Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek plače v TUŠU in MERCATORJU

plače v TUŠU in MERCATORJU

Zakaj pa ne greš v državno upravo. Seveda je odvisno kakšna je tvoja kvalifikacija. Glede na napisano sklepam, da si gostinec (kuhar – natakar). Pa saj v DZ potrebujejo tudi ta kader. In plača je neprimerno večja od ponujenega.

Samo je treba res prave volit!!!

zakaj ne smem delat več kot 8 ur? na vrhniko grem delat..če veš kje je to…LP & hvaLa

Ja…. Samo jaz še manjkam v DZ-ju.

delati ne smeš več kot 8 ur zaradi zakona o študentih.mislim 8 ur dnevno.

aha, ja sej delam vsak dan 7 ur. am.že to je preveč, ker me obupno bolijo noge & križ 😀 upam da čimprej mine ta mesec. samo mi lahko predlagaš kaj naj počnem ko nimam nič več za delat? ne morem se tam sprehajat, ker me šefica gleda:) kaj misliš da bi bilo šefici najbolj všeč če naredim sama od sebe?

vprašaj šefico, pa ti bo zihr našla delo.

NO ZDAJ VIDIŠ, KAKO JE.KO NIMAŠ NIČ VEČ ZA DELATI, MISLIM, DA TI NE VIDIŠ DELA, SICER SI TAM ZATO, DA FILAŠ POLICE.TOREJ NA DELO.ZAPOLNI POLICO Z VSAKIM ARTIKLOM, KI MANJKA.IN TO SEVEDA SAMA OD SEBE , DA VIDIŠ DELO, NEKATERE POSLOVODJE SICER HODIO ZA TABO, VSE PA NE.SICER PA V TEH POLETNIH MESECIH NAJBOLJ TRPIJO POLICE S PIJAČO, PA HLADILNIKI S PIJAČO.L.P.ZAMORKA

tole je moja najljubša tema..
vsi so hvalil jankoviča..čeprav ga je nastavil rop hahaha…
kako se mercator širi…
kako pa, lepo vas prosim..kao se lahko firma širi..
iz dobička??.. a to pa že ne,
(..ve se kdo ga je takrat pobral…dobiček namreč)
pač pa na kredit.., “sosed” v vsako slovensko vas..hahaha
od kje pa dnar..kredit je pa treba plačat…
a kako le, iz stroškov dela, nekaj pa iz dobička, za boljši filing..

no če zdej tale ta drug..z očali..ne vem kak mu je ime.. spremeni način dela, bo šla delnica dol.. poplačilo kreditov tudi..
in to za nekaj 10€ na račun delavcev..kje pa, sej ni nor, da bo lastno kariero zavozu..po svoje ga kar zastopim..

ja se strinjam iz dobička in na račun delovcev, kar pa bi vlada lahko hitro spremenila, z novo plačno politiko, ki jo je pred volitvami tako obljubljala.

malo več delavcem, malo manj dobička (bogvedi morda še več, ker bi delavci bolje delali), Mecator,(ali pa TUŠ) bi se ravno tako širil, tisti primanklaj davka na dobiček bi država dobila pri višjih plačah zaposlenih (posledično manj socialnih transferjev) in vsi bi bili zadovoljni.

bodo to ti, novi, pokazal…

mogoče pa, imajo v programu, ampak ti šment imel je tudi SDS, pa nič od tega, hja jih bom pa spet kritizirala, ni kaj.

Mi prodajalci bi morali narediti tako kot delavci Gorenja.Takrat bi bili bolj cenjeni ,dokler smo pa tiho bomo delali še za manjše plače.Razmislite kaj o tem.Lahko bi se organizirali kar tu prek foruma.

Zakaj pa ne pokličete vlado in Pahorja na pomoč, imate vso pravico, saj ste jih volili ali ne ! ! !
Morate pa biti previdni, ker tukaj na forumo postojijo osebe, ki vašo nejevoljo znajo dobro izkoristiti za to, da bi se lahko izživljali nad politiki, ki jim ne dajo spati, kot naprimer oseba pod imenom ninej, ki ima tukaj samo to nalogo, kako bi izkoristila vsak trenutek in priliko, da bi naprtila krivico Janši ! ! !

Z drugimi besedami, valovi vam svetuje: Ora et Labora :-)))

Verniki ti pa res grenijo življenje?!

trgovin je preveč, preveč je trgovinskega razkošja, potem so pač plače slabe.
polovico trgovin naj zaprejo s tem se dvignila produktivnost in plače.

veš kakšne provizije imajo- denarja za plače je več kot zadosti samo lastniki raje sami požrejo in jim dol visi če zaradi slabih plač kupna moč pada..

res je.
ker je bil s 45 letno avtoritativno komunistično diktaturo prekinjen naravni tok kapitalističnih odnosov, je KOMUNIZEM v teh letih vzgojil takšen vodstven kader in takšne podjetnike.

kakšni so to lastniki, Boško, Valant in slični, ki nimajo pojma o proizvodnji in odnosih.

jasno in glasno se mora obsodit komunizem, to sranje pa bomo požrli in še dolgo požirali mi sami.

meni je žal, tako pač je.

norTON- pravilno razmišljanje ! ! !

sama delam v Mercatorju delamo tudi ob vikendih sedaj sem dobila plačo z malico in prevozom 490 eur s tem da sem bila 4 dni na dopustu.Drugače dobim okoli 530 eur.Nadure pozabi to ne boš dobil ampak podaril….še in še bi lahko pisala ampak brez veze .Vesela bi bila štrajka kot pri Gorenju.A sama ne morem

ma dej no!!! In, ko ga bomo obsodili, Boško in Valant & co. ne bodo več lastniki?

zdravo,

zanima me koliko znese plača v merkatorju,zdej po novem ko naj bi jo zvišali? prosim če mi poveste neto znesek-(samo z malico prosim), ali lahko tudi potnimi stroški ampak ne da so potni stroški za dlje kot 5 km od vaše službe.

In kako je z vašim odmorom ,prodajalke ki delate v merkatorju?ali imate malico pol ure,kot bi rabla bit??
jaz sem opazila da je ni:) na hitroo v 3 min pojest in delat.

Partner dela v mercatorju supernova ng in ma bruto plačo 674€ pa dela tam le 6 mesecev pri tem dobi še na dan 4€ za plus 15 centov na kilometer, vse skup dobi okrog 800€, tko da ne vem ki vi dobite komi 500€

tko sam povem,

Nevem kako je v Tušu, vem pa da je podatek za plačo v Mercatorju čista laž.

Je pa vseeno dobra prodajalka tudi v Mercatorju preslabo plačana.[/quote]

dragi moj, to so plače brez dodatkov za malico in vožnjo, torej osnovna plača, ki jo prejme mlada prodajalka za določeno (obvezno) število ur, ki so napisane zgoraj.

ne pripisuj nekomu laži če ne veš, ja in se raje pozanimaj.

40.000 prodajalcev prejema plače od 380-545€ neto, dejavnost trgovine se je zaradi kršitev uvrstila na 2 mesto, takoj za gradbeništvom.

si pa lahko celo zgodbo prebereš v zurnal24.si, pa branje z razumevanjem ti želim, boš še kaj izvedel.[/quote]

Od kdaj pa prištevaš Žurnal med verodostojne časopise?

New Report

Close