Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popolnoma bo uničila hčerko

Popolnoma bo uničila hčerko

Je normalno, da pri 8ih letih še vedno po flaški pije? Ni hotla z vrtcom in sedaj niti s šolo ali očetom, ki ne ve za flaško, nikamor noče za prespat.

Jaz sem mislila, da se flaško kupujeta za kakšno njeno igračko dojenčka in ne za 8 letnico. Zdi se mi nenormalno, kar sem tudi povedala, sedaj sta obe skregani z mano.

Bi bilo prav, da jaz povem njenemu očetu, sem njegova sestra? Se še komu zdi, početje mame nenormalno, ker dovoljuje tak absurd.

Razumem, da se deklica crkla, ne pa tudi, da mama ne ukrepa in ji za crkljanje ne najde nadomestila. Po moje se mami ne ljubi ukvarjati se z odvajanjem in rajši dopušča tako absurd.

Jaz nimam otrok, zato ne vem kako toliko starega otroka odvaditi nezdrave navade.

 

Razdrta druzina , čudne navade.  Poznam ločenko, ki je šla v službo, hči pa je imela še v OŠ za zajtrk Čokolino po steklenički..  Zgleda, da deklica nima dovolj pozornosti in crkljanja, zato se pač tolaži s flaško

Mi smo živeli zraven osnovne šole. Vsak dan med glavnim odmorom sem laufala domov na flaško čokolešnika.

Odgovor na objavo uporabnika
Teta, ki jo skrbi, 28.03.2023 ob 09:00

Je normalno, da pri 8ih letih še vedno po flaški pije? Ni hotla z vrtcom in sedaj niti s šolo ali očetom, ki ne ve za flaško, nikamor noče za prespat.

Jaz sem mislila, da se flaško kupujeta za kakšno njeno igračko dojenčka in ne za 8 letnico. Zdi se mi nenormalno, kar sem tudi povedala, sedaj sta obe skregani z mano.

Bi bilo prav, da jaz povem njenemu očetu, sem njegova sestra? Se še komu zdi, početje mame nenormalno, ker dovoljuje tak absurd.

Razumem, da se deklica crkla, ne pa tudi, da mama ne ukrepa in ji za crkljanje ne najde nadomestila. Po moje se mami ne ljubi ukvarjati se z odvajanjem in rajši dopušča tako absurd.

Jaz nimam otrok, zato ne vem kako toliko starega otroka odvaditi nezdrave navade.

 

Povej bratu in mu povej tudi, da tebe vzame v roke in te nauči smiselnega pisanja.

Razen če si v petem razredu, potem ti je oproščeno.

Kupi ji flasko za vodo in ji reči, da te ne rabi skrivat, lahko pa tudi komot cokolino pije, če ji je dobro iz flase. Otroci itak rabijo mleko, tako da nič narobe, tudi če ga vzame s sabo kamorkoli.

Ena moja soseda je hodila že v šolo, v žepu pa je imela dudo in ko je ni nihče videl, si jo je dala v usta in začela vleči. Pa je zrasla v normalno žensko.

Ne za moje pojme to ni normalno. Sicer pa – saj nekatere ženske tudi še dojijo do sedmih let.

otrok predeluje neke stiske na tak način in se ni sposoben odreči tolažilni strategiji

z vmešavanjem lahko narediš samo več škode, kot koristi. ni idealno, ampak pojma nimaš, kako je lahko še hujše

 

bi pa otrok in mati mogoče rabila kakšno svetovanje. če že hočeš pomagat, govori z materjo, če bi mogoče šla z otrokom na kak posvet.

Meni je to zelo čudno. Mi kdo prosim razloži?

Jaz sem naprimer pri 9 letih že na polno o fantih razmišljal.

Odgovor na objavo uporabnika
Druga flaska, 28.03.2023 ob 09:49

Kupi ji flasko za vodo in ji reči, da te ne rabi skrivat, lahko pa tudi komot cokolino pije, če ji je dobro iz flase. Otroci itak rabijo mleko, tako da nič narobe, tudi če ga vzame s sabo kamorkoli.

mleko rabijo teleta.

Kakšne ima pa zobe oziroma čeljust?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1865, 28.03.2023 ob 11:31

Kakšne ima pa zobe oziroma čeljust?

Ja, res, to pa mame ne pomislijo. Kakšna škoda se dela zobem. Bravo, da si to izpostavil/ a.

zelo zanimiva primerjava razvoja deklet…nekatere še na flaški, druge  že fajn hormoni sučejo, že prve menstruacije pri enakih letih…drugače pa ja, ukrepaj, mogoče  pri bratu, ker tole ni v redu…in kdo ve kaj je še zadaj….( da jo mati “dela” večnega dojenčka ali dekle sama to izvaja, ker toliko stari- ne želijo več biti “dojenčki” v nobenem smislu- ala nekakšne tolažbe in crkljanja, to je le že nekakšna predpuberteta…,in se crkljanje in pozornosti ne izvajajo več  po flaški…

he, he , nekateri pri teh letih že malo ovohavajo  cigaretke, pa to pa ono, da so “že” kakor  odrasli…ma kakšne “flaške” dojenčkaste, no…raje “flašo” piva, vina…mal požirek naredit…pa dekleta malo  make-up, tole jo bo pa mati res uničila, kaj nima sošolk malo za primerjavo, pa da sama skonta, da mamina komanda   ni okej, pa se sama v red spravi…

Kaj, to mama daje hčerki kot zdravo za gotovo, tamala pa nič, kot, da nima svoje pameti , pri vsem sodobnem razvoju , lepo posluša mamico,  jaz pa se ne bi strinjala, da so sodobne osem-letnice tako apatične, da bi tole izvajale ? Ker naša in sosedova in sošolke , enako stare , bi se uprle in še marsikaj, kaj je to izmišljena zgodbica ?

