Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Pa so le našli krivca

Pa so le našli krivca

http://24ur.com/novice/slovenija/tragedija-na-blanci-ovadili-izposojevalca-colnov.html

Za tragedijo na prelivu elektrarne blanca.

Saj se mi je zdelo, da politik, ki je organiziral vse skup ne more bit nič kriv.

malo presenečenje…mislim da bi samo James Bond s super fantastičnim napol galaktičnim čolnom preživel tiste ogromne betonske stebre na katere so se ljudje lahkomiselno zapeljali.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

to si pa dobro napisal

Danes sem brala, da bodo nekateri svojci umrlih tožili organizatorja oz. občino. Denar iz sklada, v katerem se je nabiral za otroke umrlih, pa želijo v enkratnem znesku, ne kot rento.

Sicer me ne briga, ampak ne morem se znebiti občutka, da po nekajtedenskem žalovanju vse preide v pohlep oz. boj za denar.

Nekaj podobnega se mi zdi nesreča vzgojiteljice, ki se je zbodla s škarjami ali nekaj podobnega. Sodelavci ostali brez plače zaradi nje. A potem vsaka lastna nerodnost oz. nesreča lahko doprimese k višjemu bančnemu računu na račun drugih?

Kut sem že večkrat napisal Vsak pljuva po motoristih, ki se razsuvajo po cestah zaradi objestnosti, ko se pa horda neodgovornežev pobije na neki reki je tričetrt Slovenije v črnini!

Dvojna morala in tudi merila!!!
Bruh!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Zaradi poškodbe pri delu sodelovci NISO ostali brez plače.

Po medijih so razlagali, da nimajo denarja za plače. Sicer pa je problem v tem, kaj vse prodaš kot poškodbo pri delu ali pa lastno nerodnost. Če bi vsi tožarili, ki se vsak dan spotaknemo, udarimo ali pa še kaj v službi, bi zmanjkalo denarja zaradi odškodnin. Pokvarjenost ljudi, nič drugega!

jaz pa islim malo drzgače, če bi vsi tožili in zahtevali odškodnino zaradi poškod pri delu, bi kmalu imeli boljše pogoje dela in za varnost bi bilo veliko bolje poskrbljeno!

zavedajte se da vas imajo delodajalci zavarovane, če ne potem je to njihova krivda!:)

Delodajalec bi bil pa res slab in negospodaren, da ne bi imel zavarovanih stroškov za razne poškodbe, torej odškodnine.
To, da bi zaradi tega zmanjkalo denarja za plače, je pa bosa. Novinarji pa prodajo res vse, kar jim kdo natrosi. Nekateri, seveda.

Ko mora nekdo opravit trikrat toliko dela kot ga en človek zmore opravit, pride lahko do nesreče in posledično poškodbe pri delu, in v takem primeru je prav, da se mu izplača odškodnina. Izplača jo pa zavarovalnica in noben delavec ne ostane zato brez plače.

Če se pa nekdo kar tako malo za zabavo vsak dan spotika, bi bilo prav, da mu nadrejeni naloži nalogo, da si vsaj pod nogami prej pospravi, če že sam ne opazi, da ima razmetano.

Rada bi videla danes delavca, ki ne dela dvojno ali pa še več. In delodajalca, ki bi poskrbel, da bi bilo kateremu delavcu dolgčas in bi se kar malo za šalo spotikal. Nihče ne more trdit, da si se v roko ustrigel ali pa zbodel zato, ker si bil preobremenjen ali pa tudi ne. Tudi neroden si lahko ja. Ali pa se ne znaš ali pa nočeš pripravit tako kot je treba.

Vsaka nesreča se zgodi zaradi NEKOGA. Statistično pa je dokazano, da se večina nesreč zgodi proti koncu delavnika. Kaj misliš, ali zato ker so takrat ljudje preveč spočiti ali morda lahko popusti koncentracija tudi zaradi utrujenosti?

Vsekakor pa zaradi dosojene odškodnine noben delavec ne more ostat brez plače. In odškodnino določi sodišče, menda ne dvomiš, da največji borci za visoke plače ne bi znali pravično presoditi nekega dogodka!

Ja, pa dvomim. Na sodišču iskat pravico je zadnja stvar na svetu. Tam je ni. Lahko neke vrste zadoščenje, pa tudi to ne vedno. Pravice pa tam ni!

se pridružujem, če je delodajalec tak kot je treba, bo sam izplačal delavcu odškodnino za nastalo škodo, ki je posledica delovne nesreče. Če tega noče, ja potem pa ni druge poti, kot je sodišče, mah saj enkrat bo tudi tam nastal red!:)

Če je delodajalec tak kot je treba, ima svoje delavce zavarovane in odškodnino izplača zavarovalnica. Preverjeno.

a bejš no, tole si verjetno spregledal, al kaj?

Re: Pa so le našli krivca
Napisal: ninej
Datum: 12.10.2008 12:03

jaz pa islim malo drzgače, če bi vsi tožili in zahtevali odškodnino zaradi poškod pri delu, bi kmalu imeli boljše pogoje dela in za varnost bi bilo veliko bolje poskrbljeno!

zavedajte se da vas imajo delodajalci zavarovane, če ne potem je to njihova krivda!:)

Nisem spregledal!

