Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partnersko svetovanje / terapija

Partnersko svetovanje / terapija

Če ima kdo še kakšno priporočilo, bi bila vesela, drugače pa se pozanimava o gospe, ki je bila priporočena.
Hvala vsem.

Ni kej avtorica, ti kar 🙂

Se zavedava tega in ravno včeraj sva se o tem pogovarjala – če se ne bova potem zaljubila v druge osebe, ampak konec koncev – to se lahko zgodi v kakršnikoli zvezi. Če bi se tega bali, verjetno bolje, da bi bili vsi vedno samski 🙂

Razmišljava o partnerstvu in skupnemu življenju, ker imava približno enake cilje in želje in vrednote, tudi otroke si oba želiva, in, ker nisva več najmlajša, se zavedava, da se morava v bližnji prihodnosti odločiti za eno ali drugo smer, najslabše bi bilo, da sva še naprej nekje na polovici. In potem se pri 50 sprašujeva, zakaj nisva imela družine, ko sva si jo oba želela in se čisto ok razumela.
[/quote]

Vidva imata neprimerno več možnosti, da se zaljubita zunaj zakona. Ker med vama ni tiste prvinske telesne navezanosti, je kot bi zijala nekje ogromna rana, skozi katero v telo non stop silijo bolezenske klice. Kako taka mlačna zveza zdrži izzive zahtevne nosečnosti, zahtevnega dojenčka, zahtevnega vsakdana, ki se postavi na glavo po rojstvu otroka … ko si bosta oba sama pri sebi mislila, a mi je bilo tega treba, pa še maram ga/je ne.
Ker nista nikoli čutila tiste prave telesne navezanosti, ko se k človeku stisneš tako, da se čuti objetega od mezinčka na nogi do zadnjega lasu, da se oblika tvojega telesa prilagodi njegovemu – se vama zdi, da gre tudi brez tega.
Ena nekaj ploza o iskricah in kemiji, da je zato toliko neuspešnih zvez – še ena taka, ki se je vezala iz preračunljivosti in ni bila nikoli srečna v ljubezni. Ni problema, tako lahko živiš, če si živ mrtvec. Če je pa v tebi strast, pa samo umiraš na obroke in po možnosti to osebo počasi še zasovražiš.

Če bi bilo čisto tako, pa verjetno tudi jaz ne bi odprla te teme 🙂 On si želi tudi tega in se večkrat hecava in odkrito pogovarjava tudi o tem, jaz pa imam tukaj očitno neko blokado, ker si z bivšimi partnerji ne predstavljam še enkrat spolnosti… Marsikdo tega mogoče ne more razumeti, verjamem. Je pa kljub temu dejstvo, da je privlačen moški, oba sa tudi za svoja leta dosti v formi, tako da se fizično ne odbijava.
[/quote]
No, ampak praviš, da tebi do spolnosti z njim ni, bivši partner pa to kar navajaš.. Misliš, da ti bo terapevt to blokado odstranil? Če ga imaš res rada- mu privoščiš žensko, ki ne bo hotela z njim sexat? Mogoče 1x na tri mesece?

Zelo dober terapevt … Zmago Godina.

Ni kej avtorica, ti kar 🙂
[/quote]

Kera beda da se morste tukaj ponujat. No, pa saj niste edini, iztopate le po hinavščini.


No, ampak praviš, da tebi do spolnosti z njim ni, bivši partner pa to kar navajaš.. Misliš, da ti bo terapevt to blokado odstranil? Če ga imaš res rada- mu privoščiš žensko, ki ne bo hotela z njim sexat? Mogoče 1x na tri mesece?
[/quote]

Si bila že na kakšnih terapijah, da veš kaj je možno in kaj ni možno odstraniti? Ali iz kakih izkušenj to pišeš? Jaz sem bila in vem da se da vse odstraniti z malo truda. Kakšne vzorce vse imamo v podzavesti vidimo šele za določene, ko jih začnemo razreševati. Se nekateri tako globoko skrivajo v nas da se še niti zavedamo ne. Tako da nekaj na pamet govoriti brez kakšne koli podlage sploh. Ne priporočam tega. Vse se da če se hoče. Govorim iz izkušenj Zartrose.

