Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroku povedati resnici ali ne?

Otroku povedati resnici ali ne?

Vsak od nas želi poznati svoje starše. Četudi so slabi, si želimo poznati od kod naše korenine, zakaj smo to kar smo. S tem ko mu prikrivate nekaj takega, je to pač slej ko prej kriza identitete. Tega se ne gre skrivat. Saj bi razumel, da pač nista mogla imeti otrok ali kakorkoli, ampak povedat mu.

Moj partner je ta otrok in je po naključju izvedel za zgodbo od drugih virov. Zelo hude posledice mu je to pustilo na psihi, morda se ne zavedate kako globoko ljudje doživljamo svoje korenine in pripadnost. In kako prikrivanje in zastajanje resnice boli. Ti otroci začnejo potem bolestno iskati svoje korenine in spremenijo celoten tok svojega življenja, ne morejo se umiriti dokler ne spoznajo resnice. Jaz predlagam resnico in pogum, naj otrok ve od kje prihaja in kakšna je vajina vloga v njegovem življenju. To niso heci! Še manj pa nepomembne informacije.

Ja, treba bi mu bilo povedati že mnogo prej. Glede hudih psihičnih posledic pa je tako, da je vse odvisno od tega, kako nekdo določeno dejstvo dojema. Nekateri imajo travme že, če dobijo kazen za prehitro vožnjo. V življenju niso vedno samo optimalni pogoji in iz dejstva, da je za ta podatek izvedel kasneje, ni treba delati drame, ker se je v življenju treba soočiti še z mnogo hujšimi stvarmi.

Odgovor na objavo uporabnika
replika neprijavljena, 17.08.2021 ob 13:08

Glede na to, da v Sloveniji posvojitev praktično ni, oziroma če so, pretežno znotraj družin (očim, mačeha, teta, stric) je itak tole zgodbica za klike.

Za občo uporabo je pa profesor Dumbledore lepo povedal : “na splošno je resnica vedno boljša izbira, kot laž”.

 

 

Ti pa si poznavalec – kaj govoriš, posvojitev je veliko – samo jaz imam dve prijateljici,  ki sta posvojeni, sošolca iz srednje šole… Le od kod vam samozavest za tako prepričana stališča?

In še za avtorico – vsi ti posvojenci, ki jih poznam, za to vedo od malega. Bi rekla, da večinoma vejo, glede na to.

Mislim, da boste vse dobro rešili, če ste sicer ubrana družina, brez skrbi! Vso srečo!

To si kar nekaj zmišljuješ ali v nekem svojem balončku živiš? V sloveniji je na leto tam okoli 30 posvojitev. Velika večina iz tujine.

Ne vem, odvisno kako sprejema stvari. Nekaterim to ne povzročilo težav, drugim da. Potrebno je morda predhodno obvestiti, zakaj do posvojitev prihaja ter da niso nič manj ljubljeni zato. Ter jih povprašati o njihovem mnenju. Potem pa sproti, pa morda otrok ne bo zameril. No, se mi zdi. Ampak, otrok potem ne sme biti firbčen, iskati razloge, zakaj je posvojen. Če bo razlago razumel. Če grem v kožo otroka, pa ti ne znam povedati reakcije. Ali bi morda sploh želela vedeti. Ne vem, pogovarjajte se. Reakcije. In bosta ugotovila tudi pravšnjo odločitev. Srečno in previdno.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4826, 21.08.2022 ob 20:13

Ti pa si poznavalec – kaj govoriš, posvojitev je veliko – samo jaz imam dve prijateljici,  ki sta posvojeni, sošolca iz srednje šole… Le od kod vam samozavest za tako prepričana stališča?

In še za avtorico – vsi ti posvojenci, ki jih poznam, za to vedo od malega. Bi rekla, da večinoma vejo, glede na to.

Mislim, da boste vse dobro rešili, če ste sicer ubrana družina, brez skrbi! Vso srečo!

Ampak, ni pa fajn morda, da so ‘označeni’. Mama in ata, al pa pustite to označevanje, kot da so krivi, ker jim pač dodeljujete oznake. Recimo, če bi bila, ne vem, se ne bi počutila fajn ob takih super sošolcih.

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 21.08.2022 ob 20:45

Ampak, ni pa fajn morda, da so ‘označeni’. Mama in ata, al pa pustite to označevanje, kot da so krivi, ker jim pač dodeljujete oznake. Recimo, če bi bila, ne vem, se ne bi počutila fajn ob takih super sošolcih.

Pardon, ala prijateljica, ki o meni razoravljata na nekem forumu.

Veliko mladih se danes testira na My Heritage. Avtorica, si misliš, da se bo tvoj sin lahko en dan testiral in pri tem nehote odkril, da ni vajin biološki otrok? Si predstavljaš njegov šok?  Ód malega bi moral poznati svojo zgodovino. In od njega naj bo odvisno, če bo želel poiskati biološke starše ali ne. Naj ima vsaj to izbiro.

Povedat…. Absolutno….  Sem imela zelo podobno situacijo, niso mi povedali, vedela sem že od malih nog, a nekako nisem upala povedat, dokler me ni tolkto razjedalo da sem eksplodirala, no tudi mojim doma se je takrat odvalil kamen od srca… Tako da ja…. Povedat.

    Nespametno skrivanje, to privede do težkih problemov.. Poznam primer, ko je fant pri 16-tih zvedel da njegov foter to pravzaprav ni. Mati je prava. Prej so poskušali prekrit. In so se začele hude težave. Vem tudi za primer, ko je po krvodajalski akciji foter ugotovil, da ni foter svojmu sinu, ga ni več med nami tako ga je sesulo.

Avtorici svetujem ogled filma Oktoberski otrok, kjer prikazujejo podobno situacijo. In prosim prosim, povejta otroku resnico. Sicer bo, ko bo izvedel, samo slabo… 😞

New Report

Close