Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek pesek v oči

pesek v oči

no, mislim da si odgovore dobil iz prve roke od predhodnic.

kar se pa mene tiče – bomo zelo zelo veseli če bo sploh eden, ker po naravni poti ne gre, postopki se vlečejo kot kurja čreva, pa še samo 4 mi pripadajo zastonj, potem moram plačat.
zadovoljen z odgovorom?

Ja, samo baziral je na enakih dohodkih. S katerimi pa jaz ne preživim.

alenka1974 napisal:

> no, mislim da si odgovore dobil iz prve roke od predhodnic.
>
> kar se pa mene tiče – bomo zelo zelo veseli če bo sploh eden,
> ker po naravni poti ne gre, postopki se vlečejo kot kurja
> čreva, pa še samo 4 mi pripadajo zastonj, potem moram plačat.
> zadovoljen z odgovorom?

Tega tudi jaz ne razumem. V tem primeru in pri posvojitvah iz tujine pa država deluje, kot da otrok sploh ne želi. Ali se naši oblasti takšni otroci morda ne zdijo enakovredni?

Želim ti veliko sreče!

LP

Jaz sem v porodnišnici ležala z žensko, ki je zanosila pri 9!!!! postopku umetne oploditve. Si predstavljate? Po novih zakonih tega otroka preprosto ne bi bilo. Kdo si lahko to privošči?

eto vidiš kris, simple je.

in država dejansko z dejanji pokaže koliko ji je do natalitete, lapajo pa naj o tem komu drugemu, tistim ki so še pripravljeni verjet.

Če hočeš otroka ga imaš. Sam imam tri in to s tvojo plačo.Standard imaš tak kot si ga lahko privoščiš ne tak kot ga sanjaš. Po mojem je v tem problem.Za otroka se odločiš takrat ko ga hočeš ne pa takrat ko ti bo kdo to dovolil oz. omogočil.

Ali mi lahko kdo pove po svojem izračunu kol denarja bi moral mesečno zaslužit da bi imel 1,2,3…otroke.

Viš, jaz ti na to vprašanje težko odgovorim, ker nimam vsak mesec enake plače, temveč je odvisna od tega, koliko naredim. Jaz moram torej vkalkulirati še morebitno izgubo dohodka zaradi bolezni, dopustov … Ker ko je treba plačati prispevke, države to ne zanima.
In ta znesek je seveda odvisen spet od tega, ali živiš v hiši, v stanovanju, ali odplačuješ kredite … Najlažje je seveda tistim, ki dozidajo stanovanje pri starših.
Tako da tak izračun je praktično nemogoče podati. Veliko je odvisno tudi od regije.

Vendar kljub temu, po tvojem mnenju kolk bi rabla denarja da bi rekla denar ni ovira kolk otrok bi imela.jaz namreč nisem računal ko sem se odločal kolk otrok bova imela.prvo smo naredil nato pa smo gledal kje bomo pršparal.

boss napisal:

> Vendar kljub temu, po tvojem mnenju kolk bi rabla denarja da bi
> rekla denar ni ovira kolk otrok bi imela.jaz namreč nisem
> računal ko sem se odločal kolk otrok bova imela.prvo smo
> naredil nato pa smo gledal kje bomo pršparal.

Bravo boss, tako tudi jaz razmišljam. Pogosto se mi zdi, da nam je težje dati nekaj milijonov za avto kot za otroka (čeprav je otrok ob upoštevanju davčnih olajšav in otroških dodatkov precej cenejši od avtomobila).

