Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Pa kaj je tem dohtarjem

Pa kaj je tem dohtarjem

Da rinejo v Italijo v času korona virusa. A ni to malo neodgovorno?

Tako je.

Kazenska in odskodninska odgovornost!!!

Toje preracunano tveganje.30letnik ne bo umrl, gremo po virus in 30dnevno bolnisko.minimalna sankcija odvzem place!!!!!!!

Ce umre zaradi njih kak pacient kazenska in odskodninska odgovornost ukc in zdravnika

Odgovorne ljudi na odgovorns mesta!!!!

V kolikor niso bili tam sluzbeno so zavestno iskali to kar so dobili…in sedaj se doma smejijo

Ce kak teden pa bojo zaradi tezkih delavnih pogojev, premalo kadra sindikati zahtevalu povisanje plac zdravnikov!!

Takrat naj drzavni tozilec opravi svoje delo in te ki so virus prinesli med zdravnike vlozi tozbo v imenu ljudstvsa

Ce se zdravnik ne zna odgovorno vesti v dani situaciji in trezno pretehtati kaj je prav je zelo vprasljivo kaksne usodne napake dela pri vsakdanjem delu

Pri vsem varstvu podatkov in vsem možnem, da se zaščiti posameznike, je tole poročanje o pacientih s cov-19 nedopustno! Upam, da bodo stožili medije in institucije, ki po nepotrebnem širijo čisto preveč informacij o njih osebno.

Saj sami klicejo na televizijo..komaj docakajo svojih 5minut v medijih

Glavna težava je, da tile, ki so se hajkali po Italiji, počitnikovali in virus prinesli v Sloveniji, vsi ti so zdaj v bolnišnicah, jih gledajo, nadzirajo, opazujejo, čeprav nobenemu nič hudega ni. Potem pa se bo bolezen razširila, začeli bodo zbolevati kronični bolniki, imunsko slabi, ki niso nil počitnikovali v Italiji in se imeli luštno, zanje pa prostora v bolnišnici ne bo, ker jih bo preveč, pa čeprav ni potrebovali zdravniško pomoč.

Ta virus lahko pri nas poimenujemo “virus bogatih”.
Širijo ga tisti, ki si lahko privoščijo počitnice, reveži pa čepijo doma in v strahu kopičijo makarone in konzerve. Najprej bodo zboleli svojci in prijatelji okuženih, za te bo še dovolj postelj, ko pridejo na vrsto reveži, postelj ne bo. :-))


Tako je. Pri nas doma imamo otroka z avtoimunsko boleznijo, ki je imunsko kompromitiran zaradi zdravil. In ne, da bodo umirali zaradi neodgovornosti zdravnikov, samo stari, umirali bodo tudi otroci.
Predvsem taki, ki imajo kakršno koli avtoimunsko bolezen in jih bodo tisti, ki bi morali biti najbolj odgovorni in bi jih morali zdraviti okuženi prav od svojih zdravnikov.
Že 14 dni vemo, da po Italiji razsaja virus, ampak trije neodgovorni zdravniki gredo smučat. Ker je poceni, ali pa zato, ker vedo, da bodo njihovi kolegi zdravniki zanje poskrbeli prej in bolje sicer na račun vseh drugih mogoče bolj potrebnih zdravljenja.

V kolikor se v prihodnjih dneh stvari zapletejo in se pojavi mnogo obolelih in ce za povrhu se kdo premine bo piar poskrbel da so zdravniki bili v italiji po sluzbeni dolnosti, ce bo pritisk javnosti prevelik pa bo ukc in ministrstvo reklo da je izdalo opozorila a so zdravniki odsli na lastno odgovornost.

Tocno to. Zdravniki se ne morejo odpovedat smučanju ali kot v nasi bližini ladji. Potem pa se cel teden delajo, preden zbolijo.

Majhen ZD, kaj vem s kom se je družil od zaposlenih, polovica vrticarske skupine je bila v zd ta teden, zdaj pa vedi kdo bo prenasalec.

Če misliš da si bolj pameten od vseh, ker si končal medicinski faks, hkrati pa ne odpreš niti neta, da bi se pozanimal o novosti iz tvojega področja, je posledica te napake lahko zelo nevarna.

