Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner po 6 letih povedal, da ne želi otrok

Partner po 6 letih povedal, da ne želi otrok


jaz vem kaj je – boji se odgovornosti – otrok je odgovornost. in on tega noče, ker očitno je nezanesljiv in se v življenju ne da zanesti nanj, ker za ničesar ne bo sprejel odgvoornosti.
In takega partnerja si tudi sicer ne bi želela, ker s takim se ne moreš počutiti varno,da se lahko nanj zaneseš, da ti stoji ob strani. tako ne lažejo samo glede otrok, taki so nezanesljivi tudi v drugih stvareh, obljubah – jih ne držijo, ob njih se ne moreš počutiti varne.
In bo kar držalo – poznam enega takega, ima otroka, ponesrečenega iz ene veze. Ženska šla potem z drugimi, se ne čudim zakaj – ker tip ni zanesljiv. tip ni dec, moški kot se zagre,da se lahko ženska nanj zanese, da bi bil odgovoren, da se lahko otrok nanj zanese, da bi poskrbel za družino – ah kje pa… vidi samo sebe, svoje interese, laže, obljublja v prazno in nikoli nič ne naredi, ne samo glede otrok, tudi glede ostalih stvari – manipulator in lažnivec prvoklasni.
Moški pravi – pa mora biti tak,da je zanesljiv, da se lahko človek nanj osloni, da njegova beseda kaj velja torej je podkrepljena z dejanji – ne pa mamina mevža, ki samo govori in se mota naokoli, naredi pa nič ne.
Tako,da sodeč po tem tipu, ki ga osebno poznam, bi kar držalo sklepanje, da tisti, ki otroka noče, noče sprejeti odgovornosti družine, je tudi sicer nezanesljiv in neodgovoren in se ob njem ne more človek počutiti varno in zanesljivo.

In tipi, ker niso zanesljivi,d a bi vsako sekundo lahko luftali po svoje kakor njim paše, brez odgovornosti, pač nočejo družine – to je razlog. da lahko vsako sekundo žensko nabrca v tazadnjo in gre z drugo ali počne karkoli se mu zahoče. ker če so otroci je tu pa odgovornost in si tako ne more izmišljevati iz njegovega egoizma.

To je to. To so nezanesljivi moški, ki sploh niso za veze in zaupanja vredni.
[/quote]

Kako ti uspe napisat toliko budalščin naenkrat?

Dejstvo je, da si določeni ljudje ne želijo otrok. In med njimi so izredno zanesljivi ali pa tudi taki, ki niso zanesljivi.
Še hujše dejstvo pa je, da večina nezanesljivih, neodraslih otrok vseeno ima otroke. Namreč so tako neresni, da niti na zaščito ne pazijo.

Nikoli mu nisem težila, ker točno vem, da s teženjem dosežeš kontra efekt. Zato pa sem dve leti potrpežljivo čakala. Po 6 letih zveze pa vseeno menim, da imam pravico, da mi iskreno pove, pri čem sem!

Tu se idealno kaze mentalno stanje slehrnikov.

“Moram imeti otroke.”
“Ura mi tiktaka.”
“Tipi so itak prasci.”
“Po dveh letih sem bila ze breja, ker sem koncno pri 35 letih nasla kretena, ki nima dovolj samozavesti, da bi mi rekel da naj odjebem u skokovima.”

Namesto da bi skozi leta delali na partnerski zvezi, in se posvecali partnerju, temu, da si skupaj ustvarita udobno zivljenje, in vajimenu odnosu (ki je predpogoj za normalno druzino) vas vecina ze apriori zacne z “rada bi znesla jajce”, namesto “sem s clovekom, otroci so samo dodatek” – in potem se na silo pustite vaskemu skoraj-alfa samcu oplodit, oba na minimalcu pri njegovih doma, potem pa gremo glumit hepi femili…

Carji ste, maloumnezi, carji.

Res hvala. Ko sem prebrala tvoj post, so se mi kar ulile solze.

Predvsem to, ker jaz sem imela mlada starša in smo se verjetno tudi zaradi tega vedno dobro razumeli in še sedaj imamo dober odnos. Prepričana sem bila, da bom postala mama tam nekje do 30. leta, mogoče kaj čez. Zdaj jih imam že 33 in si ne predstavljam postati mama okoli 40. Brez zamere do tistih, ki so! Ne mislim nič slabega!

Res hvala. Ko sem prebrala tvoj post, so se mi kar ulile solze.

