Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pacientka, ki so ji menda na živo rezali maternični vrat na Ginekološki kliniki

Pacientka, ki so ji menda na živo rezali maternični vrat na Ginekološki kliniki

Bilo bilo! Kaj se bodo njej tresle hlace, u kako ste nekateri preprosti, kako ji upas to rect, ali ne ves kaj vse se zivemu cloveku zgodi? Sama sem recimo skrivaj snemala moj nezakonit prevoz v norisnico : celoten policijski odvzem prostosti s policijo in sam sprejem v norisnici. In v pritozbi cez grdo ravnanje in prisilno hospitalizacijo sem se po 2 dnevnem pridrzannju sklicevala tud na zvocne posnetke, kjer izhaja, da dokazano nisem ogrozala ne sebe ne nikogar in da so me kar tako hoteli zadrzat, verjetno ker je bil oddelek skoraj prazen! Zato so me morali izpustit.) Vidis to pomaga. Tudi meni dol visi za tistega jurja.)

Bilo bilo! Kaj se bodo njej tresle hlace, u kako ste nekateri preprosti, kako ji upas to rect, ali ne ves kaj vse se zivemu cloveku zgodi? Sama sem recimo skrivaj snemala moj nezakonit prevoz v norisnico : celoten policijski odvzem prostosti s policijo in sam sprejem v norisnici. In v pritozbi cez grdo ravnanje in prisilno hospitalizacijo sem se po 2 dnevnem pridrzannju sklicevala tud na zvocne posnetke, kjer izhaja, da dokazano nisem ogrozala ne sebe ne nikogar in da so me kar tako hoteli zadrzat, verjetno ker je bil oddelek skoraj prazen! Zato so me morali izpustit.) Vidis to pomaga. Tudi meni dol visi za tistega jurja.)[/quote]

mon prenese vse …

imela LEETZ poseg na materničnem vratu. Pred posegom sem vprašala, če dobim anestezijo, vendar je bil odgovor negativen, ker maternični vrat naj ne bi bil oživčen poleg tega pa naj lokalna anestezija sploh ne bi prijela. Imam zelo nizek prag bolečine pa še strah me je bilo zelo. Vse kar sem čutila je bil rahel špik in nič drugega. Pojma nimam kaj so delali s to pacientko, ampak mislim, da če je začela kričati od bolečine bi morala ginekologinja takoj prekiniti poseg in vprašati kaj je narobe.

Meni je kolegica povedala kako delajo v upravi in sindikatu ko se želijo nekoga,ki strokovno opravlja svoje delo,same pohvale od bolnikov,nobenih napak znebit.Obtožijo ga mobinga,zasledovanja,snemanja,obrekovanja in zaključijo da si vse priznal.Tudi obtožbe z dajanjem kalija niso samo pri radanu.Marsikoga so že obtožili da daje kalij,meša antibiotike z kalijem,zdravila z kalijem.Kljub temu da je (ni) priznal ga kazensko pa ga ne morejo ovadit,češ da ni prič.A vsi bolniki so živi in zdravi,nobenega umora.Težava je le da se to zgodi vsakemu,ki je priča malomarnega dela sodelavcev,kar privede do smrti in želijo zakrit napake pred javnostjo.Tako ti podtaknejo.

LJ sodišče marsikaj ve,o napakah in smrti,pa ne smejo nobenega kazensko ovadit,kaj šele o čem govorit.Tako tudi v bolnici bi lahko marsikaj rekli,pa ne smejo,ker saj veš kje pristanejo?Pristanejo na zagovoru z obtožbami o kaliju,zasledovanju,mobingu,…

Jaz pa zagovarjam to, da bi morale biti vse operacije in posegi pod kamero, da se kasneje lahko ugotavljajo napake in odgovornost.
Posnetki bi bili uporabljeni samo v primeru nepravnosti in obtožbah pacientov.

Če je to zgoraj že predlagal, se opravičujem, nisem brala komentarjev.

Mama enega mojega znanca, ki ugotavlja napake pri operacijah s smrtnim izidom, pravi, da se je za zjokat kaj vse vidi, pa ne sme to v javnost…samo toliko, da veste.

