Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pa moram res napisat-besna na Ljubljančane!!!!

pa moram res napisat-besna na Ljubljančane!!!!

Dobro, da imate nas Ljubljančane, da se imate očitno nad nekom znašati.

Lep dan.

In zakaj si potem besna na Ljubljančane? A se je celo mesto pobunilo proti tebi? Prosim, no! V vsakem mestu so take cvetke. Prijeteljici so pa na vasi po Vratih Mercedesa potengili črto s ključem. Pa ni bilo v Ljubljani.

matr si omejena. ja bravo in zdej so itak vsi glih, pa seveda so ljubljančani krivi. koliko že v lj. živi prišlekov od drugje? – ni važn ne.

ti maš ene druge komplekse pa jih stresaš na ljubljančane.

Se strinjam, a dejstvo, da je to razširjeno, še ni opravičilo. Seveda pa tudi ne opravičilo za parkiranje na coni za pešce. In za posploševanje in obtoževanje vseh po vrsti. V tej debati res nikogar od vpletenih ni mogoče zagovarjati. Nezrelost na obeh straneh.

uau, kako pa sploh pustiš da hči študira v ljubljani. se bo še česa hudega navlekla…..

Imamo LJ registracijo, iz same hudobe so nam v Mariboru razbili šipo in popraskali avto s ključi.

Še to. Parkirali smo na ZASEBNEM parkirišču ljudi, kjer smo bili na obisku. Zgodilo se pa je medtem, ko smo šli na kosilo. Niso mislili nič ukrasti ker ni bilo noter nič. Ampak … napačna registracija… Tako da ne posplošuj, niste v MB nič boljši.

Isto se lahko zgodi na Hrvaškem, kjer se najde kakšen ki sovraži Slovence, ali pa tudi tu v Sloveniji…

Kje ste imeli pa parkiran avto?

P.S. Tudi iz Maribora nisem….

jao…men so doma pred blokom v lj, avto z lj reg., parkiran pravilno na parkingu med dve črte pošaral okol in okol…jah tko je k prpelš nov avto pa je folk nevoščljiv in to taki k majo 100x boljše avte…da to kaj delajo drugje sploh ne omenjam…

mi gre pa na živce, ker se ljudje znašajo nad plehom, ki se ne more branit, to je najlažje…če ima kdo kaj za povedat naj pove v obraz ali pa naj bo tiho in ne dela škode…

v primeru tvoje hčere pa…napačno parkiranje pa vendar bi se dalo po lepši poti to speljat recimo, da bi poklical pajka…sam tud to ti ne bi blo prav ker je drag ko svinja pa še potem moraš it iskat avto nekam bogu za hrbtom…

ne daj bože, da kjerkoli v sloveniji parkiraš na privatnem parkirišču (predvidevam pred blokom), pa ne spadaš tja. polovica naseljencev dobi živčni zlom.

Pred hišo je bil parkiran.

Šli smo pa v mesto peš in na kosilo. Kaj lepšega kot LJ avto v MB – kar čaka na zlikavce, da bodo totim žabarjem hudiča naredili.

sej parkirišča pred bloki ne spadajo pod privat zemljišča, ker so od občine in ne od bloka, čeprav ima vsak blok svoje parkirišče, vsaj tako je pri nas…tista, ki pa so privat so pa zaprta z rampo…

Lejte, 255, bučka 2, lenamagda ipd.
Zdaj me boste obsodile fašizma, ampak takole je to:
Če bi za oviranje pešcev in kolesarjev zaradi napačnega parkiranja sledila smrtna kazen, ne bi nihče tako parkiral. Ja, smešna izjava. Pa malo zmanjšajmo stopnjo “strogosti”: Če bi za oviranje pešcev in kolesarjev zaradi napačnega parkiranja sledila zaplemba vozila, bi recimo manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bedakov tako parkiralo. Smešno? No prav. Če bi takemu nesramnemu parkiranju VEDNO sledila škoda na avtu, bi samo manjši procent bedakov/nesramnežev tako parkiral. Zdaj se pa vprašaj: kaj želimo in na čigavi strani bomo? Če hočeš, lahko pustiš, da nesramni ljudje hodijo po tebi. Jaz pa vem, da ne bom pomilovala smrklje (in njenih vzgojiteljev), ki je naredila težave sto ljudem, če je mogoče tudi sama (in njeni vzgojitelji) malo kasirala….

