Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Porok za hipotekarni kredit

Porok za hipotekarni kredit

Vsekakor pojdita vprašat na več bank. Ko bosta imela ponudbo od ene, pojdita v drugo, pokažita prvo ponudbo in vprašajta, če lahko oni ponudijo kaj boljšega. In tako naprej. Pri peti ali šesti banki bosta imela že kar spodobno ponudbo.
Razlike med pogoji za kredite so med bankami OGROMNE! Praviloma imajo tuje banke, ki pri nas še niso zelo razširjene, ugodnejše pogoje – pač želijo dobiti komitente in zato nudijo večje ugodnosti.

S tvojimi prijatelji ni popolnoma nič narobe. Glede na to, da že vidva s fantom goljufata in hvatata krivine, ti si brez službe, on z ne ravno bajno plačo, se pač bojijo za svoj obstoj v prihodnjih petih do desetih letih, kolikor časa bi morali biti vajini poroki. Poleg tega so za znesek obroka sami kreditno nesposobni, če bi hoteli vzeti posojilo. Ni veliko ljudi, ki bi se upalo zavezati za deset let, da bodo morda prevzeli obveznost v višini 200, 300 evrov. Pa sploh ni nujno, da vidva zahinavita, lahko samo fant izgubi službo ali umre ali kaj podobnega.
Ko bosta skupaj kupila nepremičnino, bo ta pomoč, ki jo dobivaš zdaj, odpadla. Kako bosta odplačala sto jurjev v 30 letih, se meni osebno niti sanja ne. Resno, kakšen je vajin plan?[/quote]

Sem doma prijavljena pri starših. In tudi bom dokler fant stanovanja ne odplača. Delo bi dobila z lahkoto, pa so mi zdravniki svetovali, da sem alergična na neke stvari, tako da…brezveze.

To je samo ena provokacija, nekomu je spet dolgcajt.

Meni so na Raiffeisen dali kredit pod pogojem, da dam hipoteko in poroka, pa sem imela 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} denarja za hišo. Ker sem samska in s. p., so mi razložili. Ampak so bili edini sploh, kjer sem dobila kredit.

Bova šla drugi teden še na te tuje banke. Te naše pa so me zelo razočarale, da ne pomagajo mladim družinam.


Hvala za namig bova tudi sem šla vprašat.

Za tebe že mogoče ko imaš polno r.t vsega. Midva se pa boriva da se znebiva te najemnine pa da bomo z detecom končno na svojem, svoji gospodarji.

Bova šla drugi teden še na te tuje banke. Te naše pa so me zelo razočarale, da ne pomagajo mladim družinam.[/quote]

Ti veš, kaj je mlada družina?

Banke ne obstajajo zato, da pomagajo mladim družinam, ampak hočejo od kredita kaj zaslužit.
Znebila se bosta najemnine, ampak še vedno bo treba plačevat kredit in obresti.

Če to ni provokacija, mi je žal zate, ker precej naivno razmişljaš.
Razen če želiš načrtno potunkati poroka.

Bova šla drugi teden še na te tuje banke. Te naše pa so me zelo razočarale, da ne pomagajo mladim družinam.[/quote]

Je banka socialna ustanova, da bi morala pomagat mladim družinam?
Zakaj bi imele mlade družine prednost, so starejši otroci manj vredni od dojenčkov?
Kaj ni naloga staršev, da skrbita za svoj zarod?

Za tebe že mogoče ko imaš polno r.t vsega. Midva se pa boriva da se znebiva te najemnine pa da bomo z detecom končno na svojem, svoji gospodarji.[/quote]

Ti, ki še nisi bila zaposlena, ampak imaš otroka in že 6 let prejemaš denarno pomoč, živiš pa s fantom z nizkimi dohodki v najemniškem stanovanju, brez prihrankov, boš vzela kredit za stanovanje? Mogoče res živim v oblakih, ampak tako naiven pa nihče ni, da bi tole verjel.

Če tebi tako izgleda, pri najinih letih bi rekla da razmišljava zelo odgovorno, da se že boriva za svoje stanovanje.

