Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POKOJNINA

POKOJNINA

Dva meseca so nam nekoliko zvišali pokojnino, sedaj pa na isti nivo kot je bil pred povišanjem.

Sodnikom, zdravnikom…pa povišanje za šeststo evrov.

Mar to ni sramota. Kam nas trpajo tiste, ki smo štirideset let delali za našo državo Slovenijo.

Mar je to država samo za izobraženo klientelo ?

Naslednji mesec bo povišica.Tudi za januar.

Tisti, ki zaradi bolezni ne zmoremo več delati 8 ur indelamo 4 ure, za 4 ure pa dobivamo delno invalidsko nadomestilo. Ko dobim bedo od plače mi gre na jok., pri nadomestilu sem pa besna. Kdaj bodo to uredili? Bolan si, delaš pa če živiš sam nimaš za skromno normalno življenje.

Saj nismo lačni, trenutno, a to življenje je skoraj bedno. Štirideset let delovne dobe, pa kje je tistih tisoč evrov, ki jih je obljubljal že Erjavec za štirideset let.

In res se naša vlada ukvarja samo z vele izobraženci, tistimi, ki so na visokih delovnih mestih, pa niso kakšni znanstvenik ampak dobijo denar na račun nas, davkoplačevalcev.

Za simpl upokojence, ki smo imeli plačo kot srednji sloj, nekoliko nižjo od vodilnih, pa ostane ta pokojnina, ki je skoraj bedna.

Kam smo prišli upokojenci, čisto na rep, nikogar ne briga za nas.

Saj vem, tisti, ki so imeli zelo visoke plače in so bili na visokih položajih imajo dobre pokojnine, hodijo v toplice, imajo vikend na morja, v planinah, toda to je le peščica, tudi njim ni treba zviševati pokojnin, le tistim, ki imamo zelo zelo nizke, saj se ne da preživeti, če nisi strahotno skromen.

Karitas, Rdeči križ, Anina zvezdica….dajte no, toliko dostojanstva pa že imam, da ne bi šla prosit.

Odgovor na objavo uporabnika
ZA SE ZJOKAT, 31.01.2023 ob 11:32

Kam smo prišli upokojenci, čisto na rep, nikogar ne briga za nas.

Saj vem, tisti, ki so imeli zelo visoke plače in so bili na visokih položajih imajo dobre pokojnine, hodijo v toplice, imajo vikend na morja, v planinah, toda to je le peščica, tudi njim ni treba zviševati pokojnin, le tistim, ki imamo zelo zelo nizke, saj se ne da preživeti, če nisi strahotno skromen.

Karitas, Rdeči križ, Anina zvezdica….dajte no, toliko dostojanstva pa že imam, da ne bi šla prosit.

Tako nekako. Katastrofa. Nobenih sistemskih rešitev. Same prazne obljube.

Jutri je v Ljubljani ob 15.uri protest. Pridite in pokažete, da vam ni vseeno, ne pa jamrati po forumih.

Protest proti komu, zakaj in čemu, saj ste izvolili vlado, ki nam sedaj meče pod mizo drobtinice, sama pa se baše z lopato.

Sodniki in mladi zdravniki si zaslužijo povišico. Vsi ostali pa so postali prav požrešni, zdaj po koroni. Tudi dvig minimalca je bil velika napaka.

Ja, jutr na proteste!!!

Ne sam doma pred tv jamrat!!!

653 eur, 41 let dela, 20 let gospodarstvo, 20 let JU  (sodisce), 1 leto na zavodu.

Pa se to: Ko se penzije visajo procentualno, je razlika zmeri vecja. Tega ne izpostavi nihce.

Primer: oseba gre v penzjo s 653 eur, s povisanjem 5 % (to je 32 eur) ima po povisici 685

Oseba z zacetno 800 pa ima po povisanju 5% 840 eur.

Prvotna razlika 147 eur se poveca na 155. Ob vsakokratni povisici je ta razlika vse vecja.

Nikoli ni slisati, da bi kdo to izpostavil. Upam da prebere kdo, ki si upa.

A ja, jutri na protest v Lj. In kje naj dobim denar, da se pripeljem 120 km v eno smer?

 

Računovodkinja, če si v penziji ,imaš vozovnico zastonj,nič  jamrat.

Odgovor na objavo uporabnika
Ipri, 31.01.2023 ob 19:12

Ja, jutr na proteste!!!

Ne sam doma pred tv jamrat!!!

