Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Patološki lažnivec in manipulator

Patološki lažnivec in manipulator

Ko si 1x seznanjen, da je oseba katero poznaš patološki lažnivec in manipulator ti postane vse jasno prej ti pa ni bilo.

Zgrožen, presenečen in pomirjen sem. Torej nisem bil edini, ki se je soočal s problemi, ki jih je ta, povrhu še narcisoidna oseba  počela z vsemi. Na koncu ostal sam, brez vsega in ničesar.

Za zjokat. Drugače pa vsekakor čim manj stikov s to osebo, bolj zdravo je in bolje.

Kakšni so znaki? Kaj je počel?

A si to tej osebi povedal osebno, ali se ga še vedno bojiš? Razumem, da so eni totalni psihiči, a očitno ti še vedno ne da miru. Razreši s tem tipom za vedno, da najdeš svoj mir. Verjetno čutiš krivico, ki te gloda, ne upaš se mu pa upreti.. rana iz otroštva ali?

Drugače se pa strinjam, da ko se človek pokaže za tisto kar je, mu je treba iz prve verjeti, ne pa iskati dobro v njemu, ker ga ni in nikoli ne bo. Nekateri so poškodovani in nikoli ne bodo delovali drugače, tudi če se zdravijo. Žal, a tako je. Na videz in prvi pogled pa zelo prikupni. Sem se tudi sama že parkrat opekla pri takih, zato sem sedaj bolj previdna in pustim času, da pove kakšen je kdo, preden ga spustim v svojo družbo.

Na srečo so v manjšini in je še vedno večina populacije normalna, prijetna in dobra družba. Obkroži se s takimi, boš lažje pozabil na psihiče.

Zgrožen – presenečen – pomirjen

Daj zmeni se sam s seboj, pri čem si. Tale oseba, ki jo tukaj gor tako goreče opevaš, je po moje presrečna, da se te je znebila.

In kaj naj mi sedaj naredimo s to informacijo? Naj ti ploskamo, nemara damo celo odlikovanje za hrabrost?

Odgovor na objavo uporabnika
Figa593, 30.03.2024 ob 09:59

In kaj naj mi sedaj naredimo s to informacijo? Naj ti ploskamo, nemara damo celo odlikovanje za hrabrost?

Po mojem ta oseba še vedno trpi. Verjetno išče malo spodbude, kakšno tolažbo, da bo bolje. Če je imel izkušnjo z narcisom, bo še dolgo v šoku in stravmiran. Pomaga lahko dober psiholog, samo redki pridejo do njega.

Draga soft,

a ne čutiš v tem zapisu hlad in pridih maščevalnosti? Igranje žrtve?
Nekdo, ki resnično trpi, se skozi zapis izrazi drugače.

Narcis in manipulator sta besedi leta tukaj. Ko tole berem, se narcisi pojavljajo v vsaki drugi temi. Pa vsi trpeči so žrtve manipulantov.
Zakaj pa padate na samovšečneže in nakladače, sami se ponujate. Potem pa jamrate. Ste odrasli? Imate oči?
Nobena žlica ne ropota sama, morata biti dve. Stara modrost.

Narcis se ne more hvaliti, če nima občinstva.

Manipulator ne more manipulirati nekoga, ki si tega ne dovoli.

Kdo odgovarja za vaše odločitve? Vas kdo sili biti z nekom skupaj? Če ste stopili v drek, ga je pač zdaj treba spucat. Ali pa smrdet naprej, izbira je pa vaša in samo vaša.

Odgovor na objavo uporabnika
Figa593, 30.03.2024 ob 09:57

Zgrožen – presenečen – pomirjen

Daj zmeni se sam s seboj, pri čem si. Tale oseba, ki jo tukaj gor tako goreče opevaš, je po moje presrečna, da se te je znebila.

Odjebi budaka fuknjena

Odgovor na objavo uporabnika
Figa593, 30.03.2024 ob 10:07

Draga soft,

a ne čutiš v tem zapisu hlad in pridih maščevalnosti? Igranje žrtve?
Nekdo, ki resnično trpi, se skozi zapis izrazi drugače.

Figa vem, a vsak doživlja stvari na svoj način, tudi avtor. Maščevalnost in podobno so samo druga plat ranjenosti, bolečine. Morda je tudi avtor narcis. Pa kaj. Vseeno smo le ljudje in vsak zaradi nečesa trpi, pa če je po svoji ali tuji krivdi in če že pokliče na pomoč, kar je razvidno iz zapisa, je prav, da se mu nameni kakšna lepa beseda, če jo v trenutnem našem stanju zmoremo izraziti. Vsi bijemo svoje bitke in lepo bi bilo, če bi se naučili ob tem biti sočutni tudi do drugih. Niti narcisom verjetno ni lahko. Tudi oni trpijo, a izražajo to bolečino na drugim škodljiv način. Žal. Ne znajo si pa pomagati in se upreti tej skušnjavi. Pa saj smo vsi, ko trpimo, narcisi na svoj način. Eni s tišino ranijo druge, drugi s pikrimi besedami, žaljenjem, tretji s prikrivanjem in lažnim nasmehom, četrti …itd itd. Vsak ima svoj način soočanja z bolečino in življenjem in nobeden od teh ni brezmadežen. Vsak pušča posledice. Pa če je to na sebi ali na drugih.. jaz sem za sočutje. Vedno. Hkrati pa zaščito sebe in zdrave meje.

Ne to ne. V steno z z glavo zalet. Očitno isti psihič. Preber si značilnost pat9loškega lažnjivca in manipulatorja potem ti bo jasno, ker če ti nebo potem si isti, oač nerazumeš in takim najraj rečem čim dlje od mene budala zmešana, na pol clovrk na pol monstr.

laže in manipulira, pretvarja se, nekoga namišljenega obtožuje dejanj, ki jih sam počne, in taki zapisi ga izdajajo.

Nič nisem maščevalen tud pod razno ne tudi zamer nimam komot se lahko pogovarjam. Spoznal sem osebno motnjo omenjene osebe. Moj namen je bil samo ta da vidim vaš pogled. Hvala za mnenja.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 30.03.2024 ob 09:49

A si to tej osebi povedal osebno, ali se ga še vedno bojiš? Razumem, da so eni totalni psihiči, a očitno ti še vedno ne da miru. Razreši s tem tipom za vedno, da najdeš svoj mir. Verjetno čutiš krivico, ki te gloda, ne upaš se mu pa upreti.. rana iz otroštva ali?

Drugače se pa strinjam, da ko se človek pokaže za tisto kar je, mu je treba iz prve verjeti, ne pa iskati dobro v njemu, ker ga ni in nikoli ne bo. Nekateri so poškodovani in nikoli ne bodo delovali drugače, tudi če se zdravijo. Žal, a tako je. Na videz in prvi pogled pa zelo prikupni. Sem se tudi sama že parkrat opekla pri takih, zato sem sedaj bolj previdna in pustim času, da pove kakšen je kdo, preden ga spustim v svojo družbo.

Na srečo so v manjšini in je še vedno večina populacije normalna, prijetna in dobra družba. Obkroži se s takimi, boš lažje pozabil na psihiče.

SOft. Odlično zapisano.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9014, 30.03.2024 ob 10:27

SOft. Odlično zapisano.

In kaj boš zdaj? Trenutno je čas razčiščevanja s preteklostjo in za opuščanje toksičnih zvez, vzorcev, delov nas samih, da bomo po 8.4.lahko obrnili popolnoma nov list. Delaj na tem, razreši v sebi, da lahko kmalu svobodno poletiš novim doživetjem nasproti, brez okov, ki bi te vlekli dol ali nazaj.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9014, 30.03.2024 ob 09:15

Ko si 1x seznanjen, da je oseba katero poznaš patološki lažnivec in manipulator ti postane vse jasno prej ti pa ni bilo.

Zgrožen, presenečen in pomirjen sem. Torej nisem bil edini, ki se je soočal s problemi, ki jih je ta, povrhu še narcisoidna oseba  počela z vsemi. Na koncu ostal sam, brez vsega in ničesar.

Za zjokat. Drugače pa vsekakor čim manj stikov s to osebo, bolj zdravo je in bolje.

Življenje uči..enga v poslu, drugega v partnerstvih, družini, prijateljstvu..ni da ni..učne lekcije pač.

Tudi jaz vrgla stran 20 let zaradi egocentrika in egoista. Raje trpim jaz kot da predam breme trpljenja na svoje otroke. Taki očetje/mame, ki so sami sebi prvi na prioritetni lestvici, ki maltretirajo, manipulirajo in izkorisčajo sonob ločitvi za otroke še tisočkrat slabši. Ampak ne vidiš in ne boli. Razen otroka, ki mu razje dušo. A tudi onadva pridno rasteta. Live and learn. Če bi še enkrat? Ne hvala. Že na začetku ga ne bi izbrala. Torej: lesson learned. Zato smo tu a ne. Šola življenja.

Odgovor na objavo uporabnika
Lajf, 30.03.2024 ob 10:58

Življenje uči..enga v poslu, drugega v partnerstvih, družini, prijateljstvu..ni da ni..učne lekcije pač.

Tudi jaz vrgla stran 20 let zaradi egocentrika in egoista. Raje trpim jaz kot da predam breme trpljenja na svoje otroke. Taki očetje/mame, ki so sami sebi prvi na prioritetni lestvici, ki maltretirajo, manipulirajo in izkorisčajo sonob ločitvi za otroke še tisočkrat slabši. Ampak ne vidiš in ne boli. Razen otroka, ki mu razje dušo. A tudi onadva pridno rasteta. Live and learn. Če bi še enkrat? Ne hvala. Že na začetku ga ne bi izbrala. Torej: lesson learned. Zato smo tu a ne. Šola življenja.

Jaz te čist zastopim. Pri meni podobna scena.

Posle jebanja, nema kajanja.

Iz vsega se mormo kaj naučit in priti ven pametnejši. To je ponit našega bivanja.

Ja, ampak povedal si v grobem, na splošno, kot bi povedal Vedeževalec Blaž. Mi dejansko ne znamo oceniti, kakšna je ta oseba, če nam poveš samo svoje mnenje o njej.

Bi bili poškodovani? Se zdravili? Kaj vam res ni jasno, da se enim pač jebe za soljudi. Glavno je da vidijo vase reakcije, je prav lepo igrat to igro. Pa pravi sociopati niso nikoli sami, je ogromno materiala. Nič bat.

New Report

Close