Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pasti zagotovo niso primerne, vendar…

Pasti zagotovo niso primerne, vendar…

A mi lahko kdo razloži,kako moja 25 kilska privezana donda kogarkoli ogroža v gmajni? Ob tem, da ko vsaka vejica poči, skor k men v naročje skoči in je mal pretežka za nosit. Plus tega pa živimo ob gozdu, tko da ne trza ne na srne, lisic pa ni pr nas tolk dol bliz naselja, ma v bistvu je kot bi mela velikega zajca pr bajt.
Je pa res, da se je tole kolesarjenje in celo stirkolesniki ful razpaslo in biblo morda bolje imet kake poligone za te adrenalince,pa naj to pocno tam. Ker drgac bolj kot sebi men povzrocajo adrenalinski sok, da ta prav cajt odskocim. Sicer bremzajo, ker opazijo psa bolj kot mene, drgac vprasanje.


Pa tudi na povodcu ni za v hosto, ker živali na daleč zaznavajo vonj, tako kot tvoj cucek zazna z vonjem srno, srna zavoha na daleč njega kot plenilca.

Psi so danes velik problem, to je dejstvo. Povsod. Živim v mestu, v bloku. Okna imam obrnjena proti večji zelenici. Lep razgled, pokošena trava. A kaj ko imam pod oknom dobesedno pasji skret. Na tej zelenici je dnevno sigurno 100+ različnih psov iz vseh okolnih blokov in stolpnic, ki večkrat dnevno opravljajo na njej malo in veliko potrebo. Mislite, da mi je fajn odpirati okna in zračiti stanovanje, ko imam spodaj tako? Tik poleg je peš potka za sprehajalce, včasih si tu videl vozičkarje, otroke, družine, starejše ljudi. Danes se je nemogoče tu sprehajati. Vidiš samo spuščene pse in njihove lastnike. Grupirajo se in zadržujejo po več kot uro na zelenici, da se psi skupaj zdivjajo, zgonijo, nalaufajo. Cele božje dneve poslušam lajež, bevskanje, cviljenje. Povsod drekci in vrečke. In teh psov je iz leta v leto več. 100x raje bi imela stanovanje in okna obrnjena proti cesti, kot pa zelenici s pasjim skretom. Vsa čast kulturnim lastnikom z vzgojenimi psi, a teh je malo. Enostavno zaradi večine zdivjanih, napadalnih in nevzgojenih sčasoma zamrziš vse pse in lastnike.

To je problem. Velik in ne potreben. Pa vendarle ne tako pogost, da si moral poiskati sliko iz članka, ki govori o problematiki psov v Indiji… A ja, nisi opazil, da so si sliko prisvojili že na Svet24, brez navedbe vira…
Drugače pa je kazen za preganjanje divjadi 1200 eur, kar ni zanemarljiva vsota. Samo bi se morali tisti, ki so za to pristojni, vstat iz foteljev, pa malo na teren it. Bi bila zadeva hitro rešena.


Otročje in bedasto. Je resen problem, zakon je, ampak nič ne pomaga, razbrzdana čreda se obnaša kot da je vse njihovo in vse samo za njihovih pet minut, potem je lahko vse uničeno.
[/quote]

Dej se govno je.Beno rajs doma s svojo zavaljeno debelo hčerjo ukvarji.. Nej gre bajsa mal na bicikel, bi ji koristil.. Psihopat je vzgojil debelo psihopatko.. Pr teb doma je kot v grozljivki, psihična tortura….Budala, nesposobna, lena, nagravžna..

V gozdu cuck nima kaj počet, ker plaši divjad.

Vidiš ko ne veš nič, gozd se praviloma ne sme ogradit, kako bi se pa prosto gibale živali, ker je gozd njihov življenski prostor? Lahako se ogradijo le manjše an novo pogozdene površine. Viš ko klamfaš, ko nimaš pojma.

