Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka da/ne, kako?

Poroka da/ne, kako?

Zopet PUMA:), joj ljudje kdaj se boste naučili ignorirati tega človka. Imam občutek da namenoma provocira s takimi izjavami in se potem sladko smeji ko bere vaše reakcije. Težko verjamem da je oseba res tako degenska, zelo redki so taki, ta tip/ženska karkoli že je vedno provocira. Dajte ga na ignore.

je ravno obratno mi se smejimo.

Zato pa želim temeljite odgovore ,da lahk ozadevo peljemo naprej- v takšen smeh za ekranom,ki nas bo vsaj še teden dni ohranjal pri dobri volji

Ja, ženska rabi praktičen nasvet, kako povoziti partnerjeve želje do konca, da ji ne bo treba sklepati kompromisa, ampak bo obveljala njena.[/quote]

Ma kako povoziti želje, saj bi se tudi on poročil, zaroko je že opravil, samo ni za to, da se veliko denarja porabi in da je ful žlahte. Ona pa bi rada starše zraven. A kompromis pa ni možen. Malo žlahte. Pa poceni. Pa tako, da bosta OBA zadovoljna. Želje obeh so pomembne in poroka je ena stvar, ki jo pač s partnerjem uskladiš. Tako kot delo v gospodinjstvu, število otrok, kam na izlet in vse ostalo.

Tudi sama sem zelo družabna, s hrupnimi sorodniki, on pa introvertiran, z zelo zadržano žlahto. Pa smo izpeljali poroko v ožjem družinskem krogu, pojedli kosilo in to je to.
Poroko priredite tako, da sorodniki muzikanti ne bodo vedeli zanjo. Ker eni res radi delajo presenečenja.Ti lahko za te svoje sorodnike tudi po poroki prirediš “dekliščino” oz. neke vrste samski žur (brez partnerja, on lahko doma čuva otroka) pa naj pridejo in pojejo in godejo … zažurajte po svoje.

Sedaj sem še sama šla malo gledat naokoli glede porok in moram reči, da so zadeve kljub vsemu cenejše, kot sem si zamislila. Vedno sem imela v glavi cene od nekaj tisoč eur naprej, sedaj pa vidim, da se da priti čez tudi za 500 ali 1000 eur. In to z lepo poroko na lepi lokaciji, matičar in pogostitev recimo do 20 ljudi max ali pa 10 ljudi. + seveda prstana in preprostejša obleka. Zanimivo…

Še tako me zanima…se da kje zmenit za fleksibilni datum (zaradi primera slabega vremena)? Verjetno ne, ampak me je groza, da bi bil dež, poroka pa zunaj.

joj
preračunaj
to je to
za sorodnike

… to so edini pametni odgovori na postavljeno vprašanje …. po mojem mnenju.

V odgovornosti?? Poroka ti ne daje nobeno odgovornost.
ja koruzniki gredo narazen kadar si to želijo -ok recimo da je o res- zakaj potem že vsak drugi vara ženo ? Torej jebe ženo in ljubico lahko tudi več ljubic. Aha pommebno je samo to da je še vedno z njo kljub množičnim prevaram 🙂
Odgovornost je kje že?
Če misliš da ti daje poroka neko odgovornost potem ti lahko samo rečem ODRASTI !!

Še ena koruznica ki hiti naokoli razlagat kako je poroka kar nekaj in da se sploh ni potrebno poročiti. Nikjer ne govorim da poročeni ne varajo in da je to garant za daljši in boljši zakon. To ste si kar nekaj izmislile. In poroka nima nobene veze z vero, gre preprosto za odnos med dvema zakoncema. Ko sem mlad sem z nekom v paru in pač imava zvezo. Pol k sem starejši sem zrelejši in odgovornejši zato se poročim ker ne morem biti na istem nivoju kot sem bil takrat ko sem bil star 20 let. Men to pomeni veliko, najbrž še komu drugemu. Moji komentarji pa so bili namenjeni zgolj in samo tistim ki hitite razlagat kako je poroka kar nekaj, kako se boste sigurno ločili tisti ki so poročeni itd. To mi gre pa zelo na kurac. Glede ločitev je pa tako. Statistika zaobjeme samo poročene pare, glede razhodov pa ni nič notr. Če že spletno komentirate se navadite da nasprotuješ mnenju ne pa da žališ tistega ki je to napisal. Ne poznate nobenega ampak pametujete, samo zato ker se bojite priznat da je imel prav. pa lp

no, lepo, da si se odločila za akcijo. amaterske psihiatre tu gori lahko ignoriraš 🙂

točen datum je menda treba kar vedeti, ko se na upravni enoti prijaviš (midva sva šele tam brskala po notesu, kdaj sva oba fraj 🙂 in potem je padla ena sreda. Sploh poleti je precej navala na lepše lokacije. tudi na prostem imajo ponavadi kake šotorčke, 10 – 20 svatov se že stlači spodaj brez problema … in če bo dež, je pa za srečo …

Se motiš,nisem koruznica,sem poročena,torej daj kaj boljšega iz sebe ven 🙂
Odnos-odgovornost-ti ne daje zakon ,še enkrat,če ti tega ne razumeš tudi prav 🙂
na žalost si ostal na nivoju ,ampak ne na 20-letnem,ampak kar naj 10-letnem

Saj poroka je kar nekaj. Ti ne prinese čisto nič

Ti tudi žališ,me ne poznaš in me žališ,torej od kje tebi pravica žalit in pametovat?
veš kaj pomeni mnenje ?

