Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POmoč! – Kako se naučim risati?

POmoč! – Kako se naučim risati?

Takole je. Mojo hčerko je povsem obsedlo risanje. Ampak seveda ne njeno (20 mesecev) – hoče, da jaz rišem, ona pa potem s prstom kaže na slikice in ji jaz govorim, kaj so, ona pa včasih kaj ponavlja (kar je super, ker je sicer bolj pri poznih kar se tiče govora).

Ampak problem je, ker jaz ne znam risati! Kakšna rožica in jabolko, pa luna in sonce, potem pa že ni ničemur več podobno. Mala pa sploh obožuje živali, a jaz še psa ne znam narisati, da ne bi bil podoben kuščarju, rak je bolj podoben želvi itd. Ali obstaja kje morda na internetu ali kjerkoli kaj, kjer bi bili narisane razne živali idr. v preprostih potezah?

Hvala za informacije!

Ja obstaja ena knjiga kjer so po potezah narisane enostavne risbe živali, sam ne vem naslova. Vprašaj v knjigarni. Lp P.

:))))))))

V knjigarnah so se dobile tudi šablone raznih živali. Vprašaj.

Če si iz Lj, so imeli v Prometeju pred časom knjige, kako enostavno narišeš različne like – vozila, živali..

Nekaj malega si lahko pomagaš s temle:

V City parku je ena trgovina, kjer prodajajo stojala za risanje, pa platna, barve, čopiče, … in tudi knjigice raznih živali, … kako se nariše.

V knjižnici si izposodi knjigo (mislim, da so na podobno temo tri) “Kako narišem žival”. Iz lastnih izkušenj ti povem, da tudi totalni antirisar po navodilih sčara nekaj prav lepega :)))

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Evo, v naši knjižnici imajo štiri knjige s tovrstno tematiko, avtorica je Christine Smith:
– Kako narišeš žival
– Kako narišeš žival II.
– Kako narišeš čmrlja
– Kako narišeš vozilo

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Hvala punce za pomoč!

Tessa, tvoje sem si že sprintala (super za telebane!), po knjigah pa bom tudi takoj planila.

Hej, Katka. Veš kaj pravijo strokovnjaki glede risanja otroku?

Da otroku ne smeš ti risati, moraš ga spodbujati in mu govoriti kako naj nariše, ne smeš mu pa sam narisati.

Ker ko mu jaz narišem muco, jo bo potem tudi on risal takšno, ni pa nujno da jo on vidi takšno.

Mah, zakomplicirala sem. V glavnem, ko sem jst rodila sem vsem zabičala, da mojemu otroku ne smejo risat. In če bo risal rdečo travo in zelene oblake ga ne smejo popravljati. naj se sam izraža na svoj način….

Pa me danes vpraši, kolikokrat sem mu kaj narisala?

Velikokrat, res pa je, da če riše samo s črno ga ne popravljam. Včasih so rekli, da z otrokom nekaj ni v redu, če izbira temne barve.

Danes pa vem, da črno izbere zato, ker je najbolj vidna na belem listu.
Če mu dam črn list, nikoli ne izbere črne barve.

Upam, da si vzela to kot zanimivost, nočem neki pamet solit, samo spomnila sem se predavanja, kjer smo govorili o tem!

Lp

Naslov knjige je Priročnik za risanje živali, avtorica Branka d. Jurišić, založba Oka, evo, noter je tudi naslov spletne strani:

V bistvu je bolj delovni zvezek, ki prikazuje za vsako žival posebej, po potezah, kako jo narisati. Naj se pohvalim, da obvladam celo krokodila!

Midva se nisva spuščala v znanost, ko je hčerka prosila, naj ji riševa, sva ji risala. Pa zdaj sploh ne riše tako kot jaz, ampak čisto po svoje, tako kot še marsikaj drugega.

Ajna, hčerka je stara šele 20 mesecev! In če želi, da ji rišem, bom pač risala, sploh ker to pri njej zelo stimulativno deluje na razvoj govora, kjer je sicer bolj na repu. Sicer se pa povsem strinjam (sem tudi sama nekje prebrala), da otrok pri risanju ne smemo popravljati. Saj že zdaj ploskam njenim čačkam.

Če te zanima, imam poskenirano knjigo “Jaz pa rišem” v pdf formatu.

Lepo lepo te prosim. Ti bom ZELO hvaležna.

Moj e-mail: [email protected]

Tisočkrat hvala!

Lady, tudi jaz bi prosila za knjigico. Imam dva mala nečaka, pa bi mi prišla zelo prav.

Hvala in lp

Katka, ne glede kako se trudim, mi vztrajno zavrača pošto. 🙁
Si napisala pravi naslov?


@leny

Si dobila? Me samo zanima.

Lady L…. čeprav je kar nekaj časa od teh pogovorov, bi tudi jaz prosila za to vašo knjigico “Jaz pa rišem” v pdf formatu. ([email protected])
HVALA LEPA
Tea

obstaja knjiga ali pa na spletu tako da kakor vam paše

Kaj pa morda tole: http://www.emka.si/prirocnik-za-risanje-zivali/PR/127461,763
Zgleda kar razumljivo in enostavno.

New Report

Close