Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Pred leti je bilo tudi tako.Za vsakega otroka smo vrtec plačali.In tako se mi je bolj splačalo ostati doma.Ja ,sem bila 4 leta z otroki doma vsi so šli v vrtec s tremi leti in socializacije je bilo še vedno dovolj.Dajte no, malo razmislite???Ne podira se gora in zdaj so pubertetniki, ti šele rabijo.

Zacni placevato davke pravi obcini,a ti bo ta nasla mesto za tvojega otroka. Dokler pa jih placujes obcini, v kateri tvojega otroka ni, bo prva pac postavila svoje ljudi pred teboj. Kapis?[/quote]

Tvoji zapisi so pa tolikokrat brca v temo, da je zadnji čas, da začneš malo pogosteje uporabljati ne le tisto, kar ti raste po lobanji, ampak tudi tisto, kar ti očitno krni pod njo. Lepo te prosim no. Kje ti je kompas.[/quote]

Poglej se v ogledalo, pa boš videla, kaj imaš ti med ušesi 🙂

Za razliko od tebe, pišem samo pod enim nickom in se ne skrivbam pod mnogimi. Če vprašaš Primoža, ti bo potrdil tudi, da pišev vse pod istim IPjem in na tem IPju ni nobenega drugega posta.

Na kratko pa samo še komentar. Poznam zelo veliko ljudi, ne samo v moji službi, ki živijo izven Ljubljane, ker je bivanje tukaj (beri stanovanje) predrago. Vlečejo visoke potne stroške. Ampak vrtec v njihovi občini se pa zapre ob 15.30. Bog ne daj, da bi delale skrajšan delovni čas. Ker potem ne bi bilo časa dopoldan srfat po forumih, a ne? In vsi davki gredo občini, kjer imate prebivališče. Ljubljana pa naj kupi nove buse, gradi vrtce in šole za vas, …….

Pozdravljeni!

Nisem brala vseh komentarjev, ampak… Sama sem vzgojiteljica v vrtcu in starši so že začeli izpisovati svoje otroke iz vrtca. Pri vseh je razlog isti: denar. Ko pa vidim te “moje” otroke, ki jočejo, da bi še hodili v vrtec pa si ga starši žal ne morejo privoščiti…no, takrat pa res ne vem več kam pelje vse skupaj. Pa dajte se vprašat kaj je dobro za otroke. Mislim, da bi to morali storiti vsi skupaj.

plačilo drugega otroka v vrtcih se bo začelo izvajati s 1.9.2012

Dragi razvajenci.

Rodila sem leta 1999 in 2000. In plačevala mnogo let za OBA HKRATI, s tem, da je bil en razred nižje starejši otrok, ker so bile jasli pač mnogo dražje.

4 leta velja ta zakon, pa kar naenkrat več ne bodo mogli otroci v vrtec hodit…Le kako so toliko let pa lahko hodili?

Moja placa je sla v tem casu dol za 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vrtec pa gor za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej?

Hihitajte se vse zlobne privoščljivke.

Zdej so te privoščljivke ki pravijo da je prav tako da se ukini in naj se plačuje kot se je 4 leta nazaj. Ko smo pa mi to govorile da ni fer 4 leta nazaj da nimamo vsi otrok rojenih v par letih tudi zaradi zdravstvenih in drugih težav.Ste se nam pa smejale da kdo nam je kriv. SEdaj ste pa boge reve, ker boste morale plačevati.
Prav je tako čim prej naj se to začne.

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

Ti otroci bodo tam, kjer morajo biti. Pri svojih brezposelnih mamah. Tudi toliko se jim ne da, da bi poskrbele za svoje otroke. Zdaj bodo končno morale. HB, da bodo končno imele zaposlene mame prednost pred brezposelnimi. Končno.

v starih časih ste plačevali vrtec za vse otroke, hkrati pa profitirali po jazbinškovem zakonu..koliko, 90.000 eurčkov, ko so se stanovanja kupovala…uf, je bilo težko…

ravno včeraj sem dobila odločbo za vrtec, do 31.12.2012. A jih bodo kar zbrisali ali kako?