Danes imamo vse v gozdovih, mestne sprehajalce, gobarje, nabiralce zelišč in čemaža, objemalke dreves, bicikliste, motoriste, cucke….Ne, ne gre več tako naprej.

Ti pa kar riskiraj s svojim cuckom, ti povem, da nekaj časa je veljalo, da se psi ne strelajlo, ampak ljudem je prejkipelo, tudi na lovsko puško se lahko natakne dušilec in ne bo nihče slišal , nevedel, od kod je priletelo na več sto metrov razdalje. Tudi neke resne preiskave o tem se ne bo nihče šel.
[/quote]

V gozdu ti nimaš kej počet, se vsa drevesa posušijo.

To je problem. Velik in ne potreben. Pa vendarle ne tako pogost, da si moral poiskati sliko iz članka, ki govori o problematiki psov v Indiji… A ja, nisi opazil, da so si sliko prisvojili že na Svet24, brez navedbe vira…
Drugače pa je kazen za preganjanje divjadi 1200 eur, kar ni zanemarljiva vsota. Samo bi se morali tisti, ki so za to pristojni, vstat iz foteljev, pa malo na teren it. Bi bila zadeva hitro rešena.
[/quote]Zelo pogosto je, ne piši, če ne veš in se ne izgovarjaj. Je bilo letos več kot deset svežih slik na fb, še zlasti mladičev srn. Vseh slik paše zdaleč ni. Ne srat. Sam sem pa že tudi pisal, da so štirje cucki v moji okolici raztrgali več srn in zajcev, enega srnajka celo na moji parceli. Pa se je vedelo čigava sta dva cucka od štirh, eden je bil od fine dame zdravnice, drugi od velikega kmeta, pa nikomur nič.

Trije cucki so bili pa v moji okolici letos ustreljeni v hosti in seveda jok na fb, kdo je lahko tak človek? Kdo res, vsa ki mu prekipi. Ker ta isti cucek ni slučajno pobegnil in preganjal divjad po hosti, ampak je to počel vsak dan, dokler ni nekomu bilo dovolj in ga je ustavil s šusem.

To je problem. Velik in ne potreben. Pa vendarle ne tako pogost, da si moral poiskati sliko iz članka, ki govori o problematiki psov v Indiji… A ja, nisi opazil, da so si sliko prisvojili že na Svet24, brez navedbe vira…
Drugače pa je kazen za preganjanje divjadi 1200 eur, kar ni zanemarljiva vsota. Samo bi se morali tisti, ki so za to pristojni, vstat iz foteljev, pa malo na teren it. Bi bila zadeva hitro rešena.
[/quote]Ne bom zate brskal, ampak zgolj toliko da vidiš, da slika še zdaleč ni edina in ni vsaka v medijih. Večine raztrgane divjadi, ki jo pokončajo psi pa nihče ne slika. Pa taki ljubitelji živali kot so cuckoljubci.

[img]http://shrani.si/f/1g/2O/8OD9J1b/napadena-srna.jpg[/img]

V vaši kulli, kraju, občini, kje točno? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Če se mene vpraša, mora biti pes /razen jasno, službenih in lovskega v akciji/ v gozdu na povodcu, srn je pa precej preveč, če kak ‘bambi’ doživi travmo ob vonju psa, pa jebiga.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Če se mene vpraša, mora biti pes /razen jasno, službenih in lovskega v akciji/ v gozdu na povodcu, srn je pa precej preveč, če kak ‘bambi’ doživi travmo ob vonju psa, pa jebiga.
[/quote]
Ma ne jebiga, hvalabogu. Vsaj še nekdo lovi te srnice, medvedom in volkovom se več ne ljubi ko je drobnico raztrgat bolj komot, od ljudi pa itak nič ni.

Zelo pogosto je, ne piši, če ne veš in se ne izgovarjaj. Je bilo letos več kot deset svežih slik na fb, še zlasti mladičev srn. Vseh slik paše zdaleč ni. Ne srat. Sam sem pa že tudi pisal, da so štirje cucki v moji okolici raztrgali več srn in zajcev, enega srnajka celo na moji parceli. Pa se je vedelo čigava sta dva cucka od štirh, eden je bil od fine dame zdravnice, drugi od velikega kmeta, pa nikomur nič.