Predvsem to, ker jaz sem imela mlada starša in smo se verjetno tudi zaradi tega vedno dobro razumeli in še sedaj imamo dober odnos. Prepričana sem bila, da bom postala mama tam nekje do 30. leta, mogoče kaj čez. Zdaj jih imam že 33 in si ne predstavljam postati mama okoli 40. Brez zamere do tistih, ki so! Ne mislim nič slabega!
[/quote]

Ti, kaksna je pa kaj tvoja samopodoba? Tole mi disi, kot da v tvoji psihi, in zate, zenska neuporabna in nekoristna, ce nima otrok? Imas morda kaksno skrito potrebo po samopotrditvi?

Ne razumem, kje si to zasledil/a?

Ravno to je moja dilema, ker sem vedno imela v mislih, da bom srečna z zvezi, imela zanesljivega partnerja in nadgradnja tega odnosa naj bi bili otroci. Zato težko sprejemen dejstvo, da pustim partnerja in iščem drugega, ki bi imel otroke.

Kako ti uspe napisat toliko budalščin naenkrat?

Dejstvo je, da si določeni ljudje ne želijo otrok. In med njimi so izredno zanesljivi ali pa tudi taki, ki niso zanesljivi.
Še hujše dejstvo pa je, da večina nezanesljivih, neodraslih otrok vseeno ima otroke. Namreč so tako neresni, da niti na zaščito ne pazijo.
[/quote]
sem napisala če sodim po primeru, ki ga osebno poznam – ne da sodim vse tako.
beri beri.
Tip ne mara otrok, eden se mu je zgodil zaradi nezaščitenega seksa in zdaj je največja žrtev, revež, ženske največje pras,ice, ker da moške izsiljujejo z otroki, otrok pa v njegovih očeh materialni zažiralec in nič drugega. tako je njegovo mišljenje. in tip je tudi sicer velik izkoriščevalec sam – to je največja ironija, vsakega človeka, ki mu pride v življenje on izkoristi za lastne koristi in njegove cilje, potem pa ga zavrže. in tako zato tudi manipulira laže in obljublja tudi druge stvari, ki niso vezane na otroke, a tega nikoli ne naredil. samo spletkari,da bi dosegel svoje cilje. taka oseba je.
o otrocih piše,da so zlo (tako kot marko zgoraj).
Sam je neki wannabe player z ženskami, jih menjava kot spodnje gate, ker kao on je lepotec in kao zaželeni povsod… reala je daleč od tega, ker ima karakter gnil…
nobena si za stalnega partnerja ne bo želela take osebe, on pa tak player kot je seveda noče otrok, ker komaj čaka,da ženske menja in jih izkorišča za svoje potrebe, brez vsake odgovornosti.

Nikoli mu nisem težila, ker točno vem, da s teženjem dosežeš kontra efekt. Zato pa sem dve leti potrpežljivo čakala. Po 6 letih zveze pa vseeno menim, da imam pravico, da mi iskreno pove, pri čem sem!
[/quote]

Vsekakor.
Oboje je ok, če si človek želi ali pa, če si ne želi otrok.
Nikakor pa ni ok, da partnerju/ki to željo zatajiš. To so pa res tako pomembne odločitve, da tu pa ne sme biti laži in izigravanja.
Držim pesti zate, da se vseeno reši zadeva tako, da ti bo fajn.
S partnerjem pa se le pogovorita. MOgoče pa se čez par dni izkaže, da pa vendarle ni stvar tako črna. Čeprav, če ti je lagal pri tako pomembnih rečeh…

On jih lahko ima vedno, tebi bo počasi bila biološka ura. Včasih se zgodi, da takšni zapriseženi “ne želi otroka” pusti ženo in potem hitro z mlajšo naredi enega, dva. Razmisli.
Če jih res ne želi, naj gre na vazektomijo, predlagaj mu jo, boš videla, kako hitro se bo uprl, ti pa si najdi človeka, ki je enako misleč kot ti in si želi ustvariti družino.