Brezposelne mame so fuj do fuja seveda . Taki, kot si ti, so v Nemčiji plujale po Židih na ulici, 6.maja 1945 pa se “tega niso več spomnile”.

Kaj res mislite, da brezposelni ne bodo imeli otroka v vrtcih? Pozabljate, da oni že zdaj ne plačujejo vrtca!
Ni problem v brezplačnem vrtcu za 2. otroka, ampak v sistemu, ki daje brezposelnim prednost pred zaposlenimi. To bi bilo treba spremeniti.
Verjetno boste res dobili vrtec, ampak ne na račun brezposelnih, ampak tistih, ki bodo imeli zato velike težave.

Še vprašanje za “to je to” – kako veš. da bo to od 1.9.? Hvala za odgovor!

Prav je, da ukinejo brezplačni vrtec za 2. otroka za vse. Naj ga imajo le tist, ki to res potrebujejo.

Meni se zdi brezveze, da ima moj 2. otrok vrtec brezplačno, ker imamo toliko, da lahko plačamo.
Naj raje dajo denar tistim, ki ga res potrebujejo.

Tudi toplo malico za srednješolce naj ukinejo, brezplačno pa naj jo dobijo tisti, ki jo potrebujejo.

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

Ti otroci bodo tam, kjer morajo biti. Pri svojih brezposelnih mamah. Tudi toliko se jim ne da, da bi poskrbele za svoje otroke. Zdaj bodo končno morale. HB, da bodo končno imele zaposlene mame prednost pred brezposelnimi. Končno.[/quote]

Iz tvojega posta pa veje toliko zlobe, da se te sam bog usmili…..

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

Varvale jih bodo njihove brezposelne mame, ki so do sedaj brezskrbno kofetkale. Bodo imele vsaj eno delo!

O vladi ne bom raje nič pisala, ker ne morem napisati tako grdih besed, kot jih imam v mislih.

O tem, da pa si je nekdo omislil še enega otroka,ker je mislil, da bo vrtec zastonj je pa bedarija stoletja.

Pa kaj ste res tako omejeni, da ne ne vidite par metrov pred sabo. Ok, vrtec zastonj, kaj pa šola, študij, vedno večje potrebe otrok? Saj otrok, ki je v starosti ko obiskuje vrtec ne rabi ne vem kaj, res ne. Pač pa rabi z leti vedno več.

KDO VAM BO PA TO FINANCIRAL?
Veš kaj, gumpa, sploh ne govorim o sebi, ker imam (hvalabogu) odrasle otroke, za katere sem za vse vrtec plačevalai in sem že eno leto v pokoju.
Sem pa opazila pri mladih kolegicah v službi trend, da so se nekoliko lažje odločile za drugega ali tretjega otroka, potem, ko so uvedli plačevanje vrtca samo za 1. otroka.
Ne zdi se mi pošteno, da vlada enkrat vzpodbuja visoko rodnost in to z brezplačnim vrtcem, potem pa na lepem obrne ploščo in začne stvar zaračunavati.
Ne mi rečt, da zdaj pa ni več važno ali bomo kot narod izumrli.
Osnovni namen teh ukrepov je po moje v tem, da hočejo ženske spraviti za štedilnike, kot je zgoraj že ena napisala.
Totalna ukinitev vseh pravic, ki so jih dosegli naši starši po II. svetovni vojni, to je po moje glavni razlog za vse te nove ukrepe.

Žal se ne morem vzdržati komentarja, da ste neumne kure s takim razmišljanjem.

Še za enega otroka nisem prepričana, da se ga bo dalo primerno financirati, glede na to, kako gredo stvari naprej.[/quote]

… si, s čemer zmerjaš mame s kakšnim otrokom več.[/quote]


haha,kakšna neumnost.

Iz kere lune si pa ti padla? V starih casih?
Ta zakon za drugega in vse naslednje brezplacno velja sele 5 let … Kaksni stari casi???