Če je to vse, jaz vidim tu težavo, da pacientki niso dali lokalne anastezije, kar je kriminal in nečloveško ravnanje – oziroma, kvečjemu se to lahko zgodi, če pacient sam zavrne lokalno anastezijo. Matr no, še v srednjem veku so ljudi opajali z alkoholom ali makovim opijatom, preden so se jih “lotevali”. Ampak huje od vsega pa je odnos zdravnikov in osebja in zaradi tega bi že zdavnaj marsikje morale leteti glave.

Lokalna anastezija je že tako problematična. Tudi meni ni “prijela”/dovolj prijela (sicer je šlo za nek povsem drug poseg in na drugih delih telesa) in tu ne gre potem le za bolečino, gre za šok, za travmo. Ker prvič – ne pričakuješ, drugič – če se da lokalo, je vnaprej jasno, da gre za bolečine, ki niso vzdržne narave. Ampak moj zdravnik je odreagiral in ustavil postopek, saj mu ni na pamet padlo, da me reže na živo. Je pa travma ostala.


prosim povej kdo pravi oz. zahteva,da ne sme v javnost – kaj se zgodi če nekdo resnico pove… kdo je ta “skalpel” avtoriteta, ki po tej logiki ustrahuje potlej vse nas in se igračka z našimi življenju.

Veliko je odvisno tudi katerega zdravnika dobiš. Glede na moje poznavanje bi verjel. Smo pa ljudje sami krivi, ker nasedamo populizmom v javnosti. Pri nas se skuša vsako spremembo v zdravstvu onemogočat s tem da se derejo o privatizaciji kar je huda laž


saj to je napaka v ravnanju zdravnika – zdravnica bi morala pacientki dati anastezijo (razen če bi jo ta zavrnila zaradi kakšnih razlogov)… ne pa da dela na živo in potem se še izživlja nad pacientom z žaljivimi komentarji – in ja prav zaradi tega, ker pacientika ni imela anastezije, delo ni bilo tako dobro opravljeno očitno kot bi lahko bilo, če bi anastezija bila – kot je sklepati iz zapisanega… torej to je napaka… in tudi neprimeren ondos je napaka zdravnika – kdaj se bodo ti ljudje zavedali – da je strokovno opravljanje njihovega dela, dajanje iskrenih informacij in iskrena seznanitev pacienta z vsem kar je povezano z njegovo boleznijo, stanjem, njihova dolžnost in da to ni odvisno od njihove dobre volje. To je njihova dolžnost.


saj to je napaka v ravnanju zdravnika – zdravnica bi morala pacientki dati anastezijo (razen če bi jo ta zavrnila zaradi kakšnih razlogov)… ne pa da dela na živo in potem se še izživlja nad pacientom z žaljivimi komentarji – in ja prav zaradi tega, ker pacientika ni imela anastezije, delo ni bilo tako dobro opravljeno očitno kot bi lahko bilo, če bi anastezija bila – kot je sklepati iz zapisanega… torej to je napaka… in tudi neprimeren ondos je napaka zdravnika – kdaj se bodo ti ljudje zavedali – da je strokovno opravljanje njihovega dela, dajanje iskrenih informacij in iskrena seznanitev pacienta z vsem kar je povezano z njegovo boleznijo, stanjem, njihova dolžnost in da to ni odvisno od njihove dobre volje. To je njihova dolžnost.[/quote]
tem posegu (LEETZ) zdravnik razložil, da lokalna anestezija ne prime. Ne vem, če je to res, ampak tko so meni razložili.

Pač ne smete biti tiho. Jaz jim skos težim in zaenkrat nimam problemov. So tudi meni na živo delali artroskopijo pa glih toliko da nisem zdravnice zašamaril. Ker je pač zgrešila z iglo in ni nič vprašala.


prosim povej kdo pravi oz. zahteva,da ne sme v javnost – kaj se zgodi če nekdo resnico pove… kdo je ta “skalpel” avtoriteta, ki po tej logiki ustrahuje potlej vse nas in se igračka z našimi življenju.[/quote]
Enostavno skupaj držijo.

