Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ponovno o odlogu vpisa v prvi razred

ponovno o odlogu vpisa v prvi razred

Se pravi vseh ostalih 25 sošolcev je bilo rojenih januarja, samo tvoj edini decembra?
Nehajte lepo prosim trapat s temi datumi. Verjetno je v vsakem razredu otrok, ki je rojen decembra, in nima nobenih učnih težav, in otrok rojen istega leta januarja, ki jih ima. Kako si pa potem razlagate probleme tistih, ki so rojeni na začetku leta?

A bejž? Kar dril je? :))) Sori, sem skoraj padla s stola. Bi ti še verjela, če bi dala že dveh otrok skozi naš šolski sistem. Če si ti pozabila, kako je izgledala mala šola, jaz nisem. Kako je bilo pa pred 20 leti, pa ne bi vedela.[/quote]

Pojdi v našo OŠ (moja najboljša prijateljica je tam učiteljica in ima eno v prvem, eno v tretjem. Brihtni punčki, pa imata vsak dan od prvega dne vsaj debelo uro domačih nalog, če sta zelo pridni. Za moje pojme ornk dril. Vsak mesec ena knjigica za domače branje, pa še kup ostalega, sprotnega. Od 1.9. v prvem razredu. Ti o tem drilu nimaš pojma. Sploh, če imaš otroke višje od tretjega razreda, ker se je program zelo spremenil.
In ne, nisem pozabila kako je zgledala mala šola v vrtcu. Vi ste verjetno integrale jemali, da imaš tako slab spomin nanjo. zame ni bila drugačna od ostalih let vrtca.[/quote]

No, pa povej še, kakšne so te naloge v 1. razredu. Pa ne da integrali, da je treba tako travmirat? Je čist vseeno, kdaj grejo v 1. razred, tem nalogam ne bi ušle. Ergo? Je problem v nalogah ali v čem drugem? Je kaj takega, da ne zmorejo?

Pojdi v našo OŠ (moja najboljša prijateljica je tam učiteljica in ima eno v prvem, eno v tretjem. Brihtni punčki, pa imata vsak dan od prvega dne vsaj debelo uro domačih nalog, če sta zelo pridni. Za moje pojme ornk dril. Vsak mesec ena knjigica za domače branje, pa še kup ostalega, sprotnega. Od 1.9. v prvem razredu. Ti o tem drilu nimaš pojma. Sploh, če imaš otroke višje od tretjega razreda, ker se je program zelo spremenil.
In ne, nisem pozabila kako je zgledala mala šola v vrtcu. Vi ste verjetno integrale jemali, da imaš tako slab spomin nanjo. zame ni bila drugačna od ostalih let vrtca.[/quote]

No, pa povej še, kakšne so te naloge v 1. razredu. Pa ne da integrali, da je treba tako travmirat? Je čist vseeno, kdaj grejo v 1. razred, tem nalogam ne bi ušle. Ergo? Je problem v nalogah ali v čem drugem? Je kaj takega, da ne zmorejo?[/quote]

Priznam, tolk si pametna, da se mi ne da več. jaz trdim, da je danes prvi razred hudimano bolj naporen, kot je bil še pred tremi leti, predvsem pa svetlobna leta bolj kot je bila včasih mala šola. Glavne težave so pa itak kasneje. Ampak ti kar tumbaj po svoje. Kimam. Si zdaj srečna?

No, pa povej še, kakšne so te naloge v 1. razredu. Pa ne da integrali, da je treba tako travmirat? Je čist vseeno, kdaj grejo v 1. razred, tem nalogam ne bi ušle. Ergo? Je problem v nalogah ali v čem drugem? Je kaj takega, da ne zmorejo?[/quote]

Priznam, tolk si pametna, da se mi ne da več. jaz trdim, da je danes prvi razred hudimano bolj naporen, kot je bil še pred tremi leti, predvsem pa svetlobna leta bolj kot je bila včasih mala šola. Glavne težave so pa itak kasneje. Ampak ti kar tumbaj po svoje. Kimam. Si zdaj srečna?[/quote]

letos imam prvošolca, pred dvema letoma je bil prvi razred starejši sin…ne prvi otrok, ne drugi, nista imela niti enkrat domače naloge v prvem razredu..v bistvu sploh nimam občutka, da recimo mlajši, ki je letos v prvem, hodi v šolo…razen tega, da je zelo navdušen in niti pod razno ne bi šel nazaj v vrtec…šele nekje marca so začeli s črkami (male in velike tiskane) in so nekje na sredini, prav tako števila do 10..če se ti to zdi preveč, potem je boljše, da je tvoj otrok v vrtcu do nekje 8 leta..

