Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogoltni Ljubljančani, poglejte cene najemnin stanovanj…

Pogoltni Ljubljančani, poglejte cene najemnin stanovanj…

Na žalost bo dovolj dolgo, da se bo preveč sposobnih ljudi v njihovem najbolj ustvarjalnem obdobju že izselilo s trebuhom za kruhom.

Nekateri še v cegle niste znali vlagati. To je šele revščina. Spominjaš me na tiste, ki vedno nekaj vlagajo, imajo velike portfelje, pa nimajo nikoli niti za kavo. Ja veš, mam vse vloženo. 🙂
[/quote]

Najprej moraš nekaj imeti da lahko vlagaš. In da ne ponikne v certifikatih, delnicah NKBM in kar so še izumili. Norčevati se iz ljudstva ni lepo takim se vedno grdo vrne z grdim.

Ti pa si….

Saj lahko stanuješ v Mačkovcih, kjer je ceneje, pa se voziš v Ljubljano v službo in gnečo delat.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Najprej moraš nekaj imeti da lahko vlagaš. In da ne ponikne v certifikatih, delnicah NKBM in kar so še izumili. Norčevati se iz ljudstva ni lepo takim se vedno grdo vrne z grdim.
[/quote]

Vsi smo v istem zosu. Ampak bentiti čez najemnine, je zadnja stvar, ki je na mestu. Kupi, če ti kaj ni prav. Pizdakati in srati čez vse, brez kančka kritičnega razmisleka ravno tako ni lepo in takim se vedno grdo vrne z grdim.

Ti pa si….

Saj lahko stanuješ v Mačkovcih, kjer je ceneje, pa se voziš v Ljubljano v službo in gnečo delat.
[/quote]

Vse bi radi zastonj, pa nič plačali.

Pod črto bi nekaj napisala.
Živela sem v nekaj glavnih in manjših mestih v tujini. Vedno sem bila torej prišlek, ne samo podeželanka v mestu, pač pa tudi tujka v državi. Vendar nikoli nisem naletela na toliko neutemeljene vzvišenosti in primitivnih opazk v slogu: Če ti kaj ne paše, pa pojdi v Mačkovce, kdo ti je kriv, zakaj sploh hodiš sem delat zgago, in podobno.
Ljubljančani, mislite, da ste meščani? Samo nasmehnem se lahko.

Vsi smo v istem zosu. Ampak bentiti čez najemnine, je zadnja stvar, ki je na mestu. Kupi, če ti kaj ni prav. Pizdakati in srati čez vse, brez kančka kritičnega razmisleka ravno tako ni lepo in takim se vedno grdo vrne z grdim.
[/quote]

Ljudstvo se vedno posluša. Če benti čez najemnine, ki se vsem razen tistim ki jih zaračunavajo zdijo previsoke bo že nekaj na tem. O čem bi ti tukaj kritično razmišljal? Da se najem za nižje najemnine ne izplača? Potem pač vlagaj v kaj drugega, cel svet je tvoj.
Ljudstvo pa tako ali tako nima možnosti za nakup, kar je še bolj perverzno razmišljanje kot tisto o najemninah. Rok dospetja kreditov, ki so v tem času potrebni za nakup nepremičnin je predolg in nekateri bodo zagotovo končali v stečaju. Menda si ne želiš še ene bančne krize? Aja, si verjetno zlizan z bankami in gre na tvoj mlin 🙂

Ljudstvo se vedno posluša. Če benti čez najemnine, ki se vsem razen tistim ki jih zaračunavajo zdijo previsoke bo že nekaj na tem. O čem bi ti tukaj kritično razmišljal? Da se najem za nižje najemnine ne izplača? Potem pač vlagaj v kaj drugega, cel svet je tvoj.
Ljudstvo pa tako ali tako nima možnosti za nakup, kar je še bolj perverzno razmišljanje kot tisto o najemninah. Rok dospetja kreditov, ki so v tem času potrebni za nakup nepremičnin je predolg in nekateri bodo zagotovo končali v stečaju. Menda si ne želiš še ene bančne krize? Aja, si verjetno zlizan z bankami in gre na tvoj mlin 🙂
[/quote]

Vse se da, samo ne prvi dan. Ljudje bi radi vse takoj, varčevanje jim je španska vas, pa vsi drugi so krivi za to, da ne morejo takoj kupiti hiše ali stanovanja. Aja, pa vsak, kdor kaj ustvari, je zlizan z bankami.

