Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomagajte mi glede dojenja

Pomagajte mi glede dojenja

Vprašanje za tiste, ki ste dajale adaptirano mleko. Moja želja je bila dojiti, se trudim, ampak otrok dobiva zraven še dodatek, mojega mleka zaenkrat precej malo.

Poznam vse prednosti dojenja, me pa zanima glede adaptiranega mleka, tiste ki ste otroke hranile z njim, katere slabosti ste opazile pri otroku, če so kakšne.
Recimo je otrok bil zato bolj bolehen, morda bolj nagnjen k debelosti….?

Moj je bil dojen. Jih pa poznam veliko, ki niso dojile in je bil otrok hranjen z adaptiranim mlekom. Popolnoma normalno razviti, niso bolj debeli, niti kaj več bolani. Jih ima pa veliko kako alergijo. Če je to kaj povezano z ne-dojenjem, pa ne vem.

Nobene slabe strani.
Dajte ženske no, ne pustite si polnit glav z vsemi neumnostmi, ki jih sproducirajo zagovorniki trenutno modne muhe.

Moj je bil dojen. Jih pa poznam veliko, ki niso dojile in je bil otrok hranjen z adaptiranim mlekom. Popolnoma normalno razviti, niso bolj debeli, niti kaj več bolani. Jih ima pa veliko kako alergijo. Če je to kaj povezano z ne-dojenjem, pa ne vem.
[/quote]

Je porast alergij veliko bolj povezan z “zavijanjem v vatko” in pretirano obsedenostjo s čistočo ter skoraj sterilnostjo v zadnjim 20-30 letih.

Nobene slabe strani.
Dajte ženske no, ne pustite si polnit glav z vsemi neumnostmi, ki jih sproducirajo zagovorniki trenutno modne muhe.
[/quote]

A dojenje je modna muha?

kaj se nobeni ne zdi čudno, da ravno v trj temi mrgoli oglasov za laktacijske tablete pa še odgovor kao strokovnjskinje se je pojavil? izmisljena tema z namenom propagande.

Ampak meni je zelo zanimivo, kako ste drugače obsedene z zdravo hrano, vse bio, vse naravno, pa cukr škodi, pa barvila škodijo, pa gluten škodi, vse je packarija,…. Sam umetno mleko je pa popolnoma enako naravnemu materinemu mleku. No ja…..


Vse za eno vedno, prozorno reklamo. Gravž. In mleko, ki kao nastane zaradi teh ohinsploh dodatkov je pa nekaj velecenjenega? Nič bolj, kot pa kar koli drugega. Odraslim se pač ne vidi, če so bili dojeni ali ne. Samo danes se zganja tako famo glede dojenja, da groza. Efekt pa je kakšen? Otroci da so bolj zdravi? Malo morgen, ja. V povprečju je vedno več alergij (za razliko od časov, ko se je otrokom dajalo kravje mleko ali adaptirano mleko).
Da morate pa tako debilno delat reklamo tukaj, je pa res podn.

A dojenje je modna muha?
[/quote]

Ja je. Zadnjih 20 let je to modna muha.
Tako kot je bila v 60-ih letih prejšnjega stoletja modna muha adaptirano mleko, ki so ga uporabljele vse, tudi tiste, ki bi z lahkoto dojile, tako je zadnjih 20 let modna muha dojenje, ki se poveličuje čez vse mere in se z njim posiljuje vse, tiste ki lahko in tiste ki ne morejo. S tem, da se tistim, ki ne morejeo dojiti, še nabija slabo vest.

In ne mi sedaj o “naravnem” in podobnih floskulah. Tudi rojevanje je naravno, pa se za popolnoma naraven način, brez vsakršnih pomagal in blažilcev bolečine odloči malokatera.
In takrat, ko se odločate za epiduralno, smejalni plin ipd., pa ne vpijete kako “krasne mame ste, ki mislijo samo na dobrobit otročka”?
Dvoličnice hinavske.