Mogoče se ti bojiš priznati da imamo prav !

Verjetno bi se dalo kje najti tudi podatek, koliko koruznikov gre narazen, ampak dejstvo ostaja, da vsako leto razpade 2500 zakonov. Torej najmanj polovica od teh 5000 ljudi te višje stopnje nekako ni ponotranjilo.
In seveda ta statistika ne zaobjame vseh tistih, ki v času zakona, torej ko so dosegli to višjo stopnjo in možu/ženi obljubili vse sorte pred matičarjem, bogom in vesoljno žlahto, vneto varajo, ne da bi pri tem trenili z očmi.
Ne zaobjame tudi tistih, ki gredo živet narazen, uradno pa se ne ločijo.
Po drugi strani ne vemo, koliko je koruznikov, ki so do smrti skupaj. Torej koliko jih je prekleto resno vzelo partnerstvo in ni držalo fige v žepu.

Sicer pa tvoj odgovor danes na forumu Nezvestoba vse pove. Mož vara, ti pa krivdo naprtiš izključno ženi, da je to zato, ker je ni nič doma in ker ga ni slišala. Če si tako razlagaš odgovornost in neko domnevno višjo stopnjo poročenih ljudi, potem – oprosti -, ampak kako si lahko tako svetniško užaljen, če te kdo žali? Jaz bi rekla, da te še premalo.

Aja, še tale tvoj ampak, ker ga kao ne poznamo – pač ti ne sprejemaš drugega mnenja, to je vse. In s tem, ko nam neutemeljeno očitaš, da nimamo argumenta, nas žališ, btw.

Sicer pa tvoj odgovor danes na forumu Nezvestoba vse pove. Mož vara, ti pa krivdo naprtiš izključno ženi, da je to zato, ker je ni nič doma in ker ga ni slišala. Če si tako razlagaš odgovornost in neko domnevno višjo stopnjo poročenih ljudi, potem – oprosti -, ampak kako si lahko tako svetniško užaljen, če te kdo žali? Jaz bi rekla, da te še premalo.

A ne znaš brat za mano al kaj? napisal sem kaj je bil razlog za to. Nisem pa napisal da je ona kriva za to. Ene res ne razmišljate kaj berete. Pa niti v enem komentarju nisem napisal ničesar čez koruzništvo, niti v enem. A si upate rečt da nihče ni napisal kaj čez poročene?

Odnos-odgovornost-ti ne daje zakon ,še enkrat,če ti tega ne razumeš tudi prav 🙂
na žalost si ostal na nivoju ,ampak ne na 20-letnem,ampak kar naj 10-letnem

Iz česa si to razbrala? kaj ko bi se ženske naučile brat in potem komentirale.

Seveda ni res, da gredo koruzniki kar tako lahko narazen. Če imajo otroke pa skupno premoženje, je treba zadeve ravno tako uredit kot pri “uradni” ločitvi. Oziroma, če nimaš otrok in skupnega premoženja, se tudi ločitev elegantneje in hitreje spelje.

Mal razmišljam, tako na prvo žogo se spomnim enih 5 poročenih parov, ki so se razvezali, ne spomnim se pa čisto nobenega “koruzniškega” para, ki bi šel narazen, ker je to pač tko simpl. Pa poznam kar nekaj takih parov, tudi midva sva vmes z 20-letnim stažem.

[/b]

Vidiš pri meni je bilo isto in me je bilo tega nasmrt strah. Zato se dolgo nisem želela poročiti. Potem sem (vem grdo) izkoristila priložnost ko je umrl meni bližnji sorodnik in je bila poroka brez vseh godcev in skečev opravičljiva. Bila je najlepša poroka na svetu – na uradu in v cerkvi vsega skupaj 15 ljudi za nama in enim otrokom od priče. Potem pa majhna zabava s svečanim kosilom/večerjo, muziko na cdju, klepetom med povabljenci, ki so se vsi poznali in imeli fajn, Pa sem imela okrašne avto, cerkev, poročno sobo v hotelu, cvetje in high servis na zabavi samo ljudi je bilo bolj malo.
Širše sorodstvo mi je zamerilo, ena veja dejansko že 10 let ne govori z nami, pa ne le tete, ampak mladina mojih let.

