Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kako lahko otrokom dajo takšna imena?

Pa kako lahko otrokom dajo takšna imena?

Poznam več otrok, ki so starši južni. In ti povem, da tisti otroci, ki so dobili imena tipa Meliha, Elmira, Safet so imeli na poti do nekega uspeha toliko več ovir kot tisti, ki so pragmatično dajali nevtralna imena.

Poznam več otrok, ki so starši južni. In ti povem, da tisti otroci, ki so dobili imena tipa Meliha, Elmira, Safet so imeli na poti do nekega uspeha toliko več ovir kot tisti, ki so pragmatično dajali nevtralna imena.[/quote]

Ok, če je potrebno gospodarstvo razviti, je potrebno tudi miselnost. Vsaj to. Saj je jasno potem, zakaj smo zadaj in nikjer!
Nisi nič boljša.

In ob tem pozabiš na vse, kako je pravilno tudi voziti, ane. Pa ne pretiravaj v primerjavah. Bi dala pa Zinka, ki rada da. Kaj kompliciraš sedaj pri slovencih. So ti povedali, da niso zajebani. Pusti otroke, ker je isti šmorn kot tam, pač primeri iz mon.

Nauči se pravilno voziti, ker je več dela, če je potrebno več poznati, kot na lastnem pragu. Tudi cestišča.

In kaj bi bilo, če bi dali slovensko ime? Saj priimek imajo še vedno tak, da veš da ni Slovenec. Slovenci v tujini sigurno dajejo tuja imena ja… pismo ste zaplankani. naj da vsak kakršno hoče ime, kaj vas briga. vsak da svojemu otroku kot želi.

Poznam več otrok, ki so starši južni. In ti povem, da tisti otroci, ki so dobili imena tipa Meliha, Elmira, Safet so imeli na poti do nekega uspeha toliko več ovir kot tisti, ki so pragmatično dajali nevtralna imena.[/quote]

Na žalost je to res.

Meni osebno je všeč, razumem in podpiram to, da človek pa kdorkoli je ali komurkoli pripada brez zadržkov izraža svojo kakršnokoli pripadnost. In verjamem, da nekdo, ki kljub temu, da živi na svoji domači grudi poimenuje otroka Lucas namesto Luka in Marc namesto Marko tega ne zmore razumeti in dojeti.

Ok, tile so muslimani pa so dali tako ime. Vendar tudi vsi ostali slovenci, ki niso nobeni tujci, dajejo vsa mogoča marsovska imena. Zakaj? Zato, ker danes novodobni starši kujejo svoje otroke v zvezde, vsak je prepričan, da je njihov najbolj srčkan, najbolj napreden, najbolj pameten in sploh so oni prvi starši na svetu, njihov otrok pa prvi otrok na svetu. Že mnogo staršev sem slišala razpravljati o tem, da iščejo popolno ime za svojega otroka, tako, ki ga nima še nihče oz. ki si ga še nihče ni izmislil, zato da bo otrok nekaj posebnega. Bolano. Vsaj meni.

Pustite ljudem, da dajo svojim otrokom ime, kot sami hočejo. Saj je vseeno, kako so jim dali ime, kaj to vas briga, živite svoje življenje in skrbite za svoje otroke. Malo več odprtosti in širine, pa bo za vse dovolj.

jaz sem zatooooooo

daj ime otoku – ki usteza okolici , saj imamo dosti sličnih imen

poznam eno mamico ki je dala ime svoji hčeri Sajra, ampak ko so kje v družbi ali na cesti jo kliče Sara, otroku je neprijetno tudi v šoli, ker v redovalnici piše pravo ime.

Bravo.

Cefurskih imen res ne prenesem . So mi pa všeč moderna, lepo zveneča imena: Liam, Taj, Sofia, Tanita, Lars, Jonas, Marcel, Mia, ..

“nacionalisti”, ne smeši se, vi ste  in boste ostali hlapci, jbg 😀

Slovensko hlapcevsko kulturo bom zganjal v tujini, doma? Ne zakaj? Da bosta znala fousijo, alkohol, droge, zlorabo polozaja, etc. ne in se enkrat ne. Oba mulca bosta sla (ce bo interes ostal) studirat ven in tam bosta tudi ostala. Za velikega bo to morda ze srednja sola. Tu ni prihodnosti. Oba imata imeni, ki se enostavno izgovorita v tujini, namenoma.

V slo greznici bodo imena problem se max 20 let, potem pa bo to albansko-srbska-cefurska provinca. Slovenski narod je mrtev, kultura enako – samo hlapcevska mentaliteta je ostala.

Relnost je taka, da tist juznjak, ki je prsu sem nekaj ustvarit in ima nekaj sivih celic ter je dobro izkoristil vse doklade je bolsi podjetnik, kot pohlepni slovenski hlapec. In takih primerov je vedno vec.

Primer v kraju imamo dva ponudnika hitre hrane. Eden je slo pohlepnez s takimi cenami, da mislis da si v svici. Nikakva ponudba, cena 0.5l vode je 3€. Malo stran juznjak s kebabi, v slo prisel 20 let nazaj. Zna slovensko, postrezba in prijaznost vrhunska, zelje zrihta brez jamranja, cene pol nizje, itnp. Lokal vedno poln vseh, pri oni budali le nekaj ljudi. In ja: zna slovensko.

Ko bom imela otroke, bo deklici ime Šči, fantku pa Sin.

New Report

Close