To je pogosto, po moje ji mirno daš flaško z mlekom zvečer, ostalo pa normalno dojiš. Počitek, spanec, redna prehrana in dojenje pa se bo počasi uredilo. Ne skrbi. obrni se na babico ali svetovalko za dojenje

Zanimivo, da jaz poznam pa štiri otroke, ki so bili izključno dojeni najmanj pol leta (mame so bile čisto obsedene z dojenjem), pa so vsi štirje alergiki. Dva sicer ne hudo, vseeno pa sta se v šoli imela posebno dieto. Druga dva pa kot dojenčka hudo – res sta bila revčka s tisto kožo. Ma ne vem, soseda sploh ni dojila otrok, pa so vsi normalno jedli vse brez kakšnih alergij. Celo v vrtcu so bili zelo malo bolni. Od vseh teh otrok sta samo dva brez alergij – en dojen(ki je očitno prerasel alergije na hrano) in en nedojen. Trije so še vedno alergiki kljub dolgemu dojenju. Očitno nima to nekega hudega efekta.

Ja je. Zadnjih 20 let je to modna muha.
Tako kot je bila v 60-ih letih prejšnjega stoletja modna muha adaptirano mleko, ki so ga uporabljele vse, tudi tiste, ki bi z lahkoto dojile, tako je zadnjih 20 let modna muha dojenje, ki se poveličuje čez vse mere in se z njim posiljuje vse, tiste ki lahko in tiste ki ne morejo. S tem, da se tistim, ki ne morejeo dojiti, še nabija slabo vest.

In ne mi sedaj o “naravnem” in podobnih floskulah. Tudi rojevanje je naravno, pa se za popolnoma naraven način, brez vsakršnih pomagal in blažilcev bolečine odloči malokatera.
In takrat, ko se odločate za epiduralno, smejalni plin ipd., pa ne vpijete kako “krasne mame ste, ki mislijo samo na dobrobit otročka”?
Dvoličnice hinavske.
[/quote]

Dojenje ni nobena modna muha. Je pa modna muha postalo to, da marsikatera noče dojiti, da si ne bo uničila videza dojk, pa zato, da lahko čimprej začne z dieto in intenzivno vadbo, da bo čimprej spet imela telo najstnice. Ne vem pa kje slišite toliko očitkov. Jaz še nikdar nisem slišala za katero reči, da je slaba mama, ker ne doji. Če vas pa tako iz tira spravi en članek, ki govori o prednostih dojenja, imate problem same s seboj in niso drugi nič krivi. Prednosti pri dojenju so in pika. A se ne sme govoriti o njih, da ne boste užaljene tiste, ki zaradi takih ali drugačnih razlogov ne dojite? Ponavljam, same delate problem iz tega. Same se krivite, ker ste pričakovale, da boste dojile in ko se to ni izšlo, ste jezne na ves svet. Zato vse v zvezi z dojenjem razumete kot kritiko čez vas.

V skrajnem primeru boš dojila, kolikor boš lahko, in dodajala. Jaz sem tako “dojila” 8 mesecev, preden je mleko čisto presahnilo, hči je sesala kot nora, tudi v prazno, ker je imela res izrazit sesalni refleks, pa žal ni pomagalo.
Nekaj punc je napisalo, da bo rezultat, če se boš trudila, kar je čista floskula. Bo ali pa ne bo, vsekakor pa dojenček ne sme biti lačen.
Kar se tiče debelosti, alergij in inteligence, naj te pa ne skrbi. Dejansko nima nobene zveze. Za svojega otroka boš morala narediti še tako veliko, dojenje pri tem predstavlja zelo majhen delež. Pomembno je pa tudi to, da se dobro počutite, da ste kot družina zadovoljni in srečni, ne samo to, koliko ml tvojega mleka spije dojenček.