No, pa povej še, kakšne so te naloge v 1. razredu. Pa ne da integrali, da je treba tako travmirat? Je čist vseeno, kdaj grejo v 1. razred, tem nalogam ne bi ušle. Ergo? Je problem v nalogah ali v čem drugem? Je kaj takega, da ne zmorejo?[/quote]

Priznam, tolk si pametna, da se mi ne da več. jaz trdim, da je danes prvi razred hudimano bolj naporen, kot je bil še pred tremi leti, predvsem pa svetlobna leta bolj kot je bila včasih mala šola. Glavne težave so pa itak kasneje. Ampak ti kar tumbaj po svoje. Kimam. Si zdaj srečna?[/quote]

V vseh teh temah se izkaže samo, da so te zadeve blazno subjektivne. Imam otroka v 6. in 9. razredu. To sta razreda, za kateri nekateri vztrajno trdijo, da sta nemogoče težka, da so otroci cele dneve za knjigami, da nimajo nič od otroštva. Moje izkušnje so, da od otrok zahtevajo danes bistveno premalo. Premalo drila, premalo vsega, otroci pridejo iz OŠ napol pismeni. Tako da če pričakuješ, da bom vila roke nad ubogo mladino, ki jo v šoli maltretirajo, jok! Otroci se morajo učit, morajo trenirat možgančke, več drila, boljše je! Zato, da bodo kaj znali. Kdo pa jamra nad šolo? Starši, ki so bili v šoli sami povprečni, od svojih otrok pa pričakujejo same petice. Njihovi otroci pa morajo res žrtvovat popoldneve zaradi previsokih ambicij svojih staršev. Ne zaradi znanja, zaradi ocen.
Mislim, uporabiti besedi 1. razred in naporen v istem stavku… Saj ne veš, ali bi jokal ali smejal.

Priznam, tolk si pametna, da se mi ne da več. jaz trdim, da je danes prvi razred hudimano bolj naporen, kot je bil še pred tremi leti, predvsem pa svetlobna leta bolj kot je bila včasih mala šola. Glavne težave so pa itak kasneje. Ampak ti kar tumbaj po svoje. Kimam. Si zdaj srečna?[/quote]

V vseh teh temah se izkaže samo, da so te zadeve blazno subjektivne. Imam otroka v 6. in 9. razredu. To sta razreda, za kateri nekateri vztrajno trdijo, da sta nemogoče težka, da so otroci cele dneve za knjigami, da nimajo nič od otroštva. Moje izkušnje so, da od otrok zahtevajo danes bistveno premalo. Premalo drila, premalo vsega, otroci pridejo iz OŠ napol pismeni. Tako da če pričakuješ, da bom vila roke nad ubogo mladino, ki jo v šoli maltretirajo, jok! Otroci se morajo učit, morajo trenirat možgančke, več drila, boljše je! Zato, da bodo kaj znali. Kdo pa jamra nad šolo? Starši, ki so bili v šoli sami povprečni, od svojih otrok pa pričakujejo same petice. Njihovi otroci pa morajo res žrtvovat popoldneve zaradi previsokih ambicij svojih staršev. Ne zaradi znanja, zaradi ocen.
Mislim, uporabiti besedi 1. razred in naporen v istem stavku… Saj ne veš, ali bi jokal ali smejal.[/quote]

Vidim, srečna si. In jaz vesela zate. Ampak vse vednosti tega sveta pa še nisi požrla in morda boš na stara lepa poleg “pameti” postala še malo modra. Morda.

V vseh teh temah se izkaže samo, da so te zadeve blazno subjektivne. Imam otroka v 6. in 9. razredu. To sta razreda, za kateri nekateri vztrajno trdijo, da sta nemogoče težka, da so otroci cele dneve za knjigami, da nimajo nič od otroštva. Moje izkušnje so, da od otrok zahtevajo danes bistveno premalo. Premalo drila, premalo vsega, otroci pridejo iz OŠ napol pismeni. Tako da če pričakuješ, da bom vila roke nad ubogo mladino, ki jo v šoli maltretirajo, jok! Otroci se morajo učit, morajo trenirat možgančke, več drila, boljše je! Zato, da bodo kaj znali. Kdo pa jamra nad šolo? Starši, ki so bili v šoli sami povprečni, od svojih otrok pa pričakujejo same petice. Njihovi otroci pa morajo res žrtvovat popoldneve zaradi previsokih ambicij svojih staršev. Ne zaradi znanja, zaradi ocen.
Mislim, uporabiti besedi 1. razred in naporen v istem stavku… Saj ne veš, ali bi jokal ali smejal.[/quote]

Vidim, srečna si. In jaz vesela zate. Ampak vse vednosti tega sveta pa še nisi požrla in morda boš na stara lepa poleg “pameti” postala še malo modra. Morda.[/quote]

Hvala za kompliment. Sama se namreč ne prištevam več ravno med mlade. 🙂

Jaz sem marčevska, rojena 17.3. 1980. Šla sem v šolo 1 leto prej. Moj najstarejši sošolec je bil rojen januarja 1979. V razredu nas je bilo 30. Nič mi ni manjkalo, razen socializacija, zakar pa ni kriva šola, temveč moja primarna družina in oče alkoholik.
Bila sem odlična.

Prepusti odločitev strokovnjakom.

New Report

Close