Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomagajte mi glede dojenja

Pomagajte mi glede dojenja

Ne poznam niti ene ženske, ki bi pred rojstvom otroka rekla, da noče-ne želi dojiti otroka.
Poznam pa en kup takih, ki so poskušale vse sorte, da bi dojenje le steklo, pa ni, zato so otroka hranile (tudi) z adaptiranim mlekom.
Ene imajo pač srečo, da otroka pristavijo in vse laufa. Otrok lepo vleče, mleka je dovolj…
Drugim pa z mnogo več truda ne uspe. Ne vidim pa nobenega razloga, zakaj bi take mamice gledali postrani, kot da so si same krive, da zadeva na steče.

Nobena floskula ni, seveda se je potrebno truditi za dojenje in še kako. Biti doma, dokler ne steče, ne pa laufat po feštah že teden dni po porodu. Boleče bradavice, morda celo mastitis. Pogosto pristavljanje. Paziti na prehrano in da dovolj piješ. Ne prehitro začeti s hujšanjem. Vedno biti na voljo otroku… Ne pa, da se mi kolegica pohvali, da vzame prah, vodo v termovki in flaško pa gasa za cel popoldan v nakupovalni center in kako njen otrok prespi noč ze od prvega dne… Ja, pa še kako se je potrebno truditi za dojenje! Pohvale vsem, ki dojimo!

Nikoli prej v zgodovini clovestva se ni delalo takega cirkusa okrog dojenja. Ce je bilo mleko, se je doljilo, ce ne, se je otroka nahranilo drugace. Nikoli pa se ga ni tako kovalo v zvezde, se manj pa delalo panike, ce ni bilo mleka. To delate danes, ko mislite, da mora vsaka dojit. Nikoli ni in ne bo. Pa clovestvo vseeno obstaja. Dojenje je v zivljenju posameznika tako zanemarljiv cas, da ni in ne bo konec sveta, ce otrok ne bo dojen.
Za tisto, ki pise glede alergij – tudi ti nimas nobenega resnega dokaza, da dojenje res vpliva na to. Kolkor se spomnim, je celo tako, da sploh ni bilo razlik med otroci v isti druzini. Na podlagi lastnih izkusenj pa je celo tako, da je dojeni sin alergik( na sreco ne hud), nedojeni pa ne in celo bolj zdrav. Js, takle mamo, ko se dela cirkus iz brezveznih stvari.

Od tukaj naprej pa vidim, da gre res samo za reklamo enega izdelka. Cenen trik na podlagi ranljive teme. Še tako dober izdelek me odbije z neprimernim reklamiranjem

vztrajanje za vsako ceno!?
da otrok pije dobesedno krvavo in živčno mleko, mati joče od bolečin zaradi črpanja tistega, kčesar ni in ker joče zaradi “seveda moram dojiti”!?

ja, to sem se šla en mesec. en mesec predolgo. ni vredno!


Gravž, da moraš takole lagat, da reklamiraš še en nepotreben šit.

Kupi si čaj za dojenje in veliko počivaj.
Vstrajaj z dojenjem. Na koncu, ko podojiš, otroku ponudi še adaptirano mleko in e ga bo pil, pomeni, da res nimaš mleka. Morda sploh ni to, da nimaš mleka. Jaz sem bila tudi v podobni situaciji. Na koncu so bili krivi krči, da je jokal. Če so krči pa priporočam bio gaja kaplice.
Če pa ni dovolj mleka, pa poskusi bolj pogosto dojiti. Praviloma bi bilo vsake tri ure čez dan.
Srečno.

Moj recept je brezalkoholno pivo in ce to ne pomaga še tametil. Pa da se otrok ne navadi na flasko sem nekaj casa dodajala po medela sistemu. Trud je bil poplacan, dojila sem se dolgo, otrok nikoli ni poznal flaske.