Dojenje ni nobena modna muha. Je pa modna muha postalo to, da marsikatera noče dojiti, da si ne bo uničila videza dojk, pa zato, da lahko čimprej začne z dieto in intenzivno vadbo, da bo čimprej spet imela telo najstnice. Ne vem pa kje slišite toliko očitkov. Jaz še nikdar nisem slišala za katero reči, da je slaba mama, ker ne doji. Če vas pa tako iz tira spravi en članek, ki govori o prednostih dojenja, imate problem same s seboj in niso drugi nič krivi. Prednosti pri dojenju so in pika. A se ne sme govoriti o njih, da ne boste užaljene tiste, ki zaradi takih ali drugačnih razlogov ne dojite? Ponavljam, same delate problem iz tega. Same se krivite, ker ste pričakovale, da boste dojile in ko se to ni izšlo, ste jezne na ves svet. Zato vse v zvezi z dojenjem razumete kot kritiko čez vas.
[/quote]
Zakaj se je potrebno sprenevedati? Dojenje je danes (no, že nekaj let) dejansko moderno. Naše generacije večinoma niso bile dojene (takrat je bila moda adaptiranega mleka), danes gremo pa v drugo smer. Dojenje se tako poveličuje, da je večina izgubila kompas in ne zna več uporabljati zdrave pameti. Ja, dejansko se posiljuje z dojenjem. Ne več tako zelo očitno, kot pred leti, ko nisi v porodnišnici dobil adaptiranega mleka. Se pa še vedno, pa če se še tako sprenevedaš. Poleg tega se dojenju pripisujejo mitske lastnosti, ki jih večina ponavlja kot papiga. Podvomiti v čudežne lastnosti pa je bogokletno in takrat se heretika napade z vseh strani. Da bi uporabili malo možgane – ne ne, to pa ni zaželeno.


Zakaj se je potrebno sprenevedati? Dojenje je danes (no, že nekaj let) dejansko moderno. Naše generacije večinoma niso bile dojene (takrat je bila moda adaptiranega mleka), danes gremo pa v drugo smer. Dojenje se tako poveličuje, da je večina izgubila kompas in ne zna več uporabljati zdrave pameti. Ja, dejansko se posiljuje z dojenjem. Ne več tako zelo očitno, kot pred leti, ko nisi v porodnišnici dobil adaptiranega mleka. Se pa še vedno, pa če se še tako sprenevedaš. Poleg tega se dojenju pripisujejo mitske lastnosti, ki jih večina ponavlja kot papiga. Podvomiti v čudežne lastnosti pa je bogokletno in takrat se heretika napade z vseh strani. Da bi uporabili malo možgane – ne ne, to pa ni zaželeno.
[/quote]

Priporočajo celo materino mleko v oči, če ima dojenček vnetje … naša pediatrinja je bila zgrožena nad takimi predlogi in je rekla, da bog ne daj. Mleko ni sterilno in proces razkrajanja se začne takoj, ko pride na zrak, v očesu pa ostane bogvekoliko časa … Nekateri mu pripisujejo celo cepilne sposobnosti in po tem ključu ne bi smel biti noben dojenček nikoli bolan! Pred par tedni je bila tema, zakaj dojenček “ne more” zboleti za noricami, če jih je mama prebolela (ker naj bi bil imun zaradi njenih protiteles).
Resno. Dojenje je idealna prehrana, tudi najmanj dela je s tem. Ampak če ne gre, pa ne gre in hvala bogu, da so izumili nadomestek.
Čudno, da se ni začela gonja proti carskemu rezu. Če lahko vsaka ženska doji, kot kričijo fanatični zagovorniki dojenja, po kakšnem ključu ne more vsaka ženska roditi po naravni poti? No?
Tako da malo zdrave pameti v joške, pa bo.


Zakaj se je potrebno sprenevedati? Dojenje je danes (no, že nekaj let) dejansko moderno. Naše generacije večinoma niso bile dojene (takrat je bila moda adaptiranega mleka), danes gremo pa v drugo smer. Dojenje se tako poveličuje, da je večina izgubila kompas in ne zna več uporabljati zdrave pameti. Ja, dejansko se posiljuje z dojenjem. Ne več tako zelo očitno, kot pred leti, ko nisi v porodnišnici dobil adaptiranega mleka. Se pa še vedno, pa če se še tako sprenevedaš. Poleg tega se dojenju pripisujejo mitske lastnosti, ki jih večina ponavlja kot papiga. Podvomiti v čudežne lastnosti pa je bogokletno in takrat se heretika napade z vseh strani. Da bi uporabili malo možgane – ne ne, to pa ni zaželeno.
[/quote]

Dojenje je bilo do odkritja umetnega mleka edini način hranjenja otroka, tako da ni nobena modna muha. Pa če se užaljenke še tako sprenevedate. Saj vas nihče ne more prisiliti v dojenje, če vam ni do tega. Torej kje imate problem? Vas skrbi, kaj bo rekla soseda?