Kera beda da se morste tukaj ponujat. No, pa saj niste edini, iztopate le po hinavščini.
[/quote]

Ni res. Jaz sem stranka in napisala sem iz svojih izkušenj. Kaj eni vsako temo morate popljuvati. Saj ne poznaš tega zavoda. Tako da ne smetaj, kjer ti ni treba, ok? Bo šlo? Lahko preskočiš, če ti kaj ne paše, veš?

Si bila že na kakšnih terapijah, da veš kaj je možno in kaj ni možno odstraniti? Ali iz kakih izkušenj to pišeš? Jaz sem bila in vem da se da vse odstraniti z malo truda. Kakšne vzorce vse imamo v podzavesti vidimo šele za določene, ko jih začnemo razreševati. Se nekateri tako globoko skrivajo v nas da se še niti zavedamo ne. Tako da nekaj na pamet govoriti brez kakšne koli podlage sploh. Ne priporočam tega. Vse se da če se hoče. Govorim iz izkušenj Zartrose.
[/quote]

Bi želela povedati kaj več o svoji izkušnji? Lahko tudi spremeniš detajle, če ne želiš, da vaju kdo prepozna, če misliš, da poznaš dosti ljudi na forumu. Bi me zanimalo.

Nič proti cerkvi, ampak ker noben od naju ni veren, ne razmišljava o tovrstnemu svetovanju, vendar kljub temu hvala za informacijo.

Bi želela povedati kaj več o svoji izkušnji? Lahko tudi spremeniš detajle, če ne želiš, da vaju kdo prepozna, če misliš, da poznaš dosti ljudi na forumu. Bi me zanimalo.
[/quote]

Lahko ti več povem ja. Dela se na podzavestnih vzorcih. Nisem reševala samo partnerstvo. Tudi probleme s prenajedanjem s sladkorjem, ker sem bila z njim obsedena. Problemi pred koraki, premakniti se naprej v življenju, nove spremembe, blokiranje nog je bilo vse iz tukaj ven, strahovi pred vezami, nezaupanje partnerjem/očetu tudi, saj se vse začne doma, domači vzorci. Z numinus terapijo je meni delala. So pa razne reakcije tudi, ker se podzavest čisti. Bom ti jih nekaj navedla tudi. Noge sem včasih res čutila tudi po terapiji, kot da se res nočem premakniti, nekaj časa sem imela malo zaprtja, potem ko podzavest popusti te fajn požene na wc, čutiš lahko potrebo po velikem kašljanju da se izkašljaš, kar nisi mogel izreči, večja potreba po uriniranju, grejo ven strahovi razni, lahko te udari na veliko joka če si imela dosti bolečih izkušenj in si jih potlačila in s tem potem sproščaš z jokom, lahko potlačena in neizražena jeza ven butne tudi, lahko strah pred tem da ostaneš sama. Vse sorte je bilo tudi pri meni in na kratko sem malo napisala ti. Mi je pa težko takole pisati. V živo ali prek telefona mi je lažje govoriti. Treba pa je najprej prej na pogovor. Potem nsprej se dogovorita sami kaj bosta delali ali numinus terapijo ali avtogeni trening(tega nikoli nisem poznala, samo vem za njega). Ko to preguramo tele vzorce nam je kasneje mnogo lažje ko gre.

Lahko ti več povem ja. Dela se na podzavestnih vzorcih. Nisem reševala samo partnerstvo. Tudi probleme s prenajedanjem s sladkorjem, ker sem bila z njim obsedena. Problemi pred koraki, premakniti se naprej v življenju, nove spremembe, blokiranje nog je bilo vse iz tukaj ven, strahovi pred vezami, nezaupanje partnerjem/očetu tudi, saj se vse začne doma, domači vzorci. Z numinus terapijo je meni delala. So pa razne reakcije tudi, ker se podzavest čisti. Bom ti jih nekaj navedla tudi. Noge sem včasih res čutila tudi po terapiji, kot da se res nočem premakniti, nekaj časa sem imela malo zaprtja, potem ko podzavest popusti te fajn požene na wc, čutiš lahko potrebo po velikem kašljanju da se izkašljaš, kar nisi mogel izreči, večja potreba po uriniranju, grejo ven strahovi razni, lahko te udari na veliko joka če si imela dosti bolečih izkušenj in si jih potlačila in s tem potem sproščaš z jokom, lahko potlačena in neizražena jeza ven butne tudi, lahko strah pred tem da ostaneš sama. Vse sorte je bilo tudi pri meni in na kratko sem malo napisala ti. Mi je pa težko takole pisati. V živo ali prek telefona mi je lažje govoriti. Treba pa je najprej prej na pogovor. Potem nsprej se dogovorita sami kaj bosta delali ali numinus terapijo ali avtogeni trening(tega nikoli nisem poznala, samo vem za njega). Ko to preguramo tele vzorce nam je kasneje mnogo lažje ko gre.
[/quote]

