Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pijana ženska-mati?

Pijana ženska-mati?

Si le dojela.
Ravno ker je bila zadeta že mama, se človek vpraša, kaj čaka otroka.
Mogoče skupni rave-i čez par let?

Pri opravljanju, kamor sodi post od kufetka, gre vedno za implicitno sporocilo “jaz sem pa boljsi od tistega, ki ga opravljam”.

Obstaja tudi psiholoski fenomen, ki se mu rece “narcizem minimalne razlike” – clovek se strasno rad primerja s tistimi, ki so vsaj malenkost slabsi od njega, zelo nerad pa s tistimi, ki so ornk boljsi. Kaksna debeluska se na primer zelo rada primerja s Roseanne, se na misel ji ne pride, da bi se mogoce z Naomi Cambpbell. Folk, ki se ga zacne nadelavat sele ob 12h opoldne, se navadno pocuti strasno vzvisene in boljse od tistih, ki se zacnejo zadevat s snopsom ze ob 8h.

In tako dalje. Zacnimo tkole: “Mene bi bilo sram ze mimo Bara it, kaj sele, da bi tja povabila dve prijateljici na “drink in intimen cvek”…:)))))

SG

Bravo, SG!!!
Sem bila prav teh misli: če greš v Bar, moraš vedeti, kaj lahko pričakuješ. In potem kritiziraš tiste, ki delajo prav to kot ti, le da v večji meri
oz. se bolj spustijo s ketne, kot rečemo po domače.

Hudo dobr povedano:)

Ja Miha malo kasneje mi pride! Pa še vedno se ne strinjam s tem, da je treba nekoga obsojati, če ne poznamo ozadja.

Tale debata je precej globoka in sem se odločila še jaz podati svoje mnenje: zelo bi me motilo, če bi videla pijano žensko v družbi otroka. No, to bi bilo nesprejemljivo. Sicer bi se v tem primeru itak takoj vmešala socialna služba!

Če ga je šla pa zažurat in če je za otroka lepo poskrbljeno v tem času, me pa niti najmanj ne moti.

Kdo zdaj obsoja brez dokaza? Jest sem dokaz imela! Ženska je bila mati od tistega otroka in ja, bila je totalno razsuta! Če gre nekdo nekaj spit v Bar pa še ne pomeni da je pijan in razštelan! Ona pa je bila!
San Giorgo, sedaj si ti obtožila mene! Potem pa naj ti v vašem stilu odgovorim, da raje pometaj pred svojim pragom! To je vaš stil zagovora!
Pa še to, moj prag je brezhiben, vsaj kar se tiče otrok, za katere sem se odločila zavestno in s tem sprejela tudi to, da odslej naprej določenih stvari pač na bom več počela, ker ni primerno! PČe nekateri tega dejstva ne morejo sprejet, bi bilo zanje bolje ne imeti otrok, ker jim s svojim početjem škodijo!
Sicer pa, dost mam te žolčne razprave, ki mi daje vedeti, da sem imela prav o današnji družbi! Žal, sem precej razočarana.

Pa saj ravno to je bil povod. A ni zadosten razlog, da me je zabolelo?

Kufetk , sem se že ustrašu da je to katera od klana:)
Je nesprejemljivo ampak ne skrbi.
Za malega je dobro poskrbljeno je pri babici , tako da socialna se nima kaj vtikat kneeeedeeee. Očka je itak na svojem. Pijana mamica je brezposelna in na grbi zavoda in ostalih pa išče malo sprostitve in cilje življenja.
Če je boš pa srečala da tepe otroka pa obvezno pokliči socialno, vsaj tako pametne nasvete boš dobila od forumovk, takrat pa pa boknedaj da nebi posegla vmes.

Kaj pa če ves dan ni nič jedla (ker se je ukvarjala z otrokom) in je zvečer izmučena spila dva kozarčka, ki sta sprejemljiva in se ji je enostavno odrolalo…Izgubila denarnico; jaz sem jo v petek tudi, pa sem bila čist trezna, sva bili s hčerko na knjižnem sejmu (to je kao moralno dopustno , kajne). Prehitro sklepamo in delamo zaključke tam kjer jih res ni treba…

Klana? Gorenjk misliš? Ja sem, pa to nič ne pomeni!

