Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek pesek v oči

pesek v oči

Srčika, strategija je, kakršna je. Z vsem dobrim in slabim. In dokler minister od slabega ne odstopi, in tega namena seveda tudi pod razno ni imel, se tudi o dobrem ne moremo pogovarjati. S tem ministrom ne. Dobre so pa mogoče tri zadeve, vse drugo je ideološko nakladanje.

Se strinjam, mislim, da nimaš prav.

Saj je sam Drobnič rekel, da je strategijo dal v javno obravnavo in da ga veseli, da je le-ta tako živahna.

Tak odziv javnosti je precedens in poduk vsem nadaljnjim politikom: nikar ne uvajajte kaj novega, ker boste leteli. Raje mešajte meglo in lahko boste vlekli tistih 700 jurjev mesečno do konca mandata.

Lp, Srči

Ja, Srčika tako je. Ne mešajo megle, vse je prikazano v javnosti. Kaj pa pred njimi. Veliko stvari so naredili in tudi veliko so jih pred nami zamolčali. Poleg tega ta vlada ne paše mnogim, ki imajo lepe dohodke in dobre položaje in ji mečejo polena pod noge, se dogaja, kar pač vidimo. Lahko jo ponižujemo vsi po vrst. Od nas navadnih državljanov, do izbrisanih, do Ciganov. Dajmo, zamislimo se malo nad seboj.

Ja, saj jo je dal v javno obravnavo. In ker je nesprejemljiva tako za državljane kot premierja, je odletel. V čem je problem? Kar je bilo dobrega v njej, so kozmetični popravki, ki jih lahko vlada sprejme kadarkoli. Za to, da za 3. otroka uvede najnižje plačilo, pa res ne rabi nacionalne strategije.
Če se pa vlada pusti poniževati, je pa to čist njen problem. Pomeni samo, da nima kredibilnosti.

Postal bo naš problem, če bo šlo tako naprej, da se bolj verjame raznim mirovnim inštitutom, gostilniškemu govorjenju …, kot pa vladi. Večina nas je takih, če nam nekdo o drugem govori slabo ali o nekom dobro, bomo takoj verjeli slabo, o dobrem pa bomo takoj podvomili in ne verjeli.

Glede odstavitve ministra, nič posebnega. Prej so se bolj pogosto menjavali, pa ni bilo toliko pompa. Osebno pa mislim, da je Drobnič izredno močna osebnost in ne počne stvari, ki so proti njegovemu prepričanju. Zato ni sam odstopil. Če bi, bi ravnal politično. Zgolj moje mnenje.

Pomp je ravno zato, ker se ni pustil odstaviti. Moje mnenje je drugačno. Če te nekdo vzame za ministtra, če ti zaupa to dolžnost, potem pa te hoče taista oseba odstaviti, ker ni zadovoljna s tabo, kakšen egocentrik moraš biti, če se postaviš na vse štiri in se ne pustiš premakniti? To ni močna osebnost, to je motena osebnost. Močna osebnost bi rekla hvala za sodelovanje in adijo ter šla naprej svojo pot z dvignjeno glavo. Tako se je ponižal in osramotil do konca ter izgubil še zadnjo trohico kredibilnost. Pa se mi na začetku ni zdel slab. Proti vetru ne moreš scati in kdor poskuša, je samo moker.
Vidiš, jaz se v zgornjem opisu ne najdem, zato tudi Jelinčiču in ostal bar-manom ne nasedam. Jih je pa veliko, ki se pustijo voditi in to je problem. Samo vlada ni sprejela enega ukrepa, da bi to zajezila. Samo še bolj popušča in pupušča ter dela napake.

V bisvu me daje foušija, da ti je uspelo polovit tolk postov…
hehe

uči se mali : ))))

Prva in poglavitna napaka libertarcev z Mrkaićem na čelu je bila ta…
——————

… da so ekonomijo študirali tam, kjer funkcionira in ne v Kumrovcu.

Heil Mencinger & druže Tito mi ti se kunemo.

mislm… škoda cajta…

U OVOJ ČE ZEMLJI BIT BOLJE TEK KAD SE PROMJENI NAROD A NE REŽIM!

Matr, kdo bi si mislu, da je tale citat iz Alan Forda po četrt stoletja še vedno aktualen…

__________________
_____________________!

Kot prvo 180cm je pomojem malo višje od tege, kot drugo spredaj mi piše g. kar pomeni, da se ne bere g. ampak gospod in kot tretje me še zmeri daje fovšija!!!

