Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoč prosim – sosedje nagajajo

Pomoč prosim – sosedje nagajajo

prav ti je kuzla lena ignorantska

Hvala bogu za blok bogatih in lenih individualcev.

Nam skida parkirišče sonce, dovoz pa posuje komunala. In je.

Se pa ob branju foruma vedno manj čudim, kako in zakaj gre naša država po gobe. Pač pričakovano.

oooo kok vama prvoščm tole hahahahahaha jst bi jim dau še za gajbo pera če bi to vidu ahahahah,v prvem postu si napisala da tvoj ni meu časa a umes napišeš da je počival na sedežni!?halooooo prokleta blokarja naivna kako se sploh upaš oglašat tu gor za kaj tazga,men da bi kj rekla te ubrišem okol kepe enkra pa še tvojega finega možeka ene 3x okol ušes da bi se mu kr svital ene 2 dni,pi*de lene,zležane avto loh greš umaknt da ti drugi skidaajo pol pa nazaj parkeraš na očiščeno mesto oooo tole mi je pa kapo dvignl zdele,bolš da ne vem u katerem bloku si,k bi bagr zalaufou pa ti ceu avto zasu s snegom baba fina!

Naslednjic se preselite v hiso in zivite v snezni idili.
Ne pade vedno 10cm snega in je treba kr velikrat tud za lopato prijet.

Mene bi bilo sram, če se ne bi pridružila akciji pred blokom. Takšnih sosedov, ki stopijo skupaj ob težavah, je tako malo, da bi jih morali iskati z lučjo pri belem dnevu. In vidva sta imela srečo, pa je ne znata ceniti. Prijazna beseda, nasmeh, zahvala, mala pomoč delajo čudeže. In sosedje so prva žlahta.
Tudi jaz in moja družina smo se že soočili s težavami, ki so bile videti nepremagljive, a glej, dobri sosedje v bloku so se izkazali. Vsak po svojih močeh. Naš pristop ob preselitvi je odprl vsa vrata in za pomoč v stiski smo jim neizmerno hvaležni. In to smo jim tudi povedali in pokazali, ko smo se postavili na noge.

Jaz bi na tvojem mestu na oglasno desko napisala, da se jim zahvaljujem za kidanje in da sprejmeta njihovo zametanja avta kot povabilo v njihovo družbo. In naslednjič – ne pozabit vprašat sosedo, kakšen čaj najraje pijejo – če pa bo še kaj sladkega ali slanega zraven, pa tudi ne bo nikomur nič škodilo. Povejta, da vama je nerodno se vključiti v njihovo družbo – par besed in led bo prebit, zamera pa zglihana.

Vzemita to kot klic v skupnost in se vključita. Vama bo lažje živeti v okolju, kjer se ne gojijo zamere do groba. Pokažita, da sta srčna in ne egoista. To se vama bo stokrat vrnilo, morda tudi kdaj v obliki brezplačnega čuvanja otroka. Sploh starejši bodo veseli vajine družbe. Pa čim prej to storita in skupaj se nasmejte ob teh prigodi.
Dober sosed je več vreden kot vse sorodstvo.

Saj ne morem verjet – se v ‘zarukanem’ in nazadnjaskem temnem veku so poznali roboto. Pa zakaj mislis, da upokojenci caj kuhajo – ker ne zmorejo kidat, vendar hocejo prispevat po svojih moceh v skupno dobro. Vsi za enega, eden za vse – si za ta rek ze slisala?

Parkirišča verjetno nimata kupljenega in je verjetno skupna last od bloka. V pogodbi o nakupu tverjetno tudi pri vas piše, kako se ravna in skrbi s skupno lastnino. Je pa res, da je najlažje počivati na kavču in misliti, da bodo ostali kar vriskali od veselja, ker bodo gospodu odkidali avto. Bo potrebno prijeti za lopato. Če je pa vaju sram se pa vozita s taksijem.

Meni se za razliko od velike večine ostalih dejanje sosedov ne zdi vredu in se mi zdi zelo primitivno!