Pa da se razumemo, še najmanj nevarno je za zdravnika.
Pa samo da popravim en zapis zgoraj, na smučanju naj bi bila 2 zdravnika.

Napisali so, da je imel stike s 54 zaposlenimi in 40 pacienti.

osmi okuženi zdravnik iz zd metlika. Saj ni res pa je. Ostali smo očitno tole resno vzeli, tud mi smo imeli plačano smučanje, pa NISMO ŠLI, je.beš denar v tem primeru. Ampak tale gospoda pa očitno nima kaj dosti v glavi, še najmanj pa odogvornosti. In potem še mirne volje pride nazaj za par dni delat. Ni čudno, da je čebaškova povdarjala, da je zdravnike strah virusa, zdaj vem, zakaj.

To je zato, ker jim niso odsvetovali potovanj.

Vlada je krivi in tisto gor. Še nedavno so zatrjeli, da lahko potujejo…

Itak, k misljo, da bo nekdo drug poskrbel za njih… oni bodo pa tistega, ki je to delal odrezali in mu polena metali in se ga znebili, potem se pa čudijo da je tako kot je.

SEdaj so pa pokazali, česa so sami sposobni. Sposobni so se smešiti pred vsemi in kazati svoj nizek IQ… da jih ni sram. Npr. soproga ni tesen kontakt moža. Ne ni ne…. ljubica je, kot je nekdo napisal.. a ne?

Mi, mi raja, ki hočemo javno zdravstvo smo krivi, da hodijo smučat v Italijo. Če bi imeli že vse privatizirano bi imeli po njihovo dostojne plače in bi hodili smučat v Švico ali Aspen pa take nobel kucle.
Zaradi nas imajo mizerne plače, ki zadostujejo samo za zimske počitnice v Italiji in letne na Kanarskih otokih, namesto na Maldivih.

Sploh pa moderatorji zakaj ste brisali nekaj (kar veliko) tem o koroni z najbolj sočnimi komentarji?

Pri nas imamo koruptivni birokratski režim. Kako vam to ni jasno?! Mene stanje popolnoma nič ne preseneča. Nisem ovca 🙂

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Vi mislite, da vam širijo virus samo zdravniki, ampak oni so bili med edinimi, ki so jih testirali. Netestiranih prenašalcev je še mnogo več in jih nihče ne išče lol.

Moja mama je nastanjena v Domu starostnikov v Metliki. Tudi meni se zdi to od nekoga, ki bi ukrepe moral upoštevati najbolj, skrajno neodgovorno. V Metliki sta dva doma starostnikov in sicer glaven v centru in dislocirana enota. Verjetno je bil v obeh,…starostnikov pa ohoho.

Mami in vsi ostali, srečno!

Nehajte že pljuvati po teh zdravnikih, ki so bili v Italiji!

Tudi sama sem se prejšnji teden vračala iz službene poti čez beneško letališče, ker sem odgovorna oseba, sem pred letom klicala epidemiologa na NIJZ, kjer mi je bilo rečeno,
– da so problem samo TOCNO DOLOCENE regije Italije,
– da ne potrebujem samo izolacije po prihodu domov
– in da LAHKO DELAM Z LJUDMI

Ker so v moji službi imeli nekaj pomislekov ob tem, sem po prihodu domov poklicala še enkrat in dobila potrditev zgoraj napisanega.

Tako da nihče od okuženih zdravstvenih delavcev ni naredil nič narobe, ravnali so po navodilih NIJZ, ki je v tem primeru edini pristojen za izdajanje le-teh. Prav tako se ni bilo nobenih opozoril zunanjega ministrstva glede potovanj v Italijo.

In to sprenevedanje Šabedra o “najslabšem možnem scenariju” in “samo zaščitnem vedenju zdravnikov” je kratko malo ogabno!!!!

Vi mislite, da vam širijo virus samo zdravniki, ampak oni so bili med edinimi, ki so jih testirali. Netestiranih prenašalcev je še mnogo več in jih nihče ne išče lol.
[/quote]

Vse to vem že dalj časa, da so okuženi in jih sploh niso testirali. Obnašali so se, kot da je virus običajni prehlad.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

In sedaj bo usekalo in pristali bomo v vsesplošni slovenski karanteni. Počakat je treba še Vitranc in Planico. Pa to res ni normalno, ni normalno!! Pa ne mi zdej, da sem panik, ker nisem, vem pa kdaj bodo posledice lahko katastrofalne. Italijani že odpovedujejo športne tekme pri nas, mi pa še kar rinemo in rinemo in veselo vabimo ljudi. Bedaki smo, da nam ni para in pika!

