Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner po 6 letih povedal, da ne želi otrok

Partner po 6 letih povedal, da ne želi otrok

Ne ga takoj obsojati. Mogoce je govoril “še ne”, ker je upal, da bo vmes 1x zacutil zeljo po otrocih. Saj zelja po otrocih ni fiksna in v kamen zapisana. V nekem trenutku se prebudi in na to nimamo vpliva. Jaz dolgo nisem cutila zelje, je bil partner prvi, ki je predlagal. Ker sem bila ze cez 30 sem se strinjala, ceprav nisem v resnici nic pogresala. Bilo nama je lusno, zakaj bi to spreminjala? No, pa ni slo, ni in ni se prijelo, vmes pa je zelja rasla i in postala ze skoraj obsedenost. Uspelo nama je sele po 5 letih, z IVF. Verjetno je bila to moja lekcija – sele ko sem spoznala, da bova mogoce ostala brez otrok sem zacutila zeljo, zelo mocno, celo boleco. Ce bi zanosila takoj, vprasanje kaksen odnos bi imela do otroka.
To je moja zgodba, ki ni ravno v pomoc. Vsekakor bi bila varianta, da ostanes z njim in potlacis zeljo strup za vajin odnos. Za vedno mu bos zamerila.

kaj se dogaja z ljudmi, da si vedno manj želijo otrok? a ni to nekaj najbolj naravnega? saj jih ni treba imeti celo kopico, lahko le enega, dva? poznam res veliko mladih (do 35), ki nočejo otrok in v veliki večini so to moški.

Očitno si jih ne želi imeti s tabo. Ko bo našel pravo žensko, verjamem, da si bo premislil.

S starši nisem imela slabe izkušnje. Oče je bil sicer čustveno kar hladen, a vedno prisoten, mamo pa je vedno imela pravo razmerje med toplino in strogo vzgojo.

Prepričana sem, da če je partner do svoje partnerke ljubeč, pozoren, skrben, ne more biti drugačen do lastnih otrok.
[/quote]

in kaj pomeni čustveno hladen oče? Prisoten to, da se ni ločil in je vztrajal v hladni zvezi?
Torej ta pozoren, ljubeč in skrben partner te je recimo vsaj 4 leta (prvi dve leti zaljubljenosti ne štejem, ker takrat ne moreš realno vedeti kaj bi rad) nategoval z možnostjo imeti otroke?
In kaj pravi, zakaj jih s tabo noče imeti? S partnerko, s katero bi se dobro razumel, bi jih pa?
Dokaj verjetno je, da noče otrok, ker se potem ne bi več vse vrtelo okrog njega.

sem bila na tem. Tudi nekje podobna starost. Otroke sem si od nekdaj želela, zanj pa nikoli ni bil pravi čas. Vedno bi prej še to, pa drugo, pa tretje. Enkrat sem imela dovolj in ga postavila pred dejstvo. Da si življenja brez otrok ne predstavljam, da si jih želim in da se jih na račun nekoga, ki me lahko že jutri zavrže kot smet ne želim odpovedati.

Sva se razšla. 2 leti zatem spoznala super moškega. Imava dva otroka. Tudi jaz sem mislila kako je idealna veza, kako super funkcionirava… dokler ni prišel on. Moj mož.

S starši nisem imela slabe izkušnje. Oče je bil sicer čustveno kar hladen, a vedno prisoten, mamo pa je vedno imela pravo razmerje med toplino in strogo vzgojo.

Prepričana sem, da če je partner do svoje partnerke ljubeč, pozoren, skrben, ne more biti drugačen do lastnih otrok.
[/quote]

Človek je lahko super, ljubče, pozoren, skrben in vse… pa še zdaleč ne pomeni, da si želi otrok.
Marsikdo je oh in sploh krasen človek, ampak si otrok ne želi. Pač jih noče.

Se z vsem strinjam, tudi, da ne izigravat.Čeprav je on njo že izigral.Pokvarjenc.Jaz bi le še kako bova delila in brez besed odšla.
[/quote]

Ja, samo zdaj gre za izigravanje med dvema odraslima človekoma.
Kakor pa recimo ona reče, da jemlje KT pa jih v resnici ne, so pa zraven takoj še nedolžna bitja – otroci, ki so plod izigravanja med dvema odraslima.