Lepo prosim, zakaj bi onadva morala it kidat snega takrat, ko pozvonijo na vratih sosedje? Če so se sosedje navadili takega druženja, zakaj bi se jim morala pridružiti tudi onadva? Kje pa piše, da se morata družiti z njimi? Čisto mirno lahko onadva kidata sneg kadar njima paše ali pa ga pač ne. Če je sosedom tako druženje kul, potem naj se družijo, vendar naj z njim ne posiljujejo ostalih, ki ijm do tega ni.

Pišete, da bi lahko on prišel skidat svoj del in potem šel. Seveda, samo ali mora to narediti točno takrat, ko se to da sosedom? Kaj pa če ima on takrat druge obveznosti ali pa se mu preprosto ne da? Je potem kar takoj proglašen za lenuha?

Jaz zelo rada kidam sneg. Meni je to užitek. Mi pa tudi na misel ne pride, da bi sosedu zametala dvorišče zato, ker on “svojega” dela ceste na skida, čeprav se tudi jaz po njem peljem. Jaz mu ga ne bom skidala in mi je vseeno, če ostane neskidan.

Lepo je napisala, da ni treba da kidajo tam, kjer je parkiran njen avto. Če pa hočejo, da ga umakne, ga je pa prišla umaknit. In to je to. Ne vem zakaj so ji morali zametat avto.

Še manj pa razumem, zakaj bi ona morala peči štrudl in ne vem kaj še vse, če jima ni do tega. In ne vem zakaj sta potem takoj označena za outsiderja? Saj nikomur nič nočeta, še vedno sta lahko popolnoma prijazna, vljudna, plačujeta položnice, ne uničujeta skupne lastnine…

Ne vem zakaj bi se morali družiti samo zato, ker so sosedje. Jaz ju popolnoma razumem. V tem primeru se mi zdijo sosedje tisti, ki so nestrpni napram njima. Žal jim ne morem dati prav.

Nikjer nisem zasledila, da avtorica ne bi hotela očistiti svojega avta in poti, da bi šla z avtom ven, ko bi ga pač potrebovala. Tudi jaz ne bi kidala, ko bi mi sosedi pozvonili- kdo pa so oni, da bojo meni določali uro, ko se kida? A ne morejo zvozit mimo mojega zasneženega avta? A jim jaz pozvonim ponoči, ko ne morem spat, da bi delajo družbo?

Jaz imam nasvet. Pokličita, pa vama pridem jaz skidati, ker imam ogromno časa, pa kakega € se tudi ne bi branila. V kolikor sta zato, kar…….

Ja, če že prideš avto umaknit lahko tudi tistih 10 lopat vržeš…. ali pa vsaj ene piškote ali pa viski dol neseš tapridnim… ali pa rečeš, da boš kasneje odkidal svoj parking in ne premikaš avta – ne moreš biti pa finoča pa ležat na kavču pa dvignit svojo rit toliko, da premakneš avto.
Zakaj pa nista že v štartu rekla, da ravno, nevem kosita, pa da bosta okoli svojega avta sama odkidala kasneje? Pa bi lahko tudi pustila neočiščeno pa bi sosedi mogoče dojeli, da vama pač kidanje ni ‘your cup of tea’.

Je primitivno ampak jih čisto razumem… in ko so glave že razgrete od ruma v čaju je čisto razumljivo kar so naredili. Povračilo za taksi in opletanje z upravnikom – zame je tudi to do neke mere primitivno obnašanje.

joj vaše visočanstvo preselite se v svoj grad,najemite si služničad in naj vas nosijo po rokah iz spalnice do skreta-ker glih za tja si

počakaj do maja-do takrat enkrat bo ta sneg že skopnel

Tudi to zimo je že nekajkrat zapadel sneg, se ti ne zdi? In ko so prvič prišli na vrata po moža, so povedali, da tako počnejo že skoraj deset let.
Pa naj. Zakaj mislijo, da morajo še naju navleči v svoje navade in obrede?

