Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plačilo vrtca

plačilo vrtca

Otrok bo hodil v vrtec v občino, kjer nima stalnega prebivališča. Je potem res vrtec dražji? Na MOL-u so mi zatrdili, da ne.
Neka znanka, pa mi je zartdila, da zaradi tega, plačuje vrtec dražje.
Kaj je zdaj res? Ima kateri starš izkušnje? Prosim za informacije.

Ne, ni dražje. Tudi jaz sem tak primer. Razliko do polne cene ti pač plača občina, v kateri si stalno prijavljena. Tam namreč tudi oddaš vlogo za znižanje plačila vrtce ( in ne v vrtec oz. občino, kamor otrok hodi).
Tvoja občina potem uredi vse ostalo z vrtcem. Položnice pa seveda dobivaš od vrtca.

Če hodi v ljubljanski vrtec in nima stalnega prebivališča, potem mu občina ne krije tistih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oz. 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} “popusta”, ki ga občina prispeva. Nevem pa, kako je, če je situacija obratna, torej če hodi v vrtec, ki ne spada pod ljubljansko občino.

Plačilo vrtca je odvisno od dveh stvari.

1. Od dohodkov družine…nato občina izračuna plačilni razred. Ta plačilni razred otrok “nosi” s sabo, ne glede na to, kam otroka vpiše v vrtec.

2. In od cene programa, v katerega je OTROK VKLJUČEN. Cene se razlikujejo, glede na to, kateri program otrok obiskuje (prvo ali drugo starostno obdobje) in glede na posamezni vrtec. Še v letošnji jeseni velja prehodno obdobje za cene v vrtcih, zato se cene med vrtci lahko strahovito razlikujejo.

poglej si cenik na

3. Sklep: Odgovr na to, kolikšno bo plačilo vrtca, ti lahko dajo v konkretnem vrtcu, kjer imaš otroka.

Če si iz MOl, ti pripada popust tudi v drugi občini!

Otrok ima stalno bivališče v LJ, v vrtec bo hodil v drugo občino.
Mogoče je pa res tako, da druge občine ne subvencionirajo, če otrok hodi v ljubljanski vrtec in nima stalnega preb. v LJ.

Moja hči hodi v vrtec v Ljuibljani, stalno bivališče je pa v manjšem kraju.
Pa vseeno plačajo razliko.

Ja potem je subvencija verjetno odvisna od občine. Kakor se kdo, kje spomni. Tipično za Slovenijo.

Razliko med ceno in plačilom staršev plača občina v vsakem primeru, saj jo mora po zakonu o vrtcih. Druge občine ne priznajo (no,vsaj večina) ljubljanskih popustov, rezervacije,

Mi smo iz Medvoške občine pa hodi hčerka v ljubljanski vrtec, pa zato ne plačujem nič dražje

ni dražji

naia

Kolikor jaz vidim iz pravilnika MOL je takole: v primeru, da doplačilo do polne cene vrtca krije MOL, otrok pa ni vpisan v vrtec s sedežem na območju MOL, mu občina zagotavlja tudi tisti 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, vendar je ta enak za jasli in tavelik vrtec (za ljubljanske vrtce pa za 1. starostno skupino prizna 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust). Rezervacijo priznajo vsem enako. Se pravi, malčik dražje so samo jasli.

New Report

Close