sem napisala če sodim po primeru, ki ga osebno poznam – ne da sodim vse tako.
beri beri.
Tip ne mara otrok, eden se mu je zgodil zaradi nezaščitenega seksa in zdaj je največja žrtev, revež, ženske največje pras,ice, ker da moške izsiljujejo z otroki, otrok pa v njegovih očeh materialni zažiralec in nič drugega. tako je njegovo mišljenje. in tip je tudi sicer velik izkoriščevalec sam – to je največja ironija, vsakega človeka, ki mu pride v življenje on izkoristi za lastne koristi in njegove cilje, potem pa ga zavrže. in tako zato tudi manipulira laže in obljublja tudi druge stvari, ki niso vezane na otroke, a tega nikoli ne naredil. samo spletkari,da bi dosegel svoje cilje. taka oseba je.
o otrocih piše,da so zlo (tako kot marko zgoraj).
Sam je neki wannabe player z ženskami, jih menjava kot spodnje gate, ker kao on je lepotec in kao zaželeni povsod… reala je daleč od tega, ker ima karakter gnil…
nobena si za stalnega partnerja ne bo želela take osebe, on pa tak player kot je seveda noče otrok, ker komaj čaka,da ženske menja in jih izkorišča za svoje potrebe, brez vsake odgovornosti.
[/quote]

Sem šla še enkrat brati tvoj tekst od prej.
In ja, še enkrat vidim to, da trdiš, da tipi, ki nočejo otrok, da niso odgovorni in tako naprej…
Dejstvo pa je, da večina neodgovornih ima vseeno otroke kot recimo ta tip, ki si ga ti opisala. Namreč neodgovrni redko skrbijo za kontracepcijo.
Večina ljudi, ki nima otrok, ker tega ne želijo, so zelo odgovorni, zanesljivi ljudje.
Žal pa je ravno med ljudmi, ki pa imajo otroke, cel kup neodgovornežev. POsledica neodgovornosti so pogosto otroci. Pa, da ne bo kdo bral, da jaz trdim, da so vsi starši neodgovorni. Ne, nikjer ne trdim tega. Trdim pa, da večina neodgovrnežev pa ima otroke.

Odkrito mu se zadnjic povej, da si zelis otroke. Glede na to, da ti ni odkrito povedal, da ne in jih on pac noce imet koncaj vezo. Ce bos vztrajala v taki vezi nima smisla. Sama sem nasla, po koncani vezi( isto ni hotel otrok) res krasnega moskega pri 38 namrec… imava leto starega otroka in res sem hvalezna, da sem takrat koncala vezo in da so stvari stekle tako kot so.

Lp

Sploh ne, s samozavestjo nimam nikakršnih težav. Se imam rada in se cenim. Ampak čutim potrebo po nadgradnji odnosa, en korak naprej. Mogoče se zveni klišejsko, mogoče je to problem pri ženskah, ampak mi potovanja, izleti, dopusti, športanje, žuranje ne pomenijo nič več.

Že na začetku ji je povedal, da ne želi imeti otrok. Če je zadnje 2 leti govoril da ne ve, je to le nek odgovor avtorici, ki je preveč rinila vanj in ji je nekaj bleknil. Lahk pa da ji je tudi ti 2 leti govoril da jih ne želi, a je avtorica v svoji glavi slišala “mogoče”.

Dajte tipe poslušat, ko vam govorijo! Večina jih reče kar dejansko mislijo.

Bolj pritiskaš na človeka, manj ti bo všeč njegov odgovor. In pol je on kriv in ne ti, ki ne štekaš kaj ti govori, jao jao.

Sploh ne, s samozavestjo nimam nikakršnih težav. Se imam rada in se cenim. Ampak čutim potrebo po nadgradnji odnosa, en korak naprej. Mogoče se zveni klišejsko, mogoče je to problem pri ženskah, ampak mi potovanja, izleti, dopusti, športanje, žuranje ne pomenijo nič več.
[/quote]

V bistvu se moraš predvsem vprašat o iskrenosti svojega partnerja. Ker on je kar nekaj časa, če ne ves čas vajine zveze, držal figo v žepu. Mene bi to zelo bolelo, če ne bi znal tega prepričljivo pojasniti.
Ali si res trdno prepričana, da ti ne bo še kdaj zarinil noža v hrbet? Praviš sicer, da je super partner. Lej, kaj pa vem.

maloumnež si prav ti. točno to je avtorica počela kar pišeš naj bi počela. In ja, prav je, da se zveza začne z Znesla bi jajce, ker se ne pogovarjamo ali gremo na dopust ali ne!


