajte kaj se z celicami in vodo dogaja v teleu ob teh sirupih.Moja otroka v 6 letih nobenih zdravstvenih težav nista imela.Le zakaj?

Edini pameten odgovor v tej temi. Bravo nona in ti, ki si jo poslušala. 🙂


In povej zakaj ga ne bi futrala z lacteconom?’
kako so nekatere paaaammmeeetttnnneee,bverjetno zato se vaši otroci vodijo na pediatrični kliniki,ko prihajate z otrokom ,ki krvavi in ima rane na črevesju :)[/quote]

A si vredu?Kdo krvavi,kake rane?Tu govorimo o kakanju.Če ste pamentni in veste kako odvajala delujejo,pa kolk niso vredu za zdravje pol kar.

Malo se tudi pozanimajte kaj se z celicami in vodo dogaja v teleu ob teh sirupih.Moja otroka v 6 letih nobenih zdravstvenih težav nista imela.Le zakaj?[/quote]
Kaj tebi ni jasno?otrok zadržuje blato,blato postane trdo in se poškoduje črevesje.Ti ni jasno kajne 🙂 saj vemo.
ja seveda tu govorimo o kakanju in IMAMO veliko otrok na pediatriji,ko je staršem bilo tako težko vzeti lactecon in čez čas je otrok kakal tudi kri in krvavel iz danke !!!!! da se črevesje zaceli,pa traja kmesece in mesece in otrok trpi grozne bolečine.tko da ne bit preveč pametna,ker ti škoduje.
pa povej kaj se dogaja z celicami in vodo v telesu ob teh sirupih!!Poduči me .
Veš sploh kaj je laactecon?ne,kajne :
In če tvoja otroka nista imela nobenih teh zdravstvenih težav to še ne pomeni,da si požrla tolikšno pamet tega sveta da lahko svetuješ 😉

A si vredu?Kdo krvavi,kake rane?Tu govorimo o kakanju.Če ste pamentni in veste kako odvajala delujejo,pa kolk niso vredu za zdravje pol kar.

Malo se tudi pozanimajte kaj se z celicami in vodo dogaja v teleu ob teh sirupih.Moja otroka v 6 letih nobenih zdravstvenih težav nista imela.Le zakaj?[/quote]
Kaj tebi ni jasno?otrok zadržuje blato,blato postane trdo in se poškoduje črevesje.Ti ni jasno kajne 🙂 saj vemo.
ja seveda tu govorimo o kakanju in IMAMO veliko otrok na pediatriji,ko je staršem bilo tako težko vzeti lactecon in čez čas je otrok kakal tudi kri in krvavel iz danke !!!!! da se črevesje zaceli,pa traja kmesece in mesece in otrok trpi grozne bolečine.tko da ne bit preveč pametna,ker ti škoduje.
pa povej kaj se dogaja z celicami in vodo v telesu ob teh sirupih!!Poduči me .
Veš sploh kaj je laactecon?ne,kajne :
In če tvoja otroka nista imela nobenih teh zdravstvenih težav to še ne pomeni,da si požrla tolikšno pamet tega sveta da lahko svetuješ ;)[/quote]

Pediatrična klinika na med over net??A niste imeli težave pred nekaj leti zaradi norčevanja in pljuvanja po med over netu?A ni bila kriminalsitična preiskava?

A si vredu?Kdo krvavi,kake rane?Tu govorimo o kakanju.Če ste pamentni in veste kako odvajala delujejo,pa kolk niso vredu za zdravje pol kar.

Malo se tudi pozanimajte kaj se z celicami in vodo dogaja v teleu ob teh sirupih.Moja otroka v 6 letih nobenih zdravstvenih težav nista imela.Le zakaj?[/quote]
Kaj tebi ni jasno?otrok zadržuje blato,blato postane trdo in se poškoduje črevesje.Ti ni jasno kajne 🙂 saj vemo.
ja seveda tu govorimo o kakanju in IMAMO veliko otrok na pediatriji,ko je staršem bilo tako težko vzeti lactecon in čez čas je otrok kakal tudi kri in krvavel iz danke !!!!! da se črevesje zaceli,pa traja kmesece in mesece in otrok trpi grozne bolečine.tko da ne bit preveč pametna,ker ti škoduje.
pa povej kaj se dogaja z celicami in vodo v telesu ob teh sirupih!!Poduči me .
Veš sploh kaj je laactecon?ne,kajne :
In če tvoja otroka nista imela nobenih teh zdravstvenih težav to še ne pomeni,da si požrla tolikšno pamet tega sveta da lahko svetuješ ;)[/quote]

Ker je že kronično.Z mojimi nasveti ,tehnikami,še noben otrok ni zakrvavel iz črevesja!Vsem se je prebava ali s prehrano ali pa s terapevtskimi tehnikami uredila.Vem kaj so klistirji,obstipacija,…sem imel tudi otroka,ker se mu zaradi kakanja peristaltika obrnila in je blato bruhal.Mislili so da je ileus,pa hvala bogu ni bil,le tako “zabito” je blo vse skup.Otok sploh več nima teh težav.