Saj veš, hiša otroci in pes pri 30ih. Pa še nov SUV. Ne gre tako.

Vse bi radi zastonj, pa nič plačali.
[/quote]
Tako je. Nema dzabe ni u stare babe.
Jaz bi tud imela helikopter ali pa privat letalo pa ga pač nimam ker nimam kesa zanj.

Jaz pa bi rekla naslednje: ko bodo najemodajalci gledali skozi oči najemnika in banke skozi oči najemodajalca, bodo vsi ugotovili da so plače morda prenizke, cene stanovanj morda previsoke, morda pa je resnično kar oboje. Kdo bo to rešil pa kdo ve.

Saj vsi tolčete po onih v javnem sektorju, ki stavkajo zaradi prenizkih plač. Predvsem zaposleni bevskači po forumih bi radi plače v JU na nivoju socialne podpore. Ampak posledično bodo polovične plače prej ali slej prišle tudi k nam v gospodarstvo.

Saj vsi tolčete po onih v javnem sektorju, ki stavkajo zaradi prenizkih plač. Predvsem zaposleni bevskači po forumih bi radi plače v JU na nivoju socialne podpore. Ampak posledično bodo polovične plače prej ali slej prišle tudi k nam v gospodarstvo.
[/quote]

V gospodarstvu si ne glede na viške izplačeval iste plače in izredne dobičke investiral v najemne nepremičnine, od katerih si obračunaval amortizacijo in si dodatno nižal osnovo za dobiček. Minimalne plače, davke in prispevke bo država zdaj zdaj zvišala. Če teh ne boš še naprej izplačeval in plačeval davkov, ti bodo zaprli podjetje in te preganjali za zaostale obveznosti. Obenem boš imel obdavčene tudi vse investicijske nepremičnine. Lahko jih prodaš, če misliš da boš lažje shajal. Če ti kaj ne diši, se lahko izseliš iz države. Ampak dokler ne boš odprodal tudi premoženja, ti obveznost plačila davka ostane. Lahko pa prodaš tudi vse premoženje in obveznosti ni več. Se to sliši lepo?

Ti pa si….

Saj lahko stanuješ v Mačkovcih, kjer je ceneje, pa se voziš v Ljubljano v službo in gnečo delat.
[/quote]
zmago je prodal hišo v Ljubljani oz. jo prodaja in se preselil na Primorsko.
V LJ ostajajo smao še č.efurji in idioti.

Zlo simpl: v tuji državi si vedno niko i ništa in ti na kraj pameti ne pade, da boš sral bodočemu najemodajalcu po glavi, če hočeš v njegovo stanovanje priti.
Tam ste vsi priliznjeni in oh in sploh fajn in super. V domači državi pa se pokaže vaša prava plat. Tudi tvoja avtorica zgornjega posta.

Glede na nakupno ceno nepremičnine so recimo stanovanja v Mariboru, Celju, Novem mestu ali v Postojni bistveno bolj profitabilna kot v Ljubljani. Torej te ne moti požrešnost, ampak visoka cena stanovanj na nepremičninskem trgu. Načeloma tudi sama ne bi imela nič proti, če bi lahko kupila ceneje, pa žal to ni možno.


zmago je prodal hišo v Ljubljani oz. jo prodaja in se preselil na Primorsko.
V LJ ostajajo smao še č.efurji in idioti.
[/quote]

Glej ga zlomka, a prav tu boš šolal svoje otroke. Al jih boš k Jelinčiču poslal?
In upaj, da če se ti kje kaj zgodi, da te v UKC pripeljejo reševati.
In ko te bo tujec vprašal katero je naše glavno mesto, se ti bo spet kolcnilo,ko boš izgovoril: Ljubljana.

Glej ga zlomka, a prav tu boš šolal svoje otroke. Al jih boš k Jelinčiču poslal?
In upaj, da če se ti kje kaj zgodi, da te v UKC pripeljejo reševati.
In ko te bo tujec vprašal katero je naše glavno mesto, se ti bo spet kolcnilo,ko boš izgovoril: Ljubljana.
[/quote]

Sem mislil, da je tam, kjer je zdaj Zmago, bližje bolnišnica Izola 🙂
Pa tudi Univerza na Primorskem obstaja, da ne govorimo koliko otrok z obale se je in se še bo šolalo v sosednji Italiji, od Trsta do Padove.
Ljubljana je cel svet samo za Ljubljančane.