V točno taki dilemi sem bila jaz pri 33 letih, le da z nekoliko drugačnim ozadjem, s partnerjem sva bila skupaj manj kot leto dni in on je imel otroke od prej. Na začetku je seveda bilo “bova imela otročka” …, potem so se pa njemu začele težave s poslom in me je pošteno postavil pred dejstvo, da ima dva otroka, ki ju mora še preživeti in nikakor ne bi imel še enega, če jaz brezpogojno želim otroka, ga bom pač morala imet s kom drugim.
Ja, kaj storiti, se odpovedati materinstvu ali iskati novega partnerja, ki ga morebiti sploh ne bi našla …
Nekako sem pustila stvarem, da so šle svojo pot, nisem sprejemala radikalnih odločitev v smislu razhoda … in zdaj sva skupaj že 25 let. Brez otrok, pa ne vem, če mi (nama) to kaj strašno manjka. Ja, saj tu pa tam pomisliš, kako bi bilo, če bi bilo, kakšen je občutek, ko ti otrok reče mama in take stvari. Po drugi strani si pa tudi mislim, ko poslušam o vse sorte problemih, ki jih imajo ženske z otroki, no vse to mi je bilo pa prihranjeno. Pravijo, vsaka stvar se zgodi z razlogom, najbrž je kje globoko tudi razlog, da nimam otrok. Tu pa tam se malo ukvarjam s kakšnim nečakcem, pa včasih prav paše, da ga lahko vrneš, ko ga imaš dovolj (hec). Mislim, da se mi je življenje kar prav zapeljalo.

Sicer bi z osebo, ki jo ima najraje na svetu, pristal na otroke. Nikoli ti ni govoril, da ne mara otrok, le da ni še pravi čas. Torej- kot so že ostali povedali, ŽAL, ampak s TABO ne želi otrok. Predlagaj mu vazektomijo, pa ti bo v sekundi jasno. Če ne bo za to, je jasno da želi imeti nekoč otroke- z drugo!
Nešteto takih primerov je in tudi sama poznam par takih vez. Sta bila dooolgo v zvezi, po 15 let, potem pa, ko ga je zapustila, je začela hodit z drugim in zanosila že naslednji mesec. Hja, tudi urca je že tiktakala. Otrok pri 37ih.

Pusti ga, ne ljubi te dovolj! Boš spoznala drugega, ki si bo želel družine s tabo in bo prav tako lahko ljubeč, pozoren itd…


V točno taki dilemi sem bila jaz pri 33 letih, le da z nekoliko drugačnim ozadjem, s partnerjem sva bila skupaj manj kot leto dni in on je imel otroke od prej. Na začetku je seveda bilo “bova imela otročka” …, potem so se pa njemu začele težave s poslom in me je pošteno postavil pred dejstvo, da ima dva otroka, ki ju mora še preživeti in nikakor ne bi imel še enega, če jaz brezpogojno želim otroka, ga bom pač morala imet s kom drugim.
Ja, kaj storiti, se odpovedati materinstvu ali iskati novega partnerja, ki ga morebiti sploh ne bi našla …
Nekako sem pustila stvarem, da so šle svojo pot, nisem sprejemala radikalnih odločitev v smislu razhoda … in zdaj sva skupaj že 25 let. Brez otrok, pa ne vem, če mi (nama) to kaj strašno manjka. Ja, saj tu pa tam pomisliš, kako bi bilo, če bi bilo, kakšen je občutek, ko ti otrok reče mama in take stvari. Po drugi strani si pa tudi mislim, ko poslušam o vse sorte problemih, ki jih imajo ženske z otroki, no vse to mi je bilo pa prihranjeno. Pravijo, vsaka stvar se zgodi z razlogom, najbrž je kje globoko tudi razlog, da nimam otrok. Tu pa tam se malo ukvarjam s kakšnim nečakcem, pa včasih prav paše, da ga lahko vrneš, ko ga imaš dovolj (hec). Mislim, da se mi je življenje kar prav zapeljalo.
[/quote]

Nikoli nisi zares obžalovala dejstva, da nisi postala mama? Da bi te to grizlo in bila nesrečna zaradi tega?

Pa nared otroka z grubim. To pa res ni nben problem

Nikoli nisi zares obžalovala dejstva, da nisi postala mama? Da bi te to grizlo in bila nesrečna zaradi tega?
[/quote]
Saj pravim, tu pa tam sem pomislila, kako bi bilo, če bi bilo, da bi me pa to vsa ta leta grizlo in bi bila zaradi tega nesrečna, ne. S partnerjem se kar razumeva, imava dokaj razgibano življenje, rada potujeva … Seveda ne pravim, da ti naredi isto, da tebi morda ne bo žal. Jaz sem se enostavno prepustila toku dogodkov in življenja in se je odvrtelo kot se je. Prav gotovo takrat nisem mogla vedeti, da je tako prav in da mi kdaj kasneje ne bo žal. Mi ni pa nikoli niti za trenutek prišlo na misel, da bi hotela otroka “izsiliti”, se pravi ga imeti proti njegovi volji.