Tega ne bi mogla nikoli narediti, čeprav mogoče lahko razumem malo bolj tiste, ki o tem razmišljajo. Ne bi pa mogla tega narediti predvsem otrokom, ki bi prišli na svet na takšen način.
[/quote]

Pametno razmišljaš.
Sicer tudi, če sta oba za in če je vse super in oh in sploh fajn, se lahko potem vseeno kaj zalomi. Samo tiste, ki se gredo izigravanje na ta način pa že v startu naredijo štalo.
Poznam žensko, ki se kar pohvali, da je moža obdržala na ta način, da je zanosila. On je res ostal z njo. Sem pa kot otrok pogosto videvala njo, kako je okrog divjala in zasledovala moža, ki se je dobival z ljubicami. Njuna otroka sta pa mojih let. Tako, da sta tudi onadva vse to videla, slišala…

Ne rabiš se čutit izigrane, saj si ti tudi v tem času spremenila svoja stališča, tko kot on, oba sta se izobliovala, a žal vsak v svojo smer.

Po moje ni druge, kakor da se oba pomirita in iskreno pogovorita o tem, koliko so čigava stališča močna, koliko bi lahko kdo popustil ali pa ne bi popustil, kaj bi za tistega, ki popusti, to pomenilo in podobno…
Mogoče najdeta kakšno možnost za nadaljevanje skupne poti, če pa ostaneta oba vsak na svojem bregu glede otrok, potem kljub ljubezni in fajnosti pejta narazen!

Imej na umu tudi to, da ima lahko moški otroka tudi pri 60 ali 74, ženska ima pa zelo omejen čas! Kakor si je tvoj partner pri 35 izoblikoval ne-željo po potomstvu, si lahko pri 50 premisli (nič narobe s tem, ljudje se speminjamo!) in želi otroke, zate bo pa že prepozno!
[/quote]

Ne očitaj avtorici iste nepoštenosti, kot je partner! Avtorica ga je 6 let nazaj lepo vprašala, če bi imel otroke in po jegovem odgovoru sodeč je sklepala, da jih bosta imela, ko si bo ona zaželela. Dve leti nazaj je ta čas prišel, on pa se je začel izmikati! Tudi 2 leti nazaj ni bil toliko pošten, da bi ji odkrito povedal, da noče otrok!
Avtorica, kot so ti že druge svetovale, ti tudi jaz, da ga pusti in si poišči novega. Najbrž se je izmikal jasnemu odgovoru zato, ker te ni hotel izgubiti, a ni te imel dovolj rad, da bi ti pošteno priznal, da otrok noče.

koliko brezveznega filozofiranja, če tip pri 35 letih po tolikih letih skupnega življenja reče, da ne bi imel z njo otroka, je stvar preprosta kot pasulj…, tip ima avtorico tako rad, kot jo imamo mi, ki kometiramo v to temo, torej, ziro…, tipu se bi to oprostilo tam nekje do 30 leta, pol pa ne…, to je ene vrsta izdaja, jebeš takšnega človeka…, kakšna ljubezen in spoštovanje, to je kr neki, heh…

Pajade! Še ne je govoril izključno zato, da bi partnerko obdržal, čeprav je vedel, da njena biološka ura začenja biti, njegova pa še ne.


jaz vem kaj je – boji se odgovornosti – otrok je odgovornost. in on tega noče, ker očitno je nezanesljiv in se v življenju ne da zanesti nanj, ker za ničesar ne bo sprejel odgvoornosti.
In takega partnerja si tudi sicer ne bi želela, ker s takim se ne moreš počutiti varno,da se lahko nanj zaneseš, da ti stoji ob strani. tako ne lažejo samo glede otrok, taki so nezanesljivi tudi v drugih stvareh, obljubah – jih ne držijo, ob njih se ne moreš počutiti varne.
In bo kar držalo – poznam enega takega, ima otroka, ponesrečenega iz ene veze. Ženska šla potem z drugimi, se ne čudim zakaj – ker tip ni zanesljiv. tip ni dec, moški kot se zagre,da se lahko ženska nanj zanese, da bi bil odgovoren, da se lahko otrok nanj zanese, da bi poskrbel za družino – ah kje pa… vidi samo sebe, svoje interese, laže, obljublja v prazno in nikoli nič ne naredi, ne samo glede otrok, tudi glede ostalih stvari – manipulator in lažnivec prvoklasni.
Moški pravi – pa mora biti tak,da je zanesljiv, da se lahko človek nanj osloni, da njegova beseda kaj velja torej je podkrepljena z dejanji – ne pa mamina mevža, ki samo govori in se mota naokoli, naredi pa nič ne.
Tako,da sodeč po tem tipu, ki ga osebno poznam, bi kar držalo sklepanje, da tisti, ki otroka noče, noče sprejeti odgovornosti družine, je tudi sicer nezanesljiv in neodgovoren in se ob njem ne more človek počutiti varno in zanesljivo.

