Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po mestu vse polno burk

Po mestu vse polno burk


[img]http://favim.com/media/uploads/images/orig/140320/beach-bikini-body-dubai-Favim.com-1514291.jpg[/img]
Ne, sploh si ne predstavljam.[/quote]

Dobro veš, da je ta fotka iz turističnega spota (na plaži ob morju) za TUJE turiste, tu domačinov ni, razen strežnega osebja. Po ulicah se nobena ne sme sprehajati v miniču ali bognedaj prijeti svojega moža za roko in mu dati poljub.


Ma mesajo hruske in jagode. Tudi gasilc pa policaj imata uniformo pa zupnik pa zdravnik pa kuhar ker so to poklici. Ne dojamejo da nuna ni nic drugega kot poklic res da duhovni s posebnim poslanstvom ali delom, vsak red ima svojo opravo. Tudi kirurh in splosni imata vsak svojo opravo prilagojeno nekemu delu pa sta oba zdravnika. Isto je z nuno. Oprava skromna in prilagojena naravi dela.[/quote]

Biti redovnica ni poklic.
A misliš mogoče tako, da si 8 ur nuna, popoldne pa greš v topless na štango plesat?[/quote]
Kaj pa mislis da je. To je poklic ki se nikoli ne neha. Sem bila veckrat pri nunah in to je poklic ki zahteva celega cloveka. Sluzenje ni nic drugega kot poklic. Tudi ti nekomu sluzis in zasluzis denar. Vcasih delas odvisno od sluzenja ali dela dnevne pa nocne pa cepas dvojni siht pa dezurstva.. Nuna je poklic fizicni intelektualni in duhovni 24 ur 7dni v tednu celo zivljenje razen ce izstopi.


A se ti hecaš? Ali si res tako slepa? Ali gledaš na svet skozi rožnata očalca? Si res bila v Londonu, Parizu,…? Si se sprehajala ponoči po teh mestih? Si bila po celem mestu, ali si občudovala samo turistične točke? Se mi zdi, da bolj to. Ker če bi res gledala, bi videla tudi vso bedo, ki jo prinašajo ta mesta s sabo. Tam so geta, kamor je že podnevi nevarno iti, kaj šele ponoči. Pa ne govorim samo na pamet, pač pa sem doživela na lastni koži. In ko se ponoči sprehajam po LJ , vedno pomislim, kako je pri nas fino in varno. Ne, ne želim, da bi Ljubljana postala to, kar je London, Pariz, NY, Amsterdam, Bruselj, Berlin,…. Ker ni tam {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} norcev nič večji, je pa {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh neasimiliranih, ki vsiljujejo svoje na vsakem koraku. Sprva zelo prikrito, nato pa vedno bolj očitno. Odpri že enkrat oči, pa boš mogoče videla realno stanje. Tole tvoje romantično fantaziranje o harmoniji in sožitju razičnih narodov in kultur ni nič drugega, kot fantaziranje. Realnost je pokazala, da vsaj v nekaterih primerih to ni mogoče, pa če se na glavo postavljaš. Ker morata biti za to obe strani.

Biti redovnica ni poklic.
A misliš mogoče tako, da si 8 ur nuna, popoldne pa greš v topless na štango plesat?[/quote]
Kaj pa mislis da je. To je poklic ki se nikoli ne neha. Sem bila veckrat pri nunah in to je poklic ki zahteva celega cloveka. Sluzenje ni nic drugega kot poklic. Tudi ti nekomu sluzis in zasluzis denar. Vcasih delas odvisno od sluzenja ali dela dnevne pa nocne pa cepas dvojni siht pa dezurstva.. Nuna je poklic fizicni intelektualni in duhovni 24 ur 7dni v tednu celo zivljenje razen ce izstopi.[/quote]

Biti nuna ali duhovnik je mentalno neravnovesje, kjer ti domislijski prijatelj razlaga kaj hoce od tebe. 🙂

Biti redovnica ni poklic.
A misliš mogoče tako, da si 8 ur nuna, popoldne pa greš v topless na štango plesat?[/quote]
Kaj pa mislis da je. To je poklic ki se nikoli ne neha. Sem bila veckrat pri nunah in to je poklic ki zahteva celega cloveka. Sluzenje ni nic drugega kot poklic. Tudi ti nekomu sluzis in zasluzis denar. Vcasih delas odvisno od sluzenja ali dela dnevne pa nocne pa cepas dvojni siht pa dezurstva.. Nuna je poklic fizicni intelektualni in duhovni 24 ur 7dni v tednu celo zivljenje razen ce izstopi.[/quote]

Upam, da vsaj minimalca zasluži, če že dela 24/7 vse dni v letu.

