Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Kake zagamane babure. Otrok ne bomo več imeli in ko bomo šli v penzijo (če jo sploh učakamo), bodo na naša mesta prišli Kitajci, Ukrajinci, Albanci, Romuni in in… se bo že našel še kjer.

Otroci so naše največje bogatstvo. Kdo je to že rekel? In komu? Vam, zajebanim, nepojebanim, zafrustriranim, grdim in debilnim baburam že ne!!!

Sočustvujem z vsemi, ki vas je (bo) prizadel še en od nečloveških ukrepov …. vlade. Skorajda sem rekel “naše”. FUJ!!!!

A res mi ni vzel ničesar? Si sigurna? Vrtci so zato prepolni in nekateri nismo dobili mesta. Ja, in plačujemo 450 evrov privat varstvo. A si še tako sigurna, da mi niste nič vzeli? A ti plačuješ 450 evrov za dva, tri otroke? Kolikor jaz za enega.[/quote]

Zacni placevato davke pravi obcini,a ti bo ta nasla mesto za tvojega otroka. Dokler pa jih placujes obcini, v kateri tvojega otroka ni, bo prva pac postavila svoje ljudi pred teboj. Kapis?[/quote]

Delam v Ljubljani. Mož dela v Ljubljani. Živim v Ljubljani. Mož živi v Ljubljani. Otrok v Ljubljani ni dobil vrtca. Z nobeno drugo občino nimamo nobenega opravka. Kapiš ti?

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

kaj pa če sploh ne bi bilo te možnosti, da je zastonj, bi ga imeli do šole doma ali kaj???vedno je težko nekomu nekaj vzet, ko se razvadi…še vedno se je dalo in se bo tudi tako dalo…kaj pa včasih, ko tega sploh ni bilo, pa so ravno tako bili otroci v vrtcu..zdaj pa kar naenkrat noben več ne zmore vrtca plačevat, meli bi pa po 3+ otroke, razmisli koliko jih lahko preživiš, potem pa jih delaj…[/quote]

Zakaj pa je potem bil ta ukrep, če se ga lahko v 1 mesecu uniči. Država ga je uvedla za spodbudo za več otrok. To ni nobena razvajenost! Če ga misli ukiniti, je neodgovorno, da to naredi pred septembrom.
A misliš, da imajo ljudje zdaj toliko denarja, da si lahko privoščijo čez noč te primanjkljaje? Vrtec, nižje otroške dodatke, nižjo plačo…Kje ti živiš? Bodi realna! Nekdo, ki je računal na to, si je vzel kredit za stanovanje, avto…In zdaj?
Zame osebno je vseeno, tega ukrepa nisem nikoli koristila.

in lahko delajo kar hočejo…

Popolnoma se strinjam.

Vrtec je bil par let nazaj plačljiv za vsakega otroka,pa je bilo vsakemu jasno,da se vrtec plača,sedaj pa se enim zdi to tako težko razumljivo.Pa saj vendar povsod plačaš vse na osebo npr. vstopnico,karto,krožek… Včasih si vrtec dobil tudi med letom sedaj ga pa še septembra ne.Ali je to prav?Jaz plačujem privat varstvo,ker so vrtci polni,ampak veliko ortok gre iz vrtca že po kosilu-ali ti res potrebujejo varstvo ali samo zasedajo prostor?

Veliko veliko ženskam se za tisto piškavo razliko med plačo in plačilom vrtca sploh več ne bo izplačalo delati. Se bo izplačalo biti brezposelna in tisto piškavo razliko pokrivati s fušem.

tudi jaz sem takoj zato, pa imam otroka v vrtcu in drugo leto bo šel še eden…kakšne koristi so pa imeli tisti z otroci v vrtcu par let nazaj, ko ni bilo popusta, plačaj enega pripelji tri…

tudi poznam eno, ki jj je že kar žal da je zanosila, če bi vedela, ne bi imeli še nega…pa res ne vem ljudje za kaj imate otroke, če ne morete skrbet za jih imej enega ali nobenega…in ne samo molzt države, da potem vsi ostali najebemo…[/quote]

Nobenega popusta niso imeli vse so morali plačati.[/quote]

Ni čisto res, da ni bilo popusta, mislim, da je bil drugi otrok avtomatično uvrščen razred nižje kot prvi, ali pa je to veljalo za prvega?