Skuhaj si polento, ta resnično pomaga, da energijo in popij veliko tekočine, čim več, moraš se kar malo posilit tudi če ne čutiš žeje, pij po požirkih, ker brez tega da veliko piješ ne more bit mleka.
Krompir v olupkih zavira tvorbo mleka zato se ga raje izogibaj

Komplikatorka…


Čim več pij, pa jej po malo, predvsem pa počitek, ker to je prvi pokazatelj da postajaš izčrpana, čeprav se ti dokaj dobro počutiš. Bolj, ko se boš sekirala slabše bo, zato si sedaj začasno pomagaj z umetnim mlekom, da otroka nahraniš, ampak vztrajaj pri dojenju, ker mleko pride nazaj.

Pa naj še en reče, da dojenje ni biznis! Reklama za ene bedne dodatke, potem ene komplicirane z raznimi SNS sistemi, pa čaji… Imate preveč časa in premalo zdrave pameti, da se s tem tako obremenjujete. Zato pa folk služi tudi na račun vas. Hehe, pa še ene hvalite kako je dojenje poceni. Za večino očitno ni, če je treba tako komplicirat. 🙂

Kljub vsemu še vedno bolj poceni kot umetno mleko. 🙂

Gledam po nama. Žena, ko je rodila, je bila polna mleka, ampak zaradi nekih komplikacij pri porodu, so jo nafilali z nekimi “konjskimi” antibiotiki, in tako je tamala mogla ostati brez maminega mleka. In med tem ugotoviva, da je imela tamala močan refluks in alergijo na gluten, tako da sva na koncu mogla ogromno denarja na mesec zapraviti za kupljeno mleko. Edino kozje mleko ji je pomagalo, pa še svinjsko drago je. Žal nama drugo nič ni preostalo, zato sva ogromno denarja porabljala za kupljeno mleko.
Mislim, da sva na mesec zapravila okoli 250 eur za mleko in kasneje za kašice …

Upam, da boš dobila nazaj ogromno mleka.

Nekateri se ne zavedajo, da so težave z materinim mlekom lahko tudi resna finančna težava, še posebej, če ti pred tem hodi plača glih prav čez mesec. Nekaj stvari moreš potem črtati iz vsakodnevnega seznama.

Meni ga je zmanjkalo oz ga bilo premalo, ko nisem dovolj jedla, ko sem poskrbela za hrano pa je prišel z zamikom 24 nekje. Pa pri dojenju je pravilo več kot pristavljaš več ga imaš.

Ne imej otrok, če jih nisi sposoben preživeti.

Draga mamica.

Dojenje je nekaj čudovitega. Je samo vajina vez. Otrok se privije k tebi, posluša tvoje srce in se umiri.
Je nenadomestljiv ritual povezanosti in temelj zdravja. Raziskave in strokovnjaki trdijo, da je dojenje pomembno tako za mamo, kot za otroka – (za otroka) tako v zgodnjem obdobju, kot v kasnejših letih.
Materino mleko je najboljša in najbolj zdrava hrana za dojenčka, obenem pa dojenje otroku zagotavlja toplino in občutek varnosti.

Statistični podatki kažejo, da je najpogostejši vzrok zgodnje prekinitve dojenja, prav pomanjkanje mleka.
Za vse mamice, ki si želite dojiti, pa imate pomanjkanje mleka, smo razvili Fitolat, ki na naraven in varen način pripomore k uspešnemu dojenju.
Izdelek vsebuje aktivne sestavine grškena sena, hmelja, komarčka in sporiša, spodbujajo tvorbo mleka.

Več o Fitomama Fitolatu najdete na http://bit.ly/2LaS9ke
Izdelek pa je na voljo v lekarnah in specializiranih trgovinah.

Lep pozdrav,
Violeta Todorovič
Produktni vodja linije FITOMAMA

Sanofarm, d.o.o., Industrijska cesta 6r, 6310 Izola

New Report

Close