Na ta nonsens o neki prisilni islamizaciji ne bom odgovarjala…

Sem pa v Abu Dabiju nekaj dni preživela v njihovih oblačilil, predvsem ob ogledih verskih objektih. Ne v burki, ampak hijabu. Tako elegantno, sproščeno in enako se že dolgo nisem počutila. Meni je bilo super… tudi ob 30 + stopinjah. Do izraza pridejo obrazne poteze, vse skupaj je veliko bolj estetsko in lepše. V primerjavi z nekaterimi zašpehanimi ženskami v premajhnih pisanih oblačilih, ki jih srečuješ po naših ulicah.

V Ljubljani jeh je letos polno, prej nisem videla nobene. Se pozna, da so sprejeli polno migrantov.

Na ta nonsens o neki prisilni islamizaciji ne bom odgovarjala…

Sem pa v Abu Dabiju nekaj dni preživela v njihovih oblačilil, predvsem ob ogledih verskih objektih. Ne v burki, ampak hijabu. Tako elegantno, sproščeno in enako se že dolgo nisem počutila. Meni je bilo super… tudi ob 30 + stopinjah. Do izraza pridejo obrazne poteze, vse skupaj je veliko bolj estetsko in lepše. V primerjavi z nekaterimi zašpehanimi ženskami v premajhnih pisanih oblačilih, ki jih srečuješ po naših ulicah.[/quote]
Zakaj ne, nimaš odgovora, jih podpiraš,…

Jaz sem se po Dubaju sprehajala v kratkem krilu in mini oblekicah. Brez problema in grdih pogledov.

Na ta nonsens o neki prisilni islamizaciji ne bom odgovarjala…

Sem pa v Abu Dabiju nekaj dni preživela v njihovih oblačilil, predvsem ob ogledih verskih objektih. Ne v burki, ampak hijabu. Tako elegantno, sproščeno in enako se že dolgo nisem počutila. Meni je bilo super… tudi ob 30 + stopinjah. Do izraza pridejo obrazne poteze, vse skupaj je veliko bolj estetsko in lepše. V primerjavi z nekaterimi zašpehanimi ženskami v premajhnih pisanih oblačilih, ki jih srečuješ po naših ulicah.[/quote]
Ja, in kaj te ovira, da ne bi tam za vedno ostala? Potem ne bi tvoje estetsko oko trpelo takšnih žalitev, kot jih tu. Pa še tako zadrta oz zakrčena ne bi bila več, kot si prisiljena biti v naših oblačilih. Torej, srečno pot!

Na ta nonsens o neki prisilni islamizaciji ne bom odgovarjala…

Sem pa v Abu Dabiju nekaj dni preživela v njihovih oblačilil, predvsem ob ogledih verskih objektih. Ne v burki, ampak hijabu. Tako elegantno, sproščeno in enako se že dolgo nisem počutila. Meni je bilo super… tudi ob 30 + stopinjah. Do izraza pridejo obrazne poteze, vse skupaj je veliko bolj estetsko in lepše. V primerjavi z nekaterimi zašpehanimi ženskami v premajhnih pisanih oblačilih, ki jih srečuješ po naših ulicah.[/quote]

Če je tebi to všeč, potem to nosi. Nekateri nočemo, zato nas je strah, da bomo morale.


Kaj pa mislis da je. To je poklic ki se nikoli ne neha. Sem bila veckrat pri nunah in to je poklic ki zahteva celega cloveka. Sluzenje ni nic drugega kot poklic. Tudi ti nekomu sluzis in zasluzis denar. Vcasih delas odvisno od sluzenja ali dela dnevne pa nocne pa cepas dvojni siht pa dezurstva.. Nuna je poklic fizicni intelektualni in duhovni 24 ur 7dni v tednu celo zivljenje razen ce izstopi.[/quote]

Biti nuna ali duhovnik je mentalno neravnovesje, kjer ti domislijski prijatelj razlaga kaj hoce od tebe. :)[/quote]
Ma pustimo zdaj razlage o prijateljcku to lahko obdelamo v drugi temi..nune imajo vrtce pa sole pa bolnice itd.. Torej je tudi poklic. Ljudje si nune predstavljajo kot da cel dan klecijo na kolenih in gledajo v jezusa na razpelu
Patri so pa itak the best razne medice vincki in pletrska hruska zazigajo haha

V Ljubljani jeh je letos polno, prej nisem videla nobene. Se pozna, da so sprejeli polno migrantov.[/quote]

V burkah? Ne!

Mesta postajajo enaka. Vsako ima multinacionalke, ljudi iz vseh vetrov.

Nekaterim je to všeč, nekaterim pa ni.

Ampak ste res zaplankane. Enkrat vas motijo temnopolti, ki menda ne sodijo v naše okolje. Drugič aziati, tretjič burke, četrtič homoseksualci… Naslednjič vas bodo mogoče invalidi ali drugače hendikipirani. Pa ostareli, pa…
Mene pa motijo zaplankani ljudje. A se lahko prosim odselite?