Trije cucki so bili pa v moji okolici letos ustreljeni v hosti in seveda jok na fb, kdo je lahko tak človek? Kdo res, vsa ki mu prekipi. Ker ta isti cucek ni slučajno pobegnil in preganjal divjad po hosti, ampak je to počel vsak dan, dokler ni nekomu bilo dovolj in ga je ustavil s šusem.
[/quote]

In dogodke ter lastnike psov iz teh primerov ste prijavili? Komu? Kdo je torej tisti, ki ni ukrepal?

In dogodke ter lastnike psov iz teh primerov ste prijavili? Komu? Kdo je torej tisti, ki ni ukrepal?
[/quote]

Samo ti pravis da se ni ukrepalo, saj ti pise da so jih ustrelili , torej so ukrepali in postrelili spuscene pse…pravilen ukrep

V vaši kulli, kraju, občini, kje točno? 😛
[/quote]

Kje?? V veveričjem brlogu! :)))) 😛

In dogodke ter lastnike psov iz teh primerov ste prijavili? Komu? Kdo je torej tisti, ki ni ukrepal?
[/quote]Nihče ni ukrepal, ker “se ne more vedet” ali je res ta pes pokončal divjad, saj je izredno socializiran in mirolljuben in je čisto slučajno ušel, bodo v bodoče bolje pazili. A cucki harali več mesecev.

Piciklisti ap isto, zgoraj ena piše,da so lastniki škrti in ne ogradijo svojih parcel v gozdu. Česa tako blesavega še nisem slišal.

A je res človek danes taka sprevržena gnida brez razuma, da ga edino ograja ustavi? Včasih nismo imeli niti zakonov, niti predpisanih glob, pa so se ljuje zavedali, da ni vse njihovo in da ne morejo vsega počet povsod, kot se jim sprdne.

Če se mene vpraša, mora biti pes /razen jasno, službenih in lovskega v akciji/ v gozdu na povodcu, srn je pa precej preveč, če kak ‘bambi’ doživi travmo ob vonju psa, pa jebiga.
[/quote]
Pa saj moja je privezana, ceprav je minimalna moznost, da bi sla dva koraka stran od mene. Verjetn pa vse srnice dozivijo dozivljenjsko travmo ze preden nasa stopi v gmajno, ker zalaja pa. Na domacem dvoriscu. Ob gmajni. Je pa vzgojena, cist po lastnici. Ne briga jo cist vsaka stvar.

Za enega recimo vem, so ga vaščani tu blizu zrihtali, seveda je bila potem zamera. Spuščenega cucka so zadržali, da so prišli iz zavetišča po njega.To so storili dvakrat in je moral sam po psa in plačat mislim da 400 evrov, vsaj tako je bilo rečeno. Ko je drugič plačal pes več ni “uhajal” vsak dan iz pesjaka.


Pa saj moja je privezana, ceprav je minimalna moznost, da bi sla dva koraka stran od mene. Verjetn pa vse srnice dozivijo dozivljenjsko travmo ze preden nasa stopi v gmajno, ker zalaja pa. Na domacem dvoriscu. Ob gmajni. Je pa vzgojena, cist po lastnici. Ne briga jo cist vsaka stvar.
[/quote]
Ti si sumljiva😁, sem imel soseda, ki je imel nemškega ovčarja za krivolov. Mu je redno nosil zajce in fazane domov. Potem je človek storil samomor, pes pa se še leta na ta način preživljal, koliko ni dobil hrane pri kaki hiši. Tudi sam vem, da sem mu dal jest, če je slučajno prišel.

Temu se reče kompliciranje. S spravilom enega hloda iz gozda narediš več škode v podrasti in na koreninah kot pa vsi kolesarji skupaj. Prav tako pride občasno do kakšnega vetroloma, žledoloma kjer je škoda ogromna. Tudi lubadar ti naredi ogromno škode.