še moja izkušnja z leetzem…

v leonišču dejansko zgleda, kot v mesnici. obravnavali so nas pa prav tako – že zunaj na hodniku nas je čakalo več žensk in prišla je sestra ter se zadrla: splav ali operacija. Potem greš v en ogromen prostor, kjer se moraš sleči do nagega, dajo ti črno vrečo za oblačila – ti pa potem kot tele tam čakaš nag, da nekdo pride in te odreši. (tukaj so me prvič nadrli kot psa – zakaj nimam s sabo copat in pižame??? – tega ni noben povedal – greš pravzaprav na ambulantni poseg – prvič imaš opraviti s tem – od kje pižama in copati???) Poseg je vodil dr. Možina. Bil je super (na hitro vse razložil, mi je dal lokalno injekcijo (boli to ful), potem smo malo počakali ampak sam izrez je bolel kot hudič. sama sreča, da traja zelo malo časa. Ko sem o bolečinah poročala svoji ginekologinji, je ta dejala, da imam očitno zelo nizek prag bolečine. O dr. Možini lahko poročam samo dobro, ostalo osebje pa je podn od podna. Poseg poteka po tekočem traku – tisti dan nas je bilo ene 12 žensk, nato te odpeljejo v eno večjo sobo in te nadirajo kar nekaj brezveze. Vse smo samo gledale in se čudile ter vrgle debato, kako se šele obnašajo do tistih, ki so splavile. Tam moraš ostati eno uro, nato te spustijo domov. Mene je zelo bolelo, tako da sem komaj hodila…telefonirala sem možu, da me pride iskat in ko sem mu potarnala da me ful boli in je sestra to slišala, me je napizdila da naj ne dramatiziram, da od tega ni še noben umrl.
Recimo, da sem bila tam vsega skupaj cca 2 uri, ampak najhujši 2 uri v mojem življenju. Jaz sem jo še dobro odnesla, saj sem po naravi tiha in ne jezikam nazaj, ena starejša gospa pa jim je povedala par krepkih, bolje da ne govorim kako so se obnašali do nje.

Podpis!

Poznam kar nekaj ljudi, ki so jim zdravniki skvarili zdravlje. Nekateri so nato umrli, nekateri životarijo. sama sem tudi imela velikanske probleme pri mojem zdravljenju, saj se zdravnikom ni dalo dvigniti niti prsta. Po zvezah me je doktor komaj rešil,če njega ne bi bilo, bi bila sedaj že na drugem svetu.

Menim, da je zdravnikom najpomembnejše prejemanje čim višje plače, pacienti pa smo jim veliko nepotrebno breme, ki se ga je potrebno čim prej in po liniji najmanjšega odpora odkrižati.

Te zdravnike je nujno potrebno naučiti vsaj malo bontona, empatije do sočloveka in osnove dobrega in vestnega dela.

Sem iz lj, čaka me en lažji ginekološki poseg, ampak grem v Kranj.

Strinjam se s tem, da bi bilo nujno snemanje! In odnos – to je nekaj, kar je pri nas očitno res šibka točka. Moja mama je pred operacijo imela dva posveta pri kirurgu, razložil ji je res vse v piko, bila je popolnoma pomirjena in mu je popolnoma zaupala. Operacija je bila stoprocentno uspešna, potekala je celo veliko bolje, kot je kirurg pričakoval, nobenega zapleta. Tudi med. sestre vse na nivoju. Bolnica Jesenice.

Aja, pa treba je ločit med napakami in zapleti – zdravniki so tudi samo ljudje in od njih ne moremo pričakovati popolnosti. Čisto nekaj drugega pa je napaka iz malomarnosti, neprimeren odnos in pomanjkanje bontona. Tudi zdravniki se prej ali slej, če le imajo srečo in dolgo živijo, v vlogi bolnika. Zakaj so potem tako vzvišeni, kot da se njim to ne more zgoditi?

Take mazače noben ne preganja.Vlečejo ogromno denarja,obljubljajo zdravje,na koncu si dobil smrt.

