Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pleskanje spalnice

Pleskanje spalnice

Vem, da obstaja drug forum za to, vendar jaz potrebujem vaše predloge.

V spalnici in otroški se nam pri oknih nabira plesen, pa me zanima ker bova z možem pleskala, da nama, totalnima amaterjema, svetujete glede vrste barve, ki jo uporabiva in ali se splača npr. kupiti ta valjček, ki ga propagirajo na TV prodaji za cca. 6 jurjev, ki ne kaplja ter kakšen “selotejp” za zaščito robov, oken ipd. Je treba paziti še na kaj?

Pleskarjev nočeva, ker bi rada tudi v prihodnje sama pleskala.

Zelo vama bova hvaležna za nasvete, pa mislim, da bo še komu prišlo prav.

Hvala.

Lp, Srči

Jaz bi se po te informacije podala kar v kakšno specializirano trgovino, se mi zdi, da oni le vejo največ.

Pa brez zamere.

p.s.: jaz bi valček kupila, bi ga pa tudi vrnila, če ne bi bil tako dober, kot ga reklamirajo.

če bi bil ta valjček tako dober a se vam ne zdi da bi ga vsi malarji kupl?

Jupol Citro, pred pleskanjem pa še premažeš z nečim za uničit plesen, v trgovini imajo nekaj izbire (kjer prodajajo barve).

Lp in veliko uspeha!

Pokliči gospoda Zadnikarja,ki je kvaliteten pleskar:041-628-267 in ga vprašaj.

Glede plesni je najboljše da se pozanimaš v specializirani trgovini. Obstaja barva proti plesni, lahko pa si nabaviš neko tekočino s katero namažeš predele s plesnijo, po možnosti to večkrat ponoviš, pustiš da se posuši, nato pa greš čez z barvo. To tekočino sem tudi sama uporabila in po 3. letih plesni še ni (je pa bila na stropu ob robu s steno).

Mogoče pred samim pleskanjem malo preverita strop in stene. Če kaj poka, lahko to zakitata ali zagipsata.

Valjarje in mrežico pravtako kupita kar v trgovini. Če bosta oba belila kupita 2 velika (široka) in mogoče enega majhnega/ozkega (ni nujno – odvisno če imata za beliti kakšen ozek prostor med omaro, radiatorji…), pa kakšen čopič tudi ne bo odveč (pride prav pri oknih, med robovi sten).

Selotejp kupi kar en, najcenejši.

Pa predlagam, da kupiš tudi folijo s katero zaščitiš pohištvo. Na tla pa položiš časopisni papir.

plesni se zanesljivo in v popolnosti za vekomaj znebiš z Bref Disinfect. modra razpršilka, ki stane celih 400 SIT! preverjeno!!

Hej punce krasne ste. Sweveda tako kot zmeraj.

Hvala za nasvete. Že printam.

Lp, Srči

Prvo moraš poiskati vzrok plesni in ga sanirati, da bo potem mir.

A imaš plastična okna v spalnici?

Tudi jaz se strinjam, da je treba plesen sanirati, drugace se ti bo pozimi spet pojavila. Ponavadi nastane na mrzlih/neizoliranih stenah. Tam se kondenzira vlaga in potem zraste plesen. Resitev je v tem, da izoliras z mavcno plosco, recimo oblozis tisto steno. Sicer pa se plesen odstrani tudi z varikino in potem prepleska. Ce je stvar ucinkovito sanirana, se ne bo vec pojavljala.

Z varikino sem namazala, a se mi zdi, da še vedno smrdi.

In ja, imamo PVC okna na samo par let starem bloku.

Lp, Srči

ja, ne samo namazat, je treba stran zdrgnit;)
ma glavno, da ugotovis razloge – ocitno se prostor ne lufta skozi zaprto okno, ki dihta + mrzla stena. Ne vem, mogoce je tam, kjer je nastala plesen, toplotni most – nek del, ki je kljub izolaciji hladen – ce je seveda stena sploh izolirana

New Report

Close