….sem naši še ne  osemletnici tole prebrala, je rekla, če je to hec, ker, no go pri osmih letih biti  na steklenički.

….se nekdo zna zmislit zgodbe . ali bo naslednjič v plenicah ali kaj ( izvzeti so  invalidi ).

Odgovor na objavo uporabnika
Isto, 28.03.2023 ob 18:51

….sem naši še ne  osemletnici tole prebrala, je rekla, če je to hec, ker, no go pri osmih letih biti  na steklenički.

….se nekdo zna zmislit zgodbe . ali bo naslednjič v plenicah ali kaj ( izvzeti so  invalidi ).

Ne razumem, zakaj naj bi bilo izmišljeno. Ker je vaša 8 letnica tako rekla? Eni očitno res nimate stika z realnostjo. Res, vsi živimo v IG pravljici.

Nekateri bi radi imeli otroke za “večne dojenčke”, saj je tu dosti štorij, kako starši ne pustijo odrasti, kakšne probleme imajo že odrasli otroci, ko starši marsikaj “ne pustijo”, in komandirajo in si lastijo otroke.,,itd…takole se pa začne manipulacija. Kaj punca gre sama na osebno potrebo, ima še prehrano za male otroke, kašice ali kaj je tu v resnici ,  kaj v šoli nič ne opazijo ? Kje je oče ?

Yep, ker je naša tko rekla, ja. Instagrama pa nimamo, tud fejsa ne ! Izmišljena zgodba !

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 28.03.2023 ob 10:07

otrok predeluje neke stiske na tak način in se ni sposoben odreči tolažilni strategiji

z vmešavanjem lahko narediš samo več škode, kot koristi. ni idealno, ampak pojma nimaš, kako je lahko še hujše

 

bi pa otrok in mati mogoče rabila kakšno svetovanje. če že hočeš pomagat, govori z materjo, če bi mogoče šla z otrokom na kak posvet.

Nicesar ne predeluje, samo nihce se ni ukvarjal z odvajanjem. Ce nic drugega, zna vplivati na zobovje.

 

Eni pri 8 vejpajo. Tist je sele hudo.

so tudi take večne navdušenke nad dojenčki, kolk lepo dišijo, kolk so oh in sploh in jih tudi štepajo na veliko, skozi morajo bit dojenčki, če ne niso zadovoljne, ta večje otroke potem sploh ne porajtajo več, samo dojenčke.

…tudi poznano navdušenje nad dojenčki, pa dude, pa bodyi, pa kompletki,  pa črpalke, pa vsa navlaka, trenutno je “spet” noseča, ( četrtič),  res pa z odraščanjem navdušenje mine, samo “male bebe” jih osrečijo.

Ljubica, to ni normalno. Mam očitno ne razume kaj počne hčerki. Ti kot teta imaš obveznost, da obvestiš ti tudi njenega očeta.

Ne ni normalno, da je otrok pri tej starosti navezan na flaško ali dudo. Nič pa ni narobe, če občasno poje čokolono, vendar to naj bo z žlico in krožnikom.

Tisti ki govorijo o primerih navezanosti na dudo in kako vedo, da se je pol  iz tega razvila normalna oseba, pa na zadevo gledajo pomanjkljivo, saj je ta normalnost le navidezna. Danes imamo polno navidezno normalnih odraslih, ki pa to dejansko niso, saj v svojem bistvu in razmišljanju ne funkcionirajo normalno. To se odraža na celotni družbi, saj na vsakem korakov vidimo in doživljamo nesmisle, srečujemo ljudi brez empatije, veliko več kot kdajkoli v preteklosti je kriminala, celo umorov. To ni ravno normalen svet normalnih ljudi in vse se začne pri vzgoji, že pri dudi.

Odgovor na objavo uporabnika
lololo, 28.03.2023 ob 18:36

he, he , nekateri pri teh letih že malo ovohavajo  cigaretke, pa to pa ono, da so “že” kakor  odrasli…ma kakšne “flaške” dojenčkaste, no…raje “flašo” piva, vina…mal požirek naredit…pa dekleta malo  make-up, tole jo bo pa mati res uničila, kaj nima sošolk malo za primerjavo, pa da sama skonta, da mamina komanda   ni okej, pa se sama v red spravi…

lololo: Otrok je star 8 let. Niti približno ni dozorel, da se “sam spravi v red”, za to sta dolžna tako oče kot mati, če pa ne gre, se pa poišče strokovna pomoč in gre lažje.

Teta, ki jo skrbi:

Lepo, da ste to opazili in da skušate otroku pomagati nekako čez to, mogoče zamenjati s čim drugim za crkljanje.

Lahko tudi, da se mati ne more sprijazniti, da otrok odrašča, pa se še vedno do njega obnaša kot do malčka, otrok pa je zmeden, saj verjetno v šoli stvari potekajo drugače (brez otroških stekleničk), doma pa ne dobi niti spodbude, še manj pa kakršnekoli podpore s strani mame, tako da mislim, da, če oče ne reagira preveč burno (predvidevam, da poznate njegove odzive/reakcije) mu lahko na miren način svetujete, da otrok ne potrebuje kritike, ampak nekoga, ki jo bo razumel in ji skušal na prijazen način POSTOPNO pomagati čez to. Mogoče res za začetek samo zamenjati izgled stekleničke (sigurno obožuje kakšne stvari kot ostali sošolci in sošolke/prijatelji in prijateljice in se lahko tudi preko tega bolj poveže z njimi, ker mislim, da njim ne bo pomembno, kaj je v flaški). Upam da sem lahko kako pomagala. Srečno in predvsem uspešno pri premagovanju stresnih situacij predvsem za otroka.

New Report

Close