Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Kuhaj to kar tebi paše. Če njej ni po godu pa naj bo lačna, ali pa naj se potrudi in si sama pripravi kosilo

Ali pa rečeš: Danes bomo pri nas jedli, naslednjič pa pri vas, ali v gostilni 🙂 Pošteno a ne 🙂 Mi imamo tako narejeno, da vsakč kuha drugi, če se tako dogovorimo. Sinova sta odlična kuharja in naša kosila so vrhunska.

Za to kako se vedejo otroci, ko odrastejo so krivi izključno in samo starši. Tako kot se jih nauči taki si. So že mogli videt nekje tak odnos (mama – babica). Slovenski problem je, da razvajajo otroke do onemoglosti pol bi pa radi čez noč imeli popolne otroke, odnose in družine. Kar seješ to žanješ!!! Sama si je kriva, da ima take otrome

Pa ko je toliko stara se tudi drži v liniji( hodi 2x mesečno

frizerju, fitnes, masaže, pedikura- manikura, izlete, špirtati..)? Če vse to potem je logično da nima časa in nima volje za kuhati….

Odgovor na objavo uporabnika
Bravo939, 05.11.2022 ob 18:36

Bravo zate,mene še ni pamet srečala, imam 28 let staro, zelo razvajeno hči. Živi doma, je malokaj, skuhat pa ne zna nič. Enostavno nobene volje nima, lahko z lepa…zgrda, od nekdaj…ne vem, nebi rada špilala njeno služinjo še naprej.

Bravo 939, kdo pa je razvajeno punco vzgajal????

Odgovor na objavo uporabnika
Jojno, 07.11.2022 ob 23:01

V zgodbi je skrit namig, ki dokazuje, da je vse izmišljeno. Kdo ga najde?

Dejansko se take stvari dogajajo. Zakaj bi bile izmisljene, ok tud ce je to izmišljeno, poznam veliko primerov ki ustrezajo temu.. A

Odgovor na objavo uporabnika
krkenzikikiriki, 07.11.2022 ob 22:26

Odgovor na objavo uporabnika
aha aha, 05.11.2022 ob 17:22

Vsako soboto so se narisali na kosilu, pripravljeni, da se jim postreže. Sin in hči, njuna partnerja in otroka. Vsak petek sem nakupovala ko budala za kuharijo za soboto. No, pa sem prišla k pameti. Prejšnji teden pridejo na kosilo, pa rečem, da ni nič skuhanega. Da bomo lepo skupaj delali kosilo. Sem jim kar odredila, kaj naj kdo seklja in reže, tudi vnukoma sem dala zadolžitev. Pa rekla, naj me pokličejo, ko bo narejeno in šla brat knjigo. Da bom potem jaz vse skupaj sestavila v okusno kosilo. Vsi so vihali nosove razen snahe, ki se je hahljala in mi dala prav.:)

Vpraša hči, kaj je za sladico, če sem kaj spekla. Ne, sem rekla, si ti? Tišina in nos do tal.:))) No, danes je hči klicala, da imajo nujne opravke s prijatelji, haha. Prišla sta sin in snaha z otrokom. Snaha je prinesla tiramisu. Spet smo se spravili sekljat in čvekali zraven. Vnukinja je uživala v rezanju česna (6 let) in krompirja. So rekli, da je v bistvu tako druženje boljše od prejšnjega, ker se poleg ogromno nasmejemo in pogovorimo. Ravnokar so odšli.

Končno se več ne počutim kot ujetnica, ki mora ves čas po kuhinji brkljati, da se drugi pridejo najest. Sem se morala spihat.

 

Nakladancija .Izmišljeno od A do Ž.

Dejansko se take stvari dogajajo. Zakaj bi bile izmisljene, ok tud ce je to izmišljeno, poznam veliko primerov ki ustrezajo temu.. 

 

Super si to naredila. Jaz teh  problemov nimam. Pridejo vsake toliko časa. Če bi hodili vsak vikend, bi si tudi kaj takega omislila. Moram povedati sodelavki v službi. Ona ima podoben problem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 05.11.2022 ob 21:10

Pri nas “od vedno” delamo tako – in res je veliko bolj zabavno in fajn za vse. No… pa tudi ravno redni pri tem nismo… mogoče 1x na par mesecev.

A vseeno fajn. Vsaj ni občutka, da ti drugi k riti nosijo, pa da si dolžan, ipd. Vsak nekaj prinese, skupaj se dela, skupaj se je.

Meni pa taka kosila, znešena skupaj od različnih rok, po navadi niso najboljša. Otroci itak packajo s hrano, pa tudi marsikateri odrasli nima občutka za kuhanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Toktok, 08.11.2022 ob 07:24

6-letnik reže česen?

 

Ja, naši znajo uporabljat nože od 4. leta….  Če so  Vas imeli v vatki do 18. in vam rezali hrano, da še zdaj ne znate/se čudite je pa vaš problem.. 😉

 

A vam pa mame niso nikoli kuhale in skrbele za vnuke? Haha, to bo.

Kdo vas sili v  karkoli.  Ne vabite jih k sebi, če niste sposobne naredit kosila.

Če ne bi prišli, pa spet ne bi bilo prav.

Ne tarnajte toliko, ker mlade družine imajo več obveznosti kot vi. Hvala bogu, da se  jim še da hodit do vas.

Odgovor na objavo uporabnika
naši mulci, 05.11.2022 ob 17:30

To so naši razvajeni mulci. Slovencem je samoumevno, da bodo hodili na kosila k mamicam, da jim bodo mamice čuvale otroke, da jim bodo starši kupovali stanovanja, hej, celo plačevali dopust. To je balkanska mentaliteta, izkoristit starce dokler se da. Prav si naredila! Še več takih bi bilo potrebnih, ampak večina jih komaj čaka, da vidi otročke in če bi kaj takega naredila, jih ne bi bilo več. No, pri tebi je odpovedala hči, sin je očitno bolj priseben.