*naprej

Si bila že na kakšnih terapijah, da veš kaj je možno in kaj ni možno odstraniti? Ali iz kakih izkušenj to pišeš? Jaz sem bila in vem da se da vse odstraniti z malo truda. Kakšne vzorce vse imamo v podzavesti vidimo šele za določene, ko jih začnemo razreševati. Se nekateri tako globoko skrivajo v nas da se še niti zavedamo ne. Tako da nekaj na pamet govoriti brez kakšne koli podlage sploh. Ne priporočam tega. Vse se da če se hoče. Govorim iz izkušenj Zartrose.
[/quote]
Poglej, če ne čuti želje po moškem, s katerim je v preteklosti že sexala, je verjetno tudi potem ne bo. Na silo nekaj vzbudit se ne da. Naj poskusi s terapijo, nič narobe, ampak če ugotovi, da si tega moškega res ne želi kot moškega(on pa njo si), je potem neljubeče, da ga drži v tem.
Skušam povedat, da pomanjkanje spolnosti večinoma vodi v varanje, kar pa povzroči bolečino več ljudem. In to je res vredno premisleka.


Poglej, če ne čuti želje po moškem, s katerim je v preteklosti že sexala, je verjetno tudi potem ne bo. Na silo nekaj vzbudit se ne da. Naj poskusi s terapijo, nič narobe, ampak če ugotovi, da si tega moškega res ne želi kot moškega(on pa njo si), je potem neljubeče, da ga drži v tem.
Skušam povedat, da pomanjkanje spolnosti večinoma vodi v varanje, kar pa povzroči bolečino več ljudem. In to je res vredno premisleka.
[/quote]

Zartrose vem kaj misliš. No jaz iz svojih izkušenj sem povedala. Se bo avtorica sama odločila kako bo šla naprej.

Zartrose vem kaj misliš. No jaz iz svojih izkušenj sem povedala. Se bo avtorica sama odločila kako bo šla naprej.
[/quote]
Točno tako, midve sva samo podali mnenji. :).


Točno tako, midve sva samo podali mnenji. :).
[/quote]

Ja vsaka od naju je napisala kaj si misli. Jaz svoje izkušnje tudi zgoraj na kratko. In se bo sama po filingu odločila. Velikokrat so pri nas ljudeh prisotni neki strahovi, ki se jih še sami včasih niti ne zavedamo in potem vidimo za nazaj seveda, kako so nas obremenjevali pri veliko situacijah, žal.

Lahko ti več povem ja. Dela se na podzavestnih vzorcih. Nisem reševala samo partnerstvo. Tudi probleme s prenajedanjem s sladkorjem, ker sem bila z njim obsedena. Problemi pred koraki, premakniti se naprej v življenju, nove spremembe, blokiranje nog je bilo vse iz tukaj ven, strahovi pred vezami, nezaupanje partnerjem/očetu tudi, saj se vse začne doma, domači vzorci. Z numinus terapijo je meni delala. So pa razne reakcije tudi, ker se podzavest čisti. Bom ti jih nekaj navedla tudi. Noge sem včasih res čutila tudi po terapiji, kot da se res nočem premakniti, nekaj časa sem imela malo zaprtja, potem ko podzavest popusti te fajn požene na wc, čutiš lahko potrebo po velikem kašljanju da se izkašljaš, kar nisi mogel izreči, večja potreba po uriniranju, grejo ven strahovi razni, lahko te udari na veliko joka če si imela dosti bolečih izkušenj in si jih potlačila in s tem potem sproščaš z jokom, lahko potlačena in neizražena jeza ven butne tudi, lahko strah pred tem da ostaneš sama. Vse sorte je bilo tudi pri meni in na kratko sem malo napisala ti. Mi je pa težko takole pisati. V živo ali prek telefona mi je lažje govoriti. Treba pa je najprej prej na pogovor. Potem nsprej se dogovorita sami kaj bosta delali ali numinus terapijo ali avtogeni trening(tega nikoli nisem poznala, samo vem za njega). Ko to preguramo tele vzorce nam je kasneje mnogo lažje ko gre.
[/quote]

