Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Porok za hipotekarni kredit

Porok za hipotekarni kredit

Pri njegovih imajo pravo podrtijo, moji so pa kmetje, tja ne grem več za nič na svetu. Bolj mi leži mestno življenje.
Saj nisem zahtevna, bi bila zadovoljna z eno sobo pa da bi bil še en prostor ločen za otroka. Vrta nebi imela se že vse dobi tako poceni v teh trgovinah nizkocenovnih. Vsi pravijo da se ne splača. Že zaradi otroka želim živeti v mestu da bo imel lepo življenje in vse na dosegu ko bo malo odrastel.

Saj če je res, je žalostno, ampak …… Zadeva je odlično branje. Kar tako naprej.

Še jaz: mela bi, mela….

Jaz mela bi tudi, bi mela…

nakladaš, da se kar kadi – prvociraš. Ampak vem pa, da je takih “biserov” kot sta vidva ogromno.
NAmig: če ti staši nočejo iti za poroka, je še manj logično, da to zahtevaš od prijateljev.

nakladaš, da se kar kadi – prvociraš. Ampak vem pa, da je takih “biserov” kot sta vidva ogromno.
NAmig: če ti staši nočejo iti za poroka, je še manj logično, da to zahtevaš od prijateljev.[/quote]

Saj se vidi, da je provokacija. Ji domišljija premalo dela, da bi kaj logičnega skupaj spravila. Potem bi bilo šele zanimivo za brat. Zdaj pa postaja že dolgočasno.

Normalno je, da sam zbereš 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sredstev, za preostanek greš na banko po kredit. Mi smo tako naredili, pa sedaj nimamo težav kljub visokemu znesku kredita.

Ti ni pomoči…
Naredi po svoje, samo ne čez leto dve jokat, da ste vsi trije na cesti…

Kar se provokacije tiče, ni rečeno da je provokacija. Samo malo se okrog ozrite, kaki pumpeki domišljavi hodijo po svetu. Sanje so seveda dovoljene, dokler se ne zbudiš.

Ti, ki še nisi bila zaposlena, ampak imaš otroka in že 6 let prejemaš denarno pomoč, živiš pa s fantom z nizkimi dohodki v najemniškem stanovanju, brez prihrankov, boš vzela kredit za stanovanje? Mogoče res živim v oblakih, ampak tako naiven pa nihče ni, da bi tole verjel.[/quote]

Kmalu bova rodila, zato se nama tako mudi.[/quote]

Vidva bosta rodila? A je tip zdravstveni fenomen?

Odgovor iz prve roke, kredit s hipoteko na nepremičnino sklenjen prejšnji mesece v vrednosti 100.000.
Na nobeni banki niso bili pripravljeni izplačati celotne kupnine, imava na srečo z možem prišparanih 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti.
Z možem sva oba zaposlena za nedoločen čas, on ima plačo malenkost nad minimalno, jaz jo imam nekaj več.
Na vsaki banki kar sva bila je bilo prvo vprašanje, če sva zaposlena, kot drugo sva mogla povedat svojo neto plačo.
Moj mož s tako nizko plačo kredita seveda ni mogel dobit, tako da je šel name. Ker imam pa še vedno ne tako zelo visoko plačo, je mož podpisal še poroštveno izjavo kot solidarnostni porok.
Dejstvo je, da kreditov ne delijo več tako, kot so jih včasih. Midva z urejenim življenjem (poročena, zaenkrat še brez otrok, službe za nedoločen čas, nikjer nič dolžna) sva mogla skozi prav dolg postopek, da je bil kredit odobren.
Tako da, avtorica, glede na tvojo situacijo ti lahko garantiram, da kredit v tvojem primeru odpade. Meni pa prav na pamet ne bi prišlo, da bi pričakovala od prijateljev, da mi grejo za poroka. Starši še (čeprav tudi to ne), ampak prijatelji pa zagotovo ne.

Kmalu bova rodila, zato se nama tako mudi.[/quote]

Vidva bosta rodila? A je tip zdravstveni fenomen?[/quote]

Si verjetno starejša generacija, ki mu je tak način izražanja tuj.

Hvala za tvoj zapis. Sta pa kupila kar veliko stanovanje. Midva rabiva samo 70 tisoč, ker je stanovanje malo. Tako da upam, da nama uspe.

Če sta količkaj odgovorna, nikakor ne bosta šla v nakup stanovanja s 30-letnim kreditom, temveč si našla cenejši najem. Če mislita preživeti in živeti, ne pa gledati “svojih” štirih sten, medtem ko ne bosta imela za hrano, potem bodita odgovorna.

Če misliš, da ti bo kredit za lastno nepremičnino pomagal, se prekleto pošteno motiš. Že tako nista v udobni finančni situaciji, kaj če se ta spremeni še na hujše? Kaj če fant izgubi službo, imata rezervne plane? (Razen tega, da bi porok plačeval:)

Jaz imam nadpovprečno plačo in sem v ugodnem najemu in mi na kraj pameti ne pade, da si grem kupovati nekaj takšnega, še najmanj v vajini situaciji.

Daj si naredi izračun, koliko preplačaš pri npr 100.000 na 30 let. Pa da vidimo potem…

Ti dobivaš socialo, čeprav je partner zaposlen – torej lažeš uradnim osebam o svoji družinski situaciji in tako bosta lagala naprej in igrala enostarševsko družino.

Tisti, ki pa so v dejanskem sranju pa bodo zaradi vaju gagali in ne bodo dobili pomoči.

tvoji prijatelji so pametni … za poroka se ne gre nikomur!

Seveda ne gre kar tako vsak prijatelj za poroka. Poroštvo pomeni praktično enako kot da si sam vzel kredit, če ga kreditojemalec ne odplačuje je porok prvi v vrsti, ki bo dobil obvestilo da začne odplačevat kredit.Treba je tudi to vedeti v primeru, da bo porok čez čas zase potreboval kredit ga bodo obravnavali kot že zakreditiranega in bo lahko samo sanjal o kreditu.

New Report

Close