40. ☺

Dojenje je bilo do odkritja umetnega mleka edini način hranjenja otroka, tako da ni nobena modna muha. Pa če se užaljenke še tako sprenevedate. Saj vas nihče ne more prisiliti v dojenje, če vam ni do tega. Torej kje imate problem? Vas skrbi, kaj bo rekla soseda?
[/quote]

Pa kje vraga ti pobiraš take neumnosti???
Resno? Pred drugo svetovno vojno so otroci žensk, ki niso mogle dojiti kar umrli od lakote? Pa v prejšnjih stoletjih tudi?
Od nekdaj je tako, da vsaka ženska na tem svetu pač ne more dojiti. In vedno bo tako.
Včasih so si ženske pomagale med sabo (če je ravno katera v soseščini ali žlahti tudi istočasno dojila) ali pa otroke hranile z živalskim mlekom.
Šele sredi prejšnjega stoletja so izumili adaptirano mleko, ki je bistveno bolj podobno človeškemu kot živalsko.
Malo poglej preko lastnega plota, malo se izobrazi in delaj na razgledanosti, namesto da kot mantro ponavljaš kar so ti vbili v glavo.

Dojenje je bilo do odkritja umetnega mleka edini način hranjenja otroka, tako da ni nobena modna muha. Pa če se užaljenke še tako sprenevedate. Saj vas nihče ne more prisiliti v dojenje, če vam ni do tega. Torej kje imate problem? Vas skrbi, kaj bo rekla soseda?
[/quote]

Dojenčki so od lakote umirali le, če so tudi drugi ljudje umirali od lakote, od pomanjkanja mleka ali če je mama pri porodu umrla, pa ne. Vedno so se nekako znašli.

Pa kje vraga ti pobiraš take neumnosti???
Resno? Pred drugo svetovno vojno so otroci žensk, ki niso mogle dojiti kar umrli od lakote? Pa v prejšnjih stoletjih tudi?
Od nekdaj je tako, da vsaka ženska na tem svetu pač ne more dojiti. In vedno bo tako.
Včasih so si ženske pomagale med sabo (če je ravno katera v soseščini ali žlahti tudi istočasno dojila) ali pa otroke hranile z živalskim mlekom.
Šele sredi prejšnjega stoletja so izumili adaptirano mleko, ki je bistveno bolj podobno človeškemu kot živalsko.
Malo poglej preko lastnega plota, malo se izobrazi in delaj na razgledanosti, namesto da kot mantro ponavljaš kar so ti vbili v glavo.
[/quote]

Nihče mi nič vbil v glavo. Ve ste si vbile, da vas vsi postrani gledajo, če ne dojite. In zaradi vašega razočaranja bi sedaj morali vsi po prstih hoditi in niti pisniti o dojenju, da vas ne bomo razburili.

Ps: ja, veliko jih je umrlo od lakote. Niso vsi imeli dobro hranjene sosede, ki je slučajno dojila in imela dovolj mleka za dva, tudi niso vsi imeli krave doma. Če niso ravno zaradi lakote, pa zaradi izjemno slabega zdravja zaradi neustrezne in preborne hrane. Ti se malo izobrazi.

Nihče mi nič vbil v glavo. Ve ste si vbile, da vas vsi postrani gledajo, če ne dojite. In zaradi vašega razočaranja bi sedaj morali vsi po prstih hoditi in niti pisniti o dojenju, da vas ne bomo razburili.

Ps: ja, veliko jih je umrlo od lakote. Niso vsi imeli dobro hranjene sosede, ki je slučajno dojila in imela dovolj mleka za dva, tudi niso vsi imeli krave doma. Če niso ravno zaradi lakote, pa zaradi izjemno slabega zdravja zaradi neustrezne in preborne hrane. Ti se malo izobrazi.
[/quote]

Daj ne smeši se. Umirali so zaradi bolezni, za katere je bila deloma (!!) kriva hrana, v precej večji meri pa neznanje in pomanjkanje zdravil. Zaradi lakote so umirali zgolj med vojnami, ko so zaradi lakote umirali vsi.