Res je bravo. 👍

Bravo 💪👍

Malo pozno si ugotovila da je razvajena. Nehaj kuhat in pospravljat, njene cote prat.😪

Balkanski mentalitet?

Jaz sem mojo mamo vsako nedeljo povabila na kosilo. Mama je za nas veliko naredila in je prišel čas za to ko sem ji vrnila vso dobroto, ki jo je naredila za nas. Danes je ni več med nami. Povabite vaše starše na KOSILO, ker so veliko storili za VAS.

Tuki si zaj…na celi crti ze od zacetka. Nasi tamali ( od 2 do 9 ) 4 so, sodelujejo pri vsakem obroku, ko imajo cas. Znajo pripravit ze tud samostojno preproste jedi.

Pa tudi pri pospravljanju sodelujejo, sploh v svojih sobah, oba sina pomagata tud pri ” moskih ” opravilih. Skozi zraven, skozi se ucijo in upam, da bodo kasnej to obdrzali.

Odgovor na objavo uporabnika
Tanja211, 07.12.2022 ob 13:58

Jaz sem mojo mamo vsako nedeljo povabila na kosilo. Mama je za nas veliko naredila in je prišel čas za to ko sem ji vrnila vso dobroto, ki jo je naredila za nas. Danes je ni več med nami. Povabite vaše starše na KOSILO, ker so veliko storili za VAS.

Kakor kateri.

Poglej, kaj pišeš:

“Vsako soboto so se narisali na kosilu, pripravljeni, da se jim postreže. Sin in hči, njuna partnerja in otroka. Vsak petek sem nakupovala ko budala za kuharijo za soboto. ”

Torej se tvoji niso kar narisali, padli z neba, ampak si jih sama navadila na to, verjetno sama vabila na začetku, da  je to postalo navada. Ti točno veš vsak petek, ko nakupuješ hrano, da bo v soboto tako.

Kaj se potem pritožuješ?

Meni osebno se zdi butasto hodit vsako soboto k mami ali tašči in bi jo lepo odpikal. Tudi osnovna družina rabi nekaj časa zase, kakšen vikend brez tečnih babic.

Si pa mislim, kako je do tega prišlo, iz neke tekmovalnosti z drugo babico, ko pridejo vnuki na svet. Pretirana gostoljubnost, potem, pa nezmožnost to furat dalje.

Itak pa  je samo 1x na teden. Predvidevam, da takšne ženske niste niti prej, ko so bili otroci doma, kuhale vsak dan, da vam je to zdaj takšno breme.

Ali vas bolj moti, da so snahice preveč spedenane in imate občutek, da ste odcvetele služkinje, ki morajo “streči” tem damicam?

Vzgoja lastnih otrok se začne z dnem ko pridejo na svet, vzgoja vnukov prav tako. Za vse, kar te zdaj moti, pripiši zasluge sebi.

Jaz osebno sem zagovornik tega, da  mora družina (mati, oče mladoletni otroci) čim več kvalitetnega časa preživljati sama, da razvijejo močne medsebojne vezi. Povezovanje s širšim sorodstvom pa ni nujno, da poteka vsak vikend. Že zato, ker so vikendi edini čas, ki ga ima ožja družina zase.

Kosilo pri mami ali tašči je lahko tudi 1x na 2 meseca in je to čisto dovolj. Predvidevam, da ima otrok dvoje starih staršev in mora vzdrževati stike z obemi.

1x na dva meseca lahko tudi otroci povabijo starše k sebi domov na kosilo. To je čisto dovolj za vse. In takrat naj  oni kuhajo, v svojem domu ne pa v domu svoje matere.

Tisti, ki živijo s starši, pa stari starši vsak dan kuhajo, čuvajo otroke, ali pa jim samo vozite otroke vsak v varstvo, na hranjenje, ali pa vam otroke vozijo naokli… no to so pa že klinični primeri, a jih žal ni malo pri nas.

Podobno bi lahko rekel je bilo poleti pri nas na našem letnem vrtu. So prišli žlahtniki, prijatelji in nekateri sosedje cca 25 odraslih in nekaj otrok. Jaz kot žar mojster sem bil seveda zadolžen za peko. Pijača, pribor in pospravljanje vsega skupaj je doletelo mojo mamo in ona je namesto, da bi uživala imela delovno popoldne kjer so se drugi veselili ona pa utrujena, da niti pojest ni imela časa. Stroške smo si pravično razdelili, a se jim je potem razložilo, da bo vsak kdaj “kelnaril” in pospravljal. Vsi so se s tem strinjali razen od brata žena, ki je izjavila, da bodo hodili okoli in ne bodo prihajali na druženje, ker kao ona pa že ne bo v soboto popoldne stregla in pospravljala.

Mi se zdi da bolj snaha!!! 👍👏🏻

Jaz sem ločen in teh težav ni več… so pa bile… uffff ( ne vprašaj ). Pač moja mati je bila ravnateljica bivša pa je profesorica. Obe pametni do onemoglosti. Lol. Ironija pa je, da je od brata žena tudi učiteljica na OŠ. 🙈🙈

Bravo.Vsak dan se česa naučimo

 

A to je kar vsem Slovencem samoumevno? Al po sebi sklepaš? Verjetno projeciraš, te oči ni vzgojil, jebiga.  Sej veš, Evropa kliče, komot se pobereš, če čutiš tak prezir do lastnega naroda.

Čestitam. Super ste se postavili zase.

New Report

Close