Tako da sekiranje za takšne majhne stvari ni dobro za psiho.

Temu se reče kompliciranje. S spravilom enega hloda iz gozda narediš več škode v podrasti in na koreninah kot pa vsi kolesarji skupaj. Prav tako pride občasno do kakšnega vetroloma, žledoloma kjer je škoda ogromna. Tudi lubadar ti naredi ogromno škode.

Tako da sekiranje za takšne majhne stvari ni dobro za psiho.
[/quote]
Ne, temu se reče, da je čredna drhal zbalznela do konca in je vse njihovo. Hoste so ponekod jeseni take, kot da bi cestni valjer dnevno teptal v njih. Da o živalih, ki sploh več nimajo miru, ne govorim.

Zakaj pa misliš, da ob rekah in drugih vodah vsega ne uničijo? Ker je ribolov plačljiv in ker je tudi nadzor tega. Če tega ne bi bilo, bi čreda tudi to uničila.

Saj pravim, včasih pa ni bilo treba ne zakonov, ne ograj, pa so ljudje samoumevno vedeli , da čisto vsega pač ne morejo počet. Danes pa ne prepovedi, številni zakoni in grožnje z globami in celo ograje ne pomagajo.


Ne, temu se reče, da je čredna drhal zbalznela do konca in je vse njihovo. Hoste so ponekod jeseni take, kot da bi cestni valjer dnevno teptal v njih. Da o živalih, ki sploh več nimajo miru, ne govorim.

Zakaj pa misliš, da ob rekah in drugih vodah vsega ne uničijo? Ker je ribolov plačljiv in ker je tudi nadzor tega. Če tega ne bi bilo, bi čreda tudi to uničila.

Saj pravim, včasih pa ni bilo treba ne zakonov, ne ograj, pa so ljudje samoumevno vedeli , da čisto vsega pač ne morejo počet. Danes pa ne prepovedi, številni zakoni in grožnje z globami in celo ograje ne pomagajo.
[/quote]

No no, pretiravat pa spet ni treba :). V populaciji se vedno najde nek mali procent ljudi, ki jim nič ni sveto. Včasih so bili zaradi slabših prometnih povezav in slabših možnosti transporta lokalno omejeni, zdaj pa lahko zaidejo tudi malce dlje.

No no, pretiravat pa spet ni treba :). V populaciji se vedno najde nek mali procent ljudi, ki jim nič ni sveto. Včasih so bili zaradi slabših prometnih povezav in slabših možnosti transporta lokalno omejeni, zdaj pa lahko zaidejo tudi malce dlje.
[/quote]
A sveda pretiravat, mase mestne drhali se zgrinjajo v hoste. In kaj imaš sploh tam za počet, če ni nič tvojega? Pojdi v Avstriji noret po hostah, boš videl kako poceni boš prišel skozi.

Stvar je taka. Zadev ne moremo jemati v svoje roke, se vam ne zdi? Jaz bi tudi z veseljem metala stingerje ljudem, ki dirkajo z avtom, oklufutala tiste, ki se peljejo po nasprotnem pasu zaradi telefona. Z užitkom bi zastrupila soseda, ki se neprimerno dotika otrok.
Dajte ljudje imet jajca in se soočite direktno s tistim, ki vam dela preglavice. Ne moreš bit tako gnil, pritlehen, zahrbten, podmukel in strahopetna rit, da to narediš anonimno. O fuj! To je zame umor iz zasede.

Samo ti pravis da se ni ukrepalo, saj ti pise da so jih ustrelili , torej so ukrepali in postrelili spuscene pse…pravilen ukrep
[/quote]

Nič samo jaz ne pravim. Citirala sem Viharca, ker je on napisal, da se ni zgodilo nič. Slabo bereš, teslo. Samo da lajaš kontra, pa čeprav debil izpadeš.

New Report

Close