Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Petke in eleganca

Petke in eleganca

Zdravo. Kako naj se obujem, da bom elegantna, ker ne smem več  nositi visokih petk, salonarjev ipd. Napr. na dolge lepe črne hlače s širokimi hlačnicami, ali pa k dolgi obleki? Nisem manekenka, imam kar polne obline. Visoke pete tako lepe noge naredijo, ne bi rada izgledala kot hlod ali pa stara mama. Hvala za nasvete.

Najbolj je važno, koliko si stara. Ker na 40+ ali že prej so visoke pete SMEŠNE.

Visoke petke pa res niso elegantne. Je težko gledat babe, ki hodijo kot kaki konji. Sploh smešno je, ko jih vidiš kako se mučijo po poledenelih pločnikih.

Tako, da brez te navlake boš dosti bolje zgledala.

Odgovor na objavo uporabnika
hodijo kot, 27.03.2024 ob 21:54

Visoke petke pa res niso elegantne. Je težko gledat babe, ki hodijo kot kaki konji. Sploh smešno je, ko jih vidiš kako se mučijo po poledenelih pločnikih.

Tako, da brez te navlake boš dosti bolje zgledala.

Če ne zna hoditi v petkah, je to druga zgodba, ampak večina jih zna in ženska je najlepša v petkah, optično ji podaljša noge, da zgleda bolj elegantna, malo ji izboči meča in rit, da zgleda bolj ženstvena in graciozna, ne skenslat petk, lepo prosim, ženske so čudovite v njih in naredijo svet lepši, kam pa pridemo, če bo vse samo funkcionalnost, rabimo tudi lepe stvari v lajfu.

Hodijo kot… Pa kje to opažate, visoke petke so res elegantne in prečudovite in ženstvene. Ni mi jasno kako ne bi ženska znala v njih hoditi… Že, ko sem jih prvič obula sem se počutila kot, da sem rojena v njih… poslušaš čevlje, da ti one narekujejo hojo v njih… Pač moraš se zavedati, da v petkah ne moreš hoditi enako kot v gojzarjih… prepustiš se čevljem, pa gre z lahkoto, rabiš posluh, kot za vse v življenju…

vi si kar kvarite hrbtenico, vse za kvazi lepoto, vse za moške poglede…

petke so že zdavnaj pase!

Poisci salonarje z nizjo debelo peto, ne polno peto, ampak tam nekje 3-4cm kvadratna peta. Taki cevlji so udobni in tudi nekaj cm pete ni breme za hrbtenico in noge.

Odgovor na objavo uporabnika
pikimepiki, 27.03.2024 ob 21:23

Najbolj je važno, koliko si stara. Ker na 40+ ali že prej so visoke pete SMEŠNE.

Ti si itak tako butasta,da tvoje mnenje pa je res pomembno. In zakaj točno na 40+ pete ne pašejo? Take neumnosti pa še nisem prebrala

Kupiš pač nizke čevlje elegantne oblike. Prosim ne raznih balerink z okroglo konico, sploh če si močnejša. To tako butasto izgleda da res ni. Kupi lepe salonarje brez pet na špico. Sploh za širše dolge hlače. V barvi hlač.
https://www.aboutyou.si/p/lauren-ralph-lauren/odprte-balerinke-londyn-12675712
https://www.aboutyou.si/p/hogl/balerinke-petty-8587830
Za kakšne bolj casual dogodke in na ožje hlačnice lahko tudi mokasine obuješ:
https://www.aboutyou.si/p/tamaris/natikaci-16065138
https://www.aboutyou.si/p/mango/mokasini-sino-15076429
Če nosiš krilo ali krajše hlače nosi čevlje v barvi kože.

Niso tako pomembni čevlji Ženska se mora znati nositi, mora bit ženstvena  in zelo pomembna je njena hoja. To je pika na i.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3934, 28.03.2024 ob 06:12

Ti si itak tako butasta,da tvoje mnenje pa je res pomembno. In zakaj točno na 40+ pete ne pašejo? Take neumnosti pa še nisem prebrala

Tudi jaz ne. Visoke pete nosim vsak dan, h kostimčkom drugo sploh ne paše (sem 40, visoka in vitke postave).