In tipi, ker niso zanesljivi,d a bi vsako sekundo lahko luftali po svoje kakor njim paše, brez odgovornosti, pač nočejo družine – to je razlog. da lahko vsako sekundo žensko nabrca v tazadnjo in gre z drugo ali počne karkoli se mu zahoče. ker če so otroci je tu pa odgovornost in si tako ne more izmišljevati iz njegovega egoizma.

To je to. To so nezanesljivi moški, ki sploh niso za veze in zaupanja vredni.

Ko bo našel pravo si bo zagotovo premislil.

Ni mi lahko, a sem verjetno šele sedaj ponotranjila, da me je partner izigral na zelo pomembnem področju, zato zelo dvomim, da bom lahko ostala z njim. Počasi čutim kot neke vrste prevaro?

Pajade! Še ne je govoril izključno zato, da bi partnerko obdržal, čeprav je vedel, da njena biološka ura začenja biti, njegova pa še ne.
[/quote]

Tudi po moje je razlog ta, ki ga navaja “partner je velik egoist”.

najbolj brez veze je, da se greš sedaj moralnega policaja. Je egoist, nezanesljiv, te je prinesel okoli – brez vezna nakladanja. Ti se nisi 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izjasnila, on se tudi ni.
Sedaj pa si se in upam, da si dovolj močna, da slediš sebi, svojim željam in potrebam in si ne nalagaš krame v smislu – če bi on takrat tako, pa jaz drugače, pa pred dvemi leti to pa ono, pa je tak in onak.
V tej zvezi si odrasla, napredovala in sedaj je najverjetneje čas, da greš naprej. Pogumne ženske to zmorejo.


In, ena od dveh premis očitno tu ne stoji ane, katera?


jaz vem kaj je – boji se odgovornosti – otrok je odgovornost. in on tega noče, ker očitno je nezanesljiv in se v življenju ne da zanesti nanj, ker za ničesar ne bo sprejel odgvoornosti.
In takega partnerja si tudi sicer ne bi želela, ker s takim se ne moreš počutiti varno,da se lahko nanj zaneseš, da ti stoji ob strani. tako ne lažejo samo glede otrok, taki so nezanesljivi tudi v drugih stvareh, obljubah – jih ne držijo, ob njih se ne moreš počutiti varne.
In bo kar držalo – poznam enega takega, ima otroka, ponesrečenega iz ene veze. Ženska šla potem z drugimi, se ne čudim zakaj – ker tip ni zanesljiv. tip ni dec, moški kot se zagre,da se lahko ženska nanj zanese, da bi bil odgovoren, da se lahko otrok nanj zanese, da bi poskrbel za družino – ah kje pa… vidi samo sebe, svoje interese, laže, obljublja v prazno in nikoli nič ne naredi, ne samo glede otrok, tudi glede ostalih stvari – manipulator in lažnivec prvoklasni.
Moški pravi – pa mora biti tak,da je zanesljiv, da se lahko človek nanj osloni, da njegova beseda kaj velja torej je podkrepljena z dejanji – ne pa mamina mevža, ki samo govori in se mota naokoli, naredi pa nič ne.
Tako,da sodeč po tem tipu, ki ga osebno poznam, bi kar držalo sklepanje, da tisti, ki otroka noče, noče sprejeti odgovornosti družine, je tudi sicer nezanesljiv in neodgovoren in se ob njem ne more človek počutiti varno in zanesljivo.

In tipi, ker niso zanesljivi,d a bi vsako sekundo lahko luftali po svoje kakor njim paše, brez odgovornosti, pač nočejo družine – to je razlog. da lahko vsako sekundo žensko nabrca v tazadnjo in gre z drugo ali počne karkoli se mu zahoče. ker če so otroci je tu pa odgovornost in si tako ne more izmišljevati iz njegovega egoizma.

To je to. To so nezanesljivi moški, ki sploh niso za veze in zaupanja vredni.
[/quote]

V mojem primeru se s tem ne strinjam. Partner je zelo zanesljiv. V 6 letih me enkrat ni pustil na cedilu. Vedno, ko sva se kaj zmenila, je to držalo. Nikoli ni obljubil nečesa in da potem tega ni držal. Zato mi je toliko težje sprejeti vse skupaj.


In, ena od dveh premis očitno tu ne stoji ane, katera?
[/quote]

To je rekel, preden sva šla v zvezo. Včeraj je rekel, da si je v tem času premislil. Ni povedal, kdaj točno si je premislil, ker še pred nekaj meseci je govoril NE ŠE.