Ma KUFETEK, mislim da orang pretiravaš?! TO JE TVOJA VERZIJA, kaj pa druga stran lahko pove v zagovor???

V BAR-u se mogoče res marsikaj dogaja in zato jaz nikoli ne grem tja.

NE OBSOJAJ!!!!

Veliko sonca in bo dan lepši,
Mojca

Mene pa zanima, kaj to pomeni “primerno”? Ko kdo reče: pridi primerno oblečen….Ja, kaj je zate primerno? Zame je to malo boljše črne hlače in ena lepa majčka, zate pa večerna obleka. Pa…ta jed ni primerno začinjena…Zate…Zame je zaboga najboljše kar sem do sedaj jedla….
Primerno…in neprimerno…stvar subjektivne presoje.

ma ne ti , kaj čm tebi, tista pijana mati :)))

Kar imam otroka sem v glavnem doma in še posebno zvečer ne hodim sama ven. Pa se za to nimam za idealno mater. Mislim, da je velika razlika že v tem, koliko je bila stara mamica, ko je rodila otroka. Tiste starejše smo dale že kar nekaj “skozi”, recimo, da smo se izživele. Mlajšim pa to manjka. Razlika je tudi v tem, kaj ti otrok pomeni, koliko si si ga želel, ali pa je bil “napaka” oziroma “nesreča”.

Meni npr. ni bilo nikoli odveč, da sem z otrokoma. Nikoli nisem pogrešala nočnega žuranja. Ko je prišel prvi otrok – se je pač življenje spremenilo. Pa ne rečem, da bi morale biti vse doma. Niti približno. Kakšno sprostitev kdo potrebuje in želi je pač stvar osebne odločitve in želja, a ne? Meni bi npr. prav ustrezal kakšen kino, pa pijačka, pa kakšen babji čvek… Na mrtvo pijana pa nisem nikoli niti v mladosti. Pa ne zato, ker bi se delala fino, ampak zato, ker mi v bistvu ni nobena od alkoholnih pijač resnično dobra. Prav tako ne obsojam tistih, ki se ga kdaj napijejo – so pač drugačni kot jaz. Ampak v takem primeru, ko je opisan zgoraj… – ne, tega pa ne razumem. Mene bi bilo sram. Pa še vprašanje kako bi moj reagiral, da bi taka prišla domov… Razlika je v tem, ali popiješ kozarček ali dva, ali pa se napiješ, da ne veš zase, da si raztrgan, ….zlan..

Vsak naj se zase briga ker ma ziher dost dreka za pospravt.

Ni boljsga kot se ga vsake tolk nabutat, moji so vcasih za vikend pri mami, midva z mozem pa pit. Vsak ima svoje veselje ! Naceloma smo pa zelo urejena druzina ! Pa jaz sem supermama ! Pa pulovercke strikam – zraven pa na sex mislim, haha, a je to tud nesprejemljivo ?

Verjetno je ženska izgledala mnogo bolje kot ti, pa še upala si je in ji zavidaš.

A če bi se pa oče napil, bi bilo pa sprejemljivo?

Sama ne maram gledat ne pijancev ne pijank.
Ampak, veste kaj, alkoholizem je strašno toleriran šport tudi tukaj na forumu.
Se pravi, da vas veliko takole športa in vam je to čisto samoumevno.
Fovšljivci, pijanci in depresivci, to so povprečni Slovenci, očitno.

Ah seveda, po n-letih je končno malo prišla do prostih trenutkov zase in pridna kakor je že n-let, se ga natruskala do konca in naprej, izgubila oblast nad sabo in sedaj bi bilo najboljše, če ji rečemo “vsaka čast, pa si spet v dobrih starih časih”, kar tako naprej,…malo se je pa treba sprostit,…
Dejte no mir!
Jest imam tudi na vsake svete čase malo časa zase in kolegice, pa se ga ne grem nabutat kot krava, ker sem mati in vem, da me bodo naslednji dan otroci rabili in da bo moj maček ( v tem primeru tiger ) škodoval ne samo meni ampak tudi otrokoma.
Kufetek, sem podobnega mnenja kot ti. Sicer se v pijano babo ne bi vtikala, ker mi po rit visijo takile izmečki. Smili se mi otrok in njen partner, pa verjetno kakšna stara mama in ata. Ponavadi imajo take ženske to vse lepo spedenano.
Kufetek, pa saj bi to vsako mamo zmotilo, tudi te, ki so sedaj tako proti, verjemi.

lp, odbitaorbita (¤~¤)

Torej si ti nadpovprečna ali podpovprečna?