Pa kako nihče ne vidi, da se TA vlada igra z vami slepe miši?
Marsikdo si je omislil še enega otroka, ker se mu je zdelo, da bo lahko, ker se bo plačevalo vrtec samo za enega otroka. TA, ista vlada je to uvedla, spodbujala je rojevanje, se še spomnite, Sovenci da bomo izumrli, če se nataliteta ne bo dvignila.
Zdaj so ti otroci stari 2,3,4, 5 let. In potrebujejo vrtec.Babice s(m)o še v službah in še dolgo bomo.
Torej, kdo bo varoval te otroke?. Če starši nimajo denarja, da bi plačevali vrtec, ga imajo še manj za privatno varstvo.
TA vlada, pa prejšnja tudi, se igra z vami in z vsemi nami, razlika med njima je le v tem, da je prejšnja vlada poskušala uvesti nekaj ukrepov, ki niso bili tako rigorozni kot so ukrepi zdajšnje, pa je sedanji premier vestno miniral vse njene predloge.
Prejšnja vlada je bila vseeno precej bolj socialno naravnana, zdajšnja pa bo uvedla neoliberalizem
In imamo, kar smo (ne)izvolili.

Zacni placevato davke pravi obcini,a ti bo ta nasla mesto za tvojega otroka. Dokler pa jih placujes obcini, v kateri tvojega otroka ni, bo prva pac postavila svoje ljudi pred teboj. Kapis?[/quote]

Delam v Ljubljani. Mož dela v Ljubljani. Živim v Ljubljani. Mož živi v Ljubljani. Otrok v Ljubljani ni dobil vrtca. Z nobeno drugo občino nimamo nobenega opravka. Kapiš ti?[/quote]

Kdaj je pa dete rojeno? Tudi jaz sem rodila,v zacetku aprila, pa bo dete dobilo vrtec sele to jesen in necez nekaj dni, ko bokomec moje porodniske. Ce pa ti nisi fleksifilna pri izbiri vrtca, potem ste pac brez. V nasem vrtcu je se ta mesec dobil mesto nov otrok s cakalne liste. Pa sem v centru Lj.

menorca ima cisto prav. To je resnica. Ampak veliko smo sami krivi, ker prej nismo zeleli sprejti ukrepov. Tako gre to. Ce jih se zdaj ne bomo, bo se slabse. Ceprav menim, da bi drzava morala naredi vec pri spodbujanju potrosnje, ne pa biti tako rigorozna pri krcenju vseh soc.pravic.

Kar se vrtec tice, bomo zdaj na slabsem, kot smo bili pred zastonj vrtci, ker bomo za vse otroke placevali enak znesek, prej je bilo za starejsega nizji znesek.

Ampak edino prav je, da se ta pravica ukine, ceprav je veliko starsev, ki so si zeleli 2 ali vec otrok pac pohitelo z drugim, da bi bili delezni te pravice. Sej to je cisto logicno. Dvomim pa, da je kateri par rekel, dajmo se enega otroka, ker je vrtec zastonj.

Tukaj ne gre za nobeno dvoličnost. Starš je tisti, ki mora dokazat, da mu je za otroka mar. Plačuje pa se vrtec po dohodkih. Se pravi, kdor ima malo, bo plačal bistveno manj kot tisti, ki ima veliko. In prav je tako. Pa ne trdim, da plačilo vrtca ni velik strošek, ker je.
Sicer pa se tudi glede tega, kdaj in koliko je vrtec nujen za otrokov normalen razvoj razlikujemo.

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

Na čigavo rit pa ti gledaš s tem komentarjem? Imam dva otroka in za oba sem morala vrtec plačat v celoti glede na plačilni razred. Kot še marsikdo. Edina razlika je, da sem istočasno plačevala le en vrtec. Kasneje pa pač vrtec IN šolo.
Drugače bi pa tudi jaz raje, da iz neba prileti še denar za plačilo vrtca za mojega otroka.