Po moje je pravi razlog, da si jih ne želi, ker si ne želi odgovornosti, hoče biti na komot, nič mu ne manjka, nima obveznosti.

Ne rabiš se čutit izigrane, saj si ti tudi v tem času spremenila svoja stališča, tko kot on, oba sta se izobliovala, a žal vsak v svojo smer.

Po moje ni druge, kakor da se oba pomirita in iskreno pogovorita o tem, koliko so čigava stališča močna, koliko bi lahko kdo popustil ali pa ne bi popustil, kaj bi za tistega, ki popusti, to pomenilo in podobno…
Mogoče najdeta kakšno možnost za nadaljevanje skupne poti, če pa ostaneta oba vsak na svojem bregu glede otrok, potem kljub ljubezni in fajnosti pejta narazen!

Imej na umu tudi to, da ima lahko moški otroka tudi pri 60 ali 74, ženska ima pa zelo omejen čas! Kakor si je tvoj partner pri 35 izoblikoval ne-željo po potomstvu, si lahko pri 50 premisli (nič narobe s tem, ljudje se speminjamo!) in želi otroke, zate bo pa že prepozno!
[/quote]

Ona ni nič spremenila stališča, ampak še ni čutila želje!To je pa veliiiikaaaa razlika In zato se lahko počuti izigrano, ker je stališče spremenil on.In s takim se nimaš več kaj pogovarjat, nikoli.Silit ga ni pametno, lahko le greš.In, to čim prej, ker izgubljaš dragoceni čas.
Četudi se bosta pogovorila in bo on mogoče pristal, le da je ne izgubi, ker preračunljivec beč kot očitno je, ji bo to nekoč očital..saj si ti želela, jaz ne.In to sigurno, saj taki preračunljivci vedno kalkulirajo, da se njim izračun izide.Čim dlje od takega.Človek resne stvari prav pove v sproščenem pogovoru in ne resnem.
Le manipulatorji, bi brezplodno razpredali.

najbolj brez veze je, da se greš sedaj moralnega policaja. Je egoist, nezanesljiv, te je prinesel okoli – brez vezna nakladanja. Ti se nisi 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izjasnila, on se tudi ni.
Sedaj pa si se in upam, da si dovolj močna, da slediš sebi, svojim željam in potrebam in si ne nalagaš krame v smislu – če bi on takrat tako, pa jaz drugače, pa pred dvemi leti to pa ono, pa je tak in onak.
V tej zvezi si odrasla, napredovala in sedaj je najverjetneje čas, da greš naprej. Pogumne ženske to zmorejo.
[/quote]

Boleče, a resnično. Hvala iz srca.

Noče met jajc kaj zdej… Mogoce pa bolje tako, kot da bi čez leta iskal partnerko z bivšo in to prtljago… Ženske škili ritem se in nehote težit moškim za otroke. Naj majo otroke ker ve tako hočete. Pol cel life nesrečni ker ste jih vlovile na to…

Jaz če bi bila moški ga s tabo ne bi mela iz principa… Če bi mi težila…

Dobila si dobre odgovore.
Pri 33. letih nisi prestara, nate nekje se caka sreca.
Le priloznost si daj in ne naskoci prvega, ki te bo povabil na pijaco, da ne naletis se na slabse, kot imas zdaj.
Imas se najmanj sedem plodnih let. Uzivaj!

Ona ni nič spremenila stališča, ampak še ni čutila želje!To je pa veliiiikaaaa razlika In zato se lahko počuti izigrano, ker je stališče spremenil on.In s takim se nimaš več kaj pogovarjat, nikoli.Silit ga ni pametno, lahko le greš.In, to čim prej, ker izgubljaš dragoceni čas.
Četudi se bosta pogovorila in bo on mogoče pristal, le da je ne izgubi, ker preračunljivec beč kot očitno je, ji bo to nekoč očital..saj si ti želela, jaz ne.In to sigurno, saj taki preračunljivci vedno kalkulirajo, da se njim izračun izide.Čim dlje od takega.Človek resne stvari prav pove v sproščenem pogovoru in ne resnem.
Le manipulatorji, bi brezplodno razpredali.
[/quote]

Nisem niti pomislila, da če bi pristal imeti otroka z mano v nasprotju z svojimi željami, da bi mi lahko kdaj to očital.

“Človek resne stvari prav pove v sproščenem pogovoru in ne resnem.” S tem se presneto dobro strinjam.

New Report

Close