Kakšen protest? Zakaj?

Odgovor na objavo uporabnika
sveto pismo, 31.01.2023 ob 16:50

Protest proti komu, zakaj in čemu, saj ste izvolili vlado, ki nam sedaj meče pod mizo drobtinice, sama pa se baše z lopato.

Ogromno milijonov je šlo NEPOVRATNO Hse in podobnim , sodnikom , Nvo -jem  , groza od groze .

Obljube, obljube, obljube samo zato, da se pride na oblast, kjer se udobno sedi, še več pa pokasira in se pozabi na revne in ponižane, vendar na žalost je Slovenija prav država visoko situiranih na eni strani, ponižanih in ubogih pa na drugi strani.

za Hb da sm v penziji 31.01.2023. ob 19:46

pa nihče ne izpostavi da so tisti na minimalni plači imeli izračun 380,00 eur drugi primer 420 eur tudi prejemali, od leta 2018 določitev ko je bilo sprejeto višina minimalne pokojnine dobivajo 653,00 eur. torej nikoli vplačevali za to kar dobivajo kaj ni jasno????

meni daj dajo procent kot pred 20 leti in kar sem vplačeval ne pa kradejo procente

Sistemsko rešitev bi rada? Kaj pa bi bila ta rešitev? Se bojim, da glede na vsakoletno milijardno luknjo v pokojninski blagajni (ki jo porkiva država iz proračuna), ta sistemska rešitev ne bo prinesla nič dobrega. Zmanjšanje pokojnine je politični samomor, zato pa pač stiskajo prihodnje generacije z višanjem števila let in nižanjem procentov pri izračunih. Dolgoročno, no, verejetno srednjeročno, bomo vsi na minimalni penziji.

Matr, povsod agitirate kletarčki! Ja, na SDS protest pojdite kar sami in ne zavajajte nas normalnih penzičev, da gre za naše dobro.

Pa na zdravje s Pingom in dober tek ob sendviču!

Odgovor na objavo uporabnika
bilo je bolje, 01.02.2023 ob 06:27

Obljube, obljube, obljube samo zato, da se pride na oblast, kjer se udobno sedi, še več pa pokasira in se pozabi na revne in ponižane, vendar na žalost je Slovenija prav država visoko situiranih na eni strani, ponižanih in ubogih pa na drugi strani.

Višje plače zdravnikom, sodnikom in ljudem na visokih položajih ne bodo rešile in uredili stanja v državi.

Zdravniki, ki jih je izšolala država, ne morejo kar tako narodu obrniti hrbet in-adijo. Isto velja za druge poklice.

Tudi predsednik vlade, ki je bil prej podjetnik, naj razume, da upokojenci pomagajo delati, saj mnogi morajo opravljati še nekaj dodatnega zgolj za preživetje.

Vendar le zato, ker so upokojenci, ne morejo živeti od minimalnih, mizernih pokojnin, ki dostojnega življenja srednjemu sloju, ne omogočajo.

 

 

Za upokojeni

Naceloma se strinjam, da so razni privatniki vplacevali minimum in imajo isto 653, kot mi, poznam primer zenska 20 let doma, placevala si sama cca 50 eur, ima isto kot jaz 653.

Tisti ki je oddelal 40 let bi bilo pravicno da ima solidno penzijo, ne pa da po 41 letih nimam niti za frizerko.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Hb da sm v penziji, 01.02.2023 ob 10:51

Za upokojeni

Naceloma se strinjam, da so razni privatniki vplacevali minimum in imajo isto 653, kot mi, poznam primer zenska 20 let doma, placevala si sama cca 50 eur, ima isto kot jaz 653.

Tisti ki je oddelal 40 let bi bilo pravicno da ima solidno penzijo, ne pa da po 41 letih nimam niti za frizerko.

 

Pa kaj se grejo sedaj neke pustne povorke po Ljubljani, saj jih nihče ne posluša.

 

Ne vem, no, meni nkakor ne ustreza vse to zahtevanje vrh zahtevanja.
Zdravniki, poslovneži, naj grejo v drugo državo, če jim tukaj ne ustreza.

Kot tisti tujci ali sosedje, ki pridejo od drugod in bi bili kar neki gospodarjI in frontmeni.

Zato prihaja do sovraštva in tudi do vojn.

 

Saj je prav, da so upokojenci pokazali javnosti, kakšno mizerijo od pokojnin dobijo nekateri.

Saj ni za preživet.

 

New Report

Close