Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek POČASTITEV 65-LETNICE KOČEVSKEGA ZBORA

POČASTITEV 65-LETNICE KOČEVSKEGA ZBORA

POČATITEV 65. OBLETNICE KOČEVSKEGA ZBORA JE POTEKALA POD POKROVITELJSTVOM PREDSEDNIKA REPUBLIKE

ZBOR ODPOSLANCEV KOT PRVI IZVOLJENI PARLAMENT V SLOVENIJI

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=184093

Kar nekaj sem jih poznala, ki so se takrat udeleži Zbora odposlancev, nekaj jih še živi. Večkrat sem se tudi udeležila teh počastitev, tokrat ne.

Mogoče pa bo nekdo, ki tukaj piše kaj napisal, saj je nekoč napisal, da se je tega zbora udeležil tudi njegov oče.

moj stari oče je bil odposlanec kočevskega zbora

Me prav veseli, da na tokratno proslavo niso vabili umrlih udeležencev Zbora odposlancev. Vsaj mojega očeta ne.

Očitno imajo sedaj malo več reda.

Po podatkih iz brošure, ki smo jo dobili na proslavi naj bi “bilo danes živečih samo še 23 udeležencev zbora”.
Tudi naš stari oče je bil odposlanec in sicer za vrhniško okrožje. Je najstarejši še živeči… pa se je tudi letos udeležil proslave. In bil presenečen kako malo jih je še…

Naj se opravi tudi maša za vse partizane, trpinčene, kruto mučene in pobite, kateri so se borili za svojo zemljo!

Takrat so s ekrvoloki zmenili, kako bodo ubijali Slovence po vojni.

To je bil zbor plačancev srbske službe KOS.

Me prav veseli, da na tokratno proslavo niso vabili umrlih udeležencev Zbora odposlancev. Vsaj mojega očeta ne.
Očitno imajo sedaj malo več reda.[/quote]

Mik,
jaz sem mislila, da boš kaj napisal o takratnih dogodkov, če ti je oče kaj povedal. Vidim pa, da si še vedno užaljen na neprijeten dogodek.
O vabilih in redu ne bom, sem ti že drugje napisala, ker se tukaj ne spodobi.

Temo sem odprla v spomin odposlancem Kočevskega Zbora, ki so tvegali in prišli v Kočevje iz vse Slovenije. Prišel je tudi tvoj Oče in bil tam.

Hvaležna sem jim, če ne bi bilo odposlancev, borcev in partizanov, tudi mene ne bi bilo sedaj tukaj.

Spominjajmo se in bodimo jim hvaležni.

Napis v dvorani Sokolskega doma še vedno vidim. “NAROD SI BO PISAL SODBO SAM”
Odpri video in poslušaj in tudi napis boš videl.

Sonce 13,

lepo je, da ste starega očeta peljali v Kočevje na proslavo. Malo jih je še ostalo, že veliko let je minilo od takrat, ko so se tam zbrali in sprejeli pomembne sklepe za Slovenijo.

Staremu očetu želim še veliko zdravja. Upam in želim, da mu bo uspelo tudi dočakati zelo visoko, okroglo obletnico rojstva. Srečno!

belogardistična golazen kot je lavrih je zaslužna za pomor mnogih odposlancev

Se strinjam s teboj, mnogo odposlancev Kočevskega zbora so pokončali.

velikokrat sem poslušala žalostno zgodbo, kako je končala ena od udeleženk zbora.

Belčki so jo ujeli, na živem telesu so ji urezali zvezdo na čelo in na prsa in se izživljali nad njo.
Zelo je trpela, grozne bolečine. V tistih hudih mukah je dobila še milostni strel.
To zgodbo nisem mogla nikoli poslušala do konca, zato samo toliko o tej žrtvi.

Stari oče, od “Sonce 13”, ki se je udeležil letošnje slovestosti v Kočevju, kot še najstarejši od živečih odposlancev, to zgodbo gotovo bolj pozna, saj je bila žrtev iz njegovega kraja. Upam, da se ne motim?

Spominjajmo se odposlancev in bodimo jim hvaležni.

New Report

Close