Jaz sem se po Dubaju sprehajala v kratkem krilu in mini oblekicah. Brez problema in grdih pogledov.[/quote]
Ha ha, seveda. Še ena p****, so si mislili. Res, prava blond turistka.
Si imela več sreče, kot pameti. Lahko pa bi naletela na kaj podobnega:
http://edition.cnn.com/2016/06/12/middleeast/qatar-dutch-woman-rape-report-held/
Ko se toleranca do še tako blond turistk konča, zna biti pa hudo.

Vsak ima svoje mnenje in ni potrebno bit žaljiv.
Zakaj je toliko neasimiliranih ljudi? Ravno zaradi večine ljudi, ki ne sprejema drugačnih.

In jaz sem samo govorila o turistih in različnih narodih, ki jih srečuješ po ulicah in ob katerih so nekateri ljudje zgroženi. Zato sem dala primer večjih mest, kjer je še več turistov. Nisem nič omenjala migrantov in migrantske politike, to je veliko večji problem. Ne govorim o tem, kako bi bilo fino, če bi Ljubljano prenaselili tujci.

Sem se pa sprehajala po vsej teh mestih tudi ponoči, brez problema. Seveda znotraj centra oz. turističnih območjih. Tudi v Ljubljani se ponoči ne sprehajam po zakotnih ulicah.

Nedolgo nazaj je bila v centru ena punca v tej beli opravi, rjuhi, kako s eji reče, ko obraz ven gleda, obuta je bila v superge. Zraven bradati možek. Zan8imivo je bilo, da se ji je izpod te svetle oprave ven videl modrc – zadnji del. Mene sicer nič ne moti, samo pač, ker gre za zakrivanje….

Vsak ima svoje mnenje in ni potrebno bit žaljiv.
Zakaj je toliko neasimiliranih ljudi? Ravno zaradi večine ljudi, ki ne sprejema drugačnih.

In jaz sem samo govorila o turistih in različnih narodih, ki jih srečuješ po ulicah in ob katerih so nekateri ljudje zgroženi. Zato sem dala primer večjih mest, kjer je še več turistov. Nisem nič omenjala migrantov in migrantske politike, to je veliko večji problem. Ne govorim o tem, kako bi bilo fino, če bi Ljubljano prenaselili tujci.

Sem se pa sprehajala po vsej teh mestih tudi ponoči, brez problema. Seveda znotraj centra oz. turističnih območjih. Tudi v Ljubljani se ponoči ne sprehajam po zakotnih ulicah.[/quote]

O tem ke bilo že veliko objavljenega in prebranega. Ampak ti najbrž tega nočeš videti.

http://www.newenglishreview.org/Nicolai_Sennels/Muslims_and_Westerners{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A__The_Psychological_Differences/

Tudi mene zanima, kje vidite toliko burk. Ker jaz jih ne, pa sem iz centra.

V domišljiji, sanjah, tv, internet… V Lj vsekakor ne.

Tisti ki vidite burke ali podobne ovitke, jih poslikajte za dokaz.

aplavdiram, eden redkih sestavkov, ki orisuje svet kot je – pisan, raznolik, lep …

p.s.: predsodke razbijamo s potovanji, branjem tematike – strokovna literatura…

V zadnjem tednu v Mariboru vsak dan videl vsaj eno v ruti.
Ja vedno več je tega in za mene je provokacija.
Sem pa opazil,da so se tudi eni naši mariborski romi tudi vrgli v to islamsko modo,sploh,če greš na kramarski sejem.
Pubeci brade,ženske pa v rutah,tega prej ni bilo,zadnje dve leti pa je ta trend narasel.
Se sploh zavedate kaj nam Cerar in kompanija delajo?Tukaj bo ratalo enako kot na Dunaju,burke,rute….
Najbolj me motijo zagovorniki multikultija,ki pojma nimajo kaj se dogaja.
Mi mogoče njih silimo z Avseniki v Albaniji?
Dvoličneži ste,ki vam paše uničevanje Evrope.

So. Ni jih toliko kot v Z evropskih prestolnicah, jih je pa bistveno več kot včasih.

Pogosto na MON beremo o zgražanju nad nudisti. Nekateri bi jim kar pobrali otroke in podobno. Ampak oni to počnejo na določenem prostoru in ne hodijo nagi po mestu, pa so na MON še vedno deležni zgražanja.

V naši kulturi veljajo določena pravila. Za marsikoga bi bilo – sploh poleti – bistveno bolj praktično, če bi lahko okoli hodil nag. Bi sprejela, če bi nudisti zahtevali, da se jih spoštuje in sprejema in imajo zato pravico, da po mestu hodijo goli?

Zakaj takšen odpor do burke? Ne samo, da taka oblačila velikokrat veljajo za simbol zatiranja žensk, obstaja še bolj preprost razlog. Zato, ker ne veš, kdo je spodaj.
Ljudje sodimo po videzu. Tudi obnašamo se drugače in različno predvidevamo glede na to, koga imamo pred seboj.

New Report

Close