Pa zdrava kmečka pamet ti pove, če greš samo mimo kritičnih mest okuženih s koronavirusm, da si morebitni oboleli in klicenosec. Ne rabiš bit za to šolan do plafona. Zdrava kmečka pamet nas bo rešila, sam kaj qrc k je ne premoremo več.


Pa daj ti nehaj z nebulozami. Lahko, da so tebi to rekli, ceprqv so rekli narobe. A to bodo spoznali cez nekaj dni. V necem drugem je point. Ti nisi sla prostovoljno in nisi sla v sluzbo, ker imas stike z najranljivejsimi-upam. Tale je pa zdravnik in je šel v zarišče ter potem med bolnike. TO JE TOČNO TAKO, KOT ČE BI ŠEL KIRURG OPERIRAT BREZ, DA BI SI PRED TEM RAZKUŽIL ROKE. Si predstavljaš, da se ti zgodi kaj takega, ko boš naslednjič ležala na operacijski? Bi ga pa tožila, a ne?

Marco Polo letališče v S italiji je eno izmed najbolj frekventih letališč, že od nekdaj. Letališča in letala so najhitrejši način trenutno širjenja žal -ker je frekvenca ljudi na teh zadeva velika in tudi monost prenosa. Pa če še tako trdijo, da ni res. Ker se križa toliko poti, ras in naroda z vsega sveta na enem mestu. V letalih pa sploh – daj napiši, si kdaj lahko sedla na letalu na 80-150cm razdalji do soseda, ki morda še kiha pa kšalja. ? Misija nemogoče. Še v prvem razredu ne – mi lahko verjameš, sem že letela tudi v njem 🙂

Kako si lahko tako nestrokovna ? 🙂 Kolikokrat pa so gospe z NIJZja odletale in priletale v zadnjih časih z letali po velikih letališčih, da bi vedele, kaj to pomeni gneča na letališču? Pa Marco Polo beneško letališče je že od nekdaj znano glavno letališče za kitajske turiste, ki rinejo v Benetke, 365 dni na leto. Vse črno takoKitajcev kot drugih potnikov je bilo vedno na tem letališču, kadar sem bila tam; cca 8x na leto na tem letališču do lani.

Tebi očitno nič ne pomeni vse skupaj. Par deset starostnikov v metliškem domu za ostarele gor ali dom. Meni pa moji ožji in širši družini pa pomeni. Trenutno držimo pesti in upamo, da se bodo vsi zlizali in še naprej lepo živeli v enem izmed najbolj prijetnih domov v Sloveniji.

Odgovornost je na nas vseh, brez izjeme!


Pa daj ti nehaj z nebulozami. Lahko, da so tebi to rekli, ceprqv so rekli narobe. A to bodo spoznali cez nekaj dni. V necem drugem je point. Ti nisi sla prostovoljno in nisi sla v sluzbo, ker imas stike z najranljivejsimi-upam. Tale je pa zdravnik in je šel v zarišče ter potem med bolnike. TO JE TOČNO TAKO, KOT ČE BI ŠEL KIRURG OPERIRAT BREZ, DA BI SI PRED TEM RAZKUŽIL ROKE. Si predstavljaš, da se ti zgodi kaj takega, ko boš naslednjič ležala na operacijski? Bi ga pa tožila, a ne?
[/quote]

Če bi dajali konkretna navodila, bi ljudje tja odhajali v manjšem številu. Še vedno bi se našli bedaki, ki bi uživali v smuki na napol praznih smučiščih.
Niso problem samo zdravniki, ampak ljudje, ki delajo na dnevni bazi z velikim številom ljudi. A če bi bila to npr. vzgojiteljica v vašem vrtcu ali učiteljica ali kuharica na vaši šoli bi bilo pa ok?
Pa še nekaj morate vedet, te zdravnike so zelo hitro stestirali, so pač pri koritu. Drugi nimajo take sreče, če imajo blage znake prehlada jih noben ne jemlje resno.

New Report

Close