Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Pogoji za avstrijsko mejo?

Pogoji za avstrijsko mejo?

Živjo, kaj rabim zdaj za prehod čez avstrijsko mejo, če nisem cepljen? V enem dnevu tja in nazaj. Samo konkretni odgovori prosim, propaganda za cepljenje me ne zanima.

ne moreš vstopit, če nisi cepljena, oziroma greš takoj v karanteno

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

 
Everyone entering Austria needs to show

    Proof of full vaccination (2 jabs) OR proof of past infection (the medical document needs to show the date of recovery – (for guests from the UK: an NHS email/text of a positive test is not sufficient)
    AND a negative PCR test (valid for 72 hours) OR proof of a booster jab (booster is valid from the first day)
    See further details below (What proof is accepted?)

Entry without vaccination / recovery

    Entry for touristic purposes or business travel is not possible without quarantine, if you cannot meet the “2-G” requirements.

Vsak dan se vozim necepljen preko meje.

Niti enkrat nas ni nihče ustavil in karkoli pregledal.

Čez vikend se hodimo smučat v AT z otroci.

Niti enkrat nas ni nihče ustavil na meji in karkoli pogledal, prav tako ne na smučišču.

Aha, torej necepljenim praktično ni dovoljen vstop. Prav, bodo pa druge države moj poslovni in turistični evro pobrale.

Mož necepljen, vsak dan na delo… enkrat tedensko opravi brezplačen PCR test v A, kontrola na meji v tem času cirkusa enkrat, ko je vstopal – povedal da gre na test – pokazal celo mapo testov….za nazaj in je šel naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
Pajki, 09.02.2022 ob 10:47

Mož necepljen, vsak dan na delo… enkrat tedensko opravi brezplačen PCR test v A, kontrola na meji v tem času cirkusa enkrat, ko je vstopal – povedal da gre na test – pokazal celo mapo testov….za nazaj in je šel naprej.

za pendlerje so drugi pogoji.
Further Exceptions

    Pregnant women and those who cannot receive the vaccine for medical reasons can enter by showing a medical certificate AND a PCR test.
    Regular commuters can enter by showing proof of vaccination/recovery OR a PCR test (valid for 72 hours) OR a lateral flow test (valid for 24 hours).

Za njih veljajo druga pravila…. če ni testiran, se mora testirat v roku 24 ur v Avstriji, lahko pa vstopi.

Odgovor na objavo uporabnika
pendler, 09.02.2022 ob 10:31

Vsak dan se vozim necepljen preko meje.

Niti enkrat nas ni nihče ustavil in karkoli pregledal.

Čez vikend se hodimo smučat v AT z otroci.

Niti enkrat nas ni nihče ustavil na meji in karkoli pogledal, prav tako ne na smučišču.

Zelo čudno – ali pa ni res (to glede smučarije). Sem bil parkrat letos na smučanju in karte nikjer ne moreš kupiti brez veljavnega potrdila.

Seveda greš pa vedno lahko turno – gor z lastnimi nogami.

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 09.02.2022 ob 11:24

Zelo čudno – ali pa ni res (to glede smučarije). Sem bil parkrat letos na smučanju in karte nikjer ne moreš kupiti brez veljavnega potrdila.

Seveda greš pa vedno lahko turno – gor z lastnimi nogami.

Seveda je čudno, ker laže. Nas so vsakič preverili na smučišču.

Tole o nepreverjanju na smučiščih pa ne verjamem.. Letos sem v Avstriji smučala na petih različnih smučiščih in povsod rabiš qr kodo že za nakup karte. Razen če hodijo na kakšna mini vaška smučišča, ki morda delujejo bolj po domače..na večjih sigurno ne gre brez preverjanja.

Kaj pa za na letališče? Kot tranzitni potnik? Menda zadostuje PCR 72 urni?

Sicer iščem info in nikjer me najdem izjeme za letališče. Ali slabo razumem.

Hvala.

A res nobeden ne pozna pogojev glede odhoda in prihoda na njihova letališča? Kot slišim so sedaj odpravili PC pogoj? Torej verjetno tudi za turiste in tranzitne potnike?

Sem 1x  cepljena in nato sem zbolela po 1 mesecu, nisem pa se cepila še enkrat.

Torej imam pogoj P + 1x cepljena. Pfizer.

Kakšen je moj status za prehod meje z a?

New Report

Close