In ti kot gastro eneterološka sestra bi pri otroku z zabasanim črevesjem dajala odvajalne sirupe?Od tebe bi mal več pričakoval,edino če si komaj iz srednje šole zaposlitev dobila.Zato pa otroci bruhajo in še zaradi hujše dehidracije pristanejo na gastro oddelku,kjer pol dobi infuzijo,klistirje,da se črevo spuca in nato se uvaja lactecomom ali drugimi sirupami.Ker gastroenterološka sestra bi tudi morala vedet kaj ne gre naprej gre nazaj skozi ust.

Raje vzam knjigo v roke,ker to da si v žljivkah in pmatovanju najboljša si se že izkazala.Pa kot gastrološka sestra tudi razloži forumcem na kak način sirupi delujejo.

Ne mene učit kaj pomeni če nekdo nekaj dni ne kaka,kako se črevesna flora s tem poruši,strupi iz blata začnejo v kri prehajat in tako tudi do različnih bolezni.Kot pljuča tako tudi črevo sta zelo pomembna za zdravje,zato pa sta po tradicionalni kitajski medicini povezana.Očitno tudi ne več da z dihanjem trebušna prepona “masira” črevesje.

In kot vedno še enkrat povem,da forumi niso namenjeni zdravljenju.In če od nekoga otrok trpi naj takoj grejo k zdravniku preden bo prepozno.Ne na pamet dajat neke sirupe,ker jaz na tej strani in kot drugi ne vidimo kako huda in resna je zadeva.


Kaj tebi ni jasno?otrok zadržuje blato,blato postane trdo in se poškoduje črevesje.Ti ni jasno kajne 🙂 saj vemo.
ja seveda tu govorimo o kakanju in IMAMO veliko otrok na pediatriji,ko je staršem bilo tako težko vzeti lactecon in čez čas je otrok kakal tudi kri in krvavel iz danke !!!!! da se črevesje zaceli,pa traja kmesece in mesece in otrok trpi grozne bolečine.tko da ne bit preveč pametna,ker ti škoduje.
pa povej kaj se dogaja z celicami in vodo v telesu ob teh sirupih!!Poduči me .
Veš sploh kaj je laactecon?ne,kajne :
In če tvoja otroka nista imela nobenih teh zdravstvenih težav to še ne pomeni,da si požrla tolikšno pamet tega sveta da lahko svetuješ ;)[/quote]

Ker je že kronično.Z mojimi nasveti ,tehnikami,še noben otrok ni zakrvavel iz črevesja!Vsem se je prebava ali s prehrano ali pa s terapevtskimi tehnikami uredila.Vem kaj so klistirji,obstipacija,…sem imel tudi otroka,ker se mu zaradi kakanja peristaltika obrnila in je blato bruhal.Mislili so da je ileus,pa hvala bogu ni bil,le tako “zabito” je blo vse skup.Otok sploh več nima teh težav.

In ti kot gastro eneterološka sestra bi pri otroku z zabasanim črevesjem dajala odvajalne sirupe?Od tebe bi mal več pričakoval,edino če si komaj iz srednje šole zaposlitev dobila.Zato pa otroci bruhajo in še zaradi hujše dehidracije pristanejo na gastro oddelku,kjer pol dobi infuzijo,klistirje,da se črevo spuca in nato se uvaja lactecomom ali drugimi sirupami.Ker gastroenterološka sestra bi tudi morala vedet kaj ne gre naprej gre nazaj skozi ust.

Raje vzam knjigo v roke,ker to da si v žljivkah in pmatovanju najboljša si se že izkazala.Pa kot gastrološka sestra tudi razloži forumcem na kak način sirupi delujejo.

Ne mene učit kaj pomeni če nekdo nekaj dni ne kaka,kako se črevesna flora s tem poruši,strupi iz blata začnejo v kri prehajat in tako tudi do različnih bolezni.Kot pljuča tako tudi črevo sta zelo pomembna za zdravje,zato pa sta po tradicionalni kitajski medicini povezana.Očitno tudi ne več da z dihanjem trebušna prepona “masira” črevesje.

In kot vedno še enkrat povem,da forumi niso namenjeni zdravljenju.In če od nekoga otrok trpi naj takoj grejo k zdravniku preden bo prepozno.Ne na pamet dajat neke sirupe,ker jaz na tej strani in kot drugi ne vidimo kako huda in resna je zadeva.[/quote]

POVEJ potem kako sirupi delujejo ,če si tako pameten 🙂
ja seveda nobeden otrok,ki je bil pri tebi ni krvavel ali kaj podobnega -Zahvalimo se compu,da se ne sesuje od vseh laži na internetu 🙂
pa drugič piši manj očitno .Ker se vidi,da ti gre slabo in želiš ,da ti plačajo 🙂

Vsekakor mora čim več piti tekočine, po možnosti vode in nesladkane čaje. Zmanjšati je treba mlečne proizvode in sladkarije, ter trde in suhe hrane, vsekakor pa mu poskusi dati probiotik, prebiotik s prebavnimi encimi FloraZym. Zelo pomembni pri zaprtju so namreč prebavni encimi, še bolj kot samo probiotiki. Prebavni encimi namreč pomagajo za bolšo prebavo hrane in s tem praznenje črevesja.

New Report

Close