Veš, ni potrebno biti nesramen in udarjati po sogovornikih, ko nimaš dobrih argumentov za zagovor svojih nestrpnih trditev. Ti mene ne poznaš in ne veš kdo sem ter kaj delam.

Veš, mogoče ti delaš več škode svojemu otroku s svojo nesramnostjo in nestrpnostjo do drugih oz. povprečnih slovencev (po tvoje), kot ta ena ženska, ker je eno noč izgubila nadzor nad sabo in je otrok takšne verjetno sploh ni videl.

lp,

N.

😉 Veliko ljudi pač nikoli ne odraste, nekateri pa si omislijo še otroke.
Do zame nesprejemljivih stvari sem nestrpna.
Čeprav je danes hudo moderno biti strpen do marginalcev, lopovov in pripadnikov različnih izvenvladnih izalevegavogla skupin.

Prepričana sem, da če bi se tragedija zgodila, kot recimo tista ko je oče povozil svojega sina in bi prišlo na dan da je bil pijan, sem prepričana, da bi bili komentarji popolnoma drugačni, tako pa ….
Eni komentarji so celo na tako nizkem nivoju, da se res ne bom več izpostavljala, ker saj veste- pametnejši odneha. Bom pa vedno povedala svoje, tudi to, da se mi ne zdi kaj sprejemljivo. Ravno tako kot ve, imam tudi jest pravico povedat svoje mišljenje in s tem nikogar ne žalim, za razliko nekaterih tukaj, ki so sedaj mene osramotile, kot kup gnoja!
Vem pa le to, da pravgotovo mene ne boste našli popolnoma pijano. Če človek spije kozarec piva, vina ali kaj podobnega še ni totalno odtrgan. Že podatek, da se potem zaradi preveč popitega razvrednotiš kot ženska, ko ti joški skor ven padejo- pa ne tako seksi, pač pa razcapano in razvlečeno, ko je make up že zdavnaj opravil svojo dolžnost, ko vulgarno nastaviš rit vsakemu moškemu, ki se rine mimo, no pol pa pijte več kot zmorete, če vam paše takšen plehki način zabave. Jest se raje dobim s prijateljicami, kjer seveda tudi kaj popijemo, vendar se nobena od nas ne privleče domov ob jutranji zarji kot kakšna zgonjena psica!!! Mene bi bilo sram takšna pridet domov pred otroke, moža, svoje starše, ali pa njegove starše. V takšnem stanju je bila ta ženska o kateri govorim! Če zagovarjate ta stil, pol se bom malce zamislila nad mojim udejstvovanjem tukaj gor, ker nisem povsem prepričana, da ste odkritosrčne, ko talate neke kvazi nasvete, kako in kaj!
Ciao!

Draga kofetek!
V Bar si šla razkazovat se na tv?? Kaj bojo pa tvoji otroci porekli na to??
Zgrožena sem, da lahko katerakoli prava mama pomisli na to, da bi šla v bar. Vsi vemo, da se tam samo pije…
Malo za hec, malo za res…
Nekoč sem se ga lahko nabutala ornk, pač, taki smo bli… in najbrž mi bo marsikatera, ki je živela v študentskem domu,pritrdila. Pa sem danes mamica in sicer hudo redkokdaj kaj spijem, ampak mislim, da bi mi lahko zelo hitro naškodilo, če bi se malo preveč sprostila. In bi mogoče bolj grdo zgledala, kot kadarkoli prej (recimo v štud domu) ko smo ga res pili!
lp in dajmo decembra bit malo bolj prijazne in malo manj opravljive, kritične in superiorne.
LP

New Report

Close