Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Podpišem!

 

BRAVO,tudi jaz tako mislim.PIKA.

Odgovor na objavo uporabnika
naši mulci, 05.11.2022 ob 17:30

To so naši razvajeni mulci. Slovencem je samoumevno, da bodo hodili na kosila k mamicam, da jim bodo mamice čuvale otroke, da jim bodo starši kupovali stanovanja, hej, celo plačevali dopust. To je balkanska mentaliteta, izkoristit starce dokler se da. Prav si naredila! Še več takih bi bilo potrebnih, ampak večina jih komaj čaka, da vidi otročke in če bi kaj takega naredila, jih ne bi bilo več. No, pri tebi je odpovedala hči, sin je očitno bolj priseben.

Na žalost to ni samo slovenska razvaja, ampak razvaja te generacije po celem svetu. Problem pa je v nas,saj smo mi krivi da smo jih razvajali.Dali smo jim vse ,še predno so kaj hoteli,jih ljubili do nezavesti  in nismo znali kako jih učiti delati in spoštovanja. Torej,še naprej kuhajte ali pa se postavite na noge in recite “ob sobotah pa jaz pridem k vam na kosilo”.Boste kmalu ugotovili kolikokrat jih ne bo doma!!!

Naj lupi krompir, seklja čebulo itd.

 

Bravo

Lahko si srečna, da imaš take otroke. Otroke ki te spoštujejo in ti pomagajo. Za take otroke bi se vsaka potrudila.

Odgovor na objavo uporabnika
aha aha, 05.11.2022 ob 17:22

Vsako soboto so se narisali na kosilu, pripravljeni, da se jim postreže. Sin in hči, njuna partnerja in otroka. Vsak petek sem nakupovala ko budala za kuharijo za soboto. No, pa sem prišla k pameti. Prejšnji teden pridejo na kosilo, pa rečem, da ni nič skuhanega. Da bomo lepo skupaj delali kosilo. Sem jim kar odredila, kaj naj kdo seklja in reže, tudi vnukoma sem dala zadolžitev. Pa rekla, naj me pokličejo, ko bo narejeno in šla brat knjigo. Da bom potem jaz vse skupaj sestavila v okusno kosilo. Vsi so vihali nosove razen snahe, ki se je hahljala in mi dala prav.:)

Vpraša hči, kaj je za sladico, če sem kaj spekla. Ne, sem rekla, si ti? Tišina in nos do tal.:))) No, danes je hči klicala, da imajo nujne opravke s prijatelji, haha. Prišla sta sin in snaha z otrokom. Snaha je prinesla tiramisu. Spet smo se spravili sekljat in čvekali zraven. Vnukinja je uživala v rezanju česna (6 let) in krompirja. So rekli, da je v bistvu tako druženje boljše od prejšnjega, ker se poleg ogromno nasmejemo in pogovorimo. Ravnokar so odšli.

Končno se več ne počutim kot ujetnica, ki mora ves čas po kuhinji brkljati, da se drugi pridejo najest. Sem se morala spihat.

 

bravo, kapo dol, končno si dala sebe in svoje zdravje na 1. mesto. Ko bi zbolela, bi te zavrgli, kot psa. Brez dela pač ni jela, to bi vsaj hči tvoja morala vedeti, če ne vnuki.

Bravo avtorica! Podpiram in zdi se mi prav, da si se spihala. Mogoče si komu odprla oči – pa naj bo to babici kuharici ali otrokom, ki se pridejo samo naslajat, ker ne znajo kuhat…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10899, 05.11.2022 ob 18:03

Joj, mama! A si morala to res povedati vsem?

Ja je morala povedati vse, bolj prav pa bi bil odgovor ” joj mame, ali ste res morale to povedati vsem.”

Avtorica egoistično  vleče k sebi vsak vikend oba otroka s familijama, potem pa tarna, da mora delat.

V bistvu bi oni komot lahko šli za vikend tudi drugam ali pa ti k njim, enemu ali drugemu. ampak ne, ti hočeš oba vsak vikend pri sebi. Vsaj tako si hotela na začetku, ko sta odšla iz tvojega gnezda, zato pa je tudi prišlo do tega pojava.

Če ti trenutna situacija ne paše, se zahvali svojemu egoizmu.

Sploh pa mislim,da je tema izmišljena. Nelogično mi je, da bi oba, sin in hčerka, vsak vikend rinla domov k mamici. Če že, bi to bila nedelja.

V soboto se da še toooliko drugih stvari počet. Poleg tega pa imata oba še verjetno še svoji tašči. A  ti dve sta pa čisto na stranskem tiru, ker je tvoje kosilo tako epsko,da morajo bit vedno pri tebi?

To neko pacanje po kuhinji s strani sto rok, je bedarija. to vidiš v ameriških filmih. Vsaka ženska, ki je zelo vešča kuhanja , rada kuha, je dobra kuharica, pa najbolje pripravi kosilo sama. ostali so dobrodošli da pripravijo mizo in pospravijo krožnike. To se  tudi spodobi v tuji kuhinji, vse ostalo je pa preveč.

Če hočeš biti postrežena,s e povabi k njim na kosilo. To je kr neki, kar delaš ti. Še malo tečnari, pa boš vse vikende sama, oni pa v pizzeriji ali akj podobnega.

 

 

 

Čestitke za vzgojo in za samospoštovanje!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9965, 09.12.2022 ob 19:50

Čestitke za vzgojo in za samospoštovanje!

To ni niti V od vzgoje. Če bi ona oba otroka lepo vzgojila, bi že od začetka imeli drugačne odnose. Oba bi ji pomagala pri kosilu še preden sta imela svoje otroke in tako bi bili tudi ni vzgojeni.

To, kar zdaj počne, je neka post festum vzgoja, vse skupaj en drek, samo zato, ker je užaljeno zaropotala in so potem vsi rekli, no, ajde, naj ji bo.

Če bo s tem tečnarila vsak teden, bodo pa šli drugam ali pa bolj poredko hodili k njej.

skratka, kar se tiče vzgoje, je že zdavnaj pogrnila na polni črti.

New Report

Close