Za tebe že mogoče ko imaš polno r.t vsega. Midva se pa boriva da se znebiva te najemnine pa da bomo z detecom končno na svojem, svoji gospodarji.[/quote]

Ti, ki še nisi bila zaposlena, ampak imaš otroka in že 6 let prejemaš denarno pomoč, živiš pa s fantom z nizkimi dohodki v najemniškem stanovanju, brez prihrankov, boš vzela kredit za stanovanje? Mogoče res živim v oblakih, ampak tako naiven pa nihče ni, da bi tole verjel.[/quote]

Kmalu bova rodila, zato se nama tako mudi.

Za tebe že mogoče ko imaš polno r.t vsega. Midva se pa boriva da se znebiva te najemnine pa da bomo z detecom končno na svojem, svoji gospodarji.[/quote]

Ti, ki še nisi bila zaposlena, ampak imaš otroka in že 6 let prejemaš denarno pomoč, živiš pa s fantom z nizkimi dohodki v najemniškem stanovanju, brez prihrankov, boš vzela kredit za stanovanje? Mogoče res živim v oblakih, ampak tako naiven pa nihče ni, da bi tole verjel.[/quote]

Ker nimava denarja žal, ja zato iščeva vse možne načine.

????
Ja kako se pa vidva spravljata kupovat stanovanje??? Ti brez zaposlitve, fant z slabo plačo pa bi hipotekarca in hitri kredit za polog???? A si ti čisto zblojena mogoče?Ker ne deluješ čisto pri sebi zato sprašujem. Bluziš in cmizdriš kako grdo delajo z mladimi družinami, pa si prijavljena na drugem naslovu kot fant in praviš da bo tako ostalo dokler ne odplačaš stanovanja??? Kako pa naj vedo potem da ste družina?? Ti res nisi čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vidim, ne vem sicer kai ti ni jasno ampak vem pa zagotovo da tole tako kot si si zamislila ne bo šlo. Na nobeni banki na svetu. Nikoli in nikdar. Razen, če ima tvoj fant najmanj 2000€ plače. Samo to ni bolj slaba plača. Če ima pod 1000€ bosta dobila mogoče 20.000€ pa še to je veliko. Najprej svetujem da se oba spustita na zemljo. In da če se greš mlado družinico začneš tako tudi živet. Ne le tam ko tebi paše (kredit) ampak tudi tam kjer ti ne (socialna in otroški in ostalo). Temu se reče odraslo in odgovorno obnašanje. Dokler se obnašaš kot tebi paše in cviliš naokoli kako so vsi nefer do tebe kot kakšna pubertetnica – hja, ne pričakuj da te bo kdo jemal resno! Hipotekarni kredit ni kar tako namreč in definitivno ni banke ki bi ga vama dala toliko kot si zamišljaš. Vem da v najemu ni najlepše, ker tudi mi živimo tako že pet let. Ampak dokler ne bom imela za polog mi ne pade na pamet hodit naokoli in fehtarit kdo bi mi šel za poroka. Verjamem, da ne, jaz nikomur ne bi šla, še najmanj pa v takem primeru kot sta vidva! Zdaj pa če hočeš bodi užaljena, povedala sem ti resnico tako kot je.

Če tebi tako izgleda, pri najinih letih bi rekla da razmišljava zelo odgovorno, da se že boriva za svoje stanovanje.[/quote]

Če si že šest let na soc. pomoči, pomeni, da sta nekje blizu 25.

Ne bi rekla, da je v takem primeru upravičen tisti prislov ŽE.

Vi niste in ne boste mlada družina, ker boš ti še naprej prijavljena pri starših in špilala samohranilko, tvoj fant je pa uradno samski.

Žal imajo tisti ta pikri med komentatrji prav: ni veideti, da bi bila vidva kreditno sposobna 🙁

Ti, ki še nisi bila zaposlena, ampak imaš otroka in že 6 let prejemaš denarno pomoč, živiš pa s fantom z nizkimi dohodki v najemniškem stanovanju, brez prihrankov, boš vzela kredit za stanovanje? Mogoče res živim v oblakih, ampak tako naiven pa nihče ni, da bi tole verjel.[/quote]

Ker nimava denarja žal, ja zato iščeva vse možne načine.[/quote]

S prihodom otroka bosta imela denarja še manj, ker tudi otrok nekaj stane. Pa za hipotekarni kredit moraš biti življenjsko zavarovan, kar tudi ni zastonj. Sta zavarovana? In če imaš svojo nepremičnino, moraš tudi vanjo vlagat, ker nihče drug ne bo. Z vajini dohodki dobita en kratkoročni kredit v vrednosti enega švoh avta.