To ne velja samo za parkiranje in ne samo za promet…

meni način pisanja tega sporočila nekako ne štima k pisanju odrasle matere, ki ima odraslega otroka? zveni bolj kot prilivanje na ogenj, ki je zadnje dni očitno že tako ušel z vajeti. samo dejanje luknjanja gum je sigurno vredno obsojanja in tudi kaže čustveno inteligenco odgovorne osebe, tako pisanje in “pljuvanje” pa tudi ni ravno zgled olike…..

Joj, ste žleht. skoraj vsi po vrsti v tej temi,od avtorice, do tistih, ki ‘smrklji’ privoščite naprej.

Treba bi bilo obvestiti Policijo,ti pa Občinske redarje in odstrabili bi avto ali pa primerno kaznovali.

Da se v prihodnje rešite takih težav, parkirajte na Brniku, v parkirni hiši.

Posplošujejo samo omejeni ljudje… tega se ne bom nikoli naveličala ponavljati.

Omejeno pa mi je tudi mentaliteta, da če kdo koga zaparkira, se mu popraska avto in predre gume. Taki ljudje nimajo vseh čistih v glavi in jim res priželim, da bi njim kdo cel avto sfental, da bi videli, kako se drugi počutijo…

Meni je npr. soseda! popraskala celo havbo, ker je smatrala, da sem ji zasedla parkirni prostor, čeprav ona avta sploh nima in ni nič rezervirano. Pa nisem ne jaz ne ona Ljubljančanka.

Taki nekulturni in omejeni ljudje se najdejo povsod… čisto povsod!

@lenamagda :

Očitno se zavedaš da si v v prekršku, saj drugače bi klicala policijo in uveljavljala kasko…..tako pisanje potem vse ljubljančane samo utrjuje v prepričanju, da prišleki nimate ravno veliko v glavi razen svojega egoizma in pa javkanja na vse kar se prične z lj…pa brez zamere….malo pometi pred svojim pragom ter se drži pravil…

No, saj se strinjam, da mogoče ni takoj za gume predret in globoko prasko nardit, ampak (v prvem letu prebujenja pešcev in kolesarjev, invalidov in staršev z vozički), kakšna druga mala nevšečnost, pač po svojih trenutnih zmožnostih (zaparkiranje (če si upate) ali malo neškodljivo popackanje avta ali kaj podobno simpatičnega, pač glede na situacijo).
V glavnem pa – dajte, opazite, kako nesramno in egoistično je postavit ljudi pred dejstvo: tukajle je pač moj avto, ti se pa j …. Pejt po cesti ali pa leti po zraku, kaj me briga. Jaz lahko kršim pravila, ti pa glej, da ne boš grdo pogledal mojga avta! Pa še priklon se mu! Prokleti (…..) (tu vstavimo poljubno ime: Ljubljančani, Blejci, Mariborčani itd.)

Jah, očitno se je res besnenje nad “tujimi” registracijami razpaslo v večjih mestih. Imam registracijo KP in so mi že dvakrat v Ljubljani v zadnjem letu dni razbili šipo in ukradli nekaj malenkosti iz avta (res malenkosti, ker sem avdio aparate spravil). Parkiran na normalnem parkirišču, zraven pa je bilo še kup avtov Lj- registracije, nedotaknjenih. Pa bi lahko iz vsaj dveh pobrali veliko več kot iz mojega, pa še alarma niso imeli. Ko sem vprašal policijo (seveda sem jih poklical), kako to, da je samo v mojega vlomljeno, je rekel policaj, da se pogosto znašajo nad tujimi registracijami. Da so tisti dan obravnavali že 35 vlomov v avtomobile (na področju Trnovega) in je bilo 30 avtov od teh 35-tih z registracijami iz Štajerske ali Primorske.

