Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroška intuicija??

otroška intuicija??

Me zanima ali ima katera podobno izkušnjo…
situacija je taka, da imamo v ožjem sorodstvu osebo, ki ima veliko negativnih lastnosti (egoističnost, hinavstvo, izigravanje, igranje bolezni in predvsem igranje v stilu ‘kako sem jaz uboga’), vendar se večina sorodnikov do nje vede vljudno, ji ustreže in pač ‘potrpi’, da je mir pri hiši… jaz ne živim več pri tej hiši (bogu hvala), vendar če hočem videti starše skoraj ne morem mimo te osebe… vendar sem hladno vljudna, sem ter tja se potrudim, ampak ta oseba dobro ve, da njene igre pri meni ne funkcioniranje in je odnos primerno hladen – meni ustreza, njej očitno tudi (razen da me občasno pred drugimi besedno blati – pa mi to ne pride do živega .. samo včasih) …

Moja mala pikica stara skoraj 5 mesecev tudi ne more vedno mimo te osebe, ki se čisto stopi ko jo zagleda in jo neprimerno vlači po naročju… mala se je že nekajkrat raztulila pri njej, pa vseeno vedno rine vanjo :(( … pa se sprašujem sedaj ali tudi moja pikica čuti, da ta oseba ni ravno nekdo ki mu gre zaupat??? Ali tudi vaši otroci ločijo med iskrenimi in ‘manj iskrenimi ljudmi?? Ker drugače se naša mala vsem smeji, tudi takim ki jih prvič vidi, pri njej je pa res zanimivo – meni se kar fino zdi, me pa zanima ali je to bolj moja domišljija, ali imajo tudi taki mali že razvit neke vrste sedmi čut???

Pri nas to ne drži, saj tamala uživa pri vseh kar enako.Samo, da jo kdo drži v naročju in se z njo igra!
Možno je pa, da imajo otroci različno razvito intuicijo in drugače dojemajo ljudi!

Kot prvo, dete čuti, podobno kot ti. Čuti lahko npr. tvoj odpor, strah, jezo,… Dr. Žorž je na nekem predavanju rekel, da otroci naprej razumejo govorico telesa, potem vse drugo.
Drugo pa je, da bo nekaj na tem, da otroci do nekaterih ljudi takoj čutijo nezaupanje, kar seveda izražajo z jokom.

Pozdravljena!

Oh ne! Zakaj je toliko sovraštva na svetu????

Ne draga, Tvoja pikica prav gotovo ne čuti sovraštva, ker sploh ne pozna tega čustva. To si TI želiš, da bi čutila do tiste osebe tako kot ti…
Domišljija TI dela 100 na uro.

Lp,
Cvetka

Zanimivo je, da mala vedno začne tulit, ko pride tast kaj gor težit. Res kot bi na knof pritisnil. Mala ga zagleda in pade v histeričen jok….

ja Cvetka – če ti nimaš podobnih izkušenj, še ne pomeni, da kaj takega ni res… saj ene 3krat bi šlo za slučaj, tako pa se to kar redno ponavlja…sicer pa ne gre za sovraštvo in se mi zdi to premočna beseda, da jo omenjaš čeprav ne poznaš situacije… pač se vsi ljudje na tem svetu nimamo enako radi. a smo zato slabi??
Mijaka – hvala za tvojo izkušnjo! me potolaži, da morda res ni vse samo v moji glavi.

ni vse samo v tvoji glavi, tudi mi imamo doma fanta, ki se določenih ljudi že od malega izogiba (že od takrat, ko je bil dojenček).
LP, Tana.

Ne vem, kako je pri vas, ampak pravijo, da otroci res čutijo negativno energijo dosti bolj kot odrasli, ki je velikokrat ne želimo zaznati ali je bodisi nočemo.

Sama se spomnim, ko sem bila že malo večja – 4. leta in sem nekega človeka prvič srečala. Še danes se spomnim, da mi je bil hladen in sem do njega čutila hud odpor. Mamico sem prosila, da odidemo in žal mi je, da smo kasneje veliko časa preživeli v njegovi družbi. Človek je bil velik egoist, negativec, nepremišljenih dejanj, skrajno neprimernih za njegovo starost in razgledanost… mah, zelo malo dobrega skratka…

Zaradi slabih izkušenj sem bolj pozorna na reakcije in občutke mojih otrok.
Sama svoje pikice ne bi pretirano izpostavljala osebi, pri kateri se ne počuti dobro. Je pa res, da morda deklica čuti tvoj odpor, katerega je lahko vzela za svojega. Če je npr. tebe strah, bo zagotovo tudi njo, zato se poskušaj potruditi, da se pred njo vedeš čimbolj normalno in umirjeno. Tudi do ljudi, ki jih sicer ne maramo, se lahko vedemo prijazno. To jih še najbolj zmede in šokira. Pa tudi sama se na tak način kmalu prenehaš obremenjevati s problemi in težavami, ki niso tvoje 🙂

Pogumno in s pozitivno mislijo…. saj veš – pozitivna misel prinese pozitivno energijo :)))
Lp,
Z.

