Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek partnerska terapija – mnenje

partnerska terapija – mnenje

Pozdravljeni,

z možem sva se znašla v težkem trenutku v naši zvezi. V določenem trenutku sva varala oba. Veliko sva se že pogovarjala, kaj sva iskala zunaj, kaj se je vse dogajalo v tem času v naši ožji in širši družini, kar je vplivalo na naju….imava tudi tri krasne otroke in si želiva ohraniti družino. Pri tem pa potrebujeva pomoč.

Zanimajo me konkretne izkušnje s partnersko terapijo. Pa morda kakšno priporočilo za dobrega terapevta/terapevtko…

 

Hvala!

Midva sva hodila po rojstvu, v Kranj, ko so bili veliki premiki v partnerski zvezi, k eni, ki je delala takrat na občini, za nizko ceno. Skupaj sva še, od tega je pet let in več, srečna, ampak ne po zaslugi partnerske terapije. Terapevtka je bilo izključno in samo na strani mojega moža, on je bil bogi, jaz pa za vse kriva. Izboljšalo se takrat ni nič.

Odgovor na objavo uporabnika
snežnika, 21.12.2021 ob 09:26

Pozdravljeni,

z možem sva se znašla v težkem trenutku v naši zvezi. V določenem trenutku sva varala oba. Veliko sva se že pogovarjala, kaj sva iskala zunaj, kaj se je vse dogajalo v tem času v naši ožji in širši družini, kar je vplivalo na naju….imava tudi tri krasne otroke in si želiva ohraniti družino. Pri tem pa potrebujeva pomoč.

Zanimajo me konkretne izkušnje s partnersko terapijo. Pa morda kakšno priporočilo za dobrega terapevta/terapevtko…

 

Hvala!

Če varata, varata z razlogom, ker v zvezi nista srečna. Zaključita to in pojdita naprej. Terapija bi bila rešitev pred varanjem, zdaj sta ta vlak že zamudila.

če sta res oba za terapijo, potem se splača vložit v zvezo. konkretnega imena glede terapevtov nimam, pobrskaj po guglu, probajta najti res v redu, ker vsi enostavno niso v redu.

Tudi sama sem v situaciji, ko ne vidim izhoda. Pri nama je varal on in je sedaj čisto v depri. Ne vem, če je še možno kaj naredit.

Želim vama srečo pri svetovalki/svetovalcu.

Midva z bivšo sva bila popolnoma v enaki situaciji skoraj 20 let nazaj. Oba si vse priznala, se pogovorila, imela interes nadaljevat. Pa ni šlo. Ni bilo več isto. Potem poiskala pomoč sedaj že pokojnega Marjana Košička. In namesto tega da bi nama svetoval, pokazal pot kako naprej, naju je popolnoma skregal. Tako da sva videla samo se ločitev, kot edino rešitev. Takrat je bilo za oba zelo težko. Bili so tudi še majhni otroci. Sedaj po 20 letih. . . . . .sicer vsak v svoji zvezi že kar nekaj let. Samo nisem pa prepričan, če je bil tisti svetovalec in njegov način in nasvet ravno dobra izbira.

Da se z dobrim družinskim terapevtom. Vse se da urediti in premagati, govorim iz izkušenj. Splača se poskusiti, da veš, da si naredil vse v tvoji moči. Terapija pa v vsakem primeru pomaga tudi tebi kot človeku, ne le vama kot paru.

 

A ves kaj, ce se ne znata med sabo pomenit in zmenit, vama noben terapevt ne pomaga. Lahko gresta tudi v cerkev molit. Ali v kak ashram…nic ne pomaga, ce si sama ne znata.

A zdaj bosta lepo ubogala,kar vama bo en xy ukazal? Znala bi iskati nekoga,ki vaju ne pozna,pa bi ga prosila,da  resi vajin problem?

Mah, eni res za vse rabite bergle..

P.s.

Ko sta se fukarila naokrog, sta vprasala koga, ce lahko?

Drek od ljudi.

 

Pozdravljena snežinka

Mislim, da sta pripravljena na nov nivo v zvezi, navadno gredo pari narazen pri tretjem (vseh je 5). Prisla sta do spoznanja, da je veza nekaj vec, kot sta poznala do sedaj. Vem, ker sem zadnjih 6 let prestudirala vse mogoce ctivo na to temo… nama je pomagalo to, da sem najprej sama predelala pri sebi travme iz otrostva, za katere sem verjela, da so me oblikovale za celo zivljenje. Zelo mi je bila v pomoc knjiga Veronike Pogdorsek Ljubezen na terapiji. Pa tudi knjizici Ljubezen in medsebojni odnosi ter Sreca in notranji mir od Marjetke Perme. Pot, ki jo zelita ni enostavna, nauciti se morata biti iskreno odkrita drug do drugega, poslusati brez obsojanja, predati svoje srce na milost partnerju in nicesar pricakovati v zameno. Slisis stvari, ki ti mogoce ne bodo vsec. Strah. Jeza. Zamera. Solze. Boli, ampak ravno zato je osebna rast taka redkost, ker nimajo vsi poguma za to. Ko uspeta prebroditi to obdobje, bo sledil obcutek olajsanja, neizmerne srece in veliko globje zaljubljenosti, kot sta jo izkusila na zacetku. Seveda se bo to poznalo tudi v spolnosti, ki bo bolj osvobujoca in brez predsodkov. Ne obupajta v tezkih trenutkih, samo iskrico je potrebno najti in si vzeti cas samo za vaju, otroci pridejo in gredo, vidva ostaneta pa skupaj za celo zivljenje, in vsaka tezava, ki lezi na poti je samo priloznost, da iz nje prideta se mocnejsa. Drzim pesti za vaju…

imava tudi tri krasne otroke in si želiva ohraniti družino. Pri tem pa potrebujeva pomoč.