Po tvoje verjetno spadam v gručo jeznih žensk, ampak ti povem, da niti pod razno nisem jezna, samo realna. Poglej, ti za varstvo treh otrok daješ tretjino plače, jaz sem pa svoje čase celo. Moja dva sta bila v vrtcu pred 15. leti, in zanju sem dajala celo svojo plačo, ki mimogrede, ni bila slaba, celo nad povprečjem. Ker je mož imel firmo in deloval tako, kot je treba, se pravi pošteno, smo padli v najvišji razred in tako sem celo svojo plačo nakazala na vrtec. Tudi mi smo bili brez babic, brez varstva. Za tiste dneve, ko sva delala po cel dan, sva imela celo varuške v obliki raznih sosed… In ti rečem – to je bila kriza! Zelo verjetno bi imela še kakšnega otroka, vendar sva se zavedala, da nekako ne bomo zvozili…

Novo boste dobili.
In jaz bi še nekaj dala v zakon. Vsi tisti ki jih bodo če bo to sprejeto izpisali iz vrteca naj plačajo za vse nazaj ko so imeli zastojn. Ker je bilo treba nove prostore iskat ki bodo sedaj samevali nov kader zaposlit ki bo sedaj na cesti.

In ta zakon velja septembra bo 4 leta

Točno to je treba v vrtcih najprej spremeniti. Prednost morajo imeti zaposlene mame. To je dobro tako iz finančega vidika kot čisto praktičnega. Pa kaj tistim, ki izbirajo, ni jasno. Vrtec rabi samo zaposlena mama. Brezposelna ga res ne rabi. Seveda ji je pa fino, da ima zastonj otroka v vrtcu, in ima cel dan prost, po možnosti pa pride po otroka šele ob štirih. Vendar s tem odžira mesto otroku zaposlene mame. Odžira.

Pa kaj se greš?! Kaj so ljudje krivi, če jim vlada nekaj da, potem pa tisto vzame? Vlada je to naredila ravno zato, da bi bilo otrok več, razumeš! In če kdo nima denarja, ker ni računal, da bo na lepem moral nekaj plačevati, ga pač nima in otroka izpiše!

Ne vem, zakaj vedno najdete napačne krivce? A ne znaš niti malo razmišljati? To je zakuhal Janša, zakaj ne bi on odgovarjal in plačal?

S 1.9.2012 bomo v našem vrtcu uvedli poseben oddelek za otroke brezposelnih mam. Otroci bodo dobivali ostanke od kosila otroka zaposlenih mam. Nosili bodo rumene zvezde na majici, prav tako njihove brezposelne mame, ki bodo smele po otroke le skozi ločen vhod. Otroci zaposlenih in nezaposlenih mam se ne bodo smeli družiti med sabo. Vsak dan pa bo zjutraj zbor na dvorišču, kjer se bodo otroci nezaposlenih mam postavili v vrsto, zato da si bodo lahko otroci zaposlenih mam dali duška in jih popljuvali.

S tem ukrepom bodo izpisovali otroke tisti, ki vrtce plačujejo, ne tisti, ki jih ne. Otroci brezposelnih mam bodo torej še vedno tam, kjer so bili do zdaj – v vrtcih. Manj pa bo otrok staršev, ki vrtce dejansko plačujejo.
Nihče ne bi smel imeti brezplačno – plačilo pa bi moralo biti znosnejše za vse. In vrtci bi morali biti bolj pretočni, da bi se ga dobilo dobesedno od danes do jutri. Argument brezposelnih, kaj bom, če dobim službo, bi torej odpadel.

[/b]

A to je argument?! Ne me hecat, no. Ko dobijo službo, potem pač za tisti vmesni čas, najdejo nekaj za prekrent.

Res bi bilo treba nekaj ukrenit. Mogoče tako kot v šoli za malico. Vsi plačajo enako, tisti pa, ki ne more, ureja posebej s CSD.

New Report

Close