Sicer pa ne vem zakaj se spuščate v nepomembne stvari. Prosila sem za nasvet. Če ga kdo ima, se priporočam, sicer pa se ne vtikajte.[/quote]

Jaz imam pameten nasvet: pregovor pravi – pametni odneha. Torej, če misliš, da si pametna – odnehaj, spokaj v privat hišo, kjer boš lahko asocialno živela in preležala celo zimo in te mnenje sosedov ne bo motilo.

Če hočeta mir med sosedi v bloku se bosta morala hočeš ali nočeš prilagoditi blokovskih stanovalcem
če ne se pripravita na kaos.

V bloku veljajo določena pravila ,ki jih je potrebno hočeš ali nočeš upoštevati.Prilagodi se večini,ker če bosta samo lenuharila bo kaos

Superca….kje je ta blok? Sama bi z veseljem živela v takšni prijetni soseski kjer stanovalci sodelujejo in si pomagajo. no moram priznat da je bilo tudi v našem bloku včasih veliko te solidarnosti, zdaj z leti pa je je vse manj in manj….seveda predvsem zavoljo prišlekov kot sta vi2. No sej zaradi takšne mentalitete pa smo tam kjer smo….nič več solidarnosti, nič več druženja…hudičev neoliberalizem in vse kar spada zraven….!

Po moje sta sosede najbolj razpizdila s tem,da se na zvonenje nista odzvala,ampak lepo ignorirala zadevo do kraja.Vedeli so,da sta v stanovanju,pa da se skrivata pred skupinskim delom.
Res sta lenuha,kot so omenjali že ostali.Prav je,da so vama dali mislit za naprej.

Bodita vesela,da sta sploh vedela,kje imata avto,da vama ni bilo treba klicat policije,če so vama ga ukradli.Namreč,da snega niso nakidal čez streho,kjer ga ne bi bilo videt!

Lekcija,zdaj se pa učita za drugič.Kidajta,saj šnopčkat in čajčkat ni treba,če si tega ne želita!

Jaz bi bila vesela,če bi živela med takimi sosedi.V Sloveniji je tako malo ljudi,ki se družijo med sabo.Pojdita pomagat,saj sosed ti bo prvi pomagal v stiski.Kako lepo je imeti dobre sosede

Čiščenje ni zastonj – ali se jim pridružita s kidanjem (in minimalno komunicirata) ali pa jim plačajta. Se pa strinjam, da je primitivno nekomu s snegom zasuti avto ker ni prišel kidati, take stvari je potrebno sistematično urediti in se ne zanašati na dobro voljo oz. ustrahovanje sostanovalcev.

To seveda lahko narediš, ampak, A TE NI NIČ SRAM????

pa ti bolan, sori!

Joj dobro da nista ti in tvoj mož moja soseda.
To kar počneta je nesramno, neodgovorno, žaljivo in kaže kako sta oba mentalno na zelo nizkem nivoju.
Da sta tako lena in tako brezvestna, da ne zmoreta odkidati enega samcatega parkinga…groza…
Veš kdo bi morala dobiti kazen!? Ti s svojo (verjetno debelo) leno ritjo ter tvoj nesposoben na kavču ležeč mož!
Mislim to je pa višek…
Res me zanima kje je ta blok, bi ponudil pomoč tvojim sosedom pri zametavanju vašega avta. Pa še malo bi bilo treba polit z vodo!
In še to – edina sta ki ne skidata in drugi so pa nori ali karkoli že???
Ajoj…kako popolnoma nemoralni ljudje so med nami…
Lahko te je sram!

Ne morm verjet, kakšni bolniki živoij po Sloveniji. “jaz ne bi kidala moj mož pa spi…” pa to ne moreš verjeti!! In psiho baba bi tukaj rada nasvet dobila… Evo ti ga: odsel se čim prej na samo… 1000 m okol nobene bajte, tko bosta posebneža varna pred sosedi.
U glavnem… Ti si totalni psihopat, tvoj dragi pa popolni imbecil. Sicer sta ustvarjena en za drugega, ampam popolnoma neprilagojena na civilizacijo !!

New Report

Close