Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomoč pri angleščini

pomoč pri angleščini

No, če kdo ve, bi bil vesel vaše pomoči:

kaj manjka kamor je črta:

to redundant _____________ somebody

najlepša hvala

malo težko…

to make somebody redundant je edina rešitev ki mi pade na glavo

Kaj pa naj bi to pomenilo?
Fraza je TO BE MADE REDUNDANT (biti odpuščen) in gre za pasiv.

Za oboje kar sta mi napisali vem, a v nalogi je točno tako kot sem napisal jaz, navodilo naloge pa je “Vstavi manjkajočo besedo” tako da mi niti na kraj pameti ne pade, kaj bi tam lahko bilo.

Hvala vseeeno, če pa kdo drugi pozna še kakšno rešitev bom zelo hvaležen.

a je to vse al je kakšno nadaljevanje? daš lahko cel stavek?

Lahko vsaj napišeš, v kateri sklop vaj sodi ta stavek?

re·dun·dant (ri dunĆdĂnt), adj.
1. characterized by verbosity or unnecessary repetition in expressing ideas; prolix: a redundant style.
2. being in excess; exceeding what is usual or natural: a redundant part.
3. having some unusual or extra part or feature.
4. characterized by superabundance or superfluity: lush, redundant vegetation.
5. Engin.
a. (of a structural member) not necessary for resisting statically determined stresses.
b. (of a structure) having members designed to resist other than statically determined stresses; hyperstatic.
c. noting a complete truss having additional members for resisting eccentric loads. Cf. complete (def. 8), incomplete (def. 3).
d. (of a device, circuit, computer system, etc.) having excess or duplicate parts that can continue to perform in the event of malfunction of some of the parts.
6. Ling. characterized by redundancy; predictable.
7. Computers. containing more bits or characters than are required, as a parity bit inserted for checking purposes.
8. Chiefly Brit. removed or laid off from a job.
[1595–1605; < L redundant- (s. of redund€ns), prp. of redund€re to flow back, overflow, be excessive. See REDOUND, -ANT] —re·dunĆdant·ly, adv. —Syn. 1. verbose, repetitive. See wordy. 2. excessive; useless; superfluous, tautologous. Redundant kot glagol namreč ne obstaja.

mogoče “BY” ?

ampak tudi meni je ta beseda tuja… še v googlu ta beseda vrže samo par zadetkov, tako redka je.. hmm

redka beseda?
google vrže ven več kot 77 milijonov zadetkov. seveda pa če iščeš angleško besedo po slovenskih straneh, potem res dobiš samo nekaj čez tisoč.

tudi by ne more biti, ker manjka nekaj
lahko bi šlo, če bi bilo “to BE MADE redundant by somebody”

ah ja, se oproščam.. sem pomotoma vtipkala “redudand”…

mogoče felix ni napisal celotnega stavka? felix?

To defenitivno ni prav…

Verjetno je napaka pri nalogi.

Ni nobenega stavka, sploh ničesar. Navodilo naloge je “vstavi manjkajočo besedo” in takoj za tem sledi primer:

to redundant ______________ somebody

Samo to in nič drugega.

Tudi meni ne štima, ker v povezavi z besedo redundant poznam samo zvezo to be made redundant, zato sprašujem če morda obstaja še kakšna druga zveza ali gre za napako v nalogi.

New Report

Close