Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podzemna London

Podzemna London

Živjo!

Gledam cenike, pa je toliko variant, da sploh ne vem koliko stane podzemna železnica.

Zanima me koliko je na dan – za odraslega in koliko je za enkratno vožnjo?
Pa še to: za cono 1 in 2

Tam bomo 3 dni, tako da me tedenske ipd. ne zanimajo.

Najlepša hvala!

Najbolj ugodna varianta ti je Oyster card. To je kartica, ki jo kupiš na blagajni podzemne in vsakokrat, ko greš skozi tista nihajna vrata, jo polozis na magnet in se ti vrata odprejo.
Prednost te kartice pa je, da nanjo nalozis, kolikor pac hoces npr. 10 funtov in se ti potem voznje odstevajo.

To katico je potrebno plačati takrat ko jo dobis. Mislim (ne drži me za besedo), da stane 2,5 funta in ko jo ob zadnji vožnji vrneš, dobiš teh 2,5 funta vrnjenih.

Hvala za pomoč!

A se to kartico splača imet tudi če bi npr. uporabljal večkrat dnevno podzemno?

Koliko te stane oz. ti odbije npr. za eno vožnjo?

Hvala!

Lp

Striček google pravi takole:

http://www.ukstudentlife.com/Travel/Transport/London/Underground.htm

Na koncu imaš vse cene. Seveda je odvnisno, koliko se boste vozili in po katerih conah, zato ti težko rečemo, kaj se ti najbolj splača.

Odvisno od voznje. Ko se z Oyster card-om checkoutas na izstopni postaji, ti izracuna in odsteje ceno voznje. Maksimalno, kar ti na dan odsteje, naj bi bilo 5 funtov, potem se vozis zastonj in ti ne odsteva nic vec. Pri meni to ni cisto drzalo, vcasih je bilo nekaj malega nad 5 funtov. Cena za avtobusno voznjo pa je fiksna.

Iskrena hvala za odgovore!!!!!

Saj 5 funtov se mi zdi ugodno, tako da potem se najbrž splača res ta kartica.

Samo še to: a je potrebna kakšna slika za to kartico?

Bom pogledala še na link.

Hvala hvala!!

Za Oyster card ne potrebuješ slike. Jo kupiš in potem vrneš na blagajni podzemne.

Uživajte v Londonu

Odrasli ne, mladina pa. Poglej v zgornji link.

Hvala vsem še enkrat!

Zdaj grem pa pakirat.:)

New Report

Close