Res hvala za tale opis. Si mislim, da je bila vsaka od teh izkušenj težka, ampak osebno verjamem, da kjer je velik odziv (telesa, misli, …), tam se očitno res nekaj dogaja. Se bolj nagibam k znanstveni strani – dokazom, merljivosti, zato sem tudi nekako bolj naklonjena terapijam in podobnim zadevam, kjer nekdo konkretno pove, kako se je njemu pokazal odziv, več kot “Mislim, da nekaj je malce drugače.” Zato hvala, si me še malo bolj prepričala 🙂 Sta šla tudi s partnerjem ali sama? Vzema tudi partnerja skupaj ali “obdela” raje vsakega posebej?

Ja vsaka od naju je napisala kaj si misli. Jaz svoje izkušnje tudi zgoraj na kratko. In se bo sama po filingu odločila. Velikokrat so pri nas ljudeh prisotni neki strahovi, ki se jih še sami včasih niti ne zavedamo in potem vidimo za nazaj seveda, kako so nas obremenjevali pri veliko situacijah, žal.
[/quote]
Zagotovo so prisotni strahovi.. ampak avtorica že v prvem postu pove veliko o vsem skupaj. pet let se odločat ali boš z nekom in kar odenkrat ugotovit, da si prestar za iskanje drugega, pa na silo nekaj vzbudit, če to nisi zmogel v petih letih.
Ne vem- jaz takoj vem, ali z njim želim partnerstvo ali ne. Če je ne, ne zavajam ne sebe ne njega. Da bi nekoga matrala in ga držala v nevednosti in ga vezala nase, ker ne vem kaj bi sama s seboj?
V bistvu bi avtorica morala delat na sebi in odmislit moške za nekaj časa. Na terapijo it zaradi sebe, ne zaradi njiju. Da sploh najde samo sebe. da sploh spozna, kaj si želi od partnerstva.

Res hvala za tale opis. Si mislim, da je bila vsaka od teh izkušenj težka, ampak osebno verjamem, da kjer je velik odziv (telesa, misli, …), tam se očitno res nekaj dogaja. Se bolj nagibam k znanstveni strani – dokazom, merljivosti, zato sem tudi nekako bolj naklonjena terapijam in podobnim zadevam, kjer nekdo konkretno pove, kako se je njemu pokazal odziv, več kot “Mislim, da nekaj je malce drugače.” Zato hvala, si me še malo bolj prepričala 🙂 Sta šla tudi s partnerjem ali sama? Vzema tudi partnerja skupaj ali “obdela” raje vsakega posebej?
[/quote]

Jaz sem bila sama pri njej. Ja dogajalo se je meni res marsikaj in tudi ko sem govorila z eno njeno stranko mi je zelo zaupala kakšni vse strahovi so šli ven iz nje. Saj to več ali manj vidim da imam vsi res veliko strahov in te nas tako bremzajo pri velikih stvareh, da si niti predstavljati ne znamo. Tele strahove, očitno moje največje, da ne capljam na mestu sva naredili z numinus terapijo z globinskim čiščenjem oči. Oči so namreč naše ogledalo duše in tam se točno vidi kaj nas najbolj bremeni ali jeza, strahovi, žalost, itd… Tudi prav za ljubezensko področje ima terapije.Lahko prideta skupaj ja prvič. In se boste skupaj naprej pogovorili vse kaj in kako naprej. Glede reševanja vzorcev, pa dela z vsakim posameznikom. Ni kej. Sem rekla da malo povzamem, da si malo bolj predstavljaš kaj mislim. Reakcije so res razno razne in težko vnaprej povem kaj bo kdo imel. Lahko izkašljuješ veliko več kot si. Lahko čutiš tudi utrujenost od vsega, naveličanost npr.celo ljudi, ogromno je tega res.