Si resna?
Nova stanovanja se prodajajo kot vroče žemljice! Prodana so dosti prej, kot so zgrajena. Enih sploh ne oglašujejo, jih morajo kupci najti.
Starim stanovanjem raste cena, iz agencij niti ne vračajo klicev, za določena stanovanja oglas umaknejo prej kot v enem dnevu!

Si resna?
Nova stanovanja se prodajajo kot vroče žemljice! Prodana so dosti prej, kot so zgrajena. Enih sploh ne oglašujejo, jih morajo kupci najti.
Starim stanovanjem raste cena, iz agencij niti ne vračajo klicev, za določena stanovanja oglas umaknejo prej kot v enem dnevu!
[/quote]
Seveda se prodajajo, če pa imajo Ljubljančani tako logiko kot tukaj en iz prejšnjih komentarjev, da mora bit najemnina tako visoka, da on lahko s tem krije mesečni obrok kredita.
Skratka, folk kupuje stanovanja kot poslovno investicijo, ker za kaj drugega nimajo ne poguma ne idej. Takšen trg ni zdrav in se lahko kadarkoli obrne v eno ali drugo smer, da o tem, da se takšna investicija lahko izkaže za zgrešeno, niti ne govorimo.
Upam, da čim prej nabijejo ta davek na nepremičnine.

V gospodarstvu si ne glede na viške izplačeval iste plače in izredne dobičke investiral v najemne nepremičnine, od katerih si obračunaval amortizacijo in si dodatno nižal osnovo za dobiček. Minimalne plače, davke in prispevke bo država zdaj zdaj zvišala. Če teh ne boš še naprej izplačeval in plačeval davkov, ti bodo zaprli podjetje in te preganjali za zaostale obveznosti. Obenem boš imel obdavčene tudi vse investicijske nepremičnine. Lahko jih prodaš, če misliš da boš lažje shajal. Če ti kaj ne diši, se lahko izseliš iz države. Ampak dokler ne boš odprodal tudi premoženja, ti obveznost plačila davka ostane. Lahko pa prodaš tudi vse premoženje in obveznosti ni več. Se to sliši lepo?
[/quote]

Če me ne misli plačat primerno, lahko zaradi mene lastnik podjetja naredi vse sam in bo prišparal največ.

Zakoni so za vse enaki.


Seveda se prodajajo, če pa imajo Ljubljančani tako logiko kot tukaj en iz prejšnjih komentarjev, da mora bit najemnina tako visoka, da on lahko s tem krije mesečni obrok kredita.
Skratka, folk kupuje stanovanja kot poslovno investicijo, ker za kaj drugega nimajo ne poguma ne idej. Takšen trg ni zdrav in se lahko kadarkoli obrne v eno ali drugo smer, da o tem, da se takšna investicija lahko izkaže za zgrešeno, niti ne govorimo.
Upam, da čim prej nabijejo ta davek na nepremičnine.
[/quote]

1. Davek na nepremičnine NE BO dosti večji, kot je sedaj zemljiški prispevek.
2. (Politična) elita ima precej bogastva ravno v nepremičninah ; oddaja Airbnb
3. Najemniki bodo vsekakor z višjimi najemninami nadomestili morebiten dosti višji davek… Garant!!!

Že danes pari ponujajo za dvosobna v Lj.-500-700 evrov, stroški posebej. Od kje tako “lepa” ponudba? Od njune plače 2000+ evrov.
Ker NISO VSI SOCIALCI. Za take pa je – Litija, Logatec.

lol
https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/rudnik-izanska-cesta-stanovanje_6117143/

O fak, kaka luknja…souporaba balkona.haha


[/quote]

Saj vas nihče ne sili, da najamete. Če ne bo nihče hotel, bo tudi cena padla.

Zakaj bi nekdo oddajal stanovanje za 200 EUR, če lahko zanj dobi 700 EUR?

Dobrota je sirota! Sem že marsikomu naredil kakšno uslugo. No, ko sem jaz potreboval kaj, je pa dostikrat bilo tako, da tista oseba ‘ni imela časa’. Pa naslednji teden tudi ne, pa čez 2 meseca tudi ne. Je pa res, da imaš potem pred takimi mir, saj si ne upajo več reči za kakšno novo uslugo, če pa že, mimogrede omeniš…hej, saj res, ti k meni prideš še narediti to pa to, dobro, da si me spomnil…brez skrbi, ne bo se več oglasil. 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close