Pa kaj pol, če ima zavarovano? Pritožit bi se morala, pa tudi odškodnino zahtevat.
Jaz zapisom na fb verjemem, ker vem iz lastnih izkušenj, da poskusijo delat vse na živo. pacienti hodijo ven iz ordinacij objokani, nihče pa nikoli nič ne reče, nič ne zahteva. Moj mož vsakemu zdravniku vnaprej pove, da zahteva anestetika toliko, da prime in jim ne dovoli posega, dokler ne dajo toliko, da pač nič ne čuti. Vedno pa je s strani zdravnikov do tega odpor. Ne vem, zakaj tako na anestetiku šparajo in to je samo v naši državi. A je zlat ali kaj? Sem že imal zdravniške posege v tujini in tam je zdravnikom najbolj važno, da pacienta nič ne boli in da ohrani svoje dostjanstvo, Naši zdravniki pa so kot mesarji.

Tudi jaz punci zeloo verjamem.

Bila na dveh ginekoloških operacijah v stari porodnišnici v LJ. Tudi jaz se borim z neplodnostjo in zato sem bila (zmotno) prepričana, da je tukaj vse tako, kot mora biti. Na srečo je velika večina medicinskih sester tam res super in te vsaj malo potolažijo, ker drugače so zadeve nečloveške. Imela sem močne bolečine (takšne, da sem izgubljala zavest), zdravnica pa mi reče: “Ne verjamem vam, da imate takšne bolečine.”
Na srečo je druga zdravnica naredila UZ in so videli zadevo, zaradi katere sem imela takšne bolečine in sem po parih urah le dobila sredstvo proti bolečinam.
Ko sem po nekaj mesecih prišla na kontrolo in povedala, da me je strah novega postopka OBMP, ker se je prejšnji končal tako slabo, mi je zdravnica (ki je na precej visokem položaju na ginekološki kliniki) rekla: “Do takrat boste že pozabila.” in mi dala v roke novo napotnico. Brez kakršnegakoli sočutja. In ne, še po štirih letih nisem pozabila.

Mene tud zanima zakaj v bolnicah ni kamer? Zakaj v proizvodnji kjer delavci crkujejo za manj kot minimalca imajo vse pod nadzorom v bolnicah pa ne? Zanimivo, saj smo ja v 21.stoletju…..

Naj vam povem mojo zgodbo. Potrebovala sem poseg leetz-in ker ni bilo na voljo anesteziologa so nam dali kar lokalno. Kljub opozorilu, da mi tudi pri zobozdravniku injekcija takoj ne prime, so poseg začeli takoj. Ker sem vse čutila, sem se nagonsko premaknila in so me nadrli kot psa, zdravnik pa me je ranil. Bolelo je ko hudič in naj nihče ne govori, da tam ni čutil. Ko je bil poseg končan in so me peljali iz operacijske, je šele lokalna prijela. Ti je bila Celjska bolnica, in morem povedat, da so sestre zelo arogantne, pa nisem občutljiva in marsikaj prenesem. TAKO, DA JE RES, DA NA ŽIVO REŽEJO. Žal mi je , da jih nisem tožila-ampak kako dokazat-si sam proti vsem osebju, zato so ženske raje tiho.

Meni je kolegica povedala kako delajo v upravi in sindikatu ko se želijo nekoga,ki strokovno opravlja svoje delo,same pohvale od bolnikov,nobenih napak znebit.Obtožijo ga mobinga,zasledovanja,snemanja,obrekovanja in zaključijo da si vse priznal.Tudi obtožbe z dajanjem kalija niso samo pri radanu.Marsikoga so že obtožili da daje kalij,meša antibiotike z kalijem,zdravila z kalijem.Kljub temu da je (ni) priznal ga kazensko pa ga ne morejo ovadit,češ da ni prič.A vsi bolniki so živi in zdravi,nobenega umora.Težava je le da se to zgodi vsakemu,ki je priča malomarnega dela sodelavcev,kar privede do smrti in želijo zakrit napake pred javnostjo.Tako ti podtaknejo.

LJ sodišče marsikaj ve,o napakah in smrti,pa ne smejo nobenega kazensko ovadit,kaj šele o čem govorit.Tako tudi v bolnici bi lahko marsikaj rekli,pa ne smejo,ker saj veš kje pristanejo?Pristanejo na zagovoru z obtožbami o kaliju,zasledovanju,mobingu,…[/quote]

Potrdila meje glavna sestra,da je nekako tako.

Podpis![/quote]

Absolutno podpiram!

New Report

Close