Zagotovo so prisotni strahovi.. ampak avtorica že v prvem postu pove veliko o vsem skupaj. pet let se odločat ali boš z nekom in kar odenkrat ugotovit, da si prestar za iskanje drugega, pa na silo nekaj vzbudit, če to nisi zmogel v petih letih.
Ne vem- jaz takoj vem, ali z njim želim partnerstvo ali ne. Če je ne, ne zavajam ne sebe ne njega. Da bi nekoga matrala in ga držala v nevednosti in ga vezala nase, ker ne vem kaj bi sama s seboj?
V bistvu bi avtorica morala delat na sebi in odmislit moške za nekaj časa. Na terapijo it zaradi sebe, ne zaradi njiju. Da sploh najde samo sebe. da sploh spozna, kaj si želi od partnerstva.
[/quote]

Če bo šla tole probat kot sem sama, bo tudi tam ugotovila česa si res želi, marsikaj ji bo odpadlo, zato vem zakaj sem ji to napisala. Ja vem kaj misliš. Sta pa v zelo dobrih odnosih vidim. Včasih tistim niti ne rata, ko so neka huda čustva prisotna. Ona dva pa si zaupata, sta iskrena in še kaj več.

Če bo šla tole probat kot sem sama, bo tudi tam ugotovila česa si res želi, marsikaj ji bo odpadlo, zato vem zakaj sem ji to napisala. Ja vem kaj misliš. Sta pa v zelo dobrih odnosih vidim. Včasih tistim niti ne rata, ko so neka huda čustva prisotna. Ona dva pa si zaupata, sta iskrena in še kaj več.
[/quote]
Ja, ker sta prijatelja. In to bo le skupnost dveh prijateljev, ki jima bo manjkalo nekaj globljega, nekaj kar lahko nudiš le tistemu, ki ga res ljubiš in on tebe nazaj. Pa ne govorim o zaljubljenost, da ne bo pomote. Me pa zanima ali je pred 15 leti, ko sta prvič začela zvezo, čutila kaj več in zakaj se je sploh končalo in zakaj sta pred petimi leti spet začela vse skupaj, čeprav niti nista..
No, ne rabiš avtorica nam odgovarjat, sebe povprašaj.. pa poglej, kaj se je spremenilo v tem času..

Ni res. Jaz sem stranka in napisala sem iz svojih izkušenj. Kaj eni vsako temo morate popljuvati. Saj ne poznaš tega zavoda. Tako da ne smetaj, kjer ti ni treba, ok? Bo šlo? Lahko preskočiš, če ti kaj ne paše, veš?
[/quote]

Drgač je to tehniko reklamiranja tukaj uvedel sam najsvetejši, ko je kupoval sesalec. Mogoče veš kako se ta tehnika strokovno imenuhe v psihologiji množic ali detalneje psihologiji prodaje?

Drgač je to tehniko reklamiranja tukaj uvedel sam najsvetejši, ko je kupoval sesalec. Mogoče veš kako se ta tehnika strokovno imenuhe v psihologiji množic ali detalneje psihologiji prodaje?
[/quote]

En lep večer ti želim in manj jeze pa bo boljše veš :))

En lep večer ti želim in manj jeze pa bo boljše veš :))
[/quote]

Ne, kadar jaz dražim sem dobre volje in prelen da bi kaj bolj pametnejšega delal.;-)))

Dobre volje sem pa zato, ker sem se rešil še ene take kot je avtorica. To ste babe čist usekane, taprv ste vse metuljčkaste na moške pičke, ko je cajt pokazat moškost logično ni nič od njih, zato bebce vodite k psihoterapevtkam. Ane, kok je svet krivičen? ;-)))))))

Ve pa nič krive reve… ;-))))))


Inštitut Bona Vita. Je v Ljubljani. Psihoterapevtka je sicer tudi ena izmed svetovalk FB skupine Sočutno partnerstvo. Če imaš FB profil….

Kar se pa tiče (ne)odnosa… Vidva sta v odnosu, če se še vedno videvata po svojih željah. Bi rekla, da je vredno it na partnersko terapijo, ne glede na zaključek oz vajino odločitev.
Srečno!

New Report

Close