Jaz bi takega delodajalca, ki nima delavcev zavarovanih krepko kaznoval, odgovorni osebi pa omogočil samo opravljanje dela katerega je sposobna opravljat. Če tako delo zanj sploh obstaja.

Bosta tanova ministra za delo in pravosodje to pošlihtala.

hja, ne bi ga imel zakaj kaznovati, če ga nezgodno zavaruje je to njegov plus, če ga ne odškodnino plača sam. Svoboda ni kaj!:)

Delodajalec ni vedno tudi odgovorna oseba. Če plača odškodnino delodajalec bi lahko delavci v manjšem podjetju zaradi iztožene odškodnine res lahko ostali brez plač, zato bi bilo prav da jo plača odgovorna oseba. Samo enkrat, ker potem ne bi nikoli več opravljala niti približno podobnega dela.

aha, če bi tebe delodajalec nastavil za odgovornega( nap. nekega gradbišča) predelavca ali vodjo itd., bi bil ti kriv za poškodbe pri delu in seveda bi delodajalec zahteval od tebe, da ti pokriješ stroške te poškodbe, neglede ali je delavec zavarovan ali ni. Aja seveda pa bi ti pred napredovanjem preveril kako so tvoji delovci zavarovani in seveda pogoje dela, ja zihr bi potem postal odgovorni delavec.

ma seveda, vedno je kriv delodajalec, ta je dolžan (samo njega zakon bremeni) zagotoviti varne delovne pogoje in če želi lahko zavaruje svoje delavce v primeu poškodb.

drugo pa je če je na delu malomarnost delavcev in se nesreča zgodi zaradi posameznika, ki ni upošteval vsa varnostna navodila (potem zavarovnina adijo), tu pa se lahko krivi posameznega delavca in seveda odškodnino iztirja od njega, seveda če jo ima od kje vzet, ampak delavci niti ne zaslužijo v celem življenju toliko, da bi pokrili kako malo hujšo poškodbo, tako da…..

Motoristi ne pobijajo samo sebe, ampak tudi druge, tisti na Savi pa niso ogrozili nikogar drugega. Ne morem zagovarjati nekoga, ki dirja skozi vasi krepko nad 100 km na uro (doživela včeraj!!!), in ni bil eden, bilo jih je kar nekaj.

Bom še enkrat napisal, čisto počasi, da boš tudi ti razumela.

Če delodajalec svojih delavcev nima zavarovanih je odgovoren nekdo drug, ne preddelavec ali delovodja. Lastnik, direktor, varnostni inženir, pač nekdo, ki ni hotel, ali pa “pozabil” sklenit zavarovanja.
Jaz kot vodja bi bil odgovoren samo v slučaju, ko bi delavca prisilil delat npr. na lojtri, ki ima polomljene kline. Pa še takrat bi bil samo sokriv, saj je dolžnost delavca, da delo, pri katerem je ogroženo njegovo življenje, odkloni.
Je pa res, da v praksi “vrtijo” odškodovanca in njegovega šefa, samo da je odškodnina čim manjša ali pa je sploh ni. Pravi krivci pa z advokatom na večerjo…

Nesreča se VEDNO zgodi po malomarnosti nekoga, tako da je tvoja trditev o “zavarovalnini adijo” malo iz trte izvita. Zavarovalnici ali delodajalcu odškodnine poškodovancu ne bi bilo po tvoje izplačati nikoli.

Bom še enkrat napisal, čisto počasi, da boš tudi ti razumela.

Če delodajalec svojih delavcev nima zavarovanih je odgovoren nekdo drug, ne preddelavec ali delovodja. Lastnik, direktor, varnostni inženir, pač nekdo, ki ni hotel, ali pa “pozabil” sklenit zavarovanja.
Jaz kot vodja bi bil odgovoren samo v slučaju, ko bi delavca prisilil delat npr. na lojtri, ki ima polomljene kline. Pa še takrat bi bil samo sokriv, saj je dolžnost delavca, da delo, pri katerem je ogroženo njegovo življenje, odkloni.
Je pa res, da v praksi “vrtijo” odškodovanca in njegovega šefa, samo da je odškodnina čim manjša ali pa je sploh ni. Pravi krivci pa z advokatom na večerjo…

Nesreča se VEDNO zgodi po malomarnosti nekoga, tako da je tvoja trditev o “zavarovalnini adijo” malo iz trte izvita. Zavarovalnici ali delodajalcu odškodnine poškodovancu ne bi bilo treba po tvoje izplačati nikoli.

Ločiti moraš kazensko odgovornost od odškodninske odgovornosti. Sodnik bo samo odločal o odgovornosti za to pristojnih oseb. Tebe pa bo napotil na odškodninsko tožbo. Zavarovalnica pa krije le v višini sklenjene zavarovalnine, ki pa je ne izplača če nastane poškodba zaradi malomarnosti delavca.

Drugič vzemi dobrega odvetnika. Nihče ne more dokazat, da ni po desetih urah dela na strehi pri visoki poletni temperaturi delavec padel s strehe zato ker se mu je za trenutek stemnilo pred očmi. Seveda pa ne sme imeti alkohola v krvi.

New Report

Close