Ej zvezdica pri starosti štirih letih verjamem, pri 5MESECIH pa NE!!!!

Oh, dej othello, iz tvojega linka se čuti sama negativna enrgija in sovraštvo.

Pa še nestrpna si! Če napišeš tak link moraš pričakovat tudi negativna mnenja in ne samo taka, da ti ženske na dušo pihajo. Prosim pospravi postrešje in ne piši neumnosti.

NE, NE bom te več brala!!!!!!!!!!!!!!
Lp,
Desa

uf kolk si pa ti pozitivna …
pa lep vikend ti želim 🙂

Oprosti othello, ker me je zaneslo.

Ne nisem vedno pozitivna, samo res nimam takih negativnih izkušenjo kot ti za katere po mojem mnenju ni vedno kriva samo ena oseba.

Pa lep sončen vikend,
Desa

Opravičilo sprejeto.
Sem vesela zate, da nimaš takih negativnih izkušenj… pač življenje ni za vse enako prizanesljivo in nekateri jih žal imamo…pa ne mislim toliko na ta mini problemček z mojo pikico, ampak na druge stvari, ki so preveč kompleksne da bi jih tukaj opisovala.
lp
othello

Mogoče bolj kot to osebo čuti tvoj odpor, nemir,…

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Sama sicer nimam podobnih izkusenj s svojim malckom… se mi pa zdi zanimiva tema…
Otroci zaznavajo nase “vibracije”… se kako dobro zacutijo, kdaj smo nemirni, “drugacni”… ni jim treba povedat ali pokazat… vedo…
Mislim, da tvoje detece cuti tvojo napetost… pa se na to odziva… In ne toliko na vedenje tiste osebe… ali pac? Ljudje smo razlicno obcutljivi na energijo drugih ljudi… In sama verjamem, da nekateri po energiji “pasemo” skupaj, drugi pac ne… se ujamemo takoj… ali pa sploh ne… Moje mnenje…
Lp! S.

A ne veste da otroci “vidijo” auro? Take osebe pa imajo temačno auro.
Kar zanesite se na otroške senzorčke, vaši so itak že obrabljeni 🙂

#Otroci vidijo auro!#
Morda nekateri, morda večina, vsi pa sigurno ne. Moj nečak je vedno k vsakemu človeku rad šel, nikoli se ni nikogar bal, tudi zlobnih in hudobnih ljudi ne!!

Meni se pa zdi povsem verjetno, da otroci (tudi dojencki) z odporom odregirajo na prevec vsiljive ljudi, ki jim dobesedno hocejo nekam zlest.

Oprosti Desdemona, ampak v doticni zgodbi tvoj odgovor disi po tem, kar pripisujes othellu.

Prijazen vikend vsem!

Hudo, vidijo auro. Japajade!

Potem pa svizec…

Zakaj pa ne. Jaz sem tovrstne literature prebrala ohoho veliko. zadeva je pač v kaj verjameš. sama verjamem, da so ti naši otroci prišli od nekje in niso nastali iz “nič”. Otroci naj bi do treh let še imeli odprto tretje oko in bili v stiku z duhovnim svetom. Zakaj potem ne bi videli človekove avre. Lahko pa vzameš tudi tako, da pač rečeš, da otroci čutijo energijo /simpatičnost oz. nesimpatičnost. Še nekrat poudarjam, ali verjameš ali pa ne. Kako je pa res, pa itak ne bomo nikol zvedeli.

Lep petkov večer želim.

Ja no, saj, kot praviš, verjameš ali ne. Jaz definitivno ne.

mala cuti tudi tvoje obcutke v zvezi s to osebo, seveda pa zaznava tudi njo in ocitno ne goji do nje nobene simpatije.
jaz je na tvojem mestu ne bi ravno polagala v narocja ljudi, ki jih tudi sama ne maram in ne uzivam v njihovi druzbi…
mi se znamo zascitit, pa se to ne vedno – tudi sama pravis, da te ta oseba obcasno se vedno prizadene oz vznemiri, ceprav si naredila zid. tak malcek pa je totalno odprt in ranljiv in tvoja naloga je, da ga zascitis, dokler sama ne razvije te sposobnosti.

Sem bila pri frizerju in je zraven prišel mlad fant- takoj je rekel ,da njega pa dojenčki ne marajo .. da takoj jokajo.Sem odgovorila ,da pri mojem 9 m to ne bo držalo ,ker se z vsemi dobro ujame,se smeje ,heca…
iN KAJ SE JE ZGODILO ,KO JE FANT MALEGA ogovoril? Mali je planil v jok in se ni potolažil ,dokler fant ni odšel.No potem me je ta isti fant fenal – je mali spet tako jokal ,kot bi ga iz kože dajali.
Zanimivo..pri vseh ostalih tako puncah in fantih ,ki so bili v salonu ..se je smejal…..
lp

New Report

Close