Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilna lista učitelja

Plačilna lista učitelja


Daj ne seri s takšnimi izjavami, ker si res patetična ali pa le neumna ?
[/quote]
Cisto prav je povedala, samo ti tega ne razumes. Taksni so tudi v vladi, pristranski.

Že zdaj folk hodi na urade težit za obrazce, ki jih vsak normalno razgledan človek potegne z neta, če imaš e-davke, pa niti tega ne rabiš.
[/quote]
In kljub temu, da jih pol že zna potegnit z neta, je tistih bab, ki izdajajo in sprejemajo obrazce vsako leto več.
JU se širi, danes jo je več kot v časih, ko se je vse pisalo na roke na papir, pa bili brez elektronske pošte, pa brez copy/paste za pisanje priprav……..

ing v službi gospodarstvo pa 800 evrov, a imate kake etične ali moralčne zadrške pred stavko, s tem da si najbrž navadna učiteljica, prof imajo tudi po 2000 evrov kolikor vem, pa imate dva mesca frej, povej nam še ali si na šihtu vsak dan 8 ur, g pezdir je dejal, da bodo učitelji na stavko končno enkrat 8 dan v službi, če se prav spomnim, no zakaj pol stavkate, kaj bi radi, novega mercedeza pa hišo z bazenom ali kake bolj duhovne zadeve.

ing v službi gospodarstvo pa 800 evrov, a imate kake etične ali moralčne zadrške pred stavko, s tem da si najbrž navadna učiteljica, prof imajo tudi po 2000 evrov kolikor vem, pa imate dva mesca frej, povej nam še ali si na šihtu vsak dan 8 ur, g pezdir je dejal, da bodo učitelji na stavko končno enkrat 8 dan v službi, če se prav spomnim, no zakaj pol stavkate, kaj bi radi, novega mercedeza pa hišo z bazenom ali kake bolj duhovne zadeve.
[/quote]

Učitelj na osnovni in srednji šoli imata čisto enako plačo. Le visokošolski profesorji so razred zase. Oni trenutno ne štrajkajo 🙂

ing v službi gospodarstvo pa 800 evrov, a imate kake etične ali moralčne zadrške pred stavko, s tem da si najbrž navadna učiteljica, prof imajo tudi po 2000 evrov kolikor vem, pa imate dva mesca frej, povej nam še ali si na šihtu vsak dan 8 ur, g pezdir je dejal, da bodo učitelji na stavko končno enkrat 8 dan v službi, če se prav spomnim, no zakaj pol stavkate, kaj bi radi, novega mercedeza pa hišo z bazenom ali kake bolj duhovne zadeve.
[/quote]

Učitelji nimajo nobenega vpliva na to da imaš ti 800 eur plače, za to se obrni na svojega izkoriščevalskega šefa. Si pa ti osebno kriv da ima vaša čistilka 500 eur ker imaš etične in moralne zadržke da ne greš do svojega šefa in dosežeš 800 eur za čistilko da bosta na istem. Nikoli ampak res nikoli pa ne bo nihče s 1200 eur plače imel hiše z bazenom in novega mercedeza, ker za to pa se je potrebno znajti in to ne v redni službi.

Slovenija je ena redkih držav, kjer je učiteljev preveč.
V tujini se soočajo s pomanjkanjem teh kadrov, ker so učitelji preslabo plačani in zato odhajajo v službe v gospodarstvu.
Glede na strašno težavnost učiteljskega poklica vsem tistim, ki niste zadovoljni s plačo predlagam zamenjavo službe.
P.S. moje kolegice, ki delajo v osnovnih šolah in so pa prej delale drugje pravijo, da je to sanjska služba. Lahko gredo po otroke v vrtcu že po kosilu, skuhajo doma. Pravijo, da si tega v “normalnih” službah prej niso mogle privoščiti.
Mislite, da mi lažejo?

Popolnoma drugačna slika je v srednjih šolah, tam pa so obremenitve drugačne.

Imaš prav, zato pa toliko diplomirancev dobi službo po študiju… Še najbolj so zaželeni na zavodu za zaposlovanje, ali pa mogoče kje v proizvodnji za fizična dela… Učijo ponavadi tisti, ki niso dobili službe v zasebnem sektorju…

Točno tako! Učitelji nimajo pojma kaj pomeni gospodarstvo in pritisk, ko je potrebno narediti nekaj uporabnega, ne pa samo predstavljati koncepte, ki jih dandanes najdeš vse polno tudi na spletu… Z znanjem mora človek biti uporaben. Sem prepričan, da ti ljudje niso zmožni ustvarjati uporabnih stvari, ker nimajo tolikšnega znanja sploh…


Ja pa še kosilo nesete domov za družino, ki ga mi plačujemo😖


Ja pa še kosilo nesete domov za družino, ki ga mi plačujemo😖
[/quote]

