Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek plače v TUŠU in MERCATORJU

plače v TUŠU in MERCATORJU

Kaj pa mora znati trgovka. Vleči robo skozi skener, pa dnar pokasirat, to lahko tudi opico naučiš. Aja pa kartico v pos vstavit. Robo jim pa itak študenatarija zlaga na police (vsaj v večjih trgovinah).
Včasih je morala znati cene napamet, danes pa lahko zaposliš največjega morona pa je. Plača je pač temu primerna.
Po mojem mora naprimer en gradbeni delavec mnogo več znati.

Če se že tako potegujete za prodajalke sami storite nekaj zanje. To pa ne, ane? Privoščite jim sobote in nedelje proste tako, da ne boste takrat hodili nakupovat. To lahko naredite že takoj to soboto in nedeljo in bodo vsaj ta dneva manj delale, se strinjaš, Zamorka?

Hja, potem pa marsikaj ne bi smeli delati čez vikend, da bi bili lahko tudi drugi profili doma. saj se strinjaš, ne?

Ne speljuj teme, govor je o ubogih prodajalkah.

Saj ne speljujem teme, le na tvoj idiotski predlog sem ti odgovoril. Drugi profili so si izbojevali dodatke za delo v posebnih pogojih. Tega sindikatu trgovske dejavnosti ni uspelo ker je nesposoben, izpeljali so samo nek referendum ki pa ni imel kakšnega uspeha. Če bi organizirali ustrezen štrajk bi lahko marsikaj dosegli. Če pa bodo jokali kot doslej in nič naredili pa bo še naprej tako kot je.

Ne zmerjaj. Predlog ni idiotski, je konkreten predlog. Glede plač sem pa že večkrat zapisal, da se naj se zmenijo z lastnikom.

S čim sem pa te zmerjal? Če pa je predlog idiotski je pač, kaj moreš. Potrudi se in daj pametnejšega. Če bi predlagal samo nedeljo bi ti še pritrdil tako pa ne. Vsak poklic je po nečem specifičen, trgovski ni nobena izjema.

Sem se potrudi, ne hodi nakupovat v sobotah in nedeljah, pa bodo prodajalke lažje dihale. Nakupuj med tednom. Edino kruh ne bi bil še topel iz peči, bi pa bil bolj zdrav. To bi bil tvoj prispevek prodajalkam. Na njihve plače ti ne moreš vplivati, tu pa lahko.

hja pa bi jim odžrl še dodatek na nedeljsko delo pa kakšno naduro.

hja, kdo pa še dela samo med tednom.

o pa še kako bi lahko vplivali na vse plače, pa nočemo ker smo Slovenci in fušija je pri nas folklora.

Recimo da učitelji in večine državne uprave v soboto in nedeljo ne delajo!

Pa imajo kljub temu lepe plače in še lepše dodatke…

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Glede nadur:dobimo jih samo pri inventuri, drugače jih nismo upravičeni.če delaš po šihtu, je to vse gratis.
glede študentarije:v manjših trgovinah smo sami za vse.Do 13h si na delikatesi ali na blagajni , do 13.30 do kolikor imaš reden šiht, pa imaš svojo polico za zrihtat.Komu pa seveda uspe v pol ure pofilati polico, pospraviti kartone,pregledati roke, tu je treba voditi evidenco, pa še bi se našlo.
najde se katera, ki se upa ob uri domov, zato pa na polici včasih ni marsikatere stvari, ki bi jo vi, dragi kupci želeli.

draga zamorka komunajzarji ne razumejo, kaj pomeni delat v življenju in to za majhen denar! Oni ne vedo kako se na pošten način služi denar…

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

ninej, dobila si odgovor od zamorke glede nadur. Ne razumeš se na vse, tudi jaz. Dal pa sem konkreten predlog kako jim olajšat sobotno in nedeljsko delo.

Tvojo trditev, da bi lahko potrošniki vplivali na plače prodajalk prosim napiši. Me prav zanima. Če je dobra ideja ali rešitev te podprem.

spločni štrajk, za dvig plač v vseh sektorjih, pa ne za 50€, ampak velko več.

a je preveč revolucionarna zate,verjamem da vsaj 2 meseca še, potem boš pa morda za to, ko bo treba na cesto zaradi napak druge vlade.

