Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popki padajo z orhideje – kaj delam narobe?

Popki padajo z orhideje – kaj delam narobe?

Pred nekaj dnevi sem si kupila zelo lepo orhidejo, zdaj pa ji že odpadajo popki. Bi jo morala zalivati s kakim gnojilom?

Imam še eno od prej. Ostali so samo listi, kako naj jo pripravim do tega, da bo cvetela?

prehladila si jo. enkrat jo je moralo napihat oziroma je prišla na preveliko temperaturno razliko.
žal, ni pomoči, boš morala počakat, da druga vejica zraste…

pa ne preveč zalivat

Veliko svetlobe, pa čisto nič prepiha ne sme bit.

Prepih = smrt
Pretirano zalivanje = smrt
Direktno izpostavljenju soncu = trajne poškodbe

Jaz jo zalivam enkrat na teden v dopoldanskih urah. Zaliješ in pustiš, da se ocedi. Dost je to, ker rastlina že sama srka vlago iz ozračja. Prepih in direktna svetloba, sta pa smrtna sovražnika.

Moje orhideje pol leta cvetijo pol leta mirujejo. Sem pa rabila nekaj let, da sem skapirala njihov sistem. Tudi umrlo jih je nekaj.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Hahaha, meni vse rože pocrkajo, razen orhidej.

Imam eno že 7 let, kupljeno za darilo v nekem Tušu ali Hoferju, eno poletje sem jo čisto pozabila zalivati oz. sem menila, da je verjetno šla rakom žvižgat, potem pa spet popki in obilno cvetenje. Dejansko, resnično je nisem celo poletje NIČ zalivala. Cveti ene 4 mesece non stop, potem je gola 5 mesecev, potem spet na polno cveti. Nikoli gnojila, nikoli presajala. Zalivam, ko se spomnim – enkrat na kakšna 2 tedna. Cvete kot ponorela, ravno zdaj ima – evo, štejem, 12 ogromnih vijoličnih cvetov in 6 popkov, ki bodo še zacveteli.

Recept: pusti jo pri miru bolj ali manj. Jaz vsake toliko odstranim pajčevino.:))))

A kdo ve kaj se dogaja z mojimi orhidejami? Naredi lep stebel, nastanejo lepi popki ki bi se morali samo še odpreti, pa tega sploh ne dočakam. Po kakem mesecu in pol zaprti popki ovenijo in odpadejo. Kaj pa jaz delam narobe, da se ne odprejo?

preveč zalivaš.


tako so leta in leta cvetele moje orhideje v stanovanju. kaj 12, po 30 in več cvetov naenkrat je bilo.
potem pa sem se preselila v hišo, orhideje z mano, pa so pocrkale.

buhuhuhuhu 🙁


tako so leta in leta cvetele moje orhideje v stanovanju. kaj 12, po 30 in več cvetov naenkrat je bilo.
potem pa sem se preselila v hišo, orhideje z mano, pa so pocrkale.

buhuhuhuhu :([/quote]

Heh, na srečo ne planiram selitve v bližnji bodočnosti.:) Verjamem pa, da ne marajo sprememb.

Meni tudi delajo brez težave (v hiši).
Moj recept pusti jih na miru zalij ko se spomniš na 14 dni in to je to.

Vse napisano verjamem, a gledam blok pred sabo. Kar nekaj oken ima noro lepo cvetoče orhideje, okno odprto na kip, sonce zahod, koliko zalivajo pa ne vem :).

stebla orhideje so zrastla 50cm

New Report

Close