Aja še to: v samostanu mi je uspelo naloviti 30, še kakih 90 pa te dohitim… hihi

Ni treba posebej poudarjati, da neoliberalci menijo, da ima trg pred centralnim planiranjem očitne prednosti: v planskem sistemu nekomu neupravičeno jemljejo (zahteve po redistribuciji ustvarjenega bogastva so že v načelu nepravične, saj je s tem, ko jemljejo – na primer z davki – tistim, ki so bogastvo ustvarili, kršena pravica do zasebne lastnine, tistim, ki jim prek socialnih transferjev namenijo del nepravično odvzetega bogastva, pa dejansko dajejo še drugo – nezasluženo – plačilo), pri prostovoljni menjavi pa vedno pridobita obe strani (win-win situation). Neoliberalna ideologija, spodbuja vlade k opustitvi politike (ki je vedno družbena) v zameno za vrnitev k naravnemu stanju stvari: če bomo razumeli, kaj je družba in kako nastane, oziroma če bomo razumeli, da so zakoni trga univerzalni, bomo – z vse večjo in širšo liberalizacijo – postopoma dosegli stanje resnične blaginje, največje možne svobode in pravičnosti za vsakogar. In našli Eldorado.

Malce težko si predstavljam, da bi lahko našli obljubljeno deželo mezdni delavci (99,9999{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije) z razbremenjevanje kapitala, privatizacija in hkratno individualizacija socialnih, zdravstvenih in pokojninskih zavarovanj. Socialna varnost je namreč za neoliberalce neupravičen privilegij, pravzaprav bi bil neupravičen privilegih v orto varjanti vse kar presega minimalno plačo, s katero naj si raja kupuje živež za preživetje.

Američanom ne gre najbolje. Ena izmed najbolj liberalnih ekonomij na svetu jebe ekonomska učinkovistost. Skregano z neoliberalistično logiko, ali pa tudi ne, če razumemo, da je edini temeljni in glavni cilj take družbe maksimiziranje profita ter da gre za družbo elit. V Ameriki ne bi rada zbolela, recimo.

Možnosti nista samo dve: trg, ki je slavljen kot mesto čiste prostovoljnosti, in centralno planiranje, ki prej ali slej vodi v totalitarizem. Socialna država s svojo načrtovano redistribucijo ustvarjenega bogastva je v tej shemi samo stopnja na poti v totalitarizem. Cilj ekonomskih politik je, da se z vmešavanjem na trgu v obliki ukrepanj, doseže več in bolje v prihodnosti – in to brez ovinkov in kar po bližnjici. Ekonomska politika naj bi bila alternativa dvema skrajnostima in s projiciranjem, prognoziranjem in planiranjem posegala v gospodarstvo na ustrezen način s ciljem blagostanja za vse.

Praks ekonomskih politik je nebroj. Teorij še več. Keč je v tem, da je potrebno v pravem trenutku na pravem mestu izbrati ta pravo. Ne vem katera je prava zdaj za nas, zagotovo pa nisem zagovornica nobenih skrajnosti, niti levih, niti desnih.

Mencinger je bil zaradi svojih ekonomskih idej nepriljubljen prej (menda je bil za mainstream preveč desen), prav tako nima prav veliko posnemovalcel zdaj (menda je za mainstream preveč lev). Disident po srcu.

Ne vem, če je moje politično prepričanje kontaminirano zaradi študija v LJ. Prfoksi nam niso nikoli skrivali znanja o makroekonomiji, politični ekonomiji in ekonometriji, celo več, silili so nas, da smo prebirali nekatera dela v originalu – v angleščini.

Kljub temu, da se ne strinjava (mar se res ne?), si mi polepšal dan, ker si se oglasil.

Dej ti men razlož, kaj za hudiča so “neoliberalci”?

Oz… save your breath… sej nima smisla….

A) To kar so rdečkarji za nekomuniste.

B) Častilci Adamsove nevidne roke in konkurenčno usmerjene ekonomske politike ter ekonomske svobode. Pa še česa.

C) Za razliko od libertarcev, ki čisto popizdijo, če jim rečeš, da so neoliberalci, termin uporabljam in zame nima nobenega negativnega prizvoka.

D) Nima smisla razpravljati o smislih na forumu.

E) Pojma nimam, ali sem izpolnila tvoja pričakovanja, glede na to, da me v prvem stavku pozivaš k odgovoru, v drugem pa k šparanju jezika.

F) Isto bi reagirala, če bi se na forumu pojavil levosučni oboževalec. Takoj ko me kdo začne prepričevati v eno in edino politično, ekonomsko, versko, zgodovinsko in kajjazvemšekakšno resnico, ščijem proti vetru.

G) Lahko bi prišla do Ž, pa bom rajš tukaj nehala.

New Report

Close