še slabše, če jim ne plačajo nadur!:)

Tebe je pa res udarila vročina. Kaj misliš pod splošni štrajk, da vsa Slovenija štrajka? No, probaj to organizirati.Če ti uspe boš predsednica vlade že v jeseni.

PREDNO SE BOMO ZMENILI ZA ŠTRAJK, BO ŠE PRETEKLO VELIKO ČASA, NPR 10 LET.
TRGOVSKE ŠOLE SO ŽE PRAZNE, KAR POSLEDIČNO POMENI MANJ IZOBRAŽENE DELOVNE SILE V TEJ SMERI.TA STARE PA TAKO IN TAKO CINCAMO – CINCAJO, KAM BI SE ŠE LAHKO ZAPOSLILE.
GLEDE ŠTRAJKA MISLIM, DA SMO PREMALO ENOTNE PRODAJALKE IN DA JE PREMALO TISTIH, KI BI IMELE JAJCA TO NAREDITI.SICER BI NAS PA MERCATORJEV SINDIKAT
POHODIL.

hehehe, sem vedela kaj boš odgovoril, boš pa zato pod drugo vlado, garant.

seveda vsa, le tako bomo izsilili drugačno plačno politiko in vsem, ki delajo omogočili dostojno življenje, brez socialnih transferjev, ki so prej sramota kot pomoč, vsaj za tistega, ki dela.

ZAMORKA vem da sindikati danes niso veliko vredni in da se ljudje bojijo še za tiste mizerno plačane službe, če drugega ne imajo vsaj občutek pripadnosti in čutijo se koristni. Delodajalci pa to izkoriščajo, zato bi bilo potrbno pritisniti na vlado, da sprejme drugačno plačano politiklo in to spremembo je na veliko obljubljal JJ, sedaj pa nanjo popolnoma pozabil, raje kod da bi se zameril tistim, ki izkoriščajo delavce tala socialne transferje, ki jih seveda plačujemo vsi, tistemu, ki jih dobi pa itak kaj dosti ne pomagajo, zbijejo mu še tisto malo dostojanstva, ki ga še premore.

sociala naj bi bila za tiste, ki ne morejo delati ali pa le prehodna pomoč, pri nas pa postaja stalnica in to na račun bogatih in njihovih dobičkov (torej se imajo za svoj dobiček, delno zahvaliti tudi vladi in njeni sociali, saj mu velik del zasluženih plač delavcev, plačuje ona-MI). Slej ko prej se bo potrebno upreti tej politiki, morda ko bo veliki lider v opoziciji in bo potegnil za seboj vse te neseserje, ki sedaj strogo nasprotujejo spremembam.

potemtakem moram voliti pahorjA?SICER NE HODIM NA VOLITVE KER MI JE TO BREZ POMENA. ZAME SE NE BO NIČ SPREMENILO.

Ninej, kako boš torej nekaj dosegla s slabimi sindikati in generalno stavko? To tako ne gre.

ja pa še prav maš, pa še cel kup tistih, ki podpirajo tak način suženjstva.

a si ti že slišal, da so sindikati zaradi delavcev in ne obratno. Kaj hitro se lahko iz teh naredi dobre.

zamorka eno vpr. imam zate… misliš da redno zaposlenim plačajo enako kot dijakom oz. študentom? sama namreč začnem z delom 1. avgusta v mercatorju. rada bi naredila čimveč ur, ker potrebujem denar:) LP

Včeraj sem bil na razgovoru v Mercatorju za prodajalca. Ponudili so mi 530 evrov neto.

Za kruhopeka v Hipermarketu pa 600.

lp
er
kranj

Pa idi za picopeka k Šaliliju za 625 €.

Ti delaš tam?

odgovor zamorke: glede študentske urne postavke , če ti jo še nISO POVEDALI, MISLIM DA JE POSTAVKA OD 2.70 -3.40 EUR NA URO.ODVISNO OD USPEŠNOSTI.GLEDE UR PA TOLE:VEČ KOT 8 NA DAN OZIROMA 40 NA TEDEN JIH PA TAKO NE SMEŠ DELAti.oziroma ti jih poslovodja ne bo pustila.SICER JUTRI VELIKO SREČE , V KATERI KONEC PA GREŠ DELAT?

New Report

Close