Za avtorico pa – težko ti svetujem, ker nisem ljubiteljica nizkih pet (balerinke, mokasini, ipd.). Vsekakor odsvetujem vse variante superg (to dejansko nosijo – business casual in superge – groza).

Balerinke na špic bi šle, kakor je že omenila ena zgoraj. Če imaš močnejše noge morajo na sprednjem delu obvezno imeti nek velik detajl (ta detajl odvrne pozornost z beder).

 

Pikime piki, ti si smešen. Visoke pete pašejo vsaki ženski, ki jih zna nositi.

Avtorica, elegantno znajo izpasti tudi loaferce, ali pa balerinke na špico. Samo pravi model je treba najti.

Avtorica

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10849, 28.03.2024 ob 08:52

Tudi jaz ne. Visoke pete nosim vsak dan, h kostimčkom drugo sploh ne paše (sem 40, visoka in vitke postave).

Za avtorico pa – težko ti svetujem, ker nisem ljubiteljica nizkih pet (balerinke, mokasini, ipd.). Vsekakor odsvetujem vse variante superg (to dejansko nosijo – business casual in superge – groza).

Balerinke na špic bi šle, kakor je že omenila ena zgoraj. Če imaš močnejše noge morajo na sprednjem delu obvezno imeti nek velik detajl (ta detajl odvrne pozornost z beder).

 

O, jaz sem pa že videla zelo šik kombinacije s supergami. Zadnjič je ena ženska tako dobro skombinirala črn hlačni kostim s cropped hlačnicami, črne najlonke in bele superge s črnimi črtami, da sem samo gledala. Je pa to res le za priložnosti, kjer je business casual primeren.

Sicer sem pa zgoraj še pozabila dodati salonarje s čisto nizko (2-3 cm) petko (t.im. kitten heels). Tudi to ne bi šlo? Ti naredijo zelo eleganten videz.

Ena je že omenila, lahko malo pete, ampak, da je kompaktna, ki daje stabilnost. Recimo kot spidaj v tretji vrstici Jb Martin. V službi je bila ena, cca 160 višine, okrogla, potem pa kilometrske zelo tanke petke od salonarjev. Za moj okus za videti to ni. Davek je prišel tak, da je morala operirati kolke. Nosila sem salonarje kar dolgo, prehodila z njimi veliko, preplesala tudi. Sedaj so vsi v škatlah in dajem prednost ugodju nog. Zadnjič jih  malo nostalgično ven privlečem in pošpanciram po bajti. Nah, so parkirali nazaj v škatle. Obula bi jih, če bi res minimalno korakov z njimi naredila. Kakšen dogodek, kjer se bolj sedi.

https://www.spartoo.si/mobile/Salonarji-zenske-st-10217-10134-0.php

 

Avtoričin problem niso petke ampak njena teža. Petke na debelih ženskah izpadejo kot zavite šunke v mreži. Debelost in petke ne grejo skupaj. Nikoli.

Obuješ nizke normalne čevlje.

Predlagam da shujšaš, ker te kile delajo stare in ne čevlji.

Odgovor na objavo uporabnika
Čakajo, 28.03.2024 ob 10:10

Ena je že omenila, lahko malo pete, ampak, da je kompaktna, ki daje stabilnost. Recimo kot spidaj v tretji vrstici Jb Martin. V službi je bila ena, cca 160 višine, okrogla, potem pa kilometrske zelo tanke petke od salonarjev. Za moj okus za videti to ni. Davek je prišel tak, da je morala operirati kolke. Nosila sem salonarje kar dolgo, prehodila z njimi veliko, preplesala tudi. Sedaj so vsi v škatlah in dajem prednost ugodju nog. Zadnjič jih  malo nostalgično ven privlečem in pošpanciram po bajti. Nah, so parkirali nazaj v škatle. Obula bi jih, če bi res minimalno korakov z njimi naredila. Kakšen dogodek, kjer se bolj sedi.

https://www.spartoo.si/mobile/Salonarji-zenske-st-10217-10134-0.php

 

Kako grdi čevlji!!! Upam, da ni nobena tako neumna, da jih kupuje!!

Lep stavek je tudi z samo enim ločilom. Avtorica ne govori o starosti. Ti tudi nisi vsem všeč. A so zato neumni ali pametni?

New Report

Close