takoj po pomoč.

ja, psihoterapija vama bo pomagala.

pomagali vam bodo razumeti kakšne občutke kdo komu prebuja in zakaj.

s tem bosta razumela sebe.

drug drugega.

razdelala bosta zakaj sta se spustila v varanje.

predelala travme iz primarne družine,

da se ne bo treba s tem ukvarjati vajinim otrokom.

ja, poznam pare, ki so rešili zakon in zaživeli neko popolnoma novo življenje.

 

 

 

 

še tole:

Drek od ljudi.

drek od ljudi?

kako lahko napišeš nekomu, da je drek?

in to človeku, ki ga niti ne poznaš?

človeku, ki prizna, da potrebuje pomoč.

prizna da je naredil napako.

ti tudi potrebuješ pomoč veš, in si še 100 let za avtorico,

ker se tega niti ne zavedaš še.

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Terapija in terapevti, 23.12.2021 ob 13:46

A ves kaj, ce se ne znata med sabo pomenit in zmenit, vama noben terapevt ne pomaga. Lahko gresta tudi v cerkev molit. Ali v kak ashram…nic ne pomaga, ce si sama ne znata.

A zdaj bosta lepo ubogala,kar vama bo en xy ukazal? Znala bi iskati nekoga,ki vaju ne pozna,pa bi ga prosila,da  resi vajin problem?

Mah, eni res za vse rabite bergle..

P.s.

Ko sta se fukarila naokrog, sta vprasala koga, ce lahko?

Drek od ljudi.

 

[/quote

Ti si pa 100 let za leseno zlico.

Terapija je danes na sreco normalna pomoc. Ampak samo za ljudi, ki imajo pogum. Najlazje je it narazen.

Vsi, ki jih poznam, da so šli na partnersko terapijo in poznam jih kar nekaj, so danes srečno ločeni!

Oba sta navadne varalice, ki nimata Tut kančka spoštovanja eden do drugega niti do samega sebe in nobena terapija na svetu vama ne bo pomagala. Ne zdaj ne čez 10 let ne. Lepo se bosta ločila in konec ene zgodbe, šla bosta v novo in spet varala. Tako to danes gre in pika

Ne razumem, kako lahko nekoga varaš, če ti je kaj do njega. Jaz sem imela kot samska  par poročenih, ampak niti na misel mi ni prišlo, da bi kasneje varala svojega partnerja.

Če ga varaš, ga varaš z zavedanjem, da ga lahko izgubiš. Potem ga že ne maraš preveč.

Preprosto varanje -ločitev. Enina rešitev. In razdeljeno varstvo za otroke. Gre za to da ni zaupanja (ker sta en drugega izdala) med vama in to je tememlj zveze. Se pravi vidva ze dolgo nista v zvezi le da še se uradno nista ločla. Pri varanju gre za to da oseba, ki vara bo varanje ponovila in to je 350% moznost neglede če partner to oprosti. Skratka ločitev je edina opcije. Tu je pogovor, terapija in podobno je zguba časa, ter popravljati  zadeve, ki ni mogoče popravit se ne da zato gresta vsak svojo pot, ter vsak zase obiščeta psihologa da predelata svoje napake in gresta v zivljenju naprej.

Aleksandra v Ljubljani. Ne vem zdaj kako se piše, je pa Avtorica knjige Vražji zakonci pa malo pogooglaj

Napišita si si tedensko na listek kaj vaju moti in poskušajta to izboljšati. ✍️

 

Odgovor na objavo uporabnika
no, 23.12.2021 ob 20:09

imava tudi tri krasne otroke in si želiva ohraniti družino. Pri tem pa potrebujeva pomoč.

takoj po pomoč.

ja, psihoterapija vama bo pomagala.

pomagali vam bodo razumeti kakšne občutke kdo komu prebuja in zakaj.

s tem bosta razumela sebe.

drug drugega.

razdelala bosta zakaj sta se spustila v varanje.

predelala travme iz primarne družine,

da se ne bo treba s tem ukvarjati vajinim otrokom.

ja, poznam pare, ki so rešili zakon in zaživeli neko popolnoma novo življenje.

 

 

 

 

Jep… popolnoma novo življenje, ločeno življenje v 90%+ 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Pogovor, 25.12.2021 ob 16:57

Napišita si si tedensko na listek kaj vaju moti in poskušajta to izboljšati. ✍️

 

U, ja… ta seznam je meni razkril, da se ni bilo vredno truditi več. 🙂

Šel po svoje in si za 100% izboljšal življenje.

New Report

Close