Daj ne smeši se. Umirali so zaradi bolezni, za katere je bila deloma (!!) kriva hrana, v precej večji meri pa neznanje in pomanjkanje zdravil. Zaradi lakote so umirali zgolj med vojnami, ko so zaradi lakote umirali vsi.
[/quote]

Slabo znanje zgodovine. Lakota je bila kar hud problem. Ne samo med vojnami.

Spoštovana ”ostala skoraj brez mleka”,

Spraševati na takem forumu kot je MON glede dojenja je zelo nevarno. Kot mamica začetnica ste zelo ranljiva in vas lahko tukajšnji komentarji zelo prizadenejo ali pa zmedejo. Veliko bolje se je obrniti na skupine, kjer jih moderirajo strokovnjaki za tako področje.

Vsekakor je bilo podanih nekaj dobrih predlogov, nekaj pa tudi slabih. Nič niste napisali, kako je z njenim lulanjem in kakanjem, ali ima napeto kožo na trebuhu. Pogostost njenega dojena? Omenjate jok, ki ga povezujete z lakoto. Razlogov za jok je lahko več (jo zebe, ji je vroče, je polulana, ji je dolgčas, jo kaj boli, …). Na podlagi česa menite, da ste ostali brez mleka? Ali glede na napetost dojk?

Nekatere vam predlagajo sredstva za povečanje količine mleka. Vemo, da nekatera zelišča pomagajo, predvsem grško seno. Ampak nič od tega ne deluje, če ni pogostega dojenja. Tukaj je bil večkrat omenjen en izdelek. Obstajajo tudi drugi izdelki. Npr. Triplat kapljice ali kapsule od Soria Natural, itd.

V kolikor je vaš cilj izključno dojenje, vam priporočam, da čim prej poiščete pomoč svetovalke za dojenje.

Lep pozdrav!

P.S. Za vse ostale
Nekatere tukaj pišete o modernosti dojenja. Upam, da se zavedate, da smo sesalci in se ravno po dojenju razlikujemo od drugih živali. Torej je dojenje prisotno od začetka naše vrste. Res je da se danes starši odločimo kako bomo hranili svojega otroka. Je pa prehrana v prvih 1000 dneh (nosečnost in prvi 2 leti življenja) izredno pomembna za celo življenje. Najhuje je delati zaključke na podlagi lastnih izkušenj in enega videnega primera. Nikjer ni napisano, da dojenje ščiti pred alergijami, vendar pa zmanjšuje možnost za pojav le teh. Tista, ki navaja kako so sosedovi otroci alergični, nikakor ne more vedeti kakšen potek bi bil brez dojenja. Tudi nikjer ne piše, da so otroci, ki so dojeni zaščiteni pred nalezljivimi boleznimi, tudi to je zmota. Ponovno je manjša možnost, da zbolijo in običajno je potek bolezni lažji.

Tudi jaz nisem imela mleka, oziroma zelo malo.
Upoštevala sem nasvete patronažne sestre, a mleko res ni steklo, kot bi moralo in sem morala začeti dodajati mleko v prahu… čeprav sem najprej pustila, da se doji, potem sem pa dodala mleko…. to je trajalo 2-3 dni
jaz sem si ful želela dojiti – ker vem, da je mleko matere nenadomestljivo, in tudi vez, ki poveže mamo in otroka je neprecenljiva….

Malce sem poguglala in našla nekaj preparatov, ki so tudi zgoraj omenjeni.
Moram priznati, da je tudi meni med temi izdelki najboljši fitolat. rezultati so pa vidni takoj naslednji dan. Nekdo je omenil grško seno – tudi v fitolatu ga je ful.

Kupi eno škatlico fitolata in poskusi, nimaš kaj zgubiti, se ti pa zna zgodit, da mleko dobiš 😉 – so pa popolnoma naravne sestavine.

pa srečno in veliko lepih trenutkov…. to je najlepše obdobje 🙂

Jaz sem si kuhala čaj iz kamilice, janeža in kumine, vsak dan en pisker. Če je ravno to pomagalo, ne vem, ampak mleka je bilo ful. Pa še otrok ni imel nikoli nobenih krčev.

New Report

Close