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

Zelo pravilno je to, zadnji čas, da se bodo stvari postavile na svoje mesto. Praviš, da tvoj otrok drugim ni ničesar vzel, vam je pa veliko pomenilo, da je zastonj. Potem mi pa povej, kdo je plačal hrano in vse ostalo za tvojega otroka? Karitas? Ne, stroške je treba pokriti, nekdo jih mora, hrana ni zastonj, ostalo tudi ne. Za tvojega otroka plačujejo drugi toliko več.
Ne razumem, zakaj imaš otroke, če sploh nimaš denarja zanje. Zdaj je to vrtec, kako ga boš sploh spravila h kruhu? A veš, da bo v kratkem vse šolanje plačljivo? Kaj boš pa takrat? Kje boš dobila vsako leto nekaj tisoč evrov za šolnino, če zdaj ne zmoreš tega drobiža za vrtec? Po tvoje bi morala država (= mi vsi) skrbeti za tvoje otroke. Do zdaj je to laufalo, zdaj ne bo več in prav je tako.[/quote] se strinjam z napisanim

Vsi vi ki se tako bunite proti tem novim predlaganim ukrepom povejte, kaj ste obkrozili na trojnem referendumu?

Takrat niste verjeli da gre zares, zdaj verjamete?

Ce bomo se dolgo zavlacevali bo pa se huje.

Nikjer v nobeni od evropskih držav ni vrtec zastonj. Le mi smo bili tako bogati, da smo si to privoščili. Žal tega naša država res ne prinese. Saj imamo tudi brez tega socialno plačevanje vrtca po dohodkovnih razredih (česar tudi v drugih e- državah nimajo) in to je dovolj.
Brezplačen vrtec in brezposelna mamica doma kofetka ali pa na črno dela – to pa res ne gre.

Nisem brezposelna. Oba z ockom imava placo malo vec kot je povprecna slo placa. In po novem bova placevala za vrtec vsaj 550€. Ob nic otroskega dodatka. Polovico moje place, ki se je lani znizala, kar pri izracunu seveda ni upostevano. Super, a ne?

O vladi ne bom raje nič pisala, ker ne morem napisati tako grdih besed, kot jih imam v mislih.

O tem, da pa si je nekdo omislil še enega otroka,ker je mislil, da bo vrtec zastonj je pa bedarija stoletja.

Pa kaj ste res tako omejeni, da ne ne vidite par metrov pred sabo. Ok, vrtec zastonj, kaj pa šola, študij, vedno večje potrebe otrok? Saj otrok, ki je v starosti ko obiskuje vrtec ne rabi ne vem kaj, res ne. Pač pa rabi z leti vedno več.

KDO VAM BO PA TO FINANCIRAL?

Žal se ne morem vzdržati komentarja, da ste neumne kure s takim razmišljanjem.

Še za enega otroka nisem prepričana, da se ga bo dalo primerno financirati, glede na to, kako gredo stvari naprej.

O vladi ne bom raje nič pisala, ker ne morem napisati tako grdih besed, kot jih imam v mislih.

O tem, da pa si je nekdo omislil še enega otroka,ker je mislil, da bo vrtec zastonj je pa bedarija stoletja.

Pa kaj ste res tako omejeni, da ne ne vidite par metrov pred sabo. Ok, vrtec zastonj, kaj pa šola, študij, vedno večje potrebe otrok? Saj otrok, ki je v starosti ko obiskuje vrtec ne rabi ne vem kaj, res ne. Pač pa rabi z leti vedno več.

KDO VAM BO PA TO FINANCIRAL?

Žal se ne morem vzdržati komentarja, da ste neumne kure s takim razmišljanjem.

Še za enega otroka nisem prepričana, da se ga bo dalo primerno financirati, glede na to, kako gredo stvari naprej.[/quote]

… si, s čemer zmerjaš mame s kakšnim otrokom več.

Kako veš, koliko otrok imam? Mogoče nobenega, mogoče 3.

Ampak vsi razmišljate samo eno leto naprej in to je na ravni kokoši z eno možgansko celico.

