Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POKOJNINA

POKOJNINA

Odgovor na objavo uporabnika
sramota652, 01.02.2023 ob 19:43

Saj je prav, da so upokojenci pokazali javnosti, kakšno mizerijo od pokojnin dobijo nekateri.

Saj ni za preživet.

 

Nekateri pa velike pokojnine, ker so baje borci. Bili so borci proti okupatorju. Kateremu okupatorju-Italijanom, Južnjakom …saj ne vemo več, zakaj dobivajo pokojnine.

Če le ne bi bilo toliko tistih, ki so si prisvojili imetje Slovenije in porinili majhne v globel, bi bilo v svobodni Sloveniji prav lepo živeti. S samooskrbo in poštenim delom, ne pa s prilaščanjem imetja, ki so ga delavci ustvarili in s spravo z različno mislečimi.ne bo miru

Upokojencem ni nikoli dovolj. Pa večina jih živi samih v trisobnem stanovanju. Prodati in iti v garsonjero jim ne pade na pamet.

To z minimalno pokojnino je čisto navadna uravnilovka. Pred dvema letoma sem bil 300 evrov nad minimalno pokojnino, sedaj sem še 150 evrov. Očitno bom čez dve leti na minimalni pokojnini. Razlika med zasluženo pokojnino in minimalno pokojnino bi moral biti socialni transfer ne pa da se to plačuje iz pokojninske blagajne.

Odgovor na objavo uporabnika
Jarac, 02.02.2023 ob 07:50

To z minimalno pokojnino je čisto navadna uravnilovka. Pred dvema letoma sem bil 300 evrov nad minimalno pokojnino, sedaj sem še 150 evrov. Očitno bom čez dve leti na minimalni pokojnini. Razlika med zasluženo pokojnino in minimalno pokojnino bi moral biti socialni transfer ne pa da se to plačuje iz pokojninske blagajne.

no saj to je v Sloveniji najbolj zanimivo. Imamo upokojence, ki so jim odmerili penzijo pri 80% najboljšega leta plače, potem so jim odmerjali 75% za 10 najboljših let, potem 57% za 20 let, sedaj je 63% za 24 let, hkrati dobijo tisti, ki vplačujejo minimalno še vedno 80% plače. V glavnem pokojninska shema je kot loto listek, plačuješ pa ne veš, kaj boš zadel.

Za brushkete

To s tem kdo je kolko vplaceval je kr neki. Vplaceval nisi nic osebno, od place so ti bili odtrgani prispevki, in vecja placa, vec prispevkov.

Ena trgovka ki mela sreco in delala v uspesni trg je imela sreco in vecjo placo, druga pa manjso placo, izobrazba in delo enako. Ali pa med sestra v zdr domu ful vecja placa kot v bolnici. Ne nabijajte s tem kako so eni vc vplacevali. Dosti odvisno od srece, kje si bil zaposlen.

Se pa strinjam da razni privatniki in nekateri,ki so bili po svoji volji doma tem pa res ne pripada isto kot nekomu ki je oddelal 40 let.

brusketta v pokojšel  leta 1.1.2020 dobil 57.25 od 24 najboljših let

Ne razumem, kako lahko upokojenec s štiridesetimi leti delovna dobe pristane na pokojnini pod sedemsto evrov.

Tisti, ki so si prilastili podjetje, ki ga je soustvarjal, naj vrnejo denar.

Pri nas sva dva upokojenca, saj ne rečem, da imava nizke pokojnine po 38 letih delovne dobe. Oba okrog osemsto vsak.

Dokler sva delala sva šla ali na potoVanje-romanje enkrat na leto in en teden na dopust v sindikalne kapacitete.

Sedaj si tega nikakor ne moreva privoščiti, vendar sva v družbi v društvu, kjer veliko hodimo.

No, sanje o potovanjih so bile lepe, niso se uresničile, vesela pa sem, da sem jih vsaj imela.

Glede na spodnje podatke je logično, da realni sektor ne more zaslužiti dovolj za tolikšno število ljudi, ki ne generirajo prihodkov.

 

630.000 upokojencev

190.000 javni sektor

700.000 realni sektor

Odgovor na objavo uporabnika
jasen odgovor, 03.02.2023 ob 14:01

Glede na spodnje podatke je logično, da realni sektor ne more zaslužiti dovolj za tolikšno število ljudi, ki ne generirajo prihodkov.

 

630.000 upokojencev

190.000 javni sektor

700.000 realni sektor

Delovno aktivnih  je 995.000 ljudi. Koliko jih dela na črno, ali brez računa je težko napovedati. Država naj vzame denar kjer hoče.

New Report

Close