V mojem primeru se s tem ne strinjam. Partner je zelo zanesljiv. V 6 letih me enkrat ni pustil na cedilu. Vedno, ko sva se kaj zmenila, je to držalo. Nikoli ni obljubil nečesa in da potem tega ni držal. Zato mi je toliko težje sprejeti vse skupaj.
[/quote]

Draga Jasmin!

Ti si trenutno zmedena, nesigurna…s kratka v čustvenem vrtiljaku in želiš, da bi tvoj lajf bil kot si sanjala, zato manevriraš, kombiniraš, ker ti ne gre v sliko, ki ti jo je slikal.In sedaj se prebujaš, odraščaš in večina ti je pravilno povedala.
Ta tip ni bil res zanesljiv nikoli oziroma, ko je šlo za neživljenjske zadeve.Če bi bil res zanesljiv, bi se ti vedno lahko zanesla na njegovo besedo, vedno.Tudi ali sploh sedaj.Vprašanje kaj bi bilo, če bi v lajf prišle resne situacije, tvoja nesreča, bolezen…mogoče celo nenačrtovano otrok, verjetno bi pobral šila in kopita.To pa pravi partner ni.To kar imata vidva je otroška ljubezen.Pri pravi gre pa za partnersko prijateljstvo v dobrem in slabem in predvsem je vedno kot rečeš.Pokazal je pravi obraz, ki pa ni ne zanesljiv in ne odgovoren, obraz prevaranta, še vedno otroka in ne moškega, vesela bodi, da še pravi čas, saj je bolje, da ga nimaš.Kot si pravilno ugotovila hoče bit kamot, brez resnih odgovornosti in to tako kot le njemu paše.Res je žalostno, ker takih ljudi je morje, kar boš spoznala, ko boš še imela še kakšne zunanje težave in boš še malo odrasla.Ampak nimaš za čim žalovat, ker tip ni vreden nič.Človek je vreden kot je vredna njegova beseda.Se ne reče zastonj mož beseda.Zato bodi vesela, da si to še prav čas spoznala in boš lahko spoznala novega, drugega, boljšega…Škoda, da o otroku nisi že prej, bi hitro videla kdo je, ampak nič še ni zamujeno, ti še lahko imaš vse in tudi boš, če se boš pametno odločala, ker trenutneo te malo maje in ne razumeš, da si v svojem življenju ti in voje želje na prvem mestu in, da s tabo lahko letijo le tisti, ki imajo iste.Ko boš to spoznala boš ugotovila, da življenje so spoznanja in pustolovščina, dvigni glavo z nasmehom…tako glej na to in akcija.

Pa vse dobro!

Ogromno ljudi ji piše, da ni prava oseba za njenega partnerja, ker noče otrok. Možno je, ampak možno je tudi, da partner si jih preprosto ne želi! In ogromno vas piše, da poznate ne vem koliko primerov, ko partner z eno jih ni hotel imeti, drugo pa je oplodil v par mesecih. Jaz pa poznam še več takih, ki niso hoteli imeti otrok ne s prvo partnerico, ne z drugi in ne s tretjo.


Saj pravim, tu pa tam sem pomislila, kako bi bilo, če bi bilo, da bi me pa to vsa ta leta grizlo in bi bila zaradi tega nesrečna, ne. S partnerjem se kar razumeva, imava dokaj razgibano življenje, rada potujeva … Seveda ne pravim, da ti naredi isto, da tebi morda ne bo žal. Jaz sem se enostavno prepustila toku dogodkov in življenja in se je odvrtelo kot se je. Prav gotovo takrat nisem mogla vedeti, da je tako prav in da mi kdaj kasneje ne bo žal. Mi ni pa nikoli niti za trenutek prišlo na misel, da bi hotela otroka “izsiliti”, se pravi ga imeti proti njegovi volji.
[/quote]

Hvala za odgovor. Lep dan

ne on ni pravi partner zanjo, ker nimata niti podobnih ciljev in načrtov za življenje.
To je tako, kot da si moj partner želi živeti na Aljaski, jaz pa mraza in snega ne prenesem.
Tudi jaz poznam v glavnem moške, ki z eno niso hoteli imeti otroka po 15 let, z drugo pa je ratal po parih mesecih. Razen trajno samskih in prikritih homičev ne poznam moških brez otrok.

New Report

Close