A res mi ni vzel ničesar? Si sigurna? Vrtci so zato prepolni in nekateri nismo dobili mesta. Ja, in plačujemo 450 evrov privat varstvo. A si še tako sigurna, da mi niste nič vzeli? A ti plačuješ 450 evrov za dva, tri otroke? Kolikor jaz za enega.[/quote]

Zacni placevato davke pravi obcini,a ti bo ta nasla mesto za tvojega otroka. Dokler pa jih placujes obcini, v kateri tvojega otroka ni, bo prva pac postavila svoje ljudi pred teboj. Kapis?[/quote]

Tvoji zapisi so pa tolikokrat brca v temo, da je zadnji čas, da začneš malo pogosteje uporabljati ne le tisto, kar ti raste po lobanji, ampak tudi tisto, kar ti očitno krni pod njo. Lepo te prosim no. Kje ti je kompas.

Ta ukrep – se pravi dva ali trije za ceno enega – je bil skrajno krivičen in bi bilo prav, če ga sploh ne bi nikoli sprejeli. Ogromno je dajal tudi tistim, ki niti slučajno niso rabili in so na ta račun hodili na še bolj fensi dopust ali celo prišparali za ornk avto, niso rabili za življenje.

Krivice so bile že prej, recimo do espejevcev, ki so jim nabili k dohodkom še pavšalni dodatek, ker itak vsi goljufajo. In so plačevali več, kot bi glede na prihodke. Krivice so bile zdaj, ker nekateri niso dobili prostora v vrtcu in so za enega otroka plačevali več, kot nekdo z odlično plačo za tri.
In kdor se je zanašal na teh pet let popusta pri stroških za otroka in zato imel še kakšnega več, si je čisto sam kriv. Kaj pa ostalih 12 let do otrokove polnoletnosti? Kako bi pa to pregurali? In ne se slepit, da so v šoli stroški nižji … vedno višji so.


Cista resnica, pred 10timi leti sem kot s.p. placevala vrtca za enega otroka 70.000SIT, ker smo bili s.p.ji baje bogati … Ja itak.

Pred par leti smo za drugega placevali 300e. … Nikjer nobenih bonitet, zdej bi pa vsi vse za stone

Jaz sem pa zgrožena. Tako kot sem bila zgrožena, ko je bil ukrep sprejet. Okej, so ga sprejeli in občine so šle v enormne stroške, da so dozidale vrtce in zaposlile dodaten kader. Si sploh predstavljate, koliko denarja je šlo zadnja leta v vrtce, ker se je JJ na horuk spomnil tega ukrepa? In tako na horuk kot se ga je spomnil, ga zdaj ukinja. Kar pomeni dodatno na tisoče brezposelnih namensko izobraženih vzgojiteljic, ki bodo pristale na plečih države (povečani stroški), prazne popolnoma nove prostore vrtcev … Otroke bodo starši množično izpisovali, zato je čisto možno, da bo izplen za državo in občine na koncu 0. Plačevalo se bo polno, ampak vrtci bodo prazni. Kar pomeni spet povišanje in podražitve. Bravo, JJ. Zakone sprejema brez da bi pomislil 5 minut vnaprej. Namesto da bi uredili, da bi bilo plačevanje pravičnejše za vse in vrtci polni, če so že zgrajeni in dograjeni.
Samo butelj lahko temu ploska.


Cista resnica, pred 10timi leti sem kot s.p. placevala vrtca za enega otroka 70.000SIT, ker smo bili s.p.ji baje bogati … Ja itak.

Pred par leti smo za drugega placevali 300e. … Nikjer nobenih bonitet, zdej bi pa vsi vse za stone[/quote]

Saj ni res. Tisti, ki smo vrtce plačevali pošteno, smo si v šoli tudi pošteno oddahnili. Lepo piše ena pred mano. 550 evrov mesečno.

Vse skupaj vodi k temu, da bi ženske ostajale doma, privezane za štedilnik, s tem bi odpadle porodniške, bolniške itd. Bile bi podrejene možu, brez vseh pravic. Še volilno pravico naj nam vzamejo, pa so ta cerkveni zmagali.

New Report

Close