vse to misliš spravit skozi s 500 ali 1000 evri????
pogostitev, prstan, obleka??

no ja, si pa optimist
jaz sem se poročila na tak način, pa sva zapravila prek 3000 evrov
prstani 600 eur, pogostitev 800 eur, izposojena obleka zame 500 eur, kupljena obleka zanj 400 eur, pol pa še šopek, vabila, pogostitev doma, čevlji, drobnarije……
skratka, s 500 evri ne prideš daleč. razen, če greš z 10 gosti na pico..

evo, to ti je odgovor odgovornega zakonca. ko partner počne nekaj, kar te moti, je čisto normalno pričakovat, da ga greš zaradi tega varat.

je pač razlog za varanje ta, da ga je žena prejšnje jutro malo bolj grdo pogledala…
hja… takle mamo, a ne…

Če ne uporabljaš mastnih besed, še ne pomeni, da ne žališ.

Tole so tvoje besede:

ČE ne drugega v odgovornosti. KOrzuniki gredo narazen kadar se jim zazdi.

Pol k sem starejši sem zrelejši in odgovornejši zato se poročim ker ne morem biti na istem nivoju kot sem bil takrat ko sem bil star 20 let

Torej, koruzniki so nestanovitni, neresni, neodgovorni, nezreli in ostajajo na istem nivoju kot pri 20 letih. To je žalitev, ker je v nasprotju z večkrat izkazano resnico.

BTW, nihče ni žalil poročenih, ampak smo samo navajali dejstva, da nič lažje ne spokajo kot koruzniki, zaobljuba ob poroki jih ne moti ne pri varanju ne pri ločevanju. Tako kot koruznike. Kar se resnosti tiče, ni razlike.

Pa še tvoj odgovor ženski, ki je na službeni poti ugotovila, da jo mož vara:

Do tega pride če poslušaš samo sebe. Žena je več okol kot doma, mož se seveda ne počuti več mož in pride do odtujenosti. In ker je tvoj mož neodrasel si je lepo našel drugo. To je preprosto in po moško čeprav je neodgovorno. Ti pa glej da v naslednji vezi gledaš še na koga drugega kot na sebe. Sicer bom sedaj napaden ampak stavim da je to edini razlog da si je našel drugo. Govoriš da sta imela že krizo, skušal ti je nekaj dopovedati pa ga nisi slišala.

Sem napisal da je nezrel in neodgovoren. Ker pač taki tako rešujejo probleme. Napisal pa sem tudi zakaj je do tega prišlo. Povedala je da sta imela krizo. Kriza v ženskem žargonu pomeni da ni poslušala svojega moža. Torej ji je hotel nekaj povedati pa ni poslušala. In ker je imel dovolj je odreagiral otročje.

skratka, vedno so drugi krivi, da gre nekdo skakat čez plot.
hja, odgovornost na višku, nimaš kaj

in kriza pomeni, da tipa ne poslušaš. še ena budalaština na kvadrat. kaj pa če on nje ni hotel poslušat?
kaj pa če je on sviral vse po svoje?

Govorim o povodu ne pa o odgovornosti. Odgovoren za varanje je njen mož. Povod je dala pa sama. Dvomim da on nje ni poslušal, sigurno jo je drugače ne bi vztrajal tako dolgo. Dejstvo.

saj o tem govorim
da ti je logično, da je lahko kaj povod za varanje

povod za varanje je lahko izključno in samo egoizem tistega, ki vara.
ne pa to, kar partner počne.

to je potem samo izgovor, ne pa povod.

ampak pri polnih ustih odgovornosti zakoncev ti to očitno ni jasno.

Ne smeši se no.
Zakaj pa na primer ne podvomiš, da ona njega ni poslušala, saj drugače ne bi vztrajala tako dolgo? Aja, ker je ženska. Avtomatično kriva, karkoli že se je dogajalo. Če nič drugega, je kriva zato, ker se je poročila z napačnim. Mož je samo prišel na dogovorjeno mesto ob dogovorjenem času, drugega nima tu zraven.

povod za varanje je lahko izključno in samo egoizem tistega, ki vara.
ne pa to, kar partner počne.

to je potem samo izgovor, ne pa povod.

ampak pri polnih ustih odgovornosti zakoncev ti to očitno ni jasno.

To pa sigurno ni res. Povod je lahko tudi egoizem nasprotne strani. Zakaj govorim v to da ga ženska ni poslušala. Ker preprosto poznam moško naravo. 3 krat poskusiš in je ogenj v hiši, četrtič pač narediš po svoje.

Končno
Zaprosil me je že! 🙂 Celo hudičevo lep prstan sem dobila. Ampak je že več kot 1 leto od tega 🙁

jest bi takega vrgla v smeti, čeprav ni hudičevski ampak hudičevo grd al lep

New Report

Close