Tisti, ki nesejo kosilo domov, ga tudi plačajo. Verjemi. Plačujemo pa ga tistim, ki prikazujejo tako nizke prihodke, da imajo otroci v šoli kosilo zastonj. To pa niso šolniki, ker oni dohodkov ne morejo prikrit. Narobe razmišljaš

Tisti, ki nesejo kosilo domov, ga tudi plačajo. Verjemi. Plačujemo pa ga tistim, ki prikazujejo tako nizke prihodke, da imajo otroci v šoli kosilo zastonj. To pa niso šolniki, ker oni dohodkov ne morejo prikrit. Narobe razmišljaš
[/quote]

narobe razmišljaš.

plača 1, vzame 3…

Učitelji nimajo nobenega vpliva na to da imaš ti 800 eur plače, za to se obrni na svojega izkoriščevalskega šefa. Si pa ti osebno kriv da ima vaša čistilka 500 eur ker imaš etične in moralne zadržke da ne greš do svojega šefa in dosežeš 800 eur za čistilko da bosta na istem. Nikoli ampak res nikoli pa ne bo nihče s 1200 eur plače imel hiše z bazenom in novega mercedeza, ker za to pa se je potrebno znajti in to ne v redni službi.
[/quote]

A to kar tako gre, da greš do šefa in dosežeš, da ima čistilka 800 plače ?
Eni ste res popolnoma izgubili stik z realnostjo.

P.S. moje kolegice, ki delajo v osnovnih šolah in so pa prej delale drugje pravijo, da je to sanjska služba. Lahko gredo po otroke v vrtcu že po kosilu, skuhajo doma. Pravijo, da si tega v “normalnih” službah prej niso mogle privoščiti.
Mislite, da mi lažejo?

Popolnoma drugačna slika je v srednjih šolah, tam pa so obremenitve drugačne.

Ga ni denarja, da grem še nazaj v šolstvo. Nič več agresivnih, celo nasilnih staršev, bednih urnikov, non stop dosegljivosti za nadomeščanja – npr. ob desetih zvečer SMS, da imam zjutraj ob 6.30 JV in pol pouk za odsotnim učiteljem in potem še svoj pouk. Časa za malico in WC pa ne.


Ja pa še kosilo nesete domov za družino, ki ga mi plačujemo😖
[/quote]

Veš kaj ti povem. Vsak večer kuham doma kosilo za naslednji dan, ker se mi bolj splača tako kot pa kupovati ga v šoli.
In vsak dan se mi zdi zamalo,da to počnem, ko vidim, da imajo otroci raznih krajevnih s, p.-jev, kmetov in brezposelnih, ki so doma na račun tudi mojega dela in s podporo,ki jo dobivajo, nimajo denarja in časa skuhati, v šoli zastonj obroke. A razumeš poanto?

Tisti, ki nesejo kosilo domov, ga tudi plačajo. Verjemi. Plačujemo pa ga tistim, ki prikazujejo tako nizke prihodke, da imajo otroci v šoli kosilo zastonj. To pa niso šolniki, ker oni dohodkov ne morejo prikrit. Narobe razmišljaš
[/quote]
Kolegica – učiteljica sama pove, da plača eno kosilo, naje pa se ga 4 članska družina.
Moj sin ima v šoli kosilo, ki ga plačamo sami in ko pride do babice pove, da je lačen. Dejali smo mu naj v šoli prosi še za dodatek, a ga ne dob nihče… Če pa otroci ne pojedo hrane, ki jim ni po godu (riba, solata….), pa jim kuharice ne dajo sladice (sladoled, pecivo…), pa čeprav mi plačamo vse.
Otroke smo že prosili naj bi to kar se dogaja v jedilnici posneli, pa ne smejo imeti telefonov pri sebi, kar je pa razumljivo.
No tako imate učitelji kosilo, ki plačate 1 za 4 ali 5.

narobe razmišljaš.

plača 1, vzame 3…
[/quote]
Saj niste resni, no. Vzame kolikor naroči in kolikor plača.


Saj niste resni, no. Vzame kolikor naroči in kolikor plača.
[/quote]

mhm:-)))


Kolegica – učiteljica sama pove, da plača eno kosilo, naje pa se ga 4 članska družina.
Moj sin ima v šoli kosilo, ki ga plačamo sami in ko pride do babice pove, da je lačen. Dejali smo mu naj v šoli prosi še za dodatek, a ga ne dob nihče… Če pa otroci ne pojedo hrane, ki jim ni po godu (riba, solata….), pa jim kuharice ne dajo sladice (sladoled, pecivo…), pa čeprav mi plačamo vse.
Otroke smo že prosili naj bi to kar se dogaja v jedilnici posneli, pa ne smejo imeti telefonov pri sebi, kar je pa razumljivo.
No tako imate učitelji kosilo, ki plačate 1 za 4 ali 5.
[/quote]
Tudi pri nas je tako. Smo se že zbunil, pa neč bolje. Seveda prosim nedolžni, če verjameš😩

New Report

Close