Ne posplošujem in vem,da so povsod taki in drugačni ljudje, ampak mi je pa vseeno dalo malo misliti. Ker imam prijatelja policista v Kopru, sem ga vprašal, kako je s tem pri nas, pa je rekel da na Obali tendenc k vlamljanju v avtomobile registracij drugih slovenskih krajev ni. Kvečjemu v kakšne nemške, italijanske, avstrijske vlamljajo bolj kot v slovenske, če vidijo, da je je kaj vrednega za ukrasti. Tako da resno razmišljam, ker imam pogosto pot v Ljubljano, da nov avto registriram v Ljubljani.

V Trnovem itak veliko vlamljajo v avtomobile – meni so že 2x, pa imam LJ registracijo. Kar se pa zaparkiranja tiče, pa verjamem, da komu kapo odnese. Ko je mene enkrat nek kreten zaparkiral in zato nisem mogla pravočasno priti v vrtec po otroke, sem, priznam, tudi že imela ključ v roki, pa sem se uspela zadržat, ampak mi je pravzaprav še danes žal, da ga nisem malo popraskala.

Uh, sem razburkala tale forum… Nisem hotela nikogar žalit, to pač tako rečemo – kot recimo rečemo, da so Gorenjci pa Savinjčani škrti in Štajerci sami pijanci … sama sem Štajerka in zato pač ne mislim vsemu vesoljnemu svetu dokazovat, da sploh ne pijem alkohola. In tudi ne mislim, da so vsi Ljubljančani pokvarjenci in da so se vsi zgrnili na kup, mi luknjali gume in risali po avtu. Vsi, ki ste iz Ljubljane oz ste občasno tam, veste, kako zgleda parkiranje v Ljubljani, da se parkira na pločnikih, kolesarskih stezah, prostorih za invalide… ja, kdo za vraga pa potem parkira tam, če ste vsi tako pravični in dosledni in ohinsploh mirni in redoljubni!!! Pa pustimo to, to je že druga tema. Me res čudi, da ste tako vsekali po meni, ker je moj otrok, ker se je ustrašila toče, za eno noč parkirala avto pod podhodom, ki je zelo širok, gotovo 15 m, avtomobili pa so tam VEDNO! parkirani, tudi če ne grozi nevihta. Tako da ni nikogar ovirala, nobenega invalida niti mamice z vozičkom ne. Hotela sem povedat samo to, kako smo agresivni in nestrpni. Saj bi ji lahko npr. pustili obvestilo, ni treba takoj luknjat gum in poškodovat avta.
Torej, dragi forumovci in vsi osebno prizadeti – pred vsemi se posipam s pepelom … bom poskusila drugič kaj lepšega napisat… pa lep deževen dan!

ne, v tem konkretnem primeru res ne gre za neutemeljeno posploševanje. V Ljubljani živi skoraj 300,000 ljudi. Gume je predrl en idiot. In krivi so Ljubljančani.

Sploh ne gre za posploševanje. Kje pa…

Meni so vlomili dvakrat v ENEM LETU, ne dvakrat v življenju.:) Prvič ni bilo na Trnovem. Isto se dogaja prijatelju z registracijo MB (pa ni Štajerc) v Ljubljani. Dvakrat vlom v prestolnici z razmakom 4 mesecev, enkrat “samo” prerezane gume – parkiran vedno po predpisih. Če tudi sami ljubljanski policisti opažajo veliko razliko med vlamljanjem v ljubljanske avtomobile in avtomobile z oznako drugih krajev, bo verjetno nekaj na tem, ali ne? Najbrž bi morali uvesti enotne oznake kot v Italiji npr., kjer mesto, iz katerega izhaja šofer, sploh ni vidno.

New Report

Close