Hotela sem samo pomoč od nekoga ki je že šel slozi takšno kalvarijo kot midva sedaj, verjemite da sva z živci čisto na koncu. Na nobenega se človek ne more več zanest. Še tu na monu samo špukate namesto bi povedali kaj uporabnega. Ste verjetno vsi podnajemniki in zavidate vsakemu, ki se znajde.

ti se šteješ pod tiste “ki so se znašli”? hahahahah

glede na napisano si umsko motena, in tvoj dec tudi…., dva klošarja bi kupila stanovanje na račun poroka..jaoooo

HAHAAAHAAA….TO BRANJE je pa boljše od vsake Gostilne (Binetove) joj, hahahaaaa

Evo, da ti pomagam:

Glede na slabo finančno situacijo in glede na prihajajočega otroka, vama močno odsvetujem kredit.
Če imata možnost, se za kako leto, dve, tri preselita k enim od staršev, to bi bila še najbolj idealna možnost.
Če to ne moreta, poiščita cenejši najem od sedanjega. Naj bo to manjše stanovanje ali pa bolj oddaljeno od mestnega središča. Ne vem s katerega konca SLO sta, ampak idealno bi bilo, če najdeta za najem kakšno manjšo ohranjeno hiško na mestnem obrobju, kjer boš lahko ti, ki ne hodiš v službo, imela vrtiček in pridelala vsaj nekaj zdrave hrane za vaju in otročka, pa še cel dan boš lahko zunaj na zraku z malim/malo.
Ob vsem tem varčujta, kolikor lahko, da si bosta čez nekaj let kupila stanovanje.

Poznam precej ljudi, izobraženih, z dobrimi dohodki, ki so takole začeli skupno pot z družinico. Nekateri so živeli v takih vukohebinah, da je do njih vodila samo gozdna pot, ampak okolica je bila pa idilična, najemnina pa več kot ugodna.

Evo, drugače ti ne znam pomagat. Razumem, da si si nekaj vbila v glavo in da si še vedno v letih, ko si najbolj pametna za vse, ampak žal tako, kot ti hočeš, najbolj verjetno ne bo šlo.

Itak, samo ne obupat, pa ne se sekirat, vse vama bo uspelo, sta videti zelo sposobna in razgledana.

Evo, da ti pomagam:

Glede na slabo finančno situacijo in glede na prihajajočega otroka, vama močno odsvetujem kredit.
Če imata možnost, se za kako leto, dve, tri preselita k enim od staršev, to bi bila še najbolj idealna možnost.
Če to ne moreta, poiščita cenejši najem od sedanjega. Naj bo to manjše stanovanje ali pa bolj oddaljeno od mestnega središča. Ne vem s katerega konca SLO sta, ampak idealno bi bilo, če najdeta za najem kakšno manjšo ohranjeno hiško na mestnem obrobju, kjer boš lahko ti, ki ne hodiš v službo, imela vrtiček in pridelala vsaj nekaj zdrave hrane za vaju in otročka, pa še cel dan boš lahko zunaj na zraku z malim/malo.
Ob vsem tem varčujta, kolikor lahko, da si bosta čez nekaj let kupila stanovanje.

Poznam precej ljudi, izobraženih, z dobrimi dohodki, ki so takole začeli skupno pot z družinico. Nekateri so živeli v takih vukohebinah, da je do njih vodila samo gozdna pot, ampak okolica je bila pa idilična, najemnina pa več kot ugodna.

Evo, drugače ti ne znam pomagat. Razumem, da si si nekaj vbila v glavo in da si še vedno v letih, ko si najbolj pametna za vse, ampak žal tako, kot ti hočeš, najbolj verjetno ne bo šlo.[/quote]

Itak, samo ne obupat, pa ne se sekirat, vse vama bo uspelo, sta videti zelo sposobna in razgledana.[/quote]

aha drži, take sposobnosti in razgledanosti ne najdeš kar tako!

New Report

Close