Haha, saj pri prvem tudi jaz nisem gledala. Sem imela lepo plačo. Ampak začaran krog. Ko si samozaposlen, logično plačuješ najnižje prispevke, imaš najnižjo osnovo, torej dobiš tudi najnižjo porodniško. Potem gre otrok v vrtec, ki ti ga obračunajo po letu, ko si delal delal še normalno, v tem letu pa seveda delaš bistveno manj, ker so tu bolezni. Torej, si brez prihodka, vrtec plačuješ, kot da si bogataš. Potem se glih nekako finančno pobereš, delaš normalno, pride rizična nosečnost, ko si spet na minimumu, pa gresta spet dve leti mimo, ko samo flikaš … In ko gre drugi otrok v vrtec, spet vzamejo za osnovo tisto leto vmes, ko si delal normalno in spet plačuješ abnormalne zneske. Letos je bila kastrofa. Drugo leto bo malo bolje, ko nam bodo upoštevali leto, ko sem delala manj, plačo bom imela pa malo višjo. Mah, narobe svet do konca.
Torej, pri prvem nisem gledala na zaslužek, pri drugem tudi ne, pa je nekako šlo skozi, ker sem imela nekaj prihrankov. Zdaj moram pač gledati, da najprej ta dva spravim do šole, preden lahko sploh kaj razmišljam za naprej. Saj ne rečem, če bi se že zgodilo, bi otroka valjda sprejeli, vendar glede na to, kakšne kompromise sem morala delati v teh zadnjih petih letih, da so morali pomagati še starši starši, da smo nekako izpeljali … Pod temi pogoji jaz otrok ne bom več imela.
Koliko bi rabila trenutno, da bi plačali vse, kar je treba plačati in bi še ostalo za brezskrbno življenje (torej ne luksuz). Torej, jaz imam vsak mesec neposrednih stroškov 250.000. Partner 170.000. Skupaj je to 420.000. Zdaj pa ti povej, koliko porabiš za preživetje in preprosto dodaj tej cifri.
Preostane nam troje: 1) Da počakamo, da gresta otroka v vrtec in potem delamo na tretjem
2) Da počakamo, da se iztečejo stanovanjski krediti, kar bo trajalo še dlje
3) Da počakamo, da se zgane država in naredi v stilu: Put your money where your mouth is.
Ker če bomo imeli še tretjega, nam bodo za plačilo vrtca spet obračunali tisto leto, ko bom relativno normalno delala (kar pa moram čedalje več, da preživimo), kar pomeni še ena velika položnica več.

Država nam dejansko pri vsakem otroku samo izstavi en velik račun, to pa je tudi vse, kar naredi.

2Bravo boss, tako tudi jaz razmišljam. Pogosto se mi zdi, da nam je težje dati nekaj milijonov za avto kot za otroka (čeprav je otrok ob upoštevanju davčnih olajšav in otroških dodatkov precej cenejši od avtomobila).”

Oprosti, ampak takšno neumnost lahko izjavi samo nekdo, ki nima otrok in nima pojma, kako funkcionira ta država.

Namesto, da samo govoriš, da ni res, mi prosim razloži, kje sem se pri mojem izračunu zmotil.

Je dohodninska olajšava za tretjega otroka nižja od 57.000 mesečno?
Ali ne dobiš za 20.000 SIT več otroškega dodatka?
Ali se ti res ne zniža znesek na položnici za vrtec, če se družina poveča za enega člana?

Razlike v stroških vrtec- šola praktično ni. Malca 2x in kosilo 20000sit. Zraven prištej še stroške izletov, ki so vsak mesec, prispevek za šolski sklad,najrazličnejše dejavnosti ki jih privoščiš otroku in položnica gre čez 30000sit kar je isto kot v vrtcu oz. več.Stroški se skoz večajo do cca.18 leta ko začnejo otroc delat prek študenta, da vsaj mal zadovoljijo svoje potrebe. Hudo je ko otroku rečeš da ne gre na izlet al da ne bo dobu igrače al obleke ker nimaš denarja.Če ti ga uspe vzgajat v skromnost razume, je pa zato tolk večje veselje ga gledat ko se veseli darila ki si mu ga dal. Mi sami od sebe zahtevamo da bomo otroku omogočl čim višji standard.Hudo je pa verjetno še huje bo neglede na to kdo bo na oblasti.

Trideset za enega otroka ali za dva? Ker jaz dam za vrtec 80.000 tisoč. 30.000 bo torej pravo olajšanje.
Kris, ti delaš izračune na podlagi enakega dohodka, a ne? Meni se pa dohodek ves čas spreminja.

vidiš boss, eni otroke imajo, pa jim morajo potem vedno razlagat da tja pa tja ne morejo ker ni keša. tebi se najbrž to nič drastičnega ne zdi, otroku pa, ker je takoj zaznamovan. in marsikdo noče tega svojemu otroku privoščit, in jaz se z temi starši strinjam. pa daleč od tega, da bi jaz svojemu hotela nudit luksuz, če česa ne prenašam so razvajeni otroci…..

temu se potem reče razum….ne pa naštepat cele vojske, potem pa iz roke v usta. kar bo bo, pa hodit po pakete na karitas, pa po cajtngih prosjačit.

pa ne mislim zdaj tebe konkretno, ampak tudi takih familij je kar nekaj v tej državi. večina je pa še vedno takih, ki najprej prekledo dobro premislijo če bodo sfolgali ali ne. in ne glede na pad natalitete, mislim da je čisto prav da je tako. če država hoče otroke, bo mogla pa kaj konkretnega naredit v tej smeri.

Ja, računi so delani na podlagi enakega dohodka, čeprav najpomembnejši del – dohodninska olajšava – ni odvisen od dohdoka.

Sicer pa:
Če zaslužiš več, boš še lažje prišla skozi.
Če zaslužiš manj, boš od države dobila še več.

Naši vrli politiki očitno hočejo cigansko populacijo saj cigani za svoje otroke pokasirajo lepe denarce, zato jih tudi imajo po deset in več, se jim splača, ne razmišljajo pa, da v žakelj za penzije od njih ne bo nobenga cvenka, pač pa od slovenskih, katerih je pa čedalje manj …. torej dajte slovenskim mamicam za vsakega otroka po 100.000,00 sit pa jih bo več!!!

Kris, vidiš, tukaj je pa ta absurd. Ja, bom lažje prišla skozi. Ampak če bognedaj zanosim, bom plačevala vrtec in dobila otroški dodatek na podlagi tega današnjega zaslužka, ki mora biti dovolj visok, da pokrije stroške. Se pravi, ko bom dala otroka v vrtec, bom dejansko plačevala, kot da imam plače 350 jurjev ali več, v resnici bomo pa finančno izčrpani že zato, ker bom vse leto dobivala 100.000 porodniške, ali pa prej bognedaj bolniške, če bo bo nosečnost rizična, pa še bolezni bodo tu in posledično bistveno manjši dohodek. Ampak to ne bo brigalo države, ki bo zahtevala denar za prispevke, vrtec bo pa zahteval plačilo za opravljeno storitev, prisotnost gor ali dol. Kako drage so jaslice, pa vsi vemo.

Zdaj, in a perfect world, bi si jaz seveda plačevala višje prispevke, da bi imela v višjo porodniško, v resničnem življenju pa je to bolj misija nemogoče.

Ma, včasih me ima, da bi jim rekla, naj se vse skupaj vtaknejo nekam, se prijavila pri starših, vlekla podporo, imela zastonj vrtec in visok otroški dodatek. Edino kar mi brani, je vest. Dejstvo pa je, da država tovrstno goljufanje sama podpira s svojimi neumnimi zakoni in popolnoma neracionalnimi plačili za vrtec. Človek se matra in matra, na koncu mu pa skoraj vse poberejo.

Pa naj še jaz povem, kako je bilo že pred 30 leti. Ko sem šla na porodniško sem vzela prvega otroka iz vrtca ( da smo se vsi trije doma crkljali ) in eno leto plačevala rezervacijo zanj, odšteta je bila samo prehrana, potem pa za drugega otroka privat plačevala več kot sem zaslužila, tako da ne preveč stokat kako je zdaj, tudi nam ni bilo lahko!

Barbarela napisal:

> Naši vrli politiki očitno hočejo cigansko populacijo saj cigani
> za svoje otroke pokasirajo lepe denarce, zato jih tudi imajo po
> deset in več, se jim splača, ne razmišljajo pa, da v žakelj za
> penzije od njih ne bo nobenga cvenka, pač pa od slovenskih,
> katerih je pa čedalje manj …. torej dajte slovenskim mamicam
> za vsakega otroka po 100.000,00 sit pa jih bo več!!!

Bojim se za usodo takšnih otrok, ki bi jih imele mame zato, ker bi dobile 100.000 od države.

Ja ene se pa zapičijo samo v tisto kar jim paše, vsak mesec po 100.000,00 SIT, tako sem mislila, ja seveda otroka si pa moraš prvo želet !

Kris, ti samo teoriziraš. Me pa vemo, kako to izgleda v praksi.

No , lep primer teh ljubečih mamic so ciganke…neposredni prenos imaš skoraj iz Postojne. Niti ni posnetkov potrebno montirat ali it v Romunijo.

Res veš v praksi, da ne bi mogla preživeti še enega otroka?

Ali samo teoretiziraš …

New Report

Close