Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka, kompromis kako?

Poroka, kompromis kako?

Te čisto razumem. Meni bi stali lasje pokonci že ob ev.kosilu(večerji) za 2o ljudi.
Piknik pa bi preživela.
Poskusi s tem predlogom. Mogoče bo šlo.

Pa to še vedno stane ohoho… Jaz sem imela zelo skromno poroko, pač nisva zmogla poroke “na nivoju”…

No no, le brez “privoščljivih” skrbi. Sprašujem zgolj za MNENJA in PREDLOGE, to je menda dovoljeno? Odločila se bova seveda sama. Tudi glede najine prihodnosti naj te ne skrbi, za nama je že zelooo dolga zveza, res pa sva se šele zdaj odločila za “uradno” potrditev[/quote]

Podobno je bilo pri nama – on je hotel fantovščino, jaz ne, on je hotel cerkveno poroko, jaz raje ne bi. Število gostov me ni motilo, motil me je bolj stres, ki ga ima človek, ko organizira tak dogodek.

Rešila sva tako, da je fantovščino imel on sam – sama nisem imela popolnoma nič dela s tem. Prav tako ves rompompom, ki se mi je zdel preveč stresen, so morali organizirati njegovi sorodniki oziroma on sam – ker sama sem hotela manjši obred, z manj stresa – zato sem vse delo naprtila njemu. Za cerkveno poroko sem se odločila, a sem si jo tako priredila, kot mi je bila najbolj všeč – z deklicami, ki so mi nosile vlečko, s solo pevko, ki je bila fantastična s svojimi arijami, s tem, da me je oče popeljal pred oltar… Pač naredila sem vse, kar mi je bilo všeč, da bi ugodila njegovi želji po cerkveni poroki.V sklopu njegovih želja izživljaj svoje želje. In ni mi bilo žal – zaradi vsega tega se mi je potem zdela cerkvena poroka skoraj najlepši del.

Pri nas je on hotel ansambel, jaz dj-eja, potem je bilo tako, da je on izbral ansambel, jaz pa sem ukazala, katere pesmi lahko igrajo (da ni bil cigu-migu v stilu Brendija in podobno).

Aja, pa večji del stroškov potem naprti njemu, saj si je on izbral tako poroko.

Če boš celo noč imela žurko, daj zraven sebe posadit dobre prijateljice, s katerimi se boš lahko pogovarjala in bo noč hitro minila – ne nasedaj temu, da nasproti para ( če bo miza pravokotna) ne sme sesti noben.

Vprašaj se drugače, koliko njemu pomeni to, da se na dan poroka tako pozabava – a mu pomeni več, kolikor pomeni tebi, da si samo v krogu najbližjih? V tem primeru bi vsekakor popustila. Če pa te res moti le stres, potem prepusti organizacijo njemu in njegovi družini.

Pa to še vedno stane ohoho… Jaz sem imela zelo skromno poroko, pač nisva zmogla poroke “na nivoju”…[/quote]

res, se ti zdi?
sem šla prav preverit proračun, ki sva ga imela, plačala sva vse skupaj 3.500 EUR.

prstana 700
obleki 1.100 (moja rentana, njegova kupljena, vključno s čevlji)
frizura, make up 80
postrežba doma 100
večerja v hotelu (hrana, pijača, gratis apartma za mladoporočenca) 900
poročni šopek + naprsni šopki 100
vabila 50
okrasitev avta 30
ostalo, razno 500 (šampanjci ipd)

fotografa sta bila gratis (mož se je ukvarjal s fotografijo in ima neke frende v profi foto sceni)
dj je bil gratis

ostalo pa je terjalo pač dosti angažmaja z najine strani. recimo dekoracijo ti lahko zorganizira neka cvetličarna za 300 eur, lahko pa jo urediš sam za kakih 10 – 20 evrov ipd tako, da preživiš ogromno časa na ebayu 🙂

po moje pa je tako, več kot je ljudi na poroko, prej se par loči. ker ljudje, ki zelijo na poroki 150 ljudi, se ne poročajo iz ljubezni. ampak jim manjka da so v središču pozornosti, bi radi bili glavni, manjka jim pozornost. to ze ni dober partner. dejstvo je da se vse kar se dogaja na takih porokah vrti okoli nadomestila za sex. torej rešitev je preprosta.
vprašaj tvojega bodočega tipa, preden se poročita, da se lahko dasta dol še z kom. seveda bi se potme tudi lahko, ampak ker ne vem kaksni osebi sta ti predlagam ta način.
torej lahko on namesto cele te zabave nasadi kaksno frendico. če jo ima, če je nima mu ti eno zrihtaš. ampak potem lahko tudi ti imaš, še kao zadnejag tiča. ( kar je tako neumno)
pa ko te bo drugi nasadil,se full deres poleg pa še 5x bolj stokaš.
če pa bi res rad imel zabavo tako, pol pa se ne poroči z njim. ker to je glumac. to ni nič.
kr neki. ze 20 ljudi je veliko. pa kak zabava, kaka šranga, kako popivanje?? naj raje pove po resnici, rad bi še kero nasadil. ja? če že sedaj lažeta en drugemu, polveš da to ne bo dolgo trajalo. če človek potrebuje poroko, da doživi spet pozornost in da je v središču, potme je to zalostno. to ni dogodek za take neumnosti. to lahko dela on na šihtu ali v športu. poroka pa je le neki bolj resnega. naj bi bila. znaj gleda da ni. zan jje to edina prilika, da bo se kdaj glavni.
žalostno no. saj veselje na morju, tudi ni odvisno od tega z kakim avtom si se pripeljal na morje.

No no, le brez “privoščljivih” skrbi. Sprašujem zgolj za MNENJA in PREDLOGE, to je menda dovoljeno? Odločila se bova seveda sama. Tudi glede najine prihodnosti naj te ne skrbi, za nama je že zelooo dolga zveza, res pa sva se šele zdaj odločila za “uradno” potrditev[/quote]

Nakladaš. Že zelooooo dolgo sta skupaj, ampak on bi imel fantovščino pa šrango? Kakšen fant pa je, če skupaj živita že stoletja, ali kaj zdaj trdiš, kakšno šrango pa zdaj rabi? Dej nehat? Ne vem, zakaj tule sprašujete za nasvete, pa zraven lažete, da se kadi.

z bivšim sva imela iste težave…no, midva se nisva mogla zedinit in sva poroko za nekaj časa opustila, nato se pa tako razšla…še dobro

Dnevno berem tule zgodbe žensk, ki so ravno tako imele “neznansko srečo” in jih je dec poročil, potem pa eno samo jamranje, kako so za vse same, tip se klati naokoli s frendi, malo manj kot nobelovo nagrado mu je treba dat, če odnese ven smeti pa prime sesalec v roke… Ampak glavno, da so poročene. To je res največja možna sreča…

No no, le brez “privoščljivih” skrbi. Sprašujem zgolj za MNENJA in PREDLOGE, to je menda dovoljeno? Odločila se bova seveda sama. Tudi glede najine prihodnosti naj te ne skrbi, za nama je že zelooo dolga zveza, res pa sva se šele zdaj odločila za “uradno” potrditev[/quote]

Nakladaš. Že zelooooo dolgo sta skupaj, ampak on bi imel fantovščino pa šrango? Kakšen fant pa je, če skupaj živita že stoletja, ali kaj zdaj trdiš, kakšno šrango pa zdaj rabi? Dej nehat? Ne vem, zakaj tule sprašujete za nasvete, pa zraven lažete, da se kadi.[/quote]

Ja, pa še fantovščino 😉

New Report

Close