Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok ponoči prihaja k nama

Otrok ponoči prihaja k nama

Gre za razliko v načinu razmišljanja.
Če nekdo opravila opravlja sam pridobiva na samozavesti za razliko od razvajenčka, ki mu vse naredijo drugi.

Nekdo, ki sam vozi kolo je samozavesten kolesar za razliko od tistega, ki je samo gledal kako drugi vozijo, res da lahko tudi slednji drži za balanco, a z negotovostjo v sebi četudi tega na zunaj ne pokaže. Njuno dogajanje v glavah je različno.

Seveda tudi ti, ki nisi nikoli ničesar delala sedaj delaš, ker je pač treba, razlika med tabo in nekom ki taka opravila dela od malega je v tem, da ti o tem razmišljaš, medtem ko je to drugemu samoumevno. To je bistvena razlika zaradi katere nekdo nekaj počne z muko.[/quote]

Proces samozavesti je hitrejši, ko si starejši, ker se bolj zavedaš, da ni samoumevno, ampak da si uspel, se naučil, da znaš. Samoumevnost pride pa po 1000 ponovitvah, a ne? Torej v treh letih nadoknadiš, kar so drugi dosegli v 20ih…[/quote]

A bejž?

Igranje inštrumenta se človek lažje in bolje nauči, ko je starejši?
Prvič berem kaj takega…..

Samovšečnost je lastnost razvajenosti, infantilne miselnosti, ki je človek ni prerasel. Daj potrudi se malo, predelaj že to, sedaj ko si odrasla (po letih) 😛

Vprašanje je kaj kdo razume kot uspešnost. Materialno stanje je merilo?

Lahko razložimo tudi tako, da se ženska žene zaradi lastne negotovosti v sebi in se z delom dokazuje, da bi bila sprejeta s strani drugih, priznana, uspešna…. kakšna pa je njena notranjost? Je zadovoljna sama s sabo?
Tega mogoče niti sama ne zna odgovorit, kaj šele njena sestrična….. :P[/quote]

Me res zanima, koliko vas pametovalcev je idealnih in koliko popolnih otrok imate?[/quote]

Lepo, da se zanimaš za nas.

Vprašanje je kaj kdo razume kot uspešnost. Materialno stanje je merilo?

Lahko razložimo tudi tako, da se ženska žene zaradi lastne negotovosti v sebi in se z delom dokazuje, da bi bila sprejeta s strani drugih, priznana, uspešna…. kakšna pa je njena notranjost? Je zadovoljna sama s sabo?
Tega mogoče niti sama ne zna odgovorit, kaj šele njena sestrična….. :P[/quote]

Me res zanima, koliko vas pametovalcev je idealnih in koliko popolnih otrok imate?[/quote]
In kaj ima naša popolnost s problemom avtorice? In s tisto sestrično? Povej, imaš tudi ti težave?

Haha, podobno pri nas, s sobo in službenimi potmi vred, samo da je naš malo starejši 🙂
Včasih se mi zdi, da je šel iz najine postelje skoraj direkt k puncam… ;-)[/quote]

Ja, tudi naš bo šel vsak čas k puncam – direktno iz najine postelje. Na noben način ga nismo mogli spreobrniti, pa smo se sprijaznili. Jaz nimam problemov spati skupaj. Se čisto lepo naspim. Mož pa gre včasih v njegovo posteljo. Sicer pa dela v izmenah in spi, ko naju ni doma. Tako je najbolje in najlažje za vse. Vsi srečni, vsi zadovoljni.
Se pa velikokrat hecamo, kako lahko spi sam, kadar je na kakšnem letovanju ali taboru (pa je že od malega). To pa ni bil nikoli problem.

Proces samozavesti je hitrejši, ko si starejši, ker se bolj zavedaš, da ni samoumevno, ampak da si uspel, se naučil, da znaš. Samoumevnost pride pa po 1000 ponovitvah, a ne? Torej v treh letih nadoknadiš, kar so drugi dosegli v 20ih…[/quote]

A bejž?

Igranje inštrumenta se človek lažje in bolje nauči, ko je starejši?
Prvič berem kaj takega…..

Samovšečnost je lastnost razvajenosti, infantilne miselnosti, ki je človek ni prerasel. Daj potrudi se malo, predelaj že to, sedaj ko si odrasla (po letih) :P[/quote]

Ne bluzi. Hodila sem v glasbeno šolo in končala osnovno glasbeno. Poleg tega sem trenirala en kolektivni šport, bila sem v mladinski reprezentanci. Po kateri logiki sklepaš, da se nekdo, ki mu starši niso pustili krožnika z mize premaknit, ne bi na drugih – negospodinjskih področjih kaj naučil?

Proces samozavesti je hitrejši, ko si starejši, ker se bolj zavedaš, da ni samoumevno, ampak da si uspel, se naučil, da znaš. Samoumevnost pride pa po 1000 ponovitvah, a ne? Torej v treh letih nadoknadiš, kar so drugi dosegli v 20ih…[/quote]

A bejž?

Igranje inštrumenta se človek lažje in bolje nauči, ko je starejši?
Prvič berem kaj takega…..

Samovšečnost je lastnost razvajenosti, infantilne miselnosti, ki je človek ni prerasel. Daj potrudi se malo, predelaj že to, sedaj ko si odrasla (po letih) :P[/quote]

Ne bluzi. Hodila sem v glasbeno šolo in končala osnovno glasbeno. Poleg tega sem trenirala en kolektivni šport, bila sem v mladinski reprezentanci. Po kateri logiki sklepaš, da se nekdo, ki mu starši niso pustili krožnika z mize premaknit, ne bi na drugih – negospodinjskih področjih kaj naučil?


Kaj pa če bi si razlagali tole tvoje tako, da je punca morala iti stran od staršev, da se je lahko osamosvojila? :-)[/quote]

Vprašanje je kaj kdo razume kot uspešnost. Materialno stanje je merilo?

Lahko razložimo tudi tako, da se ženska žene zaradi lastne negotovosti v sebi in se z delom dokazuje, da bi bila sprejeta s strani drugih, priznana, uspešna…. kakšna pa je njena notranjost? Je zadovoljna sama s sabo?
Tega mogoče niti sama ne zna odgovorit, kaj šele njena sestrična….. :P[/quote]

Seveda lahko razložimo tudi tako, da so dejansko klošarji imeli najboljšo vzgojo. Lahko razložimo tudi tako, da imaš ti travme, ker ti starši niso pustili spat pri njih, zdaj pa na vsak način hočeš omaloževati tiste, ki so to imeli na voljo …

Vprašanje je kaj kdo razume kot uspešnost. Materialno stanje je merilo?

Lahko razložimo tudi tako, da se ženska žene zaradi lastne negotovosti v sebi in se z delom dokazuje, da bi bila sprejeta s strani drugih, priznana, uspešna…. kakšna pa je njena notranjost? Je zadovoljna sama s sabo?
Tega mogoče niti sama ne zna odgovorit, kaj šele njena sestrična….. :P[/quote]

Seveda lahko razložimo tudi tako, da so dejansko klošarji imeli najboljšo vzgojo. Lahko razložimo tudi tako, da imaš ti travme, ker ti starši niso pustili spat pri njih, zdaj pa na vsak način hočeš omaloževati tiste, ki so to imeli na voljo …[/quote]
Zakaj pa takšna užaljenost? Potlačene travme mogoče?

A bejž?

Igranje inštrumenta se človek lažje in bolje nauči, ko je starejši?
Prvič berem kaj takega…..

Samovšečnost je lastnost razvajenosti, infantilne miselnosti, ki je človek ni prerasel. Daj potrudi se malo, predelaj že to, sedaj ko si odrasla (po letih) :P[/quote]

Ne bluzi. Hodila sem v glasbeno šolo in končala osnovno glasbeno. Poleg tega sem trenirala en kolektivni šport, bila sem v mladinski reprezentanci. Po kateri logiki sklepaš, da se nekdo, ki mu starši niso pustili krožnika z mize premaknit, ne bi na drugih – negospodinjskih področjih kaj naučil?[/quote]

A ti sploh veš o čem teče debata?
Glede na postavljena vprašanja – dvomim.

Nič ne sklepam trdim le, da se razlikuje razmišljanja nekoga, ki od mladega obvlada osnovna opravila od onega, ki so ga zavijali v vato in mu nikoli nič ni bilo treba delat. Tudi njuno dojemanje soljudi je precej drugačno ravno zaradi takih preprostih stvari in se razteza od čistega egoizma do altruizma.

Po tvojem hvalisanju lahko sklepam, da se nisem precej zmotil, ko sem te razvrščal…..

Pozdravljena,
razlika med mojima otrokoma je skoraj 4 leta. Ta prvi je vedno imel posteljico, vendar smo spali v isti sobi. Občasno je prišel k nam. Pri njegovih 3 letih smo se preselili in takrat je dobil svojo sobo in začel tam spati brez problemov. Čez čas je prišel novi dojenček. Naredila sem isto, najprej postelljica pri naju, potem pri skoraj 3 letih v svojo sobo. Mlajši se ni dal. Vsako noč je prišel k nama. Skoraj do šole. Nisem komplicirala, sem sklepala, da naju potrebuje in sem to sprejela. Mož tudi. Vendar ob priliki, ko je starejši otrok že bil v šoli, kakšen 3. razred mi je “očital”, da imam mlajšega raje, saj ta malemu dovolim, da prihaja spat k nama, čeprav bo kmalu šel v šolo, on pa je pri 3. moral spati sam v sobi! Zelo me je prizadelo, saj nikoli ni rekel, da si želi biti v najini postelji. Nikoli nisva imela problemov, takrat sva mu le rekla, da bo zdaj imel svojo sobo, zrihtali smo tako kot si je želel in to je to. Najbrž je v svoji glavici sklepal, da naju mora ubogati in mogoče trpel.
Še isti večer sem bila “stroga” in ta malemu prepovedala vstop v najino spalnico. Je bil jok, dretje… vendar se nisem ozirala. Danes, ko gledam nazaj sem pri ta malemu bila popustljiva. pri starejšemu pa ne, ker je večji, ker razume… Ja, učimo se,
Torej avtorica, naredi kakor ti paše, le ne